Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2012., 00:59   #21
Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post
 
Naravno. Iznimke su oni kod kojih radni dan izgleda drugačije.
 

 
Ovo što si ti spomenula kao opciju da se doskoči problemu mi se čini sasvim realno, jednostavno i efikasno - oni koji imaju bake/djedove u blizini i koji ionako dolaze na igru, umjesto petkom u 15, doći će (i) neki drugi dan (kad se održavaju radionice ) i uživati s djecom u neko drugo vrijeme... svima dobro
Oni koji nemaju baka srevis, ako su motivirani, mogu naizmjenice...
Tko hoće, nađe načina
 

Nema tajni.
Prije par godina je krenula Unicefova kampanja 'Prve tri su najvažnije', iz čega je izašao 'Rastimo zajedno' projekt.
Putem ovih radionica se roditelji educiraju u ranom razvoju djece, osnažuju u svojoj roditeljskoj ulozi, raspravljaju o roditeljskim vrijednostima i stavovima, vježbaju, uče pogledati stvari iz kuta djeteta, vidjeti što je i zašto važno... a da im pritom nitko ne soli pamet jer, eto, po defaultu, zna bolje
Svaka radionica obrađuje jedno važno područje roditeljstva i zato se ne mogu preskakati... Ako se jedna i preskoči, mislim da se to s voditeljicama može srediti, ali više od toga... nema smisla.
 
Ne znam nikoga tko je bio na radionicama, a da nije jako zadovoljan.
 
Ah, da...materijali nisu nedostupni nego ih roditelji dobivaju na radionicama (ono što je predviđeno da dobiju).
Kako se ne radi o predavanjima, nema baš materijala, pa se nema što ni nositi kući osim onoga što ti nakon dva sata ostaje u glavi. Naime, radionice su više iskustvenog tipa; izmjenjuju se  - aktivnosti koje su važne za neke roditeljske uvide, osvještavanje dječjeg kuta razumijevanja života i svijeta, odnos s djetetom, usvajanje novih pristupa i vještina...
 
I da, besplatne su...zato ih ovako besramno reklamiram
Dobro je, jer mi je iz nekih postova zvučalo kao neka sekta... ono teški Opus Dei ili tako nešto
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 09:57   #22
Kad se već rasprava vodi oko radionice, bilo bi dobro da se prebaci na temu jer tema već postoji.
Možda bi tako više roditelja vidjelo da se uključe

https://www.forum.hr/showthread.php?t=616947

Što se tiče materijala i sudjelovanja, nema niti jednog videa kojeg smo mi gledali na netu, niti ga voditelji smiju staviti, a niti su na Unicef stranicama, nisu tajni ali nisu niti javni.
A npr kod nas se radionica održava dva puta u školskoj godini po 12 polaznika, malo na ukupan broj roditelja.

Htjela sam samo reći da je projekat predobar i kvalitetan a nije na neki drugi način prezantiran široj javnosti.

Meni je ovo bolje od bilo koje knjige koju sam pročitala o djeci, odgoju i roditeljstvu
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 12:39   #23
Stowaway i Mirotta, baš ste se potrudile Zvuči super.
nikiy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 13:44   #24
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Kad se već rasprava vodi oko radionice, bilo bi dobro da se prebaci na temu jer tema već postoji.
Možda bi tako više roditelja vidjelo da se uključe

https://www.forum.hr/showthread.php?t=616947

Što se tiče materijala i sudjelovanja, nema niti jednog videa kojeg smo mi gledali na netu, niti ga voditelji smiju staviti, a niti su na Unicef stranicama, nisu tajni ali nisu niti javni.
A npr kod nas se radionica održava dva puta u školskoj godini po 12 polaznika, malo na ukupan broj roditelja.

Htjela sam samo reći da je projekat predobar i kvalitetan a nije na neki drugi način prezantiran široj javnosti.

Meni je ovo bolje od bilo koje knjige koju sam pročitala o djeci, odgoju i roditeljstvu
Zašto nisu javni? I zašto se ne smiju staviti? I zašto ih Unicef nema na stranicama? Nije li to udruga koja bi se trebala brinuti o svoj djeci, ne samo o onima koji stignu ili koji upadnu jer su, koliko vidjeh, grupe male i zatvorene?

Sad mi opet ništa nije jasno, opet mi sve to kao sekta izgleda i opet se pitam po kojim se kriterijima onda biraju roditelji ako ih se prijavi mnogo?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 14:03   #25
Ne znam ti odgovoriti, i ja se to pitam, pogotovo zato sto ne sudjeluju svi vrtici u tom projektu a i ne idu sva djeca u vrtice da bi im roditelji uopce saznali za to.

Sve sto znam o tome sam i napisala, a saznala sam slucajno jer sam htjela te neke video materijale podileliti s mm.

Mi dobijemo svaki puta dio tiskanih materijala koje smo obradjivali taj put.

Ali sve je zasticeno od daljnjeg javnog koristenja, niti vrtic ne smije nista od toga koristiti na sastancima, a niti igre koje su nam tamo prezentirane, to su potpisali.


Mozda zato sto je to sve tesko u ovakvom obliku sprovesti za vise ljudi, ova velicina grupe je idealna.
A i sve je besplatno i dobrovoljno pa je mozda i teze organizirati sprovodjenje.
I nije nikakva navala.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 17:55   #26
Većina tečajeva tako funkcionira. Program dijele s polaznicima za koje su (kako kažete) lako dostupni. Plus što je individualan pristup koji se temelji na praksi.. Ne vidim u tome ništa loše.
nikiy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 19:48   #27
Quote:
nikiy kaže: Pogledaj post
Većina tečajeva tako funkcionira. Program dijele s polaznicima za koje su (kako kažete) lako dostupni. Plus što je individualan pristup koji se temelji na praksi.. Ne vidim u tome ništa loše.
Nekako to vidim sasma drukčije - primjerice tako da je nekima onemogućen pristup po vašim riječima odličnim materijalima i mogućnostima. Zašto je primjerice nemoguće pretpostaviti da bi netko s tim materijalima mogao i sam pomoći sebi i drugima? Evo moja prva ideja bila bi ta da skupim roditelje iz svoga društva i pokušam nešto takvo s njima učiniti vikendom.

Zašto je za nešto što je besplatno i jako dobro za djecu, odobreno od Unicefa, potrebno potpisivati ugovore o tajnosti i zašto je sve obavijeno velom tajne? Zašto su osobe koje su osmislile tečaj učinile isti "elitnim" iako su nagrađene Unicefovom nagradom te bi to samo po sebi trebalo biti humano i podijeljeno sa svakim zaiteresiranim, čak i onim koji ne može prisustvovati radionicama?

Zašto, zašto, zašto?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 19:56   #28
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Nekako to vidim sasma drukčije - primjerice tako da je nekima onemogućen pristup po vašim riječima odličnim materijalima i mogućnostima. Zašto je primjerice nemoguće pretpostaviti da bi netko s tim materijalima mogao i sam pomoći sebi i drugima? Evo moja prva ideja bila bi ta da skupim roditelje iz svoga društva i pokušam nešto takvo s njima učiniti vikendom.

Zašto je za nešto što je besplatno i jako dobro za djecu, odobreno od Unicefa, potrebno potpisivati ugovore o tajnosti i zašto je sve obavijeno velom tajne? Zašto su osobe koje su osmislile tečaj učinile isti "elitnim" iako su nagrađene Unicefovom nagradom te bi to samo po sebi trebalo biti humano i podijeljeno sa svakim zaiteresiranim, čak i onim koji ne može prisustvovati radionicama?

Zašto, zašto, zašto?
evo, ovo ti je odgovor zasto se takav materijal ne dila samo tako.
jer,
a) ne znaju svi sa njime rukovati, ma koliko to iskustveno prosli i imali ideju da su sve shvatili (mogli bi, sasvim nehotice krivo prenjeti poruku)
b) netko je u produkciju tog materijala odvojio svoje vrijeme i kreativnost, a onda bi netko drugi mogao sa tim istim materijalom napraviti radionice i naplatiti ih

iako, ja iz postova ovih koji su radionice prosli ne stjecem dojam da je to neka tajna, samo sto su radionice iskustvene pa ih se ne moze proci prek youtubea.
i oni koji su ih prosli, mogu normalno okupiti ekipu i prezentirat im svoja iskustva sa tih radionica, svoje misljenje,osjecaje,stavove. i za tako nesto, ti ne treba materijal, nego pamcenje
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 20:30   #29
Evo, postoji priručnik http://www.dijete.hr/hr/naslovnica-m...-zajednoq.html
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 21:00   #30
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
evo, ovo ti je odgovor zasto se takav materijal ne dila samo tako.
jer,
a) ne znaju svi sa njime rukovati, ma koliko to iskustveno prosli i imali ideju da su sve shvatili (mogli bi, sasvim nehotice krivo prenjeti poruku)
b) netko je u produkciju tog materijala odvojio svoje vrijeme i kreativnost, a onda bi netko drugi mogao sa tim istim materijalom napraviti radionice i naplatiti ih

iako, ja iz postova ovih koji su radionice prosli ne stjecem dojam da je to neka tajna, samo sto su radionice iskustvene pa ih se ne moze proci prek youtubea.
i oni koji su ih prosli, mogu normalno okupiti ekipu i prezentirat im svoja iskustva sa tih radionica, svoje misljenje,osjecaje,stavove. i za tako nesto, ti ne treba materijal, nego pamcenje
Koliko sam shvatila, cilj osoba koje su načinile koncept samo je human, a ne podložan probiru...

Što se tiče krive interpretacije, s tim se svaki dan susrećemo i neizbježno je, a odlasci na radionice također ne jamče shvaćanje u nekom krajnje filozofskom pogledu.

Zlouporaba je moguća, s tim se slažem, ali i to je nešto s čim se može nositi.

Ne bih mogla ići na radionice ni da ih imam u vrtiću jer mi to radno vrijeme ne dopušta, ali bih u svakom slučaju voljela da je jedan takava nagrađeni šrogram transparentniji.

Prenošenje krive poruke - eto, opet taj sektaški stav s prenošenjem krive poruke. Mislim, takvim se stavovima brani i inkvizicija...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 21:53   #31
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Zašto je primjerice nemoguće pretpostaviti da bi netko s tim materijalima mogao i sam pomoći sebi i drugima? Evo moja prva ideja bila bi ta da skupim roditelje iz svoga društva i pokušam nešto takvo s njima učiniti vikendom.
Dvije krajnosti: da ti netko ponudi da, na temelju odgledanog Youtube-inserta, odradiš operaciju otvorenog srca, smatrala bi ga budalom. Jednako tako, da ti netko kaže da drugi put ne zoveš vodoinstalatera, nego da jednostavno ponoviš ono što je majstor Pero prošli put radio s krncl-dihtunzima i špric-šmajhlom, rekla bi da to tako ne ide.

Ali, kad se radi o sirotim psiKolozima i njihovom radu, onda svi se znamo i svi sve možemo: malo protrčim kroz materijale i ajmoooooooooo :mamić:.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 22:43   #32
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Nekako to vidim sasma drukčije - primjerice tako da je nekima onemogućen pristup po vašim riječima odličnim materijalima i mogućnostima.
Je, onemogućen im je ako žive u ubavom selu negdje gdje vrtić ni ne postoji. To ih, u teoriji, i dalje ne sprijčava da odu u neko veće mjesto i u nekom vrtiću koji to provodi, spuste sidro.

Quote:
Zašto je primjerice nemoguće pretpostaviti da bi netko s tim materijalima mogao i sam pomoći sebi i drugima?
Ne bi...na tim materijalima koje dobijš na radionicama ne piše ništa ephalno novo, što nećeš naći u nekim drugim novijim stručnim tekstovima na tu temu.
Ali, pročitala bi ih, ako uopće, lijevom nogom...i sutradan zaboravila. Zato ni radionice nisu predavanja.
Ponavljam, ponavljam - to su iskustvene radionice...
Ono, radiš nešto, pa radiš nešto drugo, pa ti onda sine kakve veze ima ono prvo s onim drugim, pa se dobro zamisliš o tome i kakve veze to ima s roditeljstvom, pa te edukatori(ce) malo usmjere, pa ti sine , pa ti ne padne na pamet nikad više svom djetetu reći/napraviti to...
Ne zato što ti je netko rekao da to ne radiš, ili zato što si negdje pročitala da to ne bi trebalo, nego si dovedena u situaciju u kojoj ti se, uz malo emotivnog i mentalnog angažmana i uz malo vođenja sve posložilo više manje samo.

Quote:
Evo moja prva ideja bila bi ta da skupim roditelje iz svoga društva i pokušam nešto takvo s njima učiniti vikendom.
To možeš raditi i bez pisanih matrijala. To najveći broj roditelja i čini kad se nađe u parku ili kafiću...spontana izmjena misli i iskustava na neku temu.
Čak i kad je netko u tom društvu stručan i zna znanje, malotko ga uzima za ozbiljno.
U krajnjem slučaju priručnik kojeg je netko spemenuo se vjerojatno može naći u ponekoj bibilioteci ili se zvrcne Unicef... Izvrstan je, sadrži novija stručna znanja, ali opet je drugo pročitati ga od A do Ž, ili prisustvovati radionicama...
Na 'Rastimo zajedno' nećeš dobiti recepte naprosto zato što oni ne postoje jer je svaki roditelj i svako dijete drugačije. Ovdje ćeš dobiti puno više... Uostalom, probaj

Quote:
Zašto je za nešto što je besplatno i jako dobro za djecu, odobreno od Unicefa, potrebno potpisivati ugovore o tajnosti i zašto je sve obavijeno velom tajne?
Veo tajne si izmislila sama , a o zaštiti sam već pisala.

Quote:
Zašto su osobe koje su osmislile tečaj učinile isti "elitnim"
Nisu. Ni po čemu nije elitan. Samo treba biti blizu pravog vrtića i biti motiviran. That's all

Quote:
Zlouporaba je moguća, s tim se slažem, ali i to je nešto s čim se može nositi.
Ma daaaaj... kad slastičarna zaštiti recept nadaleko obožavane slastice, onda je u redu. Kad autori, koji su u cijelu priču uložili mjesece svog vremena, truda i znanja naprave isto, onda nije.
Bilo bi drugačije i bilo bi ružno da projekt zaista nije dostupan svakome, da postoje kriteriji koji kažu 'ti možeš, a ti ne', ali ne postoje.
Besplatno je. U vrijeme je kad više manje roditelji ne rade. Što bi još trebalo biti? Da rade po kućama???
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 23:10   #33
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Što se tiče materijala i sudjelovanja, nema niti jednog videa kojeg smo mi gledali na netu
Kako nema? Jučer sam stavila link na stranicu gdje se (desno dolje ) nalaze filmići. Koliko znam, to su isti oni koji se vrte na radionicama...

Quote:
A npr kod nas se radionica održava dva puta u školskoj godini po 12 polaznika, malo na ukupan broj roditelja.
Htjela sam samo reći da je projekat predobar i kvalitetan a nije na neki drugi način prezantiran široj javnosti.
Ovako - da bi se projekt provodio u nekom vrtiću, posebnu edukaciju za provođenje projekta mora proći netko od stručnog kadra vrtića. Te edukacije su svega dvaput godišnje i dolaze timovi (po troje ljudi iz vrtića) iz doslovno cijele Hrvatske.
Kad jedan tim iz nekog vrtića prođe višednevnu edukaciju sa supervizorima, tek onda taj vrtić može ponuditi projekt roditeljima. Na svaku od edukacija za stručnjake može doći po 30 ljudi jer su i edukacije iskustvenog karaktera i sve više od toga bi bilo manje kvalitetno.

Autorima projekta je stalo da to provodi netko to je stručan, tko kuži ideju, tko neće, u najboljoj namjeri, prenositi pogrešne poruke ili raditi to na krivi način. Zato su radionice prilično strukturirane i malo toga je podložno promjenama, a o svim dilemama se raspravlja na supervizijama.

Zato ne može mama Marica koja je prošla edukaciju svojim prijateljicama podijeliti materijale pa da svi zajedno naplaćuju svoje 'znanje' pod imenom koje bi se sablaznilo nad njihovom usmenom predajom. Autorima i stručnjacima je stalo da se to zaista kvalitetno provodi, da roditelji zaista profitiraju, da dobiju ono što im treba, a ne da mame u parku međusobno, nakon 36. koljena u igri gluhog telefona pričaju i prepričavaju da su im rekli oni neki koji su bili i koji znaju da je u redu povremeno lupiti dijete.

Svaka rečenica u tim radionicama, svaka aktivnost ima svoje zašto i zato roditelji koji žele trebaju radionice proći, a ne se oslanjati na gluhi telefon.

Quote:
Zašto nisu javni? I zašto se ne smiju staviti? I zašto ih Unicef nema na stranicama? Nije li to udruga koja bi se trebala brinuti o svoj djeci, ne samo o onima koji stignu ili koji upadnu jer su, koliko vidjeh, grupe male i zatvorene?
Unicef više nema puno veze s time - Unicefove projekte nakon nekog perioda preuzima država. U ovom konkretnom slučaju, izvedbu projekta je na sebe preuzela AZOO (Agencija za odgoj i obrazovanje) i oni dalje organiziraju edukacije za stručnjake diljem lijepe naše, koji će provoditi radionice s roditeljima.
Jel sad išta jasnije? Otpali mi prsti od tipkanja...

Quote:
Sad mi opet ništa nije jasno, opet mi sve to kao sekta izgleda i opet se pitam po kojim se kriterijima onda biraju roditelji ako ih se prijavi mnogo?
Mahala ja, ne mahala, tebi i dalje sekta na pameti
Nema kriterija i biranja... Kad vrtić oglasi da kreće niz radionica, roditelji se sami prijavljuju. Ako se ne javi neki prihvatljiv broj roditelja, onda tete nastoje motivirati roditelje, pogotovo one za koje misle da bi ih takvo što moglo zanimati... U nekim mjestima su oglašavanje na sebe preuzele i lokalne samouprave, pa su se oglašavale po dnevnim novinama, radio stanicama... što znači da je to za bilo koga tko ima dijete i tko želi sudjelovati.
Eventualno se može dogoditi da kod velikog broja zainteresiranih, prioritet budu roditelji vrtićke djece jer to vrtić provodi

Quote:
Ali sve je zasticeno od daljnjeg javnog koristenja, niti vrtic ne smije nista od toga koristiti na sastancima, a niti igre koje su nam tamo prezentirane, to su potpisali.
Napisala sam zašto - autori su projekt htjeli zaštiti da se ne bi pogrešno koristio i da se informacije ne bi pogrešno prenosile... Osim toga, mali dio toga je na papiru, najveći dio u glavi.

Quote:
Mozda zato sto je to sve tesko u ovakvom obliku sprovesti za vise ljudi, ova velicina grupe je idealna.
Naravno, u malim grupama je lakše i kvalitetnije. A mali je broj educiranih stručnjaka... zato ne ide češće.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 23:29   #34
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatila, cilj osoba koje su načinile koncept samo je human, a ne podložan probiru...

Što se tiče krive interpretacije, s tim se svaki dan susrećemo i neizbježno je, a odlasci na radionice također ne jamče shvaćanje u nekom krajnje filozofskom pogledu.

Zlouporaba je moguća, s tim se slažem, ali i to je nešto s čim se može nositi.

Ne bih mogla ići na radionice ni da ih imam u vrtiću jer mi to radno vrijeme ne dopušta, ali bih u svakom slučaju voljela da je jedan takava nagrađeni šrogram transparentniji.

Prenošenje krive poruke - eto, opet taj sektaški stav s prenošenjem krive poruke. Mislim, takvim se stavovima brani i inkvizicija...
odgovorili su ti stowaway i lord, jasno i detaljno, pa da se ne ponavljam, potpisujem ih, al mi nije jasno tvoje pitanje, sto nije transparentno?
kako bi po tebi trebalo biti transparentno?
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 10:26   #35
Kod nas u jaslicama je išla radionica od januara, jasno je svima bilo navedeno na oglasnoj ploči vrijeme i program tečaja.
Par mjeseci prije je održana za vrtićke roditelje.

Zamjerka, po meni, je bila što je tečaj zatvorenog tipa, iako se javilo premalo roditelja nisu primali nikoga izvan jaslica, a bilo je upita. Shvaćam da je vjerojatno vrtić organizator, ne znam ako su šta platili, ali svakako bi takve radionice trebale biti pristupačnije većem broju roditelja, na razini cijeloga grada.

U tome ja vidim problem "netransparentnosti", jer onaj tko nije dio vrtića nema pojma da takvo što postoji i nema pristup.
mayabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 10:56   #36
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
Kod nas u jaslicama je išla radionica od januara, jasno je svima bilo navedeno na oglasnoj ploči vrijeme i program tečaja.
Par mjeseci prije je održana za vrtićke roditelje.

Zamjerka, po meni, je bila što je tečaj zatvorenog tipa, iako se javilo premalo roditelja nisu primali nikoga izvan jaslica, a bilo je upita. Shvaćam da je vjerojatno vrtić organizator, ne znam ako su šta platili, ali svakako bi takve radionice trebale biti pristupačnije većem broju roditelja, na razini cijeloga grada.

U tome ja vidim problem "netransparentnosti", jer onaj tko nije dio vrtića nema pojma da takvo što postoji i nema pristup.
Slažem se da bi se projekt, tj. njegova provedba mogla bolje oglašavati - u pedijatrijskim ambulantama, u prostorijama mjesnih odbora, školama..., međutim razumijem zašto oni koji provode redionice uglavnom nemaju potrebe za time- najveći broj roditelja bez frke skupe i oglašavanjem u vlastitom vrtiću pa im se ne da dalje...

Ono što nije ok je ograničavanje pristupa na roditelje samo jasličke djece ili roditelja samo predškolskih skupina.
Tako projekt nije zamišljen, i tako se ne smije raditi.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 11:43   #37
Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post
Ono što nije ok je ograničavanje pristupa na roditelje samo jasličke djece ili roditelja samo predškolskih skupina.
Tako projekt nije zamišljen, i tako se ne smije raditi.
Na drugim temama se cesto spominju i bake i problemi vezani uz odnos mama-baka-unuka. Tamo gdje odnosi mozda nisu bas tako losi, mozda bi i neka baka rado otisla na tako nesto, gdje joj netko drugi moze pokazati neke stvari koje mozda lakse prihvati, kad joj to strucnjak prezentira na nacin da ona u stvari sama nadodje na ono bitno, a ne servira joj kcer/snaha.
Ili npr. neka studentica predskolskog odgoja ili trudnica ili zena koja mozda uskoro planira trudnocu...a ima vremena, a poslije ga bas i nece imati...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 13:19   #38
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
Kod nas u jaslicama je išla radionica od januara, jasno je svima bilo navedeno na oglasnoj ploči vrijeme i program tečaja.
Par mjeseci prije je održana za vrtićke roditelje.

Zamjerka, po meni, je bila što je tečaj zatvorenog tipa, iako se javilo premalo roditelja nisu primali nikoga izvan jaslica, a bilo je upita. Shvaćam da je vjerojatno vrtić organizator, ne znam ako su šta platili, ali svakako bi takve radionice trebale biti pristupačnije većem broju roditelja, na razini cijeloga grada.

U tome ja vidim problem "netransparentnosti", jer onaj tko nije dio vrtića nema pojma da takvo što postoji i nema pristup.
Upravo to...

Što se tiče vodoinstalatera i inih instanca, ne bih to miješala jer se ovdje radi o nečemu što nema karkter naplaćivanja i označeno je kao djelovanje za zajednicu, a zajednica je jako malo o tome obaviještena.


Zapravo je to ono što mi se ne sviđa, a daleko sam od toga da ponižavam psihologe ili ljude koji su za to stručni. Vodič tek sad vidjeh pa ću prolistati.

Nisam imala dojam da je to toliko stručno da se ne bi moglo shvatiti i s osnovne razine, iako je kao takvo opisano u svim napisima na internetu, pa sam možda krenula s krive pozicije...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 14:52   #39
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
označeno je kao djelovanje za zajednicu, a zajednica je jako malo o tome obaviještena.
Naravno da bi zajednica mogla biti obaviještenija, ali problem je kapacitet. Nema nekog velikog smisla oglašavati se uzduž i popreko uz gornju granicu od 10-15 sudionika po ciklusu radionica.

K'o da oglašavam iznamljivanje fensišmensi sale za domjenke i svadbe, od 26m2.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 15:12   #40
Imam 2 male djece i radim svaki dan 8-16, ali ako četvrtkom ne odem na radionicu, imam osjećaj kao da ću nešto propustiti.
Iako sam pročitala već brdo knjiga i neke stvari već "prošla" kroz starije dijete, stvarno na radionici neke stvari jednostavno "sjednu". Čak ni mužu neke stvari ne mogu prepričati, jer kao što je navedeno to je iskustvena radionica. Odradili smo 4 puta do sada i već sad vidim da će mi biti žao kad završi.
U materijalima koje dobijemo stvarno ne piše ništa revolucionarno novo, što možda ne piše u nekim drugim knjigama, ali mislim da živa riječ ipak znači puno više. Ali ne u obliku predavanja, već je naglasak na tome da izmijenjujemo iskustva, da pitamo što god nas zabrinjava konkretno u vezi našeg djeteta i da redovito ostanemo duže od planiranog jer je svima zanimljivo.

A naravno da mi fali vremena koje provedem s mojom djecom, ali mislim da od tih 2 sata tjedno koje odem na radionicu, samo svi možemo profitirati. Također ne mislim da neki roditelji baš nigdje poslije posla ne odu bez svoje djece koji put preko tjedna.

Što se tiče toga da je dostupno samo roditeljima čija djeca idu u vrtić, pa zar to nije normalno ako te radionice drže stručni suradnici iz vrtića? Pogotovo ako ima dovoljno zainteresiranih u vrtiću a optimalan broj sudionika je oko 15?
__________________
vjencana haljina
shalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.