Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2008., 13:40   #1
Viper/nosiljka

Trazila po forumu nesto o viperu medjutim nista konkretno nisan nasla..zamolila nasu putnicu da mi pomogne medjutim ni ona nije nista nasla osim na trudnicama pa odlucila otvorit novu temu...dobila san na poklon viper tj.nosiljku jane aurora, na njoj pise da je od 0. Bebica ce za par dana imat dva mjeseca, spava u svom kreveticu u sobi, zadnji misec dana ne uspijevan nista muz zivi na dostavi ja mislin da mu lazanje i pizza izlazu na usi tako da san je mislila stavit u to, da bude u dnevnom boravku sa menon. Sad male bebe tribaju bit na ravnom, ja san tu nosiljku stavila u ravni polozaj ali opet nije to skroz ravno pa nisan sigurna. Kakva su vasa iskustva?
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:42   #2
Moja je u viper od prvog mjeseca. Stoji lipo na stolu u kuhinji i s visoka gleda na svijet!
Naravno viper je u nultom položaju i vidim da joj odgovara.
Ona je tamo, gleda me dok ja lipo sve obavljam po kući - kuham ručak, perem i slično. naravno tamo je dok sam ja u kuhinji i dok mi je na oku.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:48   #3
Blago tebi,abilan,moj ne bi ni pod razno u to. Ima li kakva ležaljka što se može podesiti da bude cila nakošena? To mu ne bi škodilo jer je ravno ,a nakošeno
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:56   #4
Ja ga imam al moj ne ide u položaje.. ima samo jedan i u tome je od 2-og mj.... U početku ga nisam dugo držala u njemu pa pomalo sve duže... i mogu samo reći zakon stvar i spomenik onome ko ga je izmislio....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 16:17   #5
Moze sat-dva ak je viper namijenjen za novorodjence...
Al nemoj se previse iznenaditi ako ga stavis, guci-buci bebice, sad cemo fino kuhat skupa, a on te gleda u oci i urla dok ga ne uzmes
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 16:35   #6
slažem se sa zmijicom
najbolje za bebu je tvrda ravna podloga.
ali može biti i malo u viperu dok mama skuha ručak ili malo opegla (1-2h dnevno)
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 17:43   #7
Ja svoga stavljam u viper na max.1,5-2h. Moj mali princ ce skoro 2mj I ima viper isto sa 0 polozajem, no to nije bas skroz ravno.. Ali mu je super u njemu! jedino cvili ako ogladni ili ako mu se izgubim iz videokruga, a oko njega nema nis zanimljivo za gledati.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 18:32   #8
Oprostite na upadu, pocesto citam forum ali rijetko kad pisem, medjutim par tema ovdje na podforumu roditelji i djeca su me zaskakljali, vecinom ove u vezi auto sjedalica, nosiljki i polozaju novorodjene djece. Zanima me zasto je tako lose drzati djecu u polusjedecem polozaju (suportiranu naravno)? Majka sam dvoje djece uskoro 5 i 2 godine, oboje su u kako neko nazva "jaje" sjedalici od rodjenja bili, (zivim u kanadi i ovdje zakon ne dopusta da izvedes bebu iz bolnice bez iste) gdje god su isli samnom isli su u sjedalici, ako bi zaspali u autu samo bi sjedalicu izvadila iz auta i nakacila je na kolica (kao sto i vecina mama ovdje radi), mladja je svojih prvih mjesec dana htjela spavati samo u polusjedecem polozaju stoga sam je morala podupirati ili stavljati u "bouncy chair" (sjedalica koja koja je u polusjedecem polozaju i ima opciju vibracije). Nitijedno od moje djece nema nikakvih problema sa razvojem, oboje su prohodali sa 9 mjeseci niti znam i jedno dijete ovdje koje je samo lezalo na ravnom do 3. mjeseca. Nemojte me pogresno razumit ali stvarno sam mislila da je to da se novorodjena djeca drze u lezecem polozaju odavno van upotrebe kao i povijanje povojem, davanje bebama caj, vodu i med i tome slicnom.
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 18:34   #9
Quote:
nela25 kaže: Pogledaj post
... ja san tu nosiljku stavila u ravni polozaj ali opet nije to skroz ravno pa nisan sigurna. Kakva su vasa iskustva?
moje iskustvo je takvo da sam zahvaljujući viperu uspjevala skuhat ručak, no nisam ga nikad dulje od sata držala unutra, ako i toliko.... (nije da nisam htjela, but...)

inače, sad kad razmišljam o viperu, nije baš da ga ljubim....bila bih sretnija da sam imala mogućnost stavit ga ograđenog na puzzle, al eto....
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 19:07   #10
mi smo isto koristili viper,naravno u njemu je stajao svega 15-ak min.ako i toliko,em što nije mogao dugo biti na jednom mjestu,em što i da je htio ne bi ga duže držali,ali stvarno nas je spasio,jer gdje možeš sa bebom dok npr.kuhaš ili nešto drugo moraš obaviti,najbolje da ih non-stop držimo na rukama!A kad leže skroz na ravnome to im je za poludit jer iz tog položaja ne vide oko sebe!
__________________
13.09.2007. Roko,Roko!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 20:08   #11
Quote:
lutkish kaže: Pogledaj post
Zanima me zasto je tako lose drzati djecu u polusjedecem polozaju (suportiranu naravno)? Majka sam dvoje djece uskoro 5 i 2 godine, oboje su u kako neko nazva "jaje" sjedalici od rodjenja bili, (zivim u kanadi i ovdje zakon ne dopusta da izvedes bebu iz bolnice bez iste) gdje god su isli samnom isli su u sjedalici, ako bi zaspali u autu samo bi sjedalicu izvadila iz auta i nakacila je na kolica (kao sto i vecina mama ovdje radi).
Ovu temu čitam jer me zanimaju iskustva roditelja, ali ovo me definitivno ohrabrilo! Naime, tu očito još uvijek vladaju pretpovijesna pravila! Ja MORAM nabaviti vipere jer ću postati mama blizanaca i mislim da ću bez toga biti hendikepirana. Ovako ih se stavi u vipere i Bog te veselio... A ne može ni cijeli Zapad bit u krivu - da je tako, onda bi svi tamo imali deformacije jer ih se sve iznosi u "jajetu"!
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 23:12   #12
Quote:
lutkish kaže: Pogledaj post
ajka sam dvoje djece uskoro 5 i 2 godine, oboje su u kako neko nazva "jaje" sjedalici od rodjenja bili, (zivim u kanadi i ovdje zakon ne dopusta da izvedes bebu iz bolnice bez iste)
što se tiče jaje AS, koliko znam, one moraju imat oblik kakav imaju da u slučaju sudara sila ne djeluje ni na jedan dio bebe prejako, tj. raspodijeli se, a ne zato što je za bebu inače dobro da leži u tom položaju, zato se i ne preporuča da su u njima više od 2 sata bez pauze.

dakle, tu se ide na procjenu toga je li za dijete manje štetno ležat u AS u kojoj nije u idealnom položaju, ili ne bit u njoj tj. bit na ravnom u trenutku sudara, a ne o tome da je oblik AS dobar za novorođenče sam po sebi.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 23:51   #13
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
što se tiče jaje AS, koliko znam, one moraju imat oblik kakav imaju da u slučaju sudara sila ne djeluje ni na jedan dio bebe prejako, tj. raspodijeli se, a ne zato što je za bebu inače dobro da leži u tom položaju, zato se i ne preporuča da su u njima više od 2 sata bez pauze.

dakle, tu se ide na procjenu toga je li za dijete manje štetno ležat u AS u kojoj nije u idealnom položaju, ili ne bit u njoj tj. bit na ravnom u trenutku sudara, a ne o tome da je oblik AS dobar za novorođenče sam po sebi.

Ma ovo nije topik na kom se diskusiraju AS i njihova upotreba,(vjeruj mi mogu ja i o tome i to u tancine ) nego moje je pitanje zasto je toliko mama na ovom forumu protiv sjedalica i beba u sjedecem polozaju uopce ?(AS je bio samo moj primjer) da sjedalice krive bebama kicme 90% djece u Kanadi bi bilo "iskrivljeno". Jos cu dodati da su moja djeca bila u ljuljacki i bouncy chair od samo par dana, u joly jumper-u i u exersaucer-u od 4 mjeseca, sjedili su u bumbo chair od 3 mjeseca, sjedili u kolicima od 3 mjeseca, nosana u babybjorn nosiljci u kojoj isto tako "sjede" od prvih dana, nosana u maramama i slingovima u kojima su isto savijeni kao u u AS "jaje" i nisu iskrivljena niti im ista fali kao ni ostaloj djeci koju znam i cije su ih mame stavljale u sjedeci polozaj od rodjenja. Sto hocu reci ne vidim razlog panici ak je dijete malo poviseno u sjedeci polozaj pa i novorodjeno i voljela bi da mi neko obrazlozi cemu sve to? BTW vise od 2 sata ni u kom polozaju nije dobro za novorodjene pa cak ni lezeci na ravnom. Pak ga neko za to vrijeme mora uzet i nahranit, presvuci itd.
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 23:53   #14
Miha je bio malo u viperu jer nije mogao dugo bit na jednom mjestu...

ne mislim da viper može škodit..naš je imao ležeći položaj, a tak je svejedno gdje leže..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 00:00   #15
Ovak, koliko ja znam.
Djecja kicmica je mekana. Nes slicno kao i glavica - kad recimo leze stalno na jednu stranu, pa se udubi, ne bude vise onak pravilna.

Ak su u mekanom necem savijeni, tipa marama, onda to ne pravi direktan pritisak na kicmu. A ak leze savijeno, onda da. I to na los nacin.
Zato je za AS da ne bi trebali vise od 2h bit u njoj, al kao sto netko rece - ne bi trebali ni u kom polozaju 2h "odvalit". Pa onda popodne opet, i sutra...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 00:08   #16
Quote:
lutkish kaže: Pogledaj post
da sjedalice krive bebama kicme 90% djece u Kanadi bi bilo "iskrivljeno".
koliko je meni poznato, položaj u kojem je dijete u AS nije dobar. ali je puno bolji od mrtvog ili teško ozlijeđenog djeteta. dakle, važe se što je manje štetno. isto ko što lijekovi imaju nuspojave, al je ipak bolje za dijete da popije lijek nego da umre od upale pluća. npr. znači, nije da ne šteti, samo šteti manje nego nekorištenje.

Quote:
u joly jumper-u i u exersaucer-u od 4 mjeseca, sjedili su u bumbo chair od 3 mjeseca, sjedili u kolicima od 3 mjeseca, nosana u babybjorn nosiljci u kojoj isto tako "sjede" od prvih dana,
šta sad, da ti skinemo kapu?
Quote:
nosana u maramama i slingovima u kojima su isto savijeni kao u u AS "jaje"
ne, nije isto, marama i šling su druga priča od svega dosad nabrojanog.
Quote:
nisu iskrivljena niti im ista fali kao ni ostaloj djeci koju znam i cije su ih mame stavljale u sjedeci polozaj od rodjenja.
kladila bi se u njihove
živote da im se motorički razvoj odvijao optimalno, da hopsanje u jumperu nije škodilo, da posjedanje dok još ne mogu sjediti sami nije škodilo, da forsiranje položaja i pokreta za koje dijete nije neuromotorički zrelo nije ni najmanje negativno utjecalo na razvoj tvoje djece?

nisam ni mislila.
Quote:
BTW vise od 2 sata ni u kom polozaju nije dobro za novorodjene pa cak ni lezeci na ravnom. Pak ga neko za to vrijeme mora uzet i nahranit, presvuci itd.
dakle, kad novorođenče spava, treba ga budit svaka dva sata jer nije dobro za njega da leži na ravnom tako dugo?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.04.2008., 00:17   #17
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Ovak, koliko ja znam.
Djecja kicmica je mekana. Nes slicno kao i glavica - kad recimo leze stalno na jednu stranu, pa se udubi, ne bude vise onak pravilna.

Ak su u mekanom necem savijeni, tipa marama, onda to ne pravi direktan pritisak na kicmu. A ak leze savijeno, onda da. I to na los nacin.
Zato je za AS da ne bi trebali vise od 2h bit u njoj, al kao sto netko rece - ne bi trebali ni u kom polozaju 2h "odvalit". Pa onda popodne opet, i sutra...
mekano je...al oni su svugdje u istom položaju duže vrijeme...pogotovo po noći.....a viperov 0-i položaj nije isti kao jaje sjedalica....i težina je raspoređena na cijela leđa i glavu...kao i na krevetu npr...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 00:19   #18
Ajme alexxx skuliraj se, nisam se dosla raspravljat s tobom, nego kad si mi vec sve tako fino obrazlozila mogla si mi i na pitanje koje sam ustvari postavila vec drugi put odgovoriti tek tako da sve bude potpuno
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 00:28   #19
Quote:
nela25 kaže: Pogledaj post
Trazila po forumu nesto o viperu medjutim nista konkretno nisan nasla..zamolila nasu putnicu da mi pomogne medjutim ni ona nije nista nasla osim na trudnicama pa odlucila otvorit novu temu...dobila san na poklon viper tj.nosiljku jane aurora, na njoj pise da je od 0. Bebica ce za par dana imat dva mjeseca, spava u svom kreveticu u sobi, zadnji misec dana ne uspijevan nista muz zivi na dostavi ja mislin da mu lazanje i pizza izlazu na usi tako da san je mislila stavit u to, da bude u dnevnom boravku sa menon. Sad male bebe tribaju bit na ravnom, ja san tu nosiljku stavila u ravni polozaj ali opet nije to skroz ravno pa nisan sigurna. Kakva su vasa iskustva?
oprosti nela nisam ti mislila spamati topik, samo da ti kazem iz MOG iskustva staviti bebaca u polozaj koji nije skroz ravan nije nikakav problem.
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 00:32   #20
dakle, kad novorođenče spava, treba ga budit svaka dva sata jer nije dobro za njega da leži na ravnom tako dugo?[/QUOTE]

ne novorodjeni se sami bude svaka 2 sata da papaju
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.