Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Pogledaj rezultate ankete: Dojenje i gubitak kg?
Istina 49 44.55%
Mit 61 55.45%
Glasovatelji: 110. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2010., 22:21   #81
1 T => u trudnoći dobila cca 25 kg, 7 izgubila na porodu no jela ko međed i došla na +30. Dojila do cca 5-og mjeseca starosti malenog. Kile krenule dolje tek s povratkom na posao.

2 T => u trudnoći dobila cca 14 kg, dojim još uvijek (malena će uskoro 2 godine), jedem kako kada, za sada cca 4 kg još u plusu, no kile nakon poroda išle dolje daleko brže i lakše nego nakon prve trudnoće.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 22:27   #82
ajme...u mene samo debljanje...mršavila sam prvih mjesec i po dana jer nisam stizala jesti a onda sam počela i kad je malena navršila šest mjeseci i ja sam bila na plus 6 od kilaže s kojom sam izašla iz bolnice
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 22:52   #83
ja u trudnoći dobila 22 kg. prvi mjesec otišlo 17, ostalih 5 se brzo istopilo. a skinila sam još i dvije kile više mala ima 15 mjeseci i još dojim,sad jel to povezano il nije ne znam.
al jedem ko prase i uvijek sam jela i nikad nisam imala problema sa kilama (osim eto u trudnoći,al tad sam fakat, fakat pretjerivala-znaju cure u sobi gdje sam naručivala 2put dnevno iz rubelja )
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:04   #84
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
negdje sam čitala da nema veze.. da je majčino mlijeko uvijek približno iste kvalitete, samo okus može varirati ovisno o tome što je mama jela.

mama će trpiti zbog svoje loše prehrane (ako unosi premalo kalcija, proteina, vitamina i sl), ali beba će dobiti sve što joj treba.
E to me zanimalo,jer mislim jbga da se netrebas sad tovit da bi ti mljeko bilo kvalitetno....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:29   #85
Quote:
Velandra kaže: Pogledaj post
ja u trudnoći dobila 22 kg. prvi mjesec otišlo 17, ostalih 5 se brzo istopilo. a skinila sam još i dvije kile više mala ima 15 mjeseci i još dojim,sad jel to povezano il nije ne znam.
al jedem ko prase i uvijek sam jela i nikad nisam imala problema sa kilama (osim eto u trudnoći,al tad sam fakat, fakat pretjerivala-znaju cure u sobi gdje sam naručivala 2put dnevno iz rubelja )
ima nešto i u tome
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:31   #86
Quote:
xtra_zg kaže: Pogledaj post
...u mom slučaju apsolutni mit!

?
kod mene isto mit
stovise, 6 tjedana nakon poroda imala sam 4kg vise neko 2 dana prije nego sam isla roditi (po mojoj procijeni, dobila sam 8-10kg u 6 tjedana)

al ja sam od onih koji se debljaju kada vide i/ili pomisle na hranu
mogu mrsavit samo vjezbanjem
pocela sam mrsaviti kad su krenule duze setnje (sa njenih 4mj), pa onda kad sam se vratila na s-faktor, i definitivno kad je krenula puzat a ja ju lovit po stanu

nisam bas puno mijenjala u prehrani, iako otkad ona jede dohranu jedemo zajedno njen rucak (tj ja ne kuham nama posebno)

sad sam trenutno na predtrudnickoj kilazi, ja bih jos neki 5kg maknula...racunam na dojenje, al mislim da to nema bas puno utjecaja...bar nije imalo kod mene (iako tko zna kakva bi bila da nisam prvih 6tjedana dojila, jer sam zapravo bila samo doma, a inace nisam taj tip, i kile su se samo skupljale )
ugl, u zadnjih (sad ce biti) godinu dana, otislo je nekih 16kg
i sad si mislim, trebalo mi je samo 6 tjedana da nakupim 8kg i 10mjeseci da ode 16
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:43   #87
Quote:
ridikul kaže: Pogledaj post
Definitivno mit!! Ja sam se dojeći udebljala!! valjda sam jedna od rijetkih jedinki kojoj se to dešava..
Znam kako ti je, ooooo znam...
O brojkama ne bi jer me samo deprimiraju, a oduvijek sam bila tip koji kile ne može skinut dijetom (osim proteinske, al to je katastrofa) nego samo vježbanjem. Moram počet nešto vježbat jer ne šećem dovoljno dugo (svaki dan pola sata-sat, mali se unervozi pa ne mogu duže), a trčanje po kući za njim, dojenje i nespavanje nisu dali nikakvih rezultata
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 00:24   #88
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
Znam kako ti je, ooooo znam...
O brojkama ne bi jer me samo deprimiraju, a oduvijek sam bila tip koji kile ne može skinut dijetom (osim proteinske, al to je katastrofa) nego samo vježbanjem. Moram počet nešto vježbat jer ne šećem dovoljno dugo (svaki dan pola sata-sat, mali se unervozi pa ne mogu duže), a trčanje po kući za njim, dojenje i nespavanje nisu dali nikakvih rezultata
nespavanje otvara apetit...i zapravo, deblja
pogotovo ak fali REM faze
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 00:35   #89
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
ima nešto i u tome
da, sve do jednom.
Tako i meni cijeli život govorili kako mi se blago, mogu jesti koliko oću, a mršava..
E onda sam odjednom buknula, došlo sve na naplatu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 06:55   #90
Ja sam u trudnoći dobila 18, na porodu otišlo 10, pa prvi mjesec još 5, a pa onda u idućih mjeseci još 5, ali ne zbog dojenja nego zbog toga što sam po cijele dane bila sama i ništa nisam stizala napraviti po kući uključujući kuhanje (a nije mi se ni dalo), tak da sam često prvi obrok jela tek u 3 popodne, a mm je za večeru obično dobio pizzu...

Na žalost, nakon što sam bila na -2kg prije trudnoće s povratkom na posao (stres i to) je opet krenulo na gore, pa sam dobila 5 kila usprkos dojenju.

Moj zaključak je da sam kile gubila prvenstveno zbog nejedenja jer sam se stalno bavila bebom, a što je bila indirektna posljedica dojenja jer je beba visila na cici i rukama i nikad nije pošteno odspavala 3 sata ko bebe na bočici.
A kako me je to doma činilo nervoznom - obično nas nije bilo doma - samo bi je spakirala u kolica/auto/sling i otišle bi na kavu, shopping, .... (a tamo se nemreš prežderati keksa ili kruha-sira)
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 08:14   #91
mit...
srecanajveca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:44   #92
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
da, sve do jednom.
Tako i meni cijeli život govorili kako mi se blago, mogu jesti koliko oću, a mršava..
E onda sam odjednom buknula, došlo sve na naplatu
au, nemoj mi to govorit. fakat ne znam kako se iskontrolirat pored sve tako fine hrane a ne bi se htjela ubucat

ma ja bi trebala počet vježbat, jer ništa meni ne znači šta sam mršava kad sam mlitava ko želatina od kad sam rodila sve super u robi, al kad se skinem, jao
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:48   #93
kod mene se ta teza o dojenju i gubljenju kg pokazala točnom i u prvom a evo sad i u drugom porodu. S prvim sam dobila 20kg i sve otišlo za 6 mj a potom krenulo u minus a kako sam dojila do 17mjeseci tako sam izgledala anoreksično tek s prestankom dojenja dobila sam 2-3 kg i došla na idealnu od prije trudnoće.
Sad s drugom bebom evo 5 mjeseci od poroda sam na staroj težini iako sam opet dobila 15-ak kg i mislim da je dojenje sigurno povezano ali i stres jer jedem sve i svašta a to znači dosta često i slanina s lukom u kasne noćne sate
Minda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 13:12   #94
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Ja sam već sada u trudnoći full žedna često a što će tek biti kada budem dojila
A gladna tako-tako,ovisi kako kada
Evo ja mogu sada u dojenju popiti 2 l mljeka dnevno,litru caja,2 case vode i casu soka...meni se i to cini too much
I nemogu se nacudit sama sebi da nemam 100 kila..inace mali je buconja pravi i puno dobija na tezini..valjda sve pocica
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 13:25   #95
U trudnoći dobila 12kg, porodom otišle 10kg,kroz dva mjeseca još 4kg, i sad nakon želučane viroze još 3kg.Jedem toliko da kad me krenulo šerafiti radi ove viroze ponoći, sam mislila eto ti kad trpaš i kad si proždrljiva, jer sam taj dan utrpala u sebe sve i svašta, od slatkog, slanog, sve što leti hoda i pliva, tak da po meni ima veze s dojenjem, a vjerovatno i bavljenje i trčanje oko klinca
__________________
...moja dva sunca na prozorčiću, Jura 29.06.10 & Toma 16.09.12...
minči is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 00:49   #96
da podignem malo temu i izjadam se 7 dana prije odlaska na more...
prije trudnoće imala neke komplikacije i dobila +5kg na koje sam dodala još +30kg!!! u 6 mjeseci skinula 30kg i to bez puno razmišljanja i truda. u pravilu sam bila puuuna vode pa se to iscijedilo samo od sebe, a i vrijeme bilo taman za šetnju pa boravila i po 8 sati vani tada ostala ponovo trudna i natukla svojih famoznih +30kg!!! ovaj puta nisam bila puna vode već sve postalo šlauf koji se ne skida! sada sam 4 mj nakon poroda i imam 20 kg manje. uglavnom nekh 15kg viška od moje standardne težine od 65kg.
izgledam ko slonica, imam pre-pre velike grudi k tome još i nesimetrične (valjda od dojenja), noge su kao s reklame za kremu protiv celulita ali onaj dio "prije uporabe", kosa od hormona počela padati, a ja više gladna no sita... uglavnom jad i bijeda
i sada čitam postove kako su neke cure extra mršave radi dojenja....
mislim da dojenje i mršavljenje u mom slučaju nemaju nikakvu vezu jer- dvije trudnoće - dvije totalno razlićite žene!
eladebela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 07:46   #97
ja mislim da dojenje ima veze sa mršavljenje, pa pobogu trebaš unijeti nešto, u tijelu se odvija procesi koji se kod nedojilja ne događaju, vele 500njak dodatnih kalorija ..

ja doslovno trpam u sebe, ne biram kad što ni koliko .. sve se nekako potroši
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 07:51   #98
kod mene je istina a ne mit..3 tjedna poslje poroda sam već bila na staroj kilaži (dobila 15 kg u trudnoći) a sada 3 mjeseca poslje poroda ima 5 kg manje nego kad sam zatrudnila a jedem normalno, a slatko obožavam i dojim
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 08:11   #99
Kod mene definitivno istina. U trudnoći sam dobila 20 kg, iz bolnice izašla sa 16 manje. U prva tri mjeseca sam došla na početnu kilažu, a čim sam ih počela oboje dojiti (imam blizance i sa jednim dojenje nije išlo od početka) izgubila sam još 7 kg. Nažalost dojenje nije dugo trajalo i čim sam prestala dojiti, vratile su se i kile. Sad imam 3 kg manje od početne kilaže.
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 08:33   #100
ja sam tek sad kad je malac u tromjesecnom skoku izgubila dva kila. taj sisa li sisa, ne skida se. a od poroda mi je ostalo 5 viska. zato jos malo pa ce valjda sve otic. ali uz ono normalno dojenje, kad se ne sisuljimo po citave dane, tad nisam nista gubila.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.