Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2009., 10:53   #21
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Moja curka se budi oko 8 i onda nakon max 45 minuta je pospana ko mali puh i moram je stavit leć i onda odspava sat, sat i pol.
Više nije mala beba već ima 11 mjeseci i tako je od kad se rodila.
Nakon toga ide spavat nakon 3-4 sata i spava isto sat, sat i pol i onda je u 20 h umorna ko da je čitav dan kopala

Stvarno mi nije jasno to njeno jutarnje spavanje koje je već 45 min nakon buđenja. Jel ima još neko s takvim spavanjem?
mi smo ti imali ovakvo spavanje (kao i mala od LAli) - pol sata nakon buđenja i to je trajalo do skoro godine dana, onda je prešla na dva s time da je prvo 2 sata nakon noćnog buđenja....
Ako mi po danu ne spava onda nam i noć bude grozna!!
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 12:39   #22
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Moja curka se budi oko 8 i onda nakon max 45 minuta je pospana ko mali puh i moram je stavit leć i onda odspava sat, sat i pol.
Više nije mala beba već ima 11 mjeseci i tako je od kad se rodila.
Nakon toga ide spavat nakon 3-4 sata i spava isto sat, sat i pol i onda je u 20 h umorna ko da je čitav dan kopala

Stvarno mi nije jasno to njeno jutarnje spavanje koje je već 45 min nakon buđenja. Jel ima još neko s takvim spavanjem?
evo nas!

identična stvar - ne znam zašto jer spava nevečer od nekih 8-pola 9 pa do cca pola 9 ujutro,malo se poigramo i opet nazad na pola sata sna
zbog toga sam joj morala uvesti ručak prije vremena jer ona nema strpljenja čekati da se doručak skuha jer je za čas pospana a onda pregladni,pa joj čim se digne dm neku voćku a onda kad zaspe kuham ručak
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 17:54   #23
Jucer je zaspala drugi put kaaaasno....odlucila sam je pustit da vidim kliko to njoj sna treba i kakva ce se probudit....probudila se tek u 19,45 ali presretna i predraga...super smo se igrale, al eto, isla je spavat u 23, pun klinac kasnije nego inace. obicno nocu spava 11-12 sati uz budjenja za cicu, ali iako je zaspala tek u 23,10 u 8,40 je bilo rise and shine ....spavala je jutros od 11,30 do podne (bas je bila nervozna, nikakvo cekanje do pola dana pa da bude jedno spavanje nije dolazilo u obzir) i onda je tek maloprije n jedvite jade uspajela zaspat....sva se pobrkala
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 15:43   #24
danas smo se probudile jaako kasno, u 10,30 i uspavala sam je za promjenu u sobi i to zamracenoj, ko navecer i makla se od nje....to je bilo prije 15-20 min, vidjet cemo koliko ce trajati....namjera mi je dati joj cicu kad se javi pa da produzi jos malo i da joj to bude jedino spavanje danas...javim kako ide...ima jos koja mama u toj fazi ?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 21:12   #25
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, a moderatorice molim da ne spajaju s temom o spavanju jer me zanima baš ova konkretna stvar, pa bi se u slučaju spajanja svi korisni savjeti izgubili...

eto, moja bebolina ima 10 i po mjeseci i htjela bih to izvest ali kad nategnem razdoblja izmedju spavanja ona opet odspava samo pola sata, bude nervozna, kasno zaspi drugi put, bude nervozna kad je probudim da mi ne zaspi prekasno navecer, bla, bla...kazin .

inace spava s nama u krevetu, od 22 do 9 uz nekoliko budjenja za cicu,a po danu zaspi oko 13 na pola sata najcesce u kolicima i oko 17 na kaucu na cici oko sat vremena...any suggestion?iskusne mame, kako ste vi uspjele bebama promjeniti bioritam?thanks
a kako bi bilo da je probaš step by step stavljati ranije u krevet? recimo oko 21 sat? onda bi bila umorna oko 12, pa onda opet oko 4..hm?

tvoja se očito nalazi na nekom prijelazu, no ona će prijeći na jedno spavanje kad bude spremna. a ti joj u ovoj možeš malo pomoći da joj nađeš neki ritam da ne pobrka lončiće, kao što si opisala
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 00:38   #26
hvala zoro, moram skuzit koja kombinacija joj odgovara...obicno ako je stavim ranije u krevet (dugo sam pokusavala oko 20,30) i svaki putse budila nakon 20 minuta, a to se ne desi ako ide spavati u 21,30 ili kasnije...e, da...danas je popodne u zamracenoj sobi spavala sat i po, s tim da se probudila nakon 20 minuta al smo se ja i moja cica vratile da je utjesimo....ja i mm rucali u miru, bilo mi je ful cudno, nesto je falilo
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 20:08   #27
zanima me koliko dnevnih spavanja imaju vasi jednogodisnjaci?

moj ce micek uskoro napuniti godinu dana i malo su nam se poremetila dnevna spavanja.
dva puta smo spavali i sve je islo ok, a onda je druga dnevna corka pocela stekat.

ne bi mi bio problem prebaciti ga na jednom dnevno, sredinom dana, nakon rucka recimo, ali on je umoran vec oko 10 ujutro... i sta da radim, moram ga staviti spavati!
popodne - kako kad. nekad hoce nekad nece.
a glupo mi je bit nedoslijedna.
il ce spavat il nece, al hocu da bude svaki dan isto

nisam pametna, ocito smo u nekoj prijelaznoj fazi
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 21:06   #28
evo mi smo friški u prebacivanju s dva na jedno spavanje, beban će slj. tjedan napuniti 11 mj.
obično je išao spavait oko 10.30, 11 pa do 12, 12.30 i popodne oko 14-15 do 16, 16.30.
u zadnje vrijeme sam primjetila da može ostati duže budan, pa sam odlučila pokušati (a morala sam radi jaslica) i eto, njemu to paše.
sada spava od 12 pa do 14.30.
jedino ga kriza hvata u vrijeme kad je išao spavati i u to vrijeme smo vani u šetnji, pa mu je to ok.

edit- noćno spavanje je od 20 do 8h, nema cicanja od 9 mj, tj. od kad sam uvela 3 obrok, jedino ako zubi idu, onda samo cica pomaže.
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 21:17   #29
i mi smo u toj fazi...a mislim da su nam klinci blizu po dobi...

danas mi je opet preskocila popodnevno spavanje....

ujutro se budi oko 8-8:30 i trazi spavanje oko 11-12,kako kad...spava oko sat vremena,rijetko duze,ali zna se zalomit...popodne je isla oko 16-17 na pola sata...i navecer oko 21 na nocno...

sad vec 3 tjedna ne dojimo po noci nego samo ujutro oko 6 pa se i dnevno spavanje po tome mijenja...
nocas je spavala u komadu od 22-6 sa 3 budjenja samo za dudu (a to traje par sekundi pa nije bed)...dojila u 6 i nastavila do 8...spavala je dnevno od 11:45-13:15...
kad sam je probala stavit spavat oko 17 nije htjela...i nije joj se uopce spavalo do maloprije...zaspala je oko 20:30...

tako da ja mislim da im ta dnevna spavanja ovise o nocnima i obrnuto...
i da su im sada 2 spavanja previse,a jedno premalo...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 21:23   #30
mi smo s dva na jedno presli nedavno, prije cca mjesec i pol. Imala je 16 mjeseci i skuzila sma da su joj dva spavanja previse jer je pocela jako kasno navecer ici spavati, cak poslje 10.
Isto nam je bio veliki problem jer je vec oko 11 trljala oke ujutro i htjela spavati a od 1 kad bi se probudila do 8 navecer nije mogla izdrzati.
U prvo vrijeme sam ju malo mucila ujutro, drzala ju budnu do 12 barem, onda bi odspavala do cca 2 jer je jos bila na sistemu dva spavanja, i onda joj se oko 7 pocelo navecer spavati pa smo ju opet malo mucili i drzali budnu do 8.
To je trejalo nekih dva tjedna, onda se ustalilo da ode oko pola 1 1 spavati, odspava minimum dva i pol sata a cesto 3 ili 3 i pol i ide spavati opko 8 pol 9 navecer.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 21:39   #31
Baš mi je dobro sjela tema, jer i mi muku mučimo sa prelaskom na jedno spavanje, ali nikako nam ne ide. Navečer idu spavat oko 8, pola 9 i spavaju (više manje) do 7.30, obično su oko 11 već na rubu i desi mi se da nakon par žlica voćnog obroka koji im dajem oko pola 11 začore od umora u hranilici. Do prije nekih desetak dana to nije bio toliki problem, jer sam ih i popodne stavljala spavat otprilike od 16-17 i do pola 9 su bili umorni i relativno brzo zaspali, a sad neće na drugo spavanje u to vrijeme, jer im je rano, a od cca 12 do navčer im je teško izdržatpokušavam im produžit ovo jutranje, al jednostavno klonu i ništa im ne mogu!
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 01:08   #32
vidla ovu temu, a zapravo se vec par dana pitam dal da pitam na Iskusnim mamama ili negdje...

dakle, moje dijete (11mj) je samo doslo sa dva spavanja na jedno.....pocela od ponedjeljka (i nemam pojma kak je doslo do toga)
al me zabrinulo, jer ona zapravo spava od 12/12:30-14/ 14:30 dakle, oko sat i pol, dva i to je to od dnevnog spavanja...ostane budna do 21:00-22:00 i nekak mi se cini dug taj period, vec negdej oko 19 postane umorna, al ne i pospana, jer ima hrpu podrazaja oko sebe (tj dodje tata kuci) i sad ja nisam sigurna dal da ju tak stavljam spavat na nocno spavanje (to nam malo zao jer tata dodje doma oko 18, 18:30, a i bed mi je da ce se pocet budit ranije...sad se budi oko 8:30, meni to super)
ili da probam vratiti jutarnje spavanje, pa druzenje, pa popodnevno spavanje?

prije je spavala ujutro nekih 45-60min u nekom periodu od 10:30-13 (kako kad, najcesce dok je bio beverlihils u podne) i onda od 15-17:30 (nekih sat, sat i pol)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 01:12   #33
moj zvrk je sa točno 6 mjeseci odlučio spavati samo jednom.
sunce mamino.

ali dobro,on je poseban slučaj,tipični tvrrdoglavi jarac,glavom kroz zid ako treba,znatiželjan do bola,ne daj bože da njemu nekaj promakne.....na mamu naravno

ja bi bila presretna da mi još spava po 2 puta.....
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 11:01   #34
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
vidla ovu temu, a zapravo se vec par dana pitam dal da pitam na Iskusnim mamama ili negdje...

dakle, moje dijete (11mj) je samo doslo sa dva spavanja na jedno.....pocela od ponedjeljka (i nemam pojma kak je doslo do toga)
al me zabrinulo, jer ona zapravo spava od 12/12:30-14/ 14:30 dakle, oko sat i pol, dva i to je to od dnevnog spavanja...ostane budna do 21:00-22:00 i nekak mi se cini dug taj period, vec negdej oko 19 postane umorna, al ne i pospana, jer ima hrpu podrazaja oko sebe (tj dodje tata kuci) i sad ja nisam sigurna dal da ju tak stavljam spavat na nocno spavanje (to nam malo zao jer tata dodje doma oko 18, 18:30, a i bed mi je da ce se pocet budit ranije...sad se budi oko 8:30, meni to super)
ili da probam vratiti jutarnje spavanje, pa druzenje, pa popodnevno spavanje?

prije je spavala ujutro nekih 45-60min u nekom periodu od 10:30-13 (kako kad, najcesce dok je bio beverlihils u podne) i onda od 15-17:30 (nekih sat, sat i pol)
kod nas slicno.
budi se u 7. u jaslicama idu spavati u 11.30.
ako spava dobro (tipa 1.5h) izdrzi do 8 navecer.
ako ne, mora spavati jos jednom popodne.

nosorog, pusti ju. meni se cini ok ovo spavanje od 1.5h preko dana, ali pod uvjetom da dobro spava po noci.
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 13:20   #35
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
i mi smo u toj fazi...a mislim da su nam klinci blizu po dobi...

danas mi je opet preskocila popodnevno spavanje....

ujutro se budi oko 8-8:30 i trazi spavanje oko 11-12,kako kad...spava oko sat vremena,rijetko duze,ali zna se zalomit...popodne je isla oko 16-17 na pola sata...i navecer oko 21 na nocno...

sad vec 3 tjedna ne dojimo po noci nego samo ujutro oko 6 pa se i dnevno spavanje po tome mijenja...
nocas je spavala u komadu od 22-6 sa 3 budjenja samo za dudu (a to traje par sekundi pa nije bed)...dojila u 6 i nastavila do 8...spavala je dnevno od 11:45-13:15...
kad sam je probala stavit spavat oko 17 nije htjela...i nije joj se uopce spavalo do maloprije...zaspala je oko 20:30...

tako da ja mislim da im ta dnevna spavanja ovise o nocnima i obrnuto...
i da su im sada 2 spavanja previse,a jedno premalo...

da ocito im je prijelazna faza
istazilvala sam malo po netu i naisla na jednu americku stranicu koja se bavi spavanjem djece, i nasla da bi trebali spavati 2x do 14 mjeseci.
ali, naravno, sve je individualno.

evo kod nas jucer dakle preskoceno popodnevno spavanje.
noc je prespavao u komadu, od 20h do 8.15 ujutro
i rekoh, nema smisla da ga danas onda stavljam 2x po danu.
i vraga, jedva je izdrzao do 11h, nismo ni kavu mogli popit u kaficu
pa sam ga odrzvala "dobre volje" keksom i crticem do rucka, jedva natiskala u njega puno manje nego kaj inace pojede.
i u 13h je isao spavati.

mislim da to jos nije za njega
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 16:34   #36
Moja curka od 10 mjeseci je prije jedno 2 tjedna pokušala preći s dva na jedno spavanje. Kada bih ju stavila spavati u 10h kao ranije, ona uopće ne bi zaspala nego bi izasla iz vreće bacila ju na pod i skakala po krevetu .
Par dana sam ju pokušala stavljati jednom dnevno, ali jednostavno nije imala snage to izdržati i sad sam ju opet vratila na režim 2 spavanja i sad spava ok.
Čitala sam da do 1god trebaju 2 spavanja
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 17:19   #37
mi smo još u prijelaznom razdoblju.....jedan dan je jedno spavanje, drugi dan su dva spavanja......obično mi se curka drži 2 spavanja bar 5 puta tjedno, a dečko max 2-3 puta tjedno ima 2 spavanca dnevna.....
nekako lovimo novi ritam, ja ništa ne forsam....i to je to.... ako oboje zaspu prijepodne to je obično oko 10:30h pa do 11h i onda idu još spavati oko 17h pa do 18:15 (dalje nedam...budim ih).....
a ako mi curka zaspe dva puta a dečko jednom onda to izgleda ovako.....curka 10:30 - 11h, dečko 13-15h, curka 17-18:15h.....e te dane ne volim....pobrkano mi bude i hranjenje i šetnja i sve ....ali jbg..ne forsam ništa.....a kad imaju jedno spavanje onda oboje zaspu od 13-15h...to ili dva spavanja oboje to mi je idealno....ali eto...lovimo neki novi ritam dečko se pretvara u nespavača i tako.....

a po noći spavaju od 21 do 7.....bez buđenja, odnosno maximalno 1 tjedno i to zbog dude....vratim dudu i samo nastave.....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 17:20   #38
ako se pak desi da bi prekasno zaspali popodne...pustim...i to maximalno 10min tek toliko da "ubiju oko"
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 19:15   #39
moja je opet u nekoj fazi danas je spavala samo jednom oko 3 popodne, nekih sat vremena i evo sad opet ima popizditis. vidim da joj se spava ali ne dam joj jer je prekasno. ako mi sad zaspi, ici ce opet spavati tek oko ponoci ili jos kasnije, inace ide spavati tek oko pol 11, 11

izdrzat ce do negdje pola 9, 9 nadam se. i onda bi, logicno, trebalo doci to nocno spavanje. no ona se i sa jednim spavanjem dnevno svejedno probudi nakon nekih sat vremena i onda je opet budna do poslije ponoci.

ima godinu dana, no i dalje se po noci budi stalno i naravno, kako je neispavana onda ujutro produzi do 11, pol 12 dok se potpuno ne razbudi.

dal mi nesto radimo krivo ili je ona jednostavno takvo dijete?
sto da radim? sto da mijenjam?

pomagajte jer ja sam na rubu zivcanog sloma a vracam se i na posao uskoro. samoubit cu se
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 20:31   #40
je bi ju budila ujutro oko 8, 9.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.