Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2011., 14:45   #41
Quote:
The Perkins kaže: Pogledaj post
Možda malo glupo pitanje, al ajde...
Kaj tam možeš doć (u taj Jankomir) ak STVARNO više nemožeš, ak imaš osjećaj da si na rubu i ak se jednostavno hoćeš maknut od svih i "odmorit" se od ljudi općenito...?
Bez uputnice?
Zavisi pod koji dio grada spadas,inace bez uputnice mozes doci jedino kao hitan slucaj koji zahtjeva hospitalizaciju.
Darko7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 14:51   #42
Quote:
Darko7 kaže: Pogledaj post
Zavisi pod koji dio grada spadas,inace bez uputnice mozes doci jedino kao hitan slucaj koji zahtjeva hospitalizaciju.
Nisam iz Zga... Blizu Zagreba sam...
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 17:03   #43
Quote:
The Perkins kaže: Pogledaj post
Možda malo glupo pitanje, al ajde...
Kaj tam možeš doć (u taj Jankomir) ak STVARNO više nemožeš, ak imaš osjećaj da si na rubu i ak se jednostavno hoćeš maknut od svih i "odmorit" se od ljudi općenito...?
Bez uputnice?
Vrlo jednostavno, odeš na hitnu psihijatrijsku ambulantu (bilo koja bolnica), isprobano , i onda možeš odbiti hospitalizaciju ili prihvatiti hospitalizaciju. Vrijedi za sve bolnice.
A možeš i sa uputnicom, samo mogu ti reći da ćeš biti zavedena.
Ako ne pripadaš u tu bolnicu, onda ćeš se možda natezati par minuta sa njima, ali će te uzeti i predložiti hospitalizaciju. Samo ako odeš u Jankomir ili Vrapče reci svima da si na odmoru iduća 2-3 mjeseca, a za ostale bolnice mislim da pravilo vrijedi 15 dana.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 17:14   #44
Wtf koja budala bi htjela dobrovoljno ici u ludnicu
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 17:30   #45
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Wtf koja budala bi htjela dobrovoljno ici u ludnicu
Kao prvo nije ludnica nego psihijatrijska bolnica.
Kao drugo tamo odlaze ljudi koji bi se htjeli "odmoriti" od svakodnevnog stresa i možda čak i pronaći ljude koji imaju slične probleme ko i oni sami (pa im možda čak i bude lakše), porazgovarati sa stručnim osobama o problemima koje imaju (malo češće nego što bi kada ne bi bili u bolnici).
Kao treće ako se imaš potrebu nekome smijati otiđi mami i smij se njoj kaj te tako glupog i zatucanog rodila.

Zadovoljan?
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 18:13   #46
Quote:
The Perkins kaže: Pogledaj post
Kao prvo nije ludnica nego psihijatrijska bolnica.
Kao drugo tamo odlaze ljudi koji bi se htjeli "odmoriti" od svakodnevnog stresa i možda čak i pronaći ljude koji imaju slične probleme ko i oni sami (pa im možda čak i bude lakše), porazgovarati sa stručnim osobama o problemima koje imaju (malo češće nego što bi kada ne bi bili u bolnici).
Kao treće ako se imaš potrebu nekome smijati otiđi mami i smij se njoj kaj te tako glupog i zatucanog rodila.

Zadovoljan?
Psihičke bolesti su kod nas još stigmatizirane, šta bi bilo da netko recimo boluje od šećerne bolesti, za to nema problema. Nepravilno liječenje može dovesti do ruba ako nije bilo pravilno.
Svaka bolnica ima psihijatrijski odjel. Samo jedno upozorenje: ovisi tko je koliko spreman za grupnu terapiju,nisu svi za nju. Radna terapija prilično dobro funkcionira, u nekim bolnicama psihijatri se razgovaraju po pola sata, negdje 15 minuta, 45 minuta, a nemaju svi mogućnost platiti privatnika. I tamo su pod nadzorom i mogu stjeći iskustva, a sve ovisi od cimera kakvi su i od ljudi koji tamo borave.
Ovo je odgovor Ser Mark i The Perkins. Bolnica kao i svaka druga bolnica.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 19:34   #47
Quote:
The Perkins kaže: Pogledaj post
Kao prvo nije ludnica nego psihijatrijska bolnica.
Kao drugo tamo odlaze ljudi koji bi se htjeli "odmoriti" od svakodnevnog stresa i možda čak i pronaći ljude koji imaju slične probleme ko i oni sami (pa im možda čak i bude lakše), porazgovarati sa stručnim osobama o problemima koje imaju (malo češće nego što bi kada ne bi bili u bolnici).
Kao treće ako se imaš potrebu nekome smijati otiđi mami i smij se njoj kaj te tako glupog i zatucanog rodila.

Zadovoljan?

Eto, vidi se da si lud cim tako burno reagiras
Ma mene su psihijatri, ludnice i takve ustanove uvijek privlacile, ta "atmosfera" mi je uvijek bila fascinantna, mozda zbog horor filmova. Zato sam i ja ponekad razmisljao da odem cisto radi zabave.
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 20:27   #48
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post

Eto, vidi se da si lud cim tako burno reagiras
Ma mene su psihijatri, ludnice i takve ustanove uvijek privlacile, ta "atmosfera" mi je uvijek bila fascinantna, mozda zbog horor filmova. Zato sam i ja ponekad razmisljao da odem cisto radi zabave.
ŽeMsko sam...
Ma i mene su isto oduvijek privlačile, ali i iz razloga jer mi je stvarno svega dosta i bojim se i za sebe i za ljude oko sebe!
Hoću goddamn odmor sa sebi sličnom ekipom!

Ak budeš išao tam, javi!
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 21:33   #49
Quote:
The Perkins kaže: Pogledaj post
ŽeMsko sam...
Ma i mene su isto oduvijek privlačile, ali i iz razloga jer mi je stvarno svega dosta i bojim se i za sebe i za ljude oko sebe!
Hoću goddamn odmor sa sebi sličnom ekipom!

Ak budeš išao tam, javi!
Ako se bojiš za sebe i za ljude oko sebe, onda odi. Često kažu da su u psihijatrijskim bolnicama normalniji ljudi nego van njih.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 21:34   #50
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Ako se bojiš za sebe i za ljude oko sebe, onda odi. Često kažu da su u psihijatrijskim bolnicama normalniji ljudi nego van njih.
A na kolko te dugo zadrže unutra?
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 21:52   #51
Quote:
The Perkins kaže: Pogledaj post
A na kolko te dugo zadrže unutra?

Kako gdje, u pb Jankomir i Vrapče mislim 2-3 mjeseca, ovisi o dijagnozi, a ostale bolnice 15 dana mislim da je vrh glave mjesec dana. Odnosno 3 tjedna. Makar se uvijek može svojevoljno izaći, ako nije prisilna hospitalizacija.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 21:54   #52
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Kako gdje, u pb Jankomir i Vrapče mislim 2-3 mjeseca, ovisi o dijagnozi, a ostale bolnice 15 dana mislim da je vrh glave mjesec dana. Odnosno 3 tjedna. Makar se uvijek može svojevoljno izaći, ako nije prisilna hospitalizacija.
Ma problem je u tome kaj imam tek 18 godina (i ne, ne radim to iz neke glupost nego stvarno trebam pomoć i odmor), a imam još 4. razred za završit...
Možda slijedeće ljeto tak da budem refreshed za faks!
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 22:11   #53
Quote:
The Perkins kaže: Pogledaj post
Ma problem je u tome kaj imam tek 18 godina (i ne, ne radim to iz neke glupost nego stvarno trebam pomoć i odmor), a imam još 4. razred za završit...
Možda slijedeće ljeto tak da budem refreshed za faks!
Postoji i ambulantno liječenje, negdje drže 2-3 tjedna, a za ove 2 bolnice znam da drže 2-3 mjeseca, ovisno o dijagnozi.
I upozorenje: posavjetuj se prije sa nekim da ti ne bi stvaralo problema kod upisa na fax.
I još jedna stvar: školski psiholog/pedagog mislim da bi mogao biti od pomoći, ako to još uvijek postoji.
A postoji i opcija mirovanja školskih obaveza, odnosno zamrzavanje godine-ali najbolje se raspitati u školi/faxu od školskih obaveza.
Potraži što prije pomoć,nemoj odugovlačiti.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 23:10   #54
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Postoji i ambulantno liječenje, negdje drže 2-3 tjedna, a za ove 2 bolnice znam da drže 2-3 mjeseca, ovisno o dijagnozi.
I upozorenje: posavjetuj se prije sa nekim da ti ne bi stvaralo problema kod upisa na fax.
I još jedna stvar: školski psiholog/pedagog mislim da bi mogao biti od pomoći, ako to još uvijek postoji.
A postoji i opcija mirovanja školskih obaveza, odnosno zamrzavanje godine-ali najbolje se raspitati u školi/faxu od školskih obaveza.
Potraži što prije pomoć,nemoj odugovlačiti.
A kaj doktorici opće prakse reć...?
Inače je dosta zatucana i glupa pa mi je to malo, onak...
Ili da najprije odem kod nekog psihologa/psihijatra pa da tražim da me pošalje tam (ak se to tak uopće može)?
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 07:54   #55
Quote:
The Perkins kaže: Pogledaj post
A na kolko te dugo zadrže unutra?
Jankomir i Vrapce te mogu drzat koliko smatraju porebnim(znam ljude koji su tamo bili po DVIJE GODINE a neki i duze!,ostale bolnice dva,max tri tjedna.
Darko7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 08:12   #56
uskoro idem u jankomiru u dnevnu bolnicu,baš me zanima što me čeka...valjda bu neke koristi od toga
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 10:54   #57
Quote:
lamija kaže: Pogledaj post
uskoro idem u jankomiru u dnevnu bolnicu,baš me zanima što me čeka...valjda bu neke koristi od toga
Onda nam javi kak je i kaj je bilo...
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 12:53   #58
Ajmo skupa perkins xD
Ja bi fakat volio ic. Al starci bi me se odrekli.
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 16:21   #59
Quote:
The Perkins kaže: Pogledaj post
A kaj doktorici opće prakse reć...?
Inače je dosta zatucana i glupa pa mi je to malo, onak...
Ili da najprije odem kod nekog psihologa/psihijatra pa da tražim da me pošalje tam (ak se to tak uopće može)?

Preporuka: nemoj preskakati dr.opće prakse, , reci da želiš stručnu psihološku/psihjatrijsku pomoć, ako to ne upali, odi kod psihologa/psihijatra-moguće su obje varijante.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 16:22   #60
Quote:
Darko7 kaže: Pogledaj post
Jankomir i Vrapce te mogu drzat koliko smatraju porebnim(znam ljude koji su tamo bili po DVIJE GODINE a neki i duze!,ostale bolnice dva,max tri tjedna.
Po novome, drže najmanje 2 mjeseca do 4 mjeseca, ostale bolnice uvrh glave mjesec dana,makar ovisi o dijagnozi.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.