Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2010., 21:58   #41
Quote:
Nina F21 kaže: Pogledaj post
oni to ne shvaćaju jer nemaju nikakvih psihičkih problema,iako moja frendica zna ponekad tvrditi da je u depresiji a kad joj ja kažem da ode psihijatru ona kaže da nije "psihijatrijski slučaj" i da nije luda,tako da pretpotstavljam da misli da su svi koji idu psihijatru ludi
Malo ti tvoji imaju skučen pogled na svijet.Al imam i ja sličnih iskustava pa se ne čudim.Neki ljudi misle da ja pijem tablete tak da se lijepo zdrogirano osjećam i da me boli onda za sve pa sad ti takvom objasni nekaj.
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 22:29   #42
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Malo ti tvoji imaju skučen pogled na svijet.Al imam i ja sličnih iskustava pa se ne čudim.Neki ljudi misle da ja pijem tablete tak da se lijepo zdrogirano osjećam i da me boli onda za sve pa sad ti takvom objasni nekaj.
Ne da se ni mojoj frendici objasniti puno toga.Ona ima nekih drugih zdravstvenih problema i meni ne smeta kad priča o tome,ali sam joj rekla da ako ja mogu slušati nju da bi i ona trebala mene a ona je na to rekla da psihički problemi nisu zdravstveni problemi kao i svi drugi
Čak je i njezina mama kad je čula da idem psihijatru rekla da će joj zabraniti da se druži sa mnom
Nina F is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 22:32   #43
Mama od te frendice je krvava al ono baš je sve kaj mi sa psih.problemima volimo
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 22:36   #44
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Mama od te frendice je krvava al ono baš je sve kaj mi sa psih.problemima volimo
ja mislim da je njezina mama isto poremećena jer je njoj prije govorila da će ju poslati psihijatru zato jer je emo a sad joj brani da se druži s psihički poremećenima
Nina F is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 22:50   #45
Ma daj nemoj upotrebljavat taj termin"psihički poremećen"nabijaš mi komplekse
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 00:03   #46
Quote:
Nina F21 kaže: Pogledaj post
oni to ne shvaćaju jer nemaju nikakvih psihičkih problema,iako moja frendica zna ponekad tvrditi da je u depresiji a kad joj ja kažem da ode psihijatru ona kaže da nije "psihijatrijski slučaj" i da nije luda,tako da pretpotstavljam da misli da su svi koji idu psihijatru ludi
ovo mi je previse zapelo za oko da ne komentiram...kako me to nervira nemogu vjerovat pa sta ako netko ode kod psihijatra nemora znacit da je odmah puko ili nesto slicno...pa gledam one hollywoodske zvijezde imaju svaka svog psihijatra...i nisu psihijatrijski slucajevi tipa da su u ludnicama i neznam ni ja sta da imaju neke teske poremecaje...da se mene pita ja bi svakom covjeku uvela po jednog psihijatra(psihologa) kroz zivot...cisto da malo pricas s njim i ostalo...to nikad ne skodi...oni su zato tu...a isse sta sam ja sad kriva sto imam anksioznost koja mi je dosla odjednom a skupljala se ko zna koliko i kao da sam ja htjela da mi se to dogodi kao i svatko drugi...al jbg dogodilo se i sta sad...odem kod psihijatra dobijem tablete i lijecim se...a ko sta ostalo prica boli me lijepo ........................neznaci da sam odmah spremna za ludnicu i da sam pukniti psihijatrijski slucaj...
sunset056 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 00:07   #47
Quote:
sunset056 kaže: Pogledaj post
ovo mi je previse zapelo za oko da ne komentiram...kako me to nervira nemogu vjerovat pa sta ako netko ode kod psihijatra nemora znacit da je odmah puko ili nesto slicno...pa gledam one hollywoodske zvijezde imaju svaka svog psihijatra...i nisu psihijatrijski slucajevi tipa da su u ludnicama i neznam ni ja sta da imaju neke teske poremecaje...da se mene pita ja bi svakom covjeku uvela po jednog psihijatra(psihologa) kroz zivot...cisto da malo pricas s njim i ostalo...to nikad ne skodi...oni su zato tu...a isse sta sam ja sad kriva sto imam anksioznost koja mi je dosla odjednom a skupljala se ko zna koliko i kao da sam ja htjela da mi se to dogodi kao i svatko drugi...al jbg dogodilo se i sta sad...odem kod psihijatra dobijem tablete i lijecim se...a ko sta ostalo prica boli me lijepo ........................neznaci da sam odmah spremna za ludnicu i da sam pukniti psihijatrijski slucaj...
ali nekim ljudima je to nemoguće objasniti,kao npr. ovoj mojoj frendici koja misli da sam si sama kriva za to
Nina F is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 00:11   #48
Quote:
Nina F21 kaže: Pogledaj post
ali nekim ljudima je to nemoguće objasniti,kao npr. ovoj mojoj frendici koja misli da sam si sama kriva za to
ma pusti takve ljude....makni se od njih...i ja imam isto prijateljicu koja ima 1001 problem i tijekom mog skolovanja ona je stalno imala nekih zdravstvenih problema i stalno se jadala...sad kad je meni lose i kad sam otisla s njom na kavu ispricala joj sve ona je zujala okolo...neznam ni koliko me cula od toga svega ...tako da sam odustala objasnjavat ljudima svoje probleme...
sunset056 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 00:13   #49
Quote:
Nina F21 kaže: Pogledaj post
ali nekim ljudima je to nemoguće objasniti,kao npr. ovoj mojoj frendici koja misli da sam si sama kriva za to
Ovo mi zvuči kao da si ti neki vremenski putnik i frendovi su ti neki likovi iz srednjeg vijekaStvarno ljudi znaju biti zatucani
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 00:49   #50
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Ovo mi zvuči kao da si ti neki vremenski putnik i frendovi su ti neki likovi iz srednjeg vijekaStvarno ljudi znaju biti zatucani
znam ali pokušavam ju razumijeti jer možda bih i ja bila takva prema drugima kad ne bih imala psihičkih problema i kad ne bih znala kako je to
Nina F is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 00:51   #51
Quote:
sunset056 kaže: Pogledaj post
ma pusti takve ljude....makni se od njih...i ja imam isto prijateljicu koja ima 1001 problem i tijekom mog skolovanja ona je stalno imala nekih zdravstvenih problema i stalno se jadala...sad kad je meni lose i kad sam otisla s njom na kavu ispricala joj sve ona je zujala okolo...neznam ni koliko me cula od toga svega ...tako da sam odustala objasnjavat ljudima svoje probleme...
kaj je najgore ova moja misli da psihički problemi nisu zdravstveni problemi
Nina F is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 01:22   #52
Quote:
Nina F21 kaže: Pogledaj post
znam ali pokušavam ju razumijeti jer možda bih i ja bila takva prema drugima kad ne bih imala psihičkih problema i kad ne bih znala kako je to
Da znam ali zašto ona tebe nebi za promjenu malo razumjela,kuiš.A to kaj misli da to nije zdravstveni problem nego si mi samo umišljamo i pravimo se ludi takvog razmišljanja mi je pun kufer,vidio bi ja nju u mojoj koži prije 2 i pol godine..ah naljutih se
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 14:40   #53
eto meni moja sestra danas opet govori ma daj dosadna si vise s tim lijekovima i ostalim....i sta sad da kazem...bolje mi sutit
sunset056 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 14:48   #54
Quote:
sunset056 kaže: Pogledaj post
eto meni moja sestra danas opet govori ma daj dosadna si vise s tim lijekovima i ostalim....i sta sad da kazem...bolje mi sutit
http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...depresije.html

http://www.plivazdravlje.hr/centar/210/

ovo kopiraj najbližima da se informiraju i pokušaju promijeniti ponašanje
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 16:26   #55
Ma rej to ti neće pomoći niš,to su ti takvi ljudi
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 20:30   #56
Ja sam u životu doživljavao da se ljudi baš ono meni smiju tj.mojoj bolesti ako bi mi izletilo nešto i oni bi to preuveličali i doslovno me ismijavali pogledavajući se,tako da sam se skoro jednom potukao u kafiću u koji naravno više ne dolazim
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 01:55   #57
ja danas isla na piće sa frendicom i ostale mi malo duze napricale se svakakvih tema...meni naravno na pamet palo da joj pricam i o ovome...al nisam ipak...na kraju sam odustala i nije mi se dalo raspravljat o svemu...jos meni doslo vrijeme da popijem ad...al nije nista pitala za cega mi je...a i da je opet se nebi mucila s objasnjavanjem....nekad mi jednostavno bolje zasutit nego se opravdavat...i objasnjavat
sunset056 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 01:59   #58
Nemožeš ni sebi objasnit a kamoli drugima
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 15:13   #59
pa nitko ni nezna kako je to dok ne oboli ....ja sam prva mislila ma pogle ovog bolesnika itd.al sad mislim drugacije....tako i ostali..
sunset056 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 17:23   #60
Ja idem na grupu u Vrapče si se nalazimo mi malo vudrenii to je tak super ekipa,svi su dobri,smireni,pristojni i neiskvareni i stvarno me veseli ići tamo.Kad bi ljudi upoznali sve nas imali bi drugačiju sliku a ovak kako neznaju što drugo i očekivat nego rečenice"Ma on ti je puko"Znaš da je on na tabletama" i takve.

Uvjek me pitaju da kao zakaj ja pijem te tablete i govore da je to otrov i da prestanem a meni je glupo objašnjavat to da se bojim da mi se psihoza ne vrati jer nemoraju oni baš znati da sam ja bio u teškoj psihozi na kraju krajeva.

Mislim da je obitelj ta koja treba dati najveću podršku ali znam po postovima da i roditelji i sestre i braća znaju biti malo mutavi kod tih stvari.I mislim da je ta stigma koja postoji previše izražena i da zbog nje dolazi do otuđivanja ljudi koji imaju psihijatrijski problem što je najgora stvar za nas koji smo u problemu jer svakom trebaju ljudi a kako nebi nama.I što se toga tiče fala Bogu na ovakvim stranicama jer onda nemam više osjećaj da sam ja jedini u banani.
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.