Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2010., 19:52   #61
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
I ne samo to, poljski mediji već su objavili priču da je isti pilot koji je danas bio za komandama predsjedničkog zrakoplova u ljeto 2008 bio discipliniran kada je u jeku Rusko-Gruzijskog spora oko Južne Osetije iz sigurnosnih razloga odbio sletiti u zračnu luku u Tbilisiju te je umjesto toga Predsjednika Kaczynskog "iskrcao" u susjednom Azerbajdžanu odakle je automobilom nastavio put za Tbilisi kako bi izrazio podršku gruzijskom predsjedniku Šalikašviliju u vrijeme dok je ruska vojska napadala njegovu zemlju.

Pilot je zbog te odluke godinu dana bio udaljen sa letačkih dužnosti na Predsjedničkom zrakoplovu, kojeg je ponovo počeo pilotirati prije 6 mjeseci.

Nekako mi se čini da su korijeni današnje tragedije upravo u toj nesretnoj odluci samog Predsjednika Kaczynskog da prije 2 godine primjeni stegovne mjere protiv pilota koji je odbio sletiti u ratom ugroženi aerodrom u Tbilisiju.



Po kriterijima koji su meni očito puno vrijedniji i svetiji nego tebi. Kao slavenski i katolički narod Poljake apsolutno doživljavam kao braću, i ne samo Poljake - među svim istočno-europskim dijasporama na zapadu već se neko vrijeme javlja osjećaj bratstva i solidarnosti, kakav donedavno nije postojao.
Ali toliko im fali taj Istok Europe da se svi vracaju. Kako da ne, tipično
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 19:54   #62
Lahka mu crna zemljica bila!
Cat&Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 19:59   #63
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
I ne samo to, poljski mediji već su objavili priču da je isti pilot koji je danas bio za komandama predsjedničkog zrakoplova u ljeto 2008 bio discipliniran kada je u jeku Rusko-Gruzijskog spora oko Južne Osetije iz sigurnosnih razloga odbio sletiti u zračnu luku u Tbilisiju te je umjesto toga Predsjednika Kaczynskog "iskrcao" u susjednom Azerbajdžanu odakle je automobilom nastavio put za Tbilisi kako bi izrazio podršku gruzijskom predsjedniku Šalikašviliju u vrijeme dok je ruska vojska napadala njegovu zemlju.
Kapetan je, bez navigacijskih sredstava na zemlji pomoću kojih avioni slijeću u takvim situacijama i bez dopuštenja kontrole letenja, nastavio oslanjajući samo na, gotovo nepostojeći, vizualni kontakt s pistom i nakon tri neuspjela pokušaja slijetanja pokušao još jednom prizemljiti avion.

http://www.jutarnji.hr/smrt-lecha-ka...plova-/705017/
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 20:29   #64
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Nekako mi se čini da su korijeni današnje tragedije upravo u toj nesretnoj odluci samog Predsjednika Kaczynskog da prije 2 godine primjeni stegovne mjere protiv pilota koji je odbio sletiti u ratom ugroženi aerodrom u Tbilisiju.
Eto, toliko o teorijama zavjera, ovo je vrlo izgledna istina... Predsjednik i njegova elita su sami sebe odveli u smrt... jedino mi je žao pilota koji je vjerovatno iz straha da se ne ponovi ista stegovna mjera, odlučio slušati putnike. To je apsolutni nonsens... tko je predsjednik da se mješa u profesionalni posao pilota ?... Školovani, osposobljeni pilot sigurno nije, ali je... presdsjednik i ima moć... eto mu sad moći...
illumination is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 20:32   #65
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Tog nazadnog predsjednika mi nije zao, ali mi je zao ljudi koji su bili u avionu.
Sve mi djeluje namjesteno.
Nadam se da ce sad Poljska krenuti prodemokratskim putem, kao Slovacka i Ceska.
Ko si ti da odlučuješ šta je demokratski, a šta ne?
Lech Kaczynski je bio predsjednik zemlje koja je članica EU, pošto EU postavlja različite uvjete, a jedan od njih je "demokracija", ODAKLE TEBI PRAVO REĆI DA NIJE BILO TAKO?
Nemoj se kriti iza demagogije, nego reci Lech mi se ne sviđa jer se ne slažem s politikom koju je zagovarao(pretpostavljam da si ljevičar).

I glupo je čitati kako se svako malo neko poziva na demokraciju. Ako bi baš bili sitničavi u svakoj zemlji bi mogli naći neke suprotnosti, osim toga grčka demokracija od prije 2000 god. bi danas bila proglašena za šovinističku, aristokratsku vladavinu.
Ljudi spustite se na zemlju....
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 20:58   #66
Quote:
illumination kaže: Pogledaj post
Eto, toliko o teorijama zavjera, ovo je vrlo izgledna istina... Predsjednik i njegova elita su sami sebe odveli u smrt... jedino mi je žao pilota koji je vjerovatno iz straha da se ne ponovi ista stegovna mjera, odlučio slušati putnike. To je apsolutni nonsens... tko je predsjednik da se mješa u profesionalni posao pilota ?... Školovani, osposobljeni pilot sigurno nije, ali je... presdsjednik i ima moć... eto mu sad moći...
ovo se i meni čini dosta izgledno.

katastrofa za Poljsku ako su takvi odnosi sa tim pilotom doveli do toga...
Hm, "moćna" politika...

sve je to RIP, žao mi je, radi se o velikoj tragediji, ali naslućujem mehanizam tradicionalne moći koji nije svjestan do čega može dovesti kad se previše razmaše...
i to je možebitno ovaj put platio najvišom cijenom...
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:11   #67
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Tog nazadnog predsjednika mi nije zao, ali mi je zao ljudi koji su bili u avionu.
Sve mi djeluje namjesteno.
Nadam se da ce sad Poljska krenuti prodemokratskim putem, kao Slovacka i Ceska.
Znaci ako narod u poljskoj izabere predsjednika koji zastupa njihove interese koji se ne slazu s interesom liberalnih demokracija koje vladaju svijetom kroz poluge kao sto su liberalni kapitalizam i promicanje prava manjina (medu ostalim i homoskeksualne) onda poljska nije demokratska zemlja.
Predivna argumentacija.
Znaci ako si izabran demokratskom metodom nisi demokrat jer moras uvaljati svoju zemlju u globalnu krizu (a ne biti jedina zemlja Europe bez nje), moras paradirati sa duginim bojama i davati homoseksualcima djecu, program na televiziji, price u citankama za drugi razred osnovne o djecaku koji ima "dva tate", moras biti spreman ustupiti zemlju na sumitu nekome tko zatrazi to na pravilno ispunjenom formularu i pustiti da te svaki birokrat Brisela posalje po kavu priko ceste.
Onda bi bio demokrata.

Nemam nista protiv homoseksualaca, osim toga da su cesto nasilni, militantni i nametljivi u branjenju svojih prava. Neka ih imaju uredena, ali brate dosta tih parada. Jer ako pocne svaki paradirat koji nema prava imat cemo svaki dan u gradovima paradu.
Nemam nista ni protiv liberalizma, ali pogledajte na sta nam drzava slici: najcitaniji clanak u Jutarnjem je "Danielle Loyd - bivša misica u donjem rublju", na TV-u nam dnevno defiliraju od jutra do veceri babe vracare, Ante&Simona i razni njihovi derivati...
Nemam nista ni protiv toga jer ipak velika vecina ovog naroda to zeli, pa eto vam citajte clanke koje Matija Babic ujutro izabere za jutarnju dr...u i podjeli s vama...
I ja sam manjina u ovoj zemlji, ja ne zelim gledati Antu&Simonu, ne zelim u istim novinama citati o misicama i padu aviona predsjednika. Ne zelim da mi pred nosom defiliraju nikakve parade bilo kojeg pokreta, ne zelim ni neoliberalni kapitalizam....
Hoce li meni netko s vrata skinuti tu nedemokratsku vlast, pa valjda ja ko manjina imam neka prava u ovoj drzavi?

Kako ono netko rece: "Demokracija je vladavina manjine nad vecinom."

A sto se poljaka i ovog dogadaja tice, poginuo je predsjednik jedne drzave koja je kroz svoju povijest bila izvarana i pregazena od kapitalista, komunista, konzervativaca i liberala... Tragicna sudbina se nastavlja i ovaj dogadaj je samo potvrda da neki ljudi i neki narodi jednostavno nemaju srece.
Grizli_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:15   #68
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
Znaci ako narod u poljskoj izabere predsjednika koji zastupa njihove interese koji se ne slazu s interesom liberalnih demokracija koje vladaju svijetom kroz poluge kao sto su liberalni kapitalizam i promicanje prava manjina (medu ostalim i homoskeksualne) onda poljska nije demokratska zemlja.
Predivna argumentacija. ....
Svaka ti čast na ovom .
Potpisujem 100 %

Zadnje uređivanje rezon@tor : 10.04.2010. at 23:20. Reason: citat
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:20   #69
Pa ipak je ovo malo previse, sve su ti liberalni 'pederi' krivi jel, da sigurno su ga koknuli jer je zabranio gay paradu, mos si mislit.
Ali koliko mrznje i okrivljavanje gay osoba, pa to prelazi sve granice. Ako ti se ne gleda A&S izgasi TV, ako ti se ne ide na gay pride ne idi ili zaobidji taj dio grada hvala Bogu nije bas Zagreb tako malen, jel?
Ali da, sve su to krivi glupi pederi, mislim ono, ipak malo previse.
I ta spika sa paradom, sto ima lose u tome da ljudi prosvjeduju, neka prosvjeduju, nije to tako lako mislit hoce li te netko zatuc samo zbog tvoje seksualne orijentacije, sto je samo jedan dijelic tebe kao osobe.
Malo sam posla off, ali u svakom postu neke teze da liberalni pederi ruse konzervativnu Poljsku su degutantne.
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:27   #70
ljudi, film počinje

ne zaboravljam tako lako 11.09.2001. i par dana kasnije kada se svima činilo da su krivci pronađeni, a motivi jasni kao dan...

možda malo nezgrapno uspoređujem 2 donekle slična događaja, no postavlja se pitanje: ako je 11.09. poginulo cca. 3000 nedužnih (većinom ne-političara) te 20-ak terorista, i uslijedilo je ono što je uslijedilo, znamo svi... što će se dogoditi kada pogine 100-ak visoko rangiranih političara jedne države iz EU? Osobno se ne bih ni u što kladio...
Slash2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:29   #71
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Pa ipak je ovo malo previse, sve su ti liberalni 'pederi' krivi jel, da sigurno su ga koknuli jer je zabranio gay paradu, mos si mislit.
Ali koliko mrznje i okrivljavanje gay osoba, pa to prelazi sve granice. Ako ti se ne gleda A&S izgasi TV, ako ti se ne ide na gay pride ne idi ili zaobidji taj dio grada hvala Bogu nije bas Zagreb tako malen, jel?
Ali da, sve su to krivi glupi pederi, mislim ono, ipak malo previse.
I ta spika sa paradom, sto ima lose u tome da ljudi prosvjeduju, neka prosvjeduju, nije to tako lako mislit hoce li te netko zatuc samo zbog tvoje seksualne orijentacije, sto je samo jedan dijelic tebe kao osobe.
Malo sam posla off, ali u svakom postu neke teze da liberalni pederi ruse konzervativnu Poljsku su degutantne.
Vidis o tome ja pricam. Ova militantnost branjenja prava dovodi do toga da se uopce ne pokusa procitati moj post, jer ako sam kriticki pricao o homoseksualcima ja sam odmah homofob i sad ce slijedom ovoga sjuriti sve "snage pravopromicuce" na forumu na mene.

Ali ja necu definirati.
Samo cu pitati: Gdje sam ja napisao da su za ovo krivi pederi ili gayevi?


Da ti skratim pretrazivnje mog posta, ja sam se samo osvrnuo na komentar da je poljski predsjednik demokratski izabran od naroda poljske vecinom glasova - nedemokrat.
Tako da si svojim komentarom promasio/la ne ceo fudbal, nego teren na kome ja igram.
Grizli_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:34   #72
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
Vidis o tome ja pricam. Ova militantnost branjenja prava dovodi do toga da se uopce ne pokusa procitati moj post, jer ako sam kriticki pricao o homoseksualcima ja sam odmah homofob i sad ce slijedom ovoga sjuriti sve "snage pravopromicuce" na forumu na mene.

Ali ja necu definirati.
Samo cu pitati: Gdje sam ja napisao da su za ovo krivi pederi ili gayevi?


Da ti skratim pretrazivnje mog posta, ja sam se samo osvrnuo na komentar da je poljski predsjednik demokratski izabran od naroda poljske vecinom glasova - nedemokrat.
Tako da si svojim komentarom promasio/la ne ceo fudbal, nego teren na kome ja igram.
Ne, nisam na to mislila, nego meni je osobno debilno da neki izvaljuju da je EU, CIA, US tko li vec svrgnuo poljskog predsjednika jer nije podrzavao gay prava, blabla, a takvih je postova bilo.
Nisam samo mislila na tvoj upis, da ne ispadnem 'militantna' ja postujem svacije misljenje ma koliko isto bilo nebulozno
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:39   #73
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Ne, nisam na to mislila, nego meni je osobno debilno da neki izvaljuju da je EU, CIA, US tko li vec svrgnuo poljskog predsjednika jer nije podrzavao gay prava, blabla, a takvih je postova bilo.
Nisam samo mislila na tvoj upis, da ne ispadnem 'militantna' ja postujem svacije misljenje ma koliko isto bilo nebulozno
Znaci moje misljenje je "nebulozno"?


Kako si se lijepo ispricala.

Meni su debilne skoro sve teorije zavjere, ali ima i takvih dogadaja.
Grizli_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:40   #74
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post

Nemam nista protiv homoseksualaca, osim toga da su cesto nasilni, militantni i nametljivi u branjenju svojih prava. Neka ih imaju uredena, ali brate dosta tih parada. Jer ako pocne svaki paradirat koji nema prava imat cemo svaki dan u gradovima paradu..
Ja bih bio suzdržan u tim ocjenama da je pokojni poljski predsjednik bio neprijatelj homoseksualaca. Koliko je meni poznato on je sukladno kršćanskom nauku bio protiv javne afirmacije homoseksualnosti, te je slijedom tog stajališta kao gradonačelnik Varšave u nekoliko navrata zabranio održavanje Pride parade. S druge strane vrlo je energično progonio svako nasilje koje je bilo usmjereno protiv gay osoba i organizacija i poljski homoseksualci nisu bili ni izdaleka toliko radikalni u njegovoj osudi kao strani mediji i transnacionalni liberalni establishmenti. Sjećam se da je jedan poljski gay aktivist još prije nekoliko godina u prigodi londonske gay parade izjavljivao kako s jedne strane gradske vlasti ne financiraju njihove udruge ili programe za suzbijanje AIDS-a, ali da s druge strane osobna sigurnost homoseksualaca u Varšavi nikada nije bila na tako visokoj razini kao u vrijeme mandata gradonačelnika Kaczynskog, koji se također protivio i bilo kakvoj diskriminaciji homoseksualnih osoba na njihovom radnom mjestu.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:42   #75
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
Znaci moje misljenje je "nebulozno"?


Kako si se lijepo ispricala.

Meni su debilne skoro sve teorije zavjere, ali ima i takvih dogadaja.
Ja nisam nigdje napisala da je tvoje misljenje nebulozno.
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:46   #76
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ja bih bio suzdržan u tim ocjenama da je pokojni poljski predsjednik bio neprijatelj homoseksualaca. Koliko je meni poznato on je sukladno kršćanskom nauku bio protiv javne afirmacije homoseksualnosti, te je slijedom tog stajališta kao gradonačelnik Varšave u nekoliko navrata zabranio održavanje Pride parade. S druge strane vrlo je energično progonio svako nasilje koje je bilo usmjereno protiv gay osoba i organizacija i poljski homoseksualci nisu bili ni izdaleka toliko radikalni u njegovoj osudi kao strani mediji i transnacionalni liberalni establishmenti. Sjećam se da je jedan poljski gay aktivist još prije nekoliko godina u prigodi londonske gay parade izjavljivao kako s jedne strane gradske vlasti ne financiraju njihove udruge ili programe za suzbijanje AIDS-a, ali da s druge strane osobna sigurnost homoseksualaca u Varšavi nikada nije bila na tako visokoj razini kao u vrijeme mandata gradonačelnika Kaczynskog, koji se također protivio i bilo kakvoj diskriminaciji homoseksualnih osoba na njihovom radnom mjestu.
Hvala na ovoj informaciji. Ide samo u prilog onom sto sam cjenio kod tog covjeka. Ni ja ne bi dao homoseksualcima da mi izvode neke pateticne parade (kao ni nikom drugom osim maskembalu), ali ne bi dao nikome ni da ih tuce.
Znaci covjek je prava homoseksualcima dao tamo gdje im trebaju, na ulicama u parkovima u kaficima, a ne u jednoj paradi koja godisnje jednom protutnji sredistem grada samo da bi neki groteskni likovi iz tih udruga dobili priliku za pojavljivanje u novinama i na televiziji.

Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Ja nisam nigdje napisala da je tvoje misljenje nebulozno.
Sry, ali onda nisi bas skoncentrirana na pisanje veceras.
Grizli_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:50   #77
koja bespredmetna rasprava. Pa putovali su Tupoljevom, najvećim govnom koje se masovno ruši. Ono ruska kvaliteta na razini... čudo jedno da Tupoljeve nema ni jedan air france, singapore airlines, emirates, alitalia, lufthansa, itd itd nego gle čuda svi kupuju a380, dreamlinere, b747, b777, a330 itd
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:56   #78
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
koja bespredmetna rasprava. Pa putovali su Tupoljevom, najvećim govnom koje se masovno ruši. Ono ruska kvaliteta na razini... čudo jedno da Tupoljeve nema ni jedan air france, singapore airlines, emirates, alitalia, lufthansa, itd itd nego gle čuda svi kupuju a380, dreamlinere, b747, b777, a330 itd
Mda, palo ih je 6 u zadnjih 5 godina. Jebeni ruski proizvod. A kad roknu 4 Airbusa u 10 dana i jos ih u dva dana 4 prinudno sleti onda je to ok.

Vidi, nisam ljubitelj ruskih proizvoda, ali ajmo malo bit objektivni.
I nije kriv avion (koliko se sad zna) nego pilot. Da je upravljao sa Awacsom isto bi zavrsio.
Grizli_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 22:24   #79
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
Mda, palo ih je 6 u zadnjih 5 godina. Jebeni ruski proizvod. A kad roknu 4 Airbusa u 10 dana i jos ih u dva dana 4 prinudno sleti onda je to ok.

Vidi, nisam ljubitelj ruskih proizvoda, ali ajmo malo bit objektivni.
I nije kriv avion (koliko se sad zna) nego pilot. Da je upravljao sa Awacsom isto bi zavrsio.
pa pilot je sigurno jedan od najboljih koje Poljska ima. A što se tiče padova airbusa na to se mogu samo nasmijati. Kvare se ko i sve drugo, al samo da te pitam koliko stotina ih je u upotrebi svaki dan i imaju tisuće i tisuće sati leta za najbolje avio kompanije i uglavnom su svaki dan u upotrebi tj letu pa se onda čudit kad ih par rokne je apsurdno. Tupoljeve i slični šit uglavnom se koristi u državama bivšeg sssr-a uz još par afričkih banana državica a i nisu toliko eksploatirani ko airbusi i boeinzi. Al jebiga ruska kvaliteta + ruski mehaničari koji su redovito pod gasom..
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 22:33   #80
Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Po tome kaj nije dopustio gadljivo paradiranje gologuzih homića ili kaj nije dopustio privatizaciju zdravstva? Kaj se borio protiv poljske ovisnosti o ruskom plinu itd., ne znam detalje, ovo je zadnje kaj ističu po novinama? Kaj nije dal da im EU s... po glavi?

Kaj je tu nazadno
pa za mene su politicari koji temelje svoju popularnost na podrsci neobrazovanog ruralnog glasackog tijela po definiciji nazadni

smijesno mi je sto su forumski branitelji vrlina kapitalizma i demokracije stali u obranu gnoma predsjednika kad je njegova politicka karijera obiljezena autoritarnim potezima i antikapitalistickom anti-privatizacijskom retorikom
ustvari kad razmislim nije mi to uopce cudno buduci da je takva forumska elita velikim dijelom hdz-ovski nastrojena, a poljska politika neodoljivo podsjeca na hrvatsku - politicki nepotizam, nadzorni odbori sastavljeni od stranackih ljudi nikakvih kvalifikacija, prodavanje bauka liberaralizma i izmisljenog neo-komunizma nije cudo da je dosao na inauguraciju josipovica vjerovatno je od nas dosta tog naucio

nazadni su po svemu, ministar obrazovanja je protiv ucenja evolucije u skolama, ministarstvo zdravstva promice katolicke i samo katolicke mjere kontracepcije u skolama...ma ima toga brdo, ali koga zanima nek se informira
Gosn. kotlokrpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.