Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2010., 23:49   #81
Igre za jednogodišnjake

Ne nađoh nijednu temu sa ovim naslovom pa ako postoji spojite ju

naime, koje su igre za jednogodišnjake?
ja više ni sama ne znam što da izmislim.. sve joj nakon 10-15 minuta dosadi...
Koje ste vi igre igrali? kako ste ih i čime zabavljali?

Moja kreće od lonaca, kuhača, pa preko mobitela, mojih ključeva.. ma mislim ...

Još nema ni posebnu igračku koju obožava a ni posebnu igru koju voli..

Imate li vi posebne igračke koje vaše dijete obožava ili imate li vi sa njim neku igru koju jako volite
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 23:54   #82
tek nakon 10-15 nmin joj dosadi? mislim da se nemaš onda kaj žalit

nema moja vremena za bavit se sa istom stvari duže od 5min.

i ne, nemam nikavu ideju za igru

i ja se nadam da bu netko imao
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 23:56   #83
to će znati ove mame sa stažom ili one sa više djece
jedva ih čekam
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 23:57   #84
Ono što je palilo kod većine:igra ku-kuc...gumene kocke,igračke na povlačenje,krpene slikovnice,deebele drvene bojice za šaranje,guralice,velike lopte,baloni,kartonske kutije(za skrivanje),razan "otpad",tj prazna ambalaža koju poslije baciš...,dječje pjesmice,brojalice...

Pažnja u toj dobi je kratkotrajna i treba često mijenjati poticaje.Spremiti tu i tamo igračke,pa ih opet ponuditi za tjedan dana.Bit će im zanimljive kao nove.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 23:59   #85
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
,deebele drvene bojice za šaranje,.
pa zar te nije bilo strah da si oko ne iskopa
mislim mene je strah.. opet moje paranoje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:03   #86
čekaj da naraste, ne budi nestrpljiva
jebate, nakon 10-15 minuta joj dosadi i još se žališ!
mojoj i s 2,5 brže dosadi jedna aktivnost!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:07   #87
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
čekaj da naraste, ne budi nestrpljiva
jebate, nakon 10-15 minuta joj dosadi i još se žališ!
mojoj i s 2,5 brže dosadi jedna aktivnost!
ma i ranije ponekad...
lali ti imaš ideja...
koje igre uopće postoje za jednogodišnjake

jedino što vidim da moja baš iskreno voli je 'čitati' slikovnice, Jutanji, Tv program.. ona to lista onako kao pravi pravcati veliki čovjek i mrmlja nešto svojim jezikom i tada je mirna kao bubica i opet čita

Stvarno voli knjige.. već par mjeseci.. cijelu naknadu ću zdrobiti na slikovnice koje su skupe kao suho zlato....

jel to faza
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:10   #88
ja si nekako mislim da je sa većom djecom lakše u svezi igre

em se igraju međusobno... ovi jednogodišnjaci ko pingvini stoje jedni pored drugih ni tu ni be nitko od njih.. prvo sam mislila da je moja asocijalna, ali vidim u parkiću na onim spravama.. svi su isti.. doslovnoi kao pingvini samo stoje i to je kao đir
em shvaćaju neki Bog.. ovi ni ne kuže
em imaju neki cilj u igri, ovi čas vamo čas tamo.. nemožeš ih poloviti

sad me ubijte u pojam... da griješim
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:11   #89
kad ne istražuje oko sebe ili ne slaže kocke, onda pleše

pjesmice su čarolija. lara znaš li koju dječju pa da joj malo zapjevaš?

onda još, lovice, skrivača,... i tako ne znam...ima toga...
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:13   #90
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ja si nekako mislim da je sa većom djecom lakše u svezi igre

em se igraju međusobno... ovi jednogodišnjaci ko pingvini stoje jedni pored drugih ni tu ni be nitko od njih.. prvo sam mislila da je moja asocijalna, ali vidim u parkiću na onim spravama.. svi su isti.. doslovnoi kao pingvini samo stoje i to je kao đir
em shvaćaju neki Bog.. ovi ni ne kuže
em imaju neki cilj u igri, ovi čas vamo čas tamo.. nemožeš ih poloviti

sad me ubijte u pojam... da griješim
u mene kako koji. ova sad doziva i umiljava se znanima i neznanima... onda se kao srami pa im se skriva... ali nema da je netko ne gleda, sve redom i gdje god bila zove...( i tako od negdje 7mj ako se dobro sjećam )
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:15   #91
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
lara znaš li koju dječju pa da joj malo zapjevaš?
kupila ja slikovnice sa dječijim pjesmama.. i čitam joj, a onda meni ona čita...
ma pun mi je kofer knjižurina od mog posla.. jebote neće mi se opet sve svesti na čitanje

Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
onda još, lovice, skrivača,... i tako ne znam...ima toga...
stisle me godine, a i bol u križima.. što'š kad se stara postaje mater
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:19   #92
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
kupila ja slikovnice sa dječijim pjesmama.. i čitam joj, a onda meni ona čita...
ma pun mi je kofer knjižurina od mog posla.. jebote neće mi se opet sve svesti na čitanje
ma ne tako, samo pjevaj... može i neka podloga na jubito i tako to... ne likovnice kad se pjeva.... ne još...

Quote:
stisle me godine, a i bol u križima.. što'š kad se stara postaje mater
ma daj, jamačno sam i starija od tebe

pa lovice i skrivača ne podrazumijeva baš pravo trčanje u toj dobi
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:24   #93
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

jedino što vidim da moja baš iskreno voli je 'čitati' slikovnice, Jutanji, Tv program.. ona to lista onako kao pravi pravcati veliki čovjek i mrmlja nešto svojim jezikom i tada je mirna kao bubica i opet čita
ček, ona to sama čita i mirna je, ne čitaš joj ti?
daj, lara, ubijaš nas u pojam s tim djetetom.
i još bi kruha preko pogače!

ali, ajd, ne budi lijena idem pogledat u knjigu igre mozgalice 1-3, koju mi je kupila frendica koju sam izludila s kuknjavom kak mi se dijete ne zna niš igrat i kak se neće mrdnut od mene ni na 10 sekundi. nije pomoglo
počela se sama igrat na cca 5-10 min s dvije godine. sad može i malo dulje, al svake 3 sekunde bude 'mama, vidi ovo' pa ako ja ne pogledam onda viče 'vidi, pogedaj, pogedaj', a ako joj kažem da malo pričeka jer baš radim nešto onda doleti do mene pa mi pokazuje.

daklem, kaže za jednogodišnjake:
- pjevanje i tapkanje (pjevajte djetetu u ritmu i tapkajte ga prstima)
- poskakivanje (standardno điha-điha na koljenu)
- njam-njam (pjevanje pjesmica dok se priprema hrana, o toj hrani tipa 'vrijeme je za mlijeko, mli-je-ko, da, da)
- skrivalica (ku-kuc na milijardu načina)
- puzimo do igračke
- poticanje na guranje igračaka koje to mogu, igranje s guralicama
- čitanje
- mnogo nježnosti, ljubavi i pažnje (grliš i maziš lutku/plišanca pa onda dijete pa onda potakneš dijete da grli i mazi lutku/plišanca)

elem - pjevanje, čitanje i guranje, sve se svodi na to.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:29   #94
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma i ranije ponekad...
lali ti imaš ideja...
koje igre uopće postoje za jednogodišnjake

jedino što vidim da moja baš iskreno voli je 'čitati' slikovnice, Jutanji, Tv program.. ona to lista onako kao pravi pravcati veliki čovjek i mrmlja nešto svojim jezikom i tada je mirna kao bubica i opet čita

Stvarno voli knjige.. već par mjeseci.. cijelu naknadu ću zdrobiti na slikovnice koje su skupe kao suho zlato....

jel to faza
Imaš sreće da hoće slikovnice.. ja sam samo kupovala ali uzalud.. i to sam još one što čvršće tražila da ih ne pokida pa bi ih na kraju dobila u glavu jer ga uopće nisu zanimale. Niti da on sam "čita" niti da ja čitam. Ono što je obožavao je bio katalog od TL s igračkama.. to bi uzeo.. stavio si u krilu i pregledavao i pregledavao..

Pa su nam bile fora one posudice što idu jedna u drugu i jedna na drugu.. pa neka igračka s kolutovima gdje je te koluteve trebalo slagat na taj štap... pa one što stisneš gumb pa se otvori prozor s nekom životinjom i još se ispušta glas te životinje.. pa mekane kocke za slaganje.. i to sve uz puno pričanja.. glupiranja.. joj mozak mi je zablokirao. pamćenje mi je tako kratkoročno postalo.... Uglavnom neka slaganja i preslagivanja su ga zanimala.. sad je u fazi autića.. ne mogu vjerovat koliko se može zaigrat s njima.. čak se i u bazenu s njima igra.. dobro ih još nije u krevet počeo nosit sa sobom..
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:35   #95
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ček, ona to sama čita i mirna je, ne čitaš joj ti?
daj, lara, ubijaš nas u pojam s tim djetetom.
i još bi kruha preko pogače!
pa dobro, čita ona meni a čitam i ja njoj... sad je u toj nekoj fazi.. bezveze lupetam kada čitam a ona razgorači oči i sva se ukipi i sluša.... pa mi bude žao pa onda počnem čitati.
evo danas sam joj čitala iz Jutarnjeg kako je uhićena Nevenka Jurak.. isti efekt ako da joj čitam Vuka i 7 kozlića

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ali, ajd, ne budi lijena idem pogledat u knjigu igre mozgalice 1-3, koju mi je kupila frendica koju sam izludila s kuknjavom kak mi se dijete ne zna niš igrat i kak se neće mrdnut od mene ni na 10 sekundi. nije pomoglo
počela se sama igrat na cca 5-10 min s dvije godine. sad može i malo dulje, al svake 3 sekunde bude 'mama, vidi ovo' pa ako ja ne pogledam onda viče 'vidi, pogedaj, pogedaj', a ako joj kažem da malo pričeka jer baš radim nešto onda doleti do mene pa mi pokazuje.

daklem, kaže za jednogodišnjake:
- pjevanje i tapkanje (pjevajte djetetu u ritmu i tapkajte ga prstima)
- poskakivanje (standardno điha-điha na koljenu)
- njam-njam (pjevanje pjesmica dok se priprema hrana, o toj hrani tipa 'vrijeme je za mlijeko, mli-je-ko, da, da)
- skrivalica (ku-kuc na milijardu načina)
- puzimo do igračke
- poticanje na guranje igračaka koje to mogu, igranje s guralicama
- čitanje
- mnogo nježnosti, ljubavi i pažnje (grliš i maziš lutku/plišanca pa onda dijete pa onda potakneš dijete da grli i mazi lutku/plišanca)

elem - pjevanje, čitanje i guranje, sve se svodi na to.
e baš ti fala baš si frend...
sad to do sutra moram naštrebetat i u akciju
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:37   #96
Čoksa... moju lutke uopće ne zanimaju..
tvog barem autići zanimaju... ovu ne

čekte jel premalena za lutke?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:39   #97
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Čoksa... moju lutke uopće ne zanimaju..
tvog barem autići zanimaju... ovu ne

čekte jel premalena za lutke?
moja hrani bebe i ljubi ih
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:49   #98
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Čoksa... moju lutke uopće ne zanimaju..
tvog barem autići zanimaju... ovu ne

čekte jel premalena za lutke?
Ma mi smo stariji.. kažem ti to ga od nedavno lupila faza autića.. prije toga je samo slagao kocke.. i tak.. iz faze u fazu... u to doba oko godine dana ga je zanimalo preslagivanje.. slaganje.. umetanje nečega u nešto.. dobio je od bake kovčeg kasicu koja se može otključat pa smo ubacivali kovanice pa izvadili pa opet ubacivali.. bilo mu je fora kako to zvecka.. naravno moraš pazit da ne pojede koju kovanicu.. da se ne iznenadiš kasnije kako je tvoje dijete fenomen koji kaka kune..

I znam da smo pjevali razne pjesmice.. ja se ničeg ne sjećam pa sam na netu osvježavala pamćenje sa boc boc iglicama.. visibaba mala... itd. Pjesmice koje završe sa škakljanjem..

A lutku probaj kupit neku primjerenu dobi pa možda ju i zainteresira.. Mi smo tad za 1 roćkas dobili sveznalicu ali ga nije baš zanimalo.. tek oko 2 god ga je počeo primjećivat ali je bar meni služila kao izvor pjesmica..
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:50   #99
sviramo klavir.
al neće ako ja ne sviram.
čim ja sjednem on dopuže...i fešta počne.
tako da opet ništa od solo zabave.

igranje skrivača.
opet moram s njim.
ništa od solo zabave.


najdraže mu je da muž i ja legnemo na krevet pa on skače po nama i radi neke kolutove naprijed.

ništa od solo zabave za jednogodišnjaka.

stvarno ništa.

osim....ah...park.
kad ode u park onda ja praktički nit ne postojim.

al opet moram trčati za njim da se ne razbije.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:52   #100
Evo našla sam neku staru temu.. nema baš puno postova ali možda dobiješ kakvu ideju. Klik!
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.