Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2006., 15:53   #21
Quote:
StepenWolf kaže:
Ustvari, ti imaš dva državljanstva, a ne dvojno državljanstvo. Dvojno državljanstvo još uvijek nije verifikovano u Parlamentu. Dvojnim državljanstvom regulišu se pitanja služenja vojnog roka i glasanja na način da se moraš opredijeliti na kojoj ćeš teritoriji to obavljati, ili u HR, ili u BiH. Ovako, mogu te i jedni i drugi proganjati ako se ne odazoveš.
Aha npr. ako donesem potvrdu iz Bosne da sam tamo sluzio vojni rok, ovdje sam automatski oslobodjen ili... Da li moram ici na preglede i sve te gluposti?
Niko Nikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 08:17   #22
Quote:
Greven kaže:
Mislim da moras zivjeti na teritoriji zemlje na koju se pozivas vizavi sluzenja v. roka.
Preciznije govoreci, trebas bit' prijavljen (mjesto boravka) u BiH, a mozes zivjet' gdje ti je volja.
Ovo je točno. Moj frend ima Hrvatsko i Slovensko državljanstvo i prijavio se u Sloveniju, donio tu potvrdu da ne živi u RH i ne mora služit HR vojsku.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 09:34   #23
Ako donesem potvrdu iz Bosne da sam tamo odsluzio vojni rok, kakva je procedura kod njih u Ministarstvu, da li oni tu potvrdu provjeravaju, tj. da li provjeravaju da li sam sluzio rok u Bosni ili to jednostavno stave u arhivu? Kontam da izvadim falsh potvrdu...
Niko Nikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:19   #24
a kako misliš odslužiti vojni rok kad ga više vamo nema
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 17:28   #25
Quote:
Zeljkoo kaže:
a kako misliš odslužiti vojni rok kad ga više vamo nema
Ne mislim ni sluziti da hocu sluzio bih u Hrvatskoj. Pogledao bih da li mogu nekako preko veze dobiti potvrdu da sam sluzio vojni rok u BiH iako nisam i onda to predam ovima u MORH-u i oni me oslobode ovde. Sad se pitam da li oni tu potvrdu samo stave u arhivu ili je salju ko zna gjde dalje u BiH ili sta ja znam da provjere da li sam zbilja sluzio.
Niko Nikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 10:29   #26
Quote:
Niko Nikic kaže:
Pogledao bih da li mogu nekako preko veze dobiti potvrdu da sam sluzio vojni rok u BiH iako nisam i onda to predam ovima u MORH-u i oni me oslobode ovde. Sad se pitam da li oni tu potvrdu samo stave u arhivu ili je salju ko zna gjde dalje u BiH ili sta ja znam da provjere da li sam zbilja sluzio.
pa to ti i govorim

kako će ti dati potvrdu da si odlužio kada ne postoji vojska mislim ne postoji obavezno služenje

a sumnjam da će ti dati potvrdu da si retroaktivno odslužio
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 12:34   #27
Quote:
Zeljkoo kaže:
pa to ti i govorim

kako će ti dati potvrdu da si odlužio kada ne postoji vojska mislim ne postoji obavezno služenje

a sumnjam da će ti dati potvrdu da si retroaktivno odslužio
Ne znam jos da li se moze. Znacu veceras kad mi javi neki tip.
Niko Nikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 03:45   #28
Pravo na putovnicu, tj. dvojno državljanstvo?

Majka mi je rođena u BiH, iako nema državljanstvo iste države, mogu li ja tražiti dvojno državljanstvo na osnovu toga?Prvenstveno me zanima zbog BiH putovnice.
Ili, može li ona sada tražiti dvojno državljanstvo, pa da onda ja tražim isto?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 04:52   #29
znaci, hoces bosansko drzavljanstvo na osnovu majke a vec imas HR? HR ne pravi pitanje oko visestrukog drzavljanstva. koliko znam, ni bosna.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 06:46   #30
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
znaci, hoces bosansko drzavljanstvo na osnovu majke a vec imas HR? HR ne pravi pitanje oko visestrukog drzavljanstva. koliko znam, ni bosna.
Da.U principu hoću BiH putovnicu da skratim.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 07:03   #31
nikakva frka. ja sam dobio 2 pasosa nakon hrvatskog.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 08:01   #32
ovisi gdje ti je otac rodjen i gdje si ti rodjen i dal si ikad zivio u bosni.
odi na google i utipkaj drzavljanstvo bosne
kolko sam skuzio majka je sto se tice drzavljanstva nevazna,bitan je otac,ak je on rodjen u hrvatskoj i ti isto, onda zaboravi
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 08:04   #33
svojevremeno su bosanske pasose delili kao karte za kino.

sem putovanja u neke musli zemlje, ne vidim prednost BiH pasosa. ali, ako mozes uzeti, sto ne. ne trazi jesti i piti.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 08:35   #34
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
nikakva frka. ja sam dobio 2 pasosa nakon hrvatskog.
Koje, ako nije pitanje neumjesno i na koju foru?

Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
ovisi gdje ti je otac rodjen i gdje si ti rodjen i dal si ikad zivio u bosni.
odi na google i utipkaj drzavljanstvo bosne
kolko sam skuzio majka je sto se tice drzavljanstva nevazna,bitan je otac,ak je on rodjen u hrvatskoj i ti isto, onda zaboravi
Kakve veze ima gdje mi je otac rođen?Ovako nešto prvi puta čujem...Nisam živio u BiH.

Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
svojevremeno su bosanske pasose delili kao karte za kino.

sem putovanja u neke musli zemlje, ne vidim prednost BiH pasosa. ali, ako mozes uzeti, sto ne. ne trazi jesti i piti.
E pa baš to, ako mogu zašto ne.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 08:47   #35
kako? ako ti kazem, moracu te ubiti. ne... zezam se... napisacu ti private.

ma bolje ti potrazhi neku vezu tamo odakle ti je mama... zaista sumnjam da moze biti frke.

hrvatska nema frke s visestrukim drzavljanstvom. ja cak bez frke ulazim na druga 2 pasosa u HR [tovarnik/batrovci i ZG aerodrom] cesto.

nego... vidi imas li sanse za srpski. s njim imas laksi prolaz u rusiju, belorusiju i ukrajinu + neke musli zemlje [recimo sirijska viza je besplatna] i visa-free ufur na kubu.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 09:53   #36
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
kako? ako ti kazem, moracu te ubiti. ne... zezam se... napisacu ti private.

ma bolje ti potrazhi neku vezu tamo odakle ti je mama... zaista sumnjam da moze biti frke.

hrvatska nema frke s visestrukim drzavljanstvom. ja cak bez frke ulazim na druga 2 pasosa u HR [tovarnik/batrovci i ZG aerodrom] cesto.

nego... vidi imas li sanse za srpski. s njim imas laksi prolaz u rusiju, belorusiju i ukrajinu + neke musli zemlje [recimo sirijska viza je besplatna] i visa-free ufur na kubu.
Znam, ali za srpski nemam nikakve šanse da ga dobijem.
BiH eto možda postoji šansa...
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 09:56   #37
jesi lik a cela srbija i bosna bi guzicu dale za putovnicu
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 10:34   #38
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Koje, ako nije pitanje neumjesno i na koju foru?

Kakve veze ima gdje mi je otac rođen?Ovako nešto prvi puta čujem...Nisam živio u BiH.
pa u bivsoj jugi si bio upisan samo tamo adakle ti i otac,dakle ako ti je otac rodjen u hrvatskoj a i ti bio si upisan u hrvatskoj,tak neako
bosansko dobis ako ti je majka iz bosne a ti si se rodio tamo ili si zivio do 23-ce godine tamo,tako bar pise u zakonu o bih drzavljanstvu
inace mozes zaboravit,nije to vise tako jednostavno,samo ces se naplacat i nista.
poznam jednog htio bosansko preko majke,nebil otvorio neku export-import firmu tamo, drugim rijecima htio svercat
rekli mu nek zaboravi,mati mu neznaci nista sto se tice drzavljanstva,da mu je stari od tamo,kao nebi bilo niakvih problema,e sad najbolje ti je otic tamo gdje ti je majka rodjena i priupitat,ili odes u ambasadu bih u zagrebu,pa ak ti daju dobro,ak ne onda ces znat zasto

sto se tice trazit neku vezu,to ti je isto glupo,platis i onda ti ga ponovno uzmu ak bilo kad skuze
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 02:51   #39
ja sam dobio državljanstvo države u kojoj nikad nisam živio.
ali moj otac je.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:48   #40
Dvojno drzavljanstvo?

Molio bih pomoc ako tko zna.. Da li se moze imati istodobno drzavljanstvo HR i drzavljanstvo BIH? Roditelji su mi rodeni u BIH, ja sam takoder roden u BIH 50-tih godina. U hrvatskoj i ja i oni zivimo od 1970.g. Od 1970.g. prebivaliste mi je u hrvatskoj i nisam boravio u BIH (preselili smo se). Danas i ja i moji roditelji imamo samo hrvatsko drzavljanstvo.

Zanima me da li mogu danas zatraziti drzavljanstvo BIH i koje su moje obaveze pri tome, sto moram napraviti? Inace, moje mjesto rodenja i tadasnje prebivaliste je danas na teritoriju entiteta 'republike srpske'. Jedino sto me povezuje s bosnom je mjesto rodenja mene i mojih roditelja i mjesto prebivalista do 1970. Na rodnom listu je tamosnje mjesto rodenja.

Molio bih pomoc ako tko zna?
taxodium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.