Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2011., 13:20   #61
Quote:
noelova mama kaže: Pogledaj post
Ja sam u početku spuštala rolete i gasila telefone ne bi li odspavao koju minutu duže... sad shvaćam da to nema veze s tim jer u vrtiću spava kad mu se spava, makar oko njega ima još 17-ero djece i teta, i uvijek netko priča ili plače...

Mislim da je bitno da probate biti što je više moguće u pokretu, vani na zraku (znam da je sad po zimi to teže ) da se dijete malo umori, pogotovo kad počne trčkarati i sl.. bit će umoran od svih tih silnih angažmana!
Isto tako, bitno je da ga ne staviš u krevet prerano jer ako nije umoran, neće ni odspavati duže... moraš pogoditi taj idealan trenutak kad nije preodmoran ali ni preumoran!
Ah da, treba pogoditi Morat ćemo onda još malo odugovlačiti spavanje, makar do 2. Prije je znao odspavati i više od dva sata pa opet popodne, sad baš vidim da mu ne treba toliko sna. Jooj tako me to ne/spavanje živcira...(i po danu i po noći), nikako da nešto postignemo
__________________
Gledam te dok spavaš, slušam kako dišeš....
Nespavalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 14:57   #62
evo i mene malo opet..nekako smo se doveli u red..nema vise zibanja sad ju polegnem pored sebe u 9 pola 10 navecer i zaspi u sekundi..
po noci nema jela jel preko dana se dobro na klopamo i sve 5..budi se u 8 pola 9 ujutro i u 12 najkasnije 1 ide spavati i to je to..ono je vise bilo neizdrzivo
ivalen51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 15:15   #63
Joj, ja, pak, imam drugi problem! Moja, naime, previše spava!

Ima 16 mjeseci i još uvijek spava 2 puta i to u 90% slučajeva 2 puta po 2 sata (jučer je jutarnje spavanje potegla 3 sata i opet je popodnevno spavala 2!!!) Noć spava od cca pola 9 do pola 8-pola 9 (preko tjedna je budimo u pola 8, a za vikend joj damo da odspava do pola 9), dakle 11-12 sati spava noć!
Prije par vikenda je spavala i s petka na subotu i sa subote na nedjelju 14,5 sati u komadu Išli smo onda opet vadit krv, al je sve OK - veli pedijatrica da nam je dijete, jednostavno, spavač! I uvijek nas zeza da se svi žale da im djeca ne žele spavati, a da mi jedini stalno pitamo jel normalno da toliko spava

Mi, iskreno, jedva čekamo da ju prebacimo na jedno spavanje, al mi se čini da to i ne bude tak brzo
Vaga09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 15:24   #64
Prije mjesec dva mi se činilo da će misija "s dva spavanja na jedno" biti nemoguća za nas i onda, par dana sam bila pored njega, da kad se nakon pola sata probudi, da odmah nastavi.. dala mu sisu i nastavio bi spavati. Sad je to postalo normalno, ne budi se nakon pola sata više i ne treba mu sisa. Zna odvalit i po 2 i pol sata. I to mi je zakon dio dana, kad se on i tata povuku u spavaću sobu.
__________________
"Budi iskren prema sebi kako ne bi bio lažan prema drugima". F.B.
Lady Camomile is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 15:28   #65
Quote:
Vaga09 kaže: Pogledaj post
Joj, ja, pak, imam drugi problem! Moja, naime, previše spava!

Ima 16 mjeseci i još uvijek spava 2 puta i to u 90% slučajeva 2 puta po 2 sata (jučer je jutarnje spavanje potegla 3 sata i opet je popodnevno spavala 2!!!) Noć spava od cca pola 9 do pola 8-pola 9 (preko tjedna je budimo u pola 8, a za vikend joj damo da odspava do pola 9), dakle 11-12 sati spava noć!
Prije par vikenda je spavala i s petka na subotu i sa subote na nedjelju 14,5 sati u komadu Išli smo onda opet vadit krv, al je sve OK - veli pedijatrica da nam je dijete, jednostavno, spavač! I uvijek nas zeza da se svi žale da im djeca ne žele spavati, a da mi jedini stalno pitamo jel normalno da toliko spava

Mi, iskreno, jedva čekamo da ju prebacimo na jedno spavanje, al mi se čini da to i ne bude tak brzo
tako je i moja
taman oko 16 mjeseci je pocela prebacivati na jedno, i to tako da navecer nikako nije mogla zaspati u normalno vrijeme jer bi se zbudila s drugog spavanja oko 5.
pa sam odlucila malo pogurnuti prvo spavanje i izbaciti drugo.
i negdje sa 17 mj je presla na jedno dbevno spavanje.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 16:44   #66
Quote:
noelova mama kaže: Pogledaj post
Ma u biti, htjela sam ti reći da će joj se s vremenom produžiti to dnevno spavanje, a isto tako nije jednako umorna ako ste cijelo jutro doma, ili odete van u dućan, park, ...
Baš sam i ja bila na tom tragu, ali zaista nisam povezala umor s duljinom dnevnog spavanja. Ponekad kad baš očekujem da će odspavati barem sat i po jer je silno umorna, kad eto ti nje za pola sata.

Primjetila sam da u 99% slučajeva ima neki problem sa spavanjem nakon 45 minuta do sat vremena spavanja i u tom trenu se budi. Kad je riječ o noćnom spavanju uspijem je nekako ušuškat da nakon tog buđenja nastavi dalje spavati, ali dnevna spavanja ne daju se tako produžiti.

Čini mi se kao da se bori protiv tonjenja u dublji san.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 12:59   #67
Ja već danima razmišljam da prijeđemo sa 2 na 1 dnevno spavanje, ali ne znam kako to izvesti. Inače si je od rođenja sama riktala raspored. Sad će za koji dan 1.rođendan.

Navečer spava od 20:30 do 7 ili 7:30 ujutro. Inače bi zaspala oko pola 11 na pola sata i onda nakon ručka oko 14 na sat do sat i pol.

Zadnjih dana se full mučim sa uspavljivanjem. U 11 još nekako zaspe i produžila je to spavanje na sat vremena, ali onda popodne nakon ručka nikako. Uspavljivanje po pola sata i onda spava pola sata. Jučer se probudila u 15 sati i u 20 nije htjela zaspati skroz do 20:40 Ne kužim kako popodne može izdržati budna 6 sati, a ujutro ne može ni 5

Danas sam ju mislila držati budnom do 12, ali probudila se jutros u 7 i u pol 12 je legla na mene i smirila se skroz pa sam ju otfurala na spavanac. I kad bi sad odspavala neka 2 sata bilo bi super

I kad vi onda imate ručak ako klinci spavaju samo jednom? Ona je bila išla spavat nakon ručka, a ako bude spavala jednom dnevno onda mi je prerano dat joj ručak u 12, možda tek kad se probudi?
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 13:11   #68
L spava od 19h do 06h sa jednim buđenjem za klopu. budan je 2h i onda otspava oko 2h, onda je opet budan oko 2-3h pa otspava sat-sat i pol. uskoro kreće u jaslice i nemam pojma kako će to tamo funkcionirati. inače ruča oko 12h i poslje ide na drugo spavanje (tako je i u jaslicama pa smo to nekako uskladili)
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 14:08   #69
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
Ja već danima razmišljam da prijeđemo sa 2 na 1 dnevno spavanje, ali ne znam kako to izvesti. Inače si je od rođenja sama riktala raspored. Sad će za koji dan 1.rođendan.

Navečer spava od 20:30 do 7 ili 7:30 ujutro. Inače bi zaspala oko pola 11 na pola sata i onda nakon ručka oko 14 na sat do sat i pol.

Zadnjih dana se full mučim sa uspavljivanjem. U 11 još nekako zaspe i produžila je to spavanje na sat vremena, ali onda popodne nakon ručka nikako. Uspavljivanje po pola sata i onda spava pola sata. Jučer se probudila u 15 sati i u 20 nije htjela zaspati skroz do 20:40 Ne kužim kako popodne može izdržati budna 6 sati, a ujutro ne može ni 5

Danas sam ju mislila držati budnom do 12, ali probudila se jutros u 7 i u pol 12 je legla na mene i smirila se skroz pa sam ju otfurala na spavanac. I kad bi sad odspavala neka 2 sata bilo bi super

I kad vi onda imate ručak ako klinci spavaju samo jednom? Ona je bila išla spavat nakon ručka, a ako bude spavala jednom dnevno onda mi je prerano dat joj ručak u 12, možda tek kad se probudi?
moja spava samo 1 od kad je napunila godinu dana, sad cemo skoro 17mj. i dan danas dopodne izdrzi oko 4 sata do spavanja, a popodne do navecer cak i 7 sati bude budna bez problema...
mi smo spavali oko 11 i oko 15h po pola sata, kad sam shvatila da nam se uspavljivanje produzilo jer u biti nije bila jako pospana pomaknula sam joj spavanje sa 11h na 12:30... tad je odspavala cak sat vremena u komadu i navecer do 19 izdrzala bez problema...
tih sat i pol prije dnevnog spavanja sam je zabavljala, prvih mj. dana sam primjetila da je oko 12 vec jaako pospana,ali brzo se naviknula na novi ritam....
sad cak zna odspavati sat i pol u tom jednom spavanju sto nije skoro nikad!
__________________
19.10.2009 :)
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 14:38   #70
Baš to, ujutro se nekako brže umori (ili sam joj ja dosadna ), a popodne nije uopće umorna. Jučer od 15 skoro do 21 sat

Danas zaspala u pola 12 i probudila se u 12 (sjedila u krevetiću pa ju nisam pokušavala ponovo uspavat). Dofurala ju u dnevni boravak i zaspala mi na rukama i opet ju odfurala tamo. Još uvijek spava današnji datum moram zapisati. Ovo je već dva sata ako ne računam onaj prekid. Sad kad se probudi dat ću joj ručak i neću je više stavljat spavat do navečer.

Nadam se da će i sutra nastaviti tako i da je privikavanje uspješno obavljeno
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 10:38   #71
Ja prijavljujem neuspjeh

Jučer spavala od pola 12 do čak 14 sati , ali je u 18 bila koma i zaspala prije 20 navečer.
Probudila se jutros prije 7 i zaspala u 9... izvan svih njenih rasporeda.
Baš sam ju zaribala sa tim jučer... odustajem do daljnjeg
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 12:29   #72
moji su malo ovak malo onak....
bio nam je period od cca. mjesec dana kada su spavali samo jednom dnevo....oko podneva...
sad nam je uletio period kad spavaju 2 puta dnevno (opet) i već par dana cura spava 2 puta dnevno a dečko jednom (eee.... ovo me ubije)
tako da ja uopće neznam što s njima po pitanju tog spavanja....
nju nemogu navući trenutno da ostane budna dulje prijepodne pa da imamo jedno spavanje, a njega pak nemogu natjerati da zaspe popodne još jednom iako leži i miran je....
imaju 14mj....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 14:45   #73
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
moji su malo ovak malo onak....
bio nam je period od cca. mjesec dana kada su spavali samo jednom dnevo....oko podneva...
sad nam je uletio period kad spavaju 2 puta dnevno (opet) i već par dana cura spava 2 puta dnevno a dečko jednom (eee.... ovo me ubije)
tako da ja uopće neznam što s njima po pitanju tog spavanja....
nju nemogu navući trenutno da ostane budna dulje prijepodne pa da imamo jedno spavanje, a njega pak nemogu natjerati da zaspe popodne još jednom iako leži i miran je....
imaju 14mj....
Kad tvoj post pročitam, mogu samo
Svaka čast!!!

Nadam se da će ti i cura uskoro spavati jednom dnevno kad i dečko pa da popiješ koju kavu i pročitaš novine
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 15:02   #74
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
Kad tvoj post pročitam, mogu samo
Svaka čast!!!

Nadam se da će ti i cura uskoro spavati jednom dnevno kad i dečko pa da popiješ koju kavu i pročitaš novine

ma prvo spavanje oni obave zajedno i ja dosta imam mira od njih jer me u zadnje vrijeme ne šljive ni kad su budni pa visim ovdje....ali on nebi zaspao još jednom.... a jok....
a onda bude malo nervozam bez obzira što se "odmara" pa je navečer cendro ponekad (svaki drugi dan)

ma on je cendro od rođenja.... neznam jel to uopće mogu povezati sa nespavanjem popodne
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 15:14   #75
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
ma prvo spavanje oni obave zajedno i ja dosta imam mira od njih jer me u zadnje vrijeme ne šljive ni kad su budni pa visim ovdje....ali on nebi zaspao još jednom.... a jok....
a onda bude malo nervozam bez obzira što se "odmara" pa je navečer cendro ponekad (svaki drugi dan)

ma on je cendro od rođenja.... neznam jel to uopće mogu povezati sa nespavanjem popodne
Aaaa sad ti zavidim jer ja nemam mira nikada ako je budna.
Ako nisam kraj nje na podu, onda ide zamnom i drži me za nogu

Neću više offtopicariti
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 17:47   #76
moji spavaju samo jednom popodne vec duze vrijeme ali odvale od 1 popodne do 5.30
barem imam malo mira za sebe
josy00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 17:51   #77
pa kada ti onda idu spavati na vecer?
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:10   #78
Quote:
josy00 kaže: Pogledaj post
moji spavaju samo jednom popodne vec duze vrijeme ali odvale od 1 popodne do 5.30
barem imam malo mira za sebe
Blago tebi!!!

Moja ide oko 1h i najduže spava do 3h i onda na noćno spavanje oko 8-9h.
Ako kraće spava popodne oko 6h bude ponovo umorna i nekada joj dam da odspava 30min, a nekada se igramo, nosamo... do 7h pa na spavanje.

To jedno spavanje je počela tek sa 10mj, do tada obavezno dva.
annyG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:22   #79
moja ima 12,5 mjeseci, u vrtiću spava 1 dnevno a doma 2 puta...očito nije spremna za jedno spavanje doma
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 23:10   #80
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
pa kada ti onda idu spavati na vecer?
idu spavat u 9 i probude se oko 9.30 ujutro
josy00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.