Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2011., 02:32   #41
Dakle čim se govori nesto negativno o Hondi odmah si V.A.G-ovac... Zanimljivo nadasve! Čekam dan/post kad ce tema bit bez ovakvih upadica
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 08:21   #42
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
U Americi postoje testovi Audija, ali jos nisam vidio niti jedan Nijemacki test gdje je Subaru testiran s Audijem.

Ajde nas prosvijetli pa nam daj da vidimo tako nešto iz AMERIKE!!!

A daj molim te nemoj se više sramotiti sa tvrdnjama da najbolji 4x4 pogon ustvari ima Honda ???

Koji ti je... nemoj je.. ljude u zdravi mozak. U kojem ti svijetu živiš? Ok, jasno je po avataru al opet
Sad će se neko javiti pa će napisati da najbolji 4x4 ima opel na novoj Insigniji, ali to znaju samo pravi znalci , a mi svi ostali slušajmo i šutimo jer nemamo pojma . Daj molim te..

Najbolji 4x4 imaju Audi i Subaru . tako je bilo i biće. Iskustvo , samo to priznajem.
Piljun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 08:45   #43
Neznam zakaj bi elektricni 4x4 bio problem, pa koja je uopce poanta u 4x4 danas ako nije spojen na ABS/ASR/ESP itd. Ako je pravi 4x4, tj ako moze utjecat na to koja osovina koliko snage iz motora dobiva, ili jos bolje tocno koji kotac, pa onda je elektronski sigurno superioran. Ako imas informaciju o tome koji ti kotac proklizava, znas pod kojim stupnjem se auto nalazi, koliko brzo ide, koliki je g-force, itd, pa onda sigurno sustav moze puno bolje raspodijeliti snagu po osovinama/kotacima.

Bar se meni ko laiku tak cini, ne vidim nekog argumenta protiv elektricnog, osim "kvari se"
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 08:55   #44
Quote:
Piljun kaže: Pogledaj post
Ajde nas prosvijetli pa nam daj da vidimo tako nešto iz AMERIKE!!!

A daj molim te nemoj se više sramotiti sa tvrdnjama da najbolji 4x4 pogon ustvari ima Honda ???

Koji ti je... nemoj je.. ljude u zdravi mozak. U kojem ti svijetu živiš? Ok, jasno je po avataru al opet
Sad će se neko javiti pa će napisati da najbolji 4x4 ima opel na novoj Insigniji, ali to znaju samo pravi znalci , a mi svi ostali slušajmo i šutimo jer nemamo pojma . Daj molim te..

Najbolji 4x4 imaju Audi i Subaru . tako je bilo i biće. Iskustvo , samo to priznajem.
Opel ima naj naj 4x4

Jel Audi zbog abecednog reda na prvom mjestu? Ili smatraš da je najbolji? Budući da je Mercedesov 4MATIC proglašen najboljim na testovima. I u E klasi, i u malom GLK
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 10:16   #45
Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post
Dakle čim se govori nesto negativno o Hondi odmah si V.A.G-ovac... Zanimljivo nadasve! Čekam dan/post kad ce tema bit bez ovakvih upadica
Naravno da cu reci kad i je, pratim vec njegove postove i sigurno necu reci da Hondin automatic nije prikladan za taj auto ako je to tocno, ali kad mi pocne pametovati o motoru sta cu drugo reci. Zna se koja je filozofija Hondinih motora, i za to su dobili hrpu nagrada.

Quote:
Piljun kaže: Pogledaj post
Ajde nas prosvijetli pa nam daj da vidimo tako nešto iz AMERIKE!!!

A daj molim te nemoj se više sramotiti sa tvrdnjama da najbolji 4x4 pogon ustvari ima Honda ???

Koji ti je... nemoj je.. ljude u zdravi mozak. U kojem ti svijetu živiš? Ok, jasno je po avataru al opet
Sad će se neko javiti pa će napisati da najbolji 4x4 ima opel na novoj Insigniji, ali to znaju samo pravi znalci , a mi svi ostali slušajmo i šutimo jer nemamo pojma . Daj molim te..

Najbolji 4x4 imaju Audi i Subaru . tako je bilo i biće. Iskustvo , samo to priznajem.
Prvo nauci citati s razumjevanjem, jos sam napisao da ne mislim da je Hondin motor najbolji 4x4 pogon, samo sam napisao da ima neka zanimljva rjesenja koja su kao sto mozes vidjeti preuzeli i drugi proizvodaci.
A test Audija u Americi imas u prijasnjim postovima, samo sam komentirao kako je cudno da se Audi toliko boji Subarua kad se radi o 4x4. Od svih elektronickih pogona ionako najbolje prolazi 4matic od Mercedesa na testu i ne taj test nisu radili Nijemci na svu srecu jer nazaloast otkad je recesija nastupila kod njih nema ni malo objektivnosti.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 10:39   #46
Bono ja sam vozio i stari 3.2 i 3.5 i ovaj novi 3.7 od Honde. Svi su bili upareni sa Aisin automatikom (prvi sa četverobrzincem a ovaj zadnji sa peterobrzincem). Prvi 3.2 je napravio skoro 500 tkm (vozio sam ga "pred kraj" njegove karijere u mojoj bivšoj firmi), 3.5 je pod mojom nogom napravio 309 tkm dok sam ovog novog vozio relativno malo (do nekih 50 tkm).
I mogu reći da je srednji par (3.5 motor, 215 ks i 4 brzine automatik) bila najbolja kombinacija. Ako dobro pogledaš 3.2 i 3.5 imaju istu snagu, razlika je upravo u momentu. Ovaj novi visokoturažni motor ne valja pol pizde ladne vode (ova usporedba je omiljena uzrečica mog kolege inače drugog "berača kilometara" na tim Hondama) - to jednostavno nije motor za dvije tone limuzinu sa 4x4 pogonom. Da nije težek ko smrt bio bi dobar za neku jurilicu (recimo za Z seriju Nissana) ali sa OVIM karakteristikama nije pogodan za luksuznu limuzinu.

A da se vratim na 4x4 - princip SH-AWD-a je prije Honde iskoristio Ferrari (F1-Trac) i Mitsubishi (AYC). Princip je isti (dvije planetarne getribe sa lamelnim kuplungom za povećanje broja okretaja - po jedna na svakoj poluosovini) a izvedbe su različite. I to su danas najefikasniji načini prebacivanje snage na podlogu u zavojima. Ako pogledate filmiće vidjet ćete da se na izlascima iz zavoja dimi VANJSKA guma - ona na kojoj je više težine i koja ima debelo više gripa ... e to omogućavaju ovi tipovi diferencijala.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 11:19   #47
meni zanimljivo kako se niko nije sjetio mitsubishi-a dok ga evo gore nije cdrw spomenuo, a evo uvjek bude brži od sti-a pa očito je da je njegov pogon najbolji
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 11:29   #48
Quote:
toni_89 kaže: Pogledaj post
meni zanimljivo kako se niko nije sjetio mitsubishi-a dok ga evo gore nije cdrw spomenuo, a evo uvjek bude brži od sti-a pa očito je da je njegov pogon najbolji
Nisam spominjao ni Nissan jer nema bas testova ni specifikacija, zanimalo me na kojem principu radi GT-R, ali izgleda da je to tajna.

CDRW hvala ti na ovom iscrpnom postu.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 11:54   #49
GT-R radi na istom principu ko i SH-AWD. Zapravo svi diferencijali koji rade na torque vectoring principu moraju imati neki sklop koji povećava broj okretaja jedne poluosovine u odnosu na drugu. Torden također može prenjeti moment na stranu sa više gripa ALI - ima dva ali.
1. ako je jedan kotač u zraku - i na drugom je moment lijepa nula (jerbo 0 x TBR = 0)
i
2. TBR ili broj koji pokazuje koliko puta je moment "pojačan" na strani sa više gripa je fiksan broj - određen mehaničkim dimenzijama

Torque vectoring sistemi lijepo zaobilaze oba ova problema. Njihova mana je samo jedna - cijena. To su prilično složeni sklopovi sa hrpom mehanike, hidraulike i elektronike. A to košta. Torsen kao središnji diferencijal je sasvim zadovoljavajuće rješenje (teško da će u normalnim uvjetima oba prednja ili oba zadnja kotača poletit).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 12:06   #50
jel ima netko informaciju koliko često treba mjenjati ulje u GT-Ru, jer evo treba svakih 7500km novo ulje u diferencijalima
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 12:10   #51
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Opel ima naj naj 4x4

Jel Audi zbog abecednog reda na prvom mjestu? Ili smatraš da je najbolji? Budući da je Mercedesov 4MATIC proglašen najboljim na testovima. I u E klasi, i u malom GLK
Sasvim slučajno nema veze. Po meni svaki od njih ima nekih sitnih prednosti, ali u širem gledištu oba su na vrhu, ne dajem prednost ni jednom od njih.

4 matic možda najbolji sveukupno , isto kao kad ocjenjuju gume - 5 disciplina, 4 druga mjesta- sveukupno 1 mjesto.( gledajući br. bodova)
Ali nekome držanje na mokrom znači više nego buka kotrljanja - a ocjena isto vrijedi, zar ne?
Tako i ovdje , meni bi više značilo za koliko određeni pogon svlada neku snježnu dionicu ili mokru stazu ili koju ima vučnu silu na snijegu , nego jel njegov 4x4 bučniji ili tiši na suhome i kolko goriva auto s nim više troši.
Pogledaj malo u ovom testu ko je imao najbolje rezultate na snijegu i ukupne ocjene - ovdje mislim samo na usporedbu quattro i 4matic a za ostale ne govorim

http://www.auto-motor-und-sport.de/m...h-1582518.html

Zadnje uređivanje Piljun : 03.01.2011. at 12:12. Reason: zaboravio link jbg
Piljun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 12:14   #52
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Nekak mi u izbor za slijedeci auto upadaju BMW 3 xd, Subaru Legacy ili Passat CC, pa bih volio cut misljenja

S nijednim od tih neces pogrijesiti, ali ja bi zaboravio Subarua zbog zastupnika i svega onoga sto dolazi s tim.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 14:42   #53
Quote:
Piljun kaže: Pogledaj post
Sasvim slučajno nema veze. Po meni svaki od njih ima nekih sitnih prednosti, ali u širem gledištu oba su na vrhu, ne dajem prednost ni jednom od njih.

4 matic možda najbolji sveukupno , isto kao kad ocjenjuju gume - 5 disciplina, 4 druga mjesta- sveukupno 1 mjesto.( gledajući br. bodova)
Ali nekome držanje na mokrom znači više nego buka kotrljanja - a ocjena isto vrijedi, zar ne?
Tako i ovdje , meni bi više značilo za koliko određeni pogon svlada neku snježnu dionicu ili mokru stazu ili koju ima vučnu silu na snijegu , nego jel njegov 4x4 bučniji ili tiši na suhome i kolko goriva auto s nim više troši.
Pogledaj malo u ovom testu ko je imao najbolje rezultate na snijegu i ukupne ocjene - ovdje mislim samo na usporedbu quattro i 4matic a za ostale ne govorim

http://www.auto-motor-und-sport.de/m...h-1582518.html
po ovom testu za koji si link dao na zadnja dva mjesta su subaru i mercedes...
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 16:16   #54
Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post
Meni dovoljno za ovo pogledat

http://www.youtube.com/watch?v=vAHPMUkhj5Q
najbolji komentar:

they did not test on same speed.

this can not be a scientific test.

this is just bunch of amature ppl testing.

nothing can be trusted from this video.
Fisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:08   #55
svi kreću s 0 i jedina mana je eto mozda negdje pre velika razlika u konjaži pa je onaj đip preslab sto je i receno u testu...

Sad sto x pogon u 3jci nevajade i nema brzine to je opet do pogona
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 21:14   #56
Quote:
Piljun kaže: Pogledaj post
Sasvim slučajno nema veze. Po meni svaki od njih ima nekih sitnih prednosti, ali u širem gledištu oba su na vrhu, ne dajem prednost ni jednom od njih.

4 matic možda najbolji sveukupno , isto kao kad ocjenjuju gume - 5 disciplina, 4 druga mjesta- sveukupno 1 mjesto.( gledajući br. bodova)
Ali nekome držanje na mokrom znači više nego buka kotrljanja - a ocjena isto vrijedi, zar ne?
Tako i ovdje , meni bi više značilo za koliko određeni pogon svlada neku snježnu dionicu ili mokru stazu ili koju ima vučnu silu na snijegu , nego jel njegov 4x4 bučniji ili tiši na suhome i kolko goriva auto s nim više troši.
Pogledaj malo u ovom testu ko je imao najbolje rezultate na snijegu i ukupne ocjene - ovdje mislim samo na usporedbu quattro i 4matic a za ostale ne govorim

http://www.auto-motor-und-sport.de/m...h-1582518.html
Mislim da je Amus uvijek na strani VW grupe, iako su doduše na jednom testu ocijenili 4MATIC kao najbolji u E klasi, i na GLK modelu. Zašto su se u međuvremenu predomislil
Među komentarima na Amus test je bio ovaj link
http://www.youtube.com/watch?v=HvqQuC_8VrM&NR=1 Djeluje lagano, ali imam utisak da je to simulacija zaleđene ceste. Samo što je test bez veze iz razloga što bi u tom slučaju bilo samo malo leda, a ostatak ceste suh.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 07:38   #57
Ovaj test u linku je stvarno bez veze i nema smisla jer su ga radili u bmwu kao reklamne materijale - drugim rječima , NAMJEŠTENO.
Piljun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 08:04   #58
I ja mislim, BMW očigledno ima LOCK opciju
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 10:35   #59
Quote:
Piljun kaže: Pogledaj post
Ovaj test u linku je stvarno bez veze i nema smisla jer su ga radili u bmwu kao reklamne materijale - drugim rječima , NAMJEŠTENO.
pa da, cim je nesto protivno tvome misljenju odmah je namjesteno! Mozda novi x3 stvarno i ima bolji pogon u nekim situacijama od q5... Zasto bi to bilo nemoguce?
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 12:50   #60
Quote:
!!MEDO!! kaže: Pogledaj post
pa da, cim je nesto protivno tvome misljenju odmah je namjesteno! Mozda novi x3 stvarno i ima bolji pogon u nekim situacijama od q5... Zasto bi to bilo nemoguce?
Zato jer je kao što sam napisao taj video uradak promotivni materijal bmw-a i plus toga u tom "usporednom" testu nema nijednog drugog auta osim Audija.
Nemoj misliti da navlačim na bilo čiju stranu al ovo mi je stvarno pre naivno.
Isto tako da li je moguće napraviti neku "diverziju" u sustavu esp-a ili koji mu već upravlja pogonom i govori da kotač proklizava - vjerovatno da je, možda ne za laike al za njihove majstore sigurno tako nešto nije problem. I što dobijemo - bmw ide ko beba , a ovaj drugi se ne miče s mjesta.
Da su ovakav test napravili novinari -ok , al ovako
Piljun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.