Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2009., 11:56   #1
slike na maturi.hr

možda sam jedina koja tako misli od svih generacija maturanata koji imaju objavljene slike na maturi.hr, ali mene zaista smeta što je moja slika tamo. tim više što uopće nisam znala da će biti objavljene. zar to nije povreda prava na privatnost? jel postoji ikakav način da se slika ukloni s interneta?
angelic blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 12:00   #2
Kak nisi znala da će bit objavljeno? Pa valjda si znala za šta te slikaju i nisi se morala slikat.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 12:02   #3
najiskrenije, nisam znala da će biti objavljene. mislim da sam prva ili druga generacija maturanata čije su slike objavljene, i nisam znala da takvo što uopće postoji, kao ni cijeli moj razred, uvjerena sam. mislila sam da je to za nekakav školski godišnjak ili nešto.
angelic blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 12:12   #4
ma stvar je u tome da je samo želim ukloniti. jednostavno mi ne odgovara da mi je slika sa imenom i prezimenom na internetu. sve da sam i znala da se se objaviti, kao što nisam, imam pravo da bude maknuta ako to želim. nije stvar o nekom mom hiru, "imam lošu frizuru", nego sam u takvoj životnoj situaciji u kojoj mi to može jako naštetiti. molim vas, ako netko zna, kako to napraviti, kome se moram obratiti?
angelic blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 12:12   #5
Nisi ti obratila paznju na to, ali rekli su da ce za to bit slike. ja sam isto medu prvima i ako nisi htio nisi se slikao. Dosta njih je samo sliku s razredom a svoju solo ne. Ako te smeta posalji ima mail pa da mozda uklone, ali rekli su vam sigurno za sta je.
kokos bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 12:14   #6
Nisu rekli. Mi smo se fotkali prije 6-7 godina i receno je da je za godisnjak. Nikad nije nitko spominjao net jer tada nije net bio toliko in. Obrati se onome tko odrzava portal i posalji mail da ti maknu fotku. Bez tvog odobrenja ne smiju fotku gore lijepiti.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 12:17   #7
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Nisu rekli. Mi smo se fotkali prije 6-7 godina i receno je da je za godisnjak. Nikad nije nitko spominjao net jer tada nije net bio toliko in. Obrati se onome tko odrzava portal i posalji mail da ti maknu fotku. Bez tvog odobrenja ne smiju fotku gore lijepiti.
točno. ni nama nitko nije ništa rekao, zato me to i smeta. poslat ću mail, hvala na savjetu.
angelic blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 12:22   #8
Nema smisla da se sad natezemo rekla kazala, ali ja i dalje mislim da su vam rekli. to sto nitko ne obraca paznju je druga stvar.
Ali rezime svega je - ako ti smeta, mail posalji i trazi da skinu, kao razlog navedi osobne razloge i da ti slika pricinjava neugodnosti i to je to.
kokos bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 12:24   #9
Ja ti kazem da su nama rekli da je za godisnjak. Tad nije postojala matura.hr
Postojao je svijet i prije interneta.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 12:26   #10
Pa rekli su i meni za godisnjak. Kazem, nema smisla da se sad ja tvrdim jaedno a vas dvije drugo.

rjesenje je mail i to je to.
kokos bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 14:25   #11
Uputiš im pismenu zamolbu da maknu. Ako ne odgovore, prijaviš ih Abuse ili CarNet-u. Oni će te dalje uputiti kako i što.

Pozdrav!
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 14:37   #12
Quote:
dumb blond kaže: Pogledaj post
ma stvar je u tome da je samo želim ukloniti. jednostavno mi ne odgovara da mi je slika sa imenom i prezimenom na internetu. sve da sam i znala da se se objaviti, kao što nisam, imam pravo da bude maknuta ako to želim. nije stvar o nekom mom hiru, "imam lošu frizuru", nego sam u takvoj životnoj situaciji u kojoj mi to može jako naštetiti. molim vas, ako netko zna, kako to napraviti, kome se moram obratiti?
Nemaš pravo. Nemaš nikakva prava na svoju sliku, autor ima prava i on može objaviti gdje hoće. Po ovakvoj logici se nikad ništa ne bi moglo slikati na javnom mjestu s drugim ljudima u kadru i onda objaviti na Internetu.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 19:28   #13
poslala sam mail onog dana kad sam otvorila temu, i još mi nije stigao nikakav odgovor, i slika je i dalje na svom mjestu
dobro, zar ne postoji zbilja nikakav način da se ta slika makne?!
angelic blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 21:17   #14
nama isto dok smo se slikali nisu rekli da će se objavljivat na internetu.
i mene isto smeta što je moja slika s imenom i prezimenom tamo
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 11:15   #15
dragi moji, rješenje vam je: http://www.azop.hr/default.asp
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 13:19   #16
čak i ako si im dala dozvolu imaš pravo predomisliti se i tražiti da ti maknu. i to po Zakonu o zaštiti osobnih podataka. a ako ne žele maknuti prijavljuješ ih Agenciji za zaštitu osobnih podataka (azopu)
sokoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 13:19   #17
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Nemaš pravo. Nemaš nikakva prava na svoju sliku, autor ima prava i on može objaviti gdje hoće. Po ovakvoj logici se nikad ništa ne bi moglo slikati na javnom mjestu s drugim ljudima u kadru i onda objaviti na Internetu.
To da, ali nemaju pravo ispod slike staviti njeno ime ako nije na to pristala.


dumb blond, molim te javljaj kako ide postupak, takodjer zelim da maknu moju sliku ili barem izbrisu ime i znam jos ljudi koji bi to htjeli.
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 01:03   #18
Quote:
Winter kaže: Pogledaj post
To da, ali nemaju pravo ispod slike staviti njeno ime ako nije na to pristala.
Pa piše da je pristala na školski godišnjak, a to je javna publikacija. Bila na papiru ili Internetu - svejedno.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 01:13   #19
mi smo se slikali za to, ali nase slike su izgubili.
i bolje.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 01:19   #20
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa piše da je pristala na školski godišnjak, a to je javna publikacija.
skolski godisnjak je skolski godisnjak, ali ovo to nije.
mi smo imali skolski godisnjak (papirnati), i do njega bas ne moze svatko doci.
ovo je na internetu i svima je dostupno. najbolje od svega je sto ocito nitko ne zna TKO to uopce radi.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.