Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2011., 13:07   #21
Sve što ti ja mogu reći jest izdrži još malo i povuci iz njihovog takvog odvratnog i neopravdanog ponašanja snagu da se odgurneš u samostalan život što prije.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 14:30   #22
Quote:
Izgubljeni snov kaže: Pogledaj post
Ovako,imam 16 i pol godina, evo, skoro 17. Imam dečka. Mama je to upravo saznala prije par dana i jako je ljuta. Nikad je nisam vidjela takvu. Jednostavno ne može i ne želi prihvatiti činjenicu da imam dečka. Ona misli da ću si ja odmah time upropastiti život i da sam gimnaziju onda upisala bezveze ako mislim imati dečka. Ona ustvari ne zna da je on ustvari taj koji me na neki način potiče na učenje i na sve ostale dobre stvari. On je predivan dečko koji jako brine o meni i dečko je kojeg bi svaka cura mogla samo poželjeti. U vezi smo već godinu i mjesec dana. Moja majka je to saznala tek sad prije par dana jer joj ja nisam htjela ništa govoriti, jer sam pretpostavljala kako će reagirati, no, kada je saznala, rekla mi je da više ne smijem nikud cijelo ljeto, ali doslovno nikud iz dvorišta, da nitko,NITKO ne smije kod mene, rekla mi je da sam "govno" i đubre, uzela mi je mobitel i promjenila broj i još te sve stvari... Hvala Bogu do sad nedavno, imala sam tatu koji je uvijek bio uz mene, no sad ga je ona na neki način također okrenula protiv mene i ovo je pakao. Stvarno ne znam šta da radim... Možda se čini da je to sad besmisleno i glupo, ali sam u ovih par dana isplakala suza kao nikad u životu jer mi je do tog dečka stvarno, STVARNO neizmjerno stalo... Ona valjda živi nekim staromodnim tipom života i smatra da ja ako ću sad imati dečka da ću se udati odmah,roditi djecu i ostaviti školu,što nikako nije istina. Planiram upisati medicinu ili stomatologiju poslije gimn. i od toga stvarno neću odustati...A također ni od njega. Makar mi ona sve to zabranila ja njega neću ostaviti ni pod koju cijenu jer nikad nisam upoznala ovako dobrog dečka koji je moj poticaj i snaga.. Molim Vas, pogotovo majke, što bi vi napravile na mom mjestu? Stvarno ne znam što da radim
Kako je sve završilo?
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 21:05   #23
malecka..

roditelji ti žele sve najbolje, neće ti oni sigurno loše.

sve sam ja to prošla tri puta i sad trenutno prolazim i 4 put.
dobro ja sam potpuno drugači tip roditelja, nitjednom sinu NIKAD nisam zabranjivala ni izlaske, ni cure, ni to da imaju svoju privatnost ni svoje živote, no granice smo znali i mi roditelji i oni kao djeca.

probaj sa svojim roditeljima razgovarati, reći im da ti je dečko motivacija a ne demotivacija za školu, pokazati im da si zrela a ne da se i ti nastaviš duriti.

ali razumjem u potpunosti tvoje roditelje.
kad je moj sin imao 20 saznala sam slučajno za njegovu "ozbilju " vezu. naravno u to nisam vjerovala jer što može biti ozbiljo u životu dvadesetogodišnjaka? kad mi je rekao da mu djevojka ima 16 htjela sam ga prijaviti polici jer sam imala osjećaj da curu iskorištava.

no prije 5 mjeseci sam saznala da ću postati baka. a isto tako su me uvjeravali da se neseksaju,imali su planove da ona ode studirati u grad u kojem i on studira no život ih je zeznu i čekaju bebu, prvo sam bila pomalo ljuta ali im to nisam pokazivala, no smirila sam se kad sam vidila da su spremni biti roditelji i odmah mi je bilo lakše.

nadam se da se tvoja situacija dobro završila
piliceva mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 22:03   #24
Quote:
HacijendaST kaže: Pogledaj post
Kako je sve završilo?
Cura je napisala jedan post prije skoro godinu dana i to joj je kompletan forumaški opus. Misliš da jednom u dva tjedna dolazi na forum provjeriti ima li novih postova?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 22:07   #25
Quote:
piliceva mamica kaže: Pogledaj post
ali razumjem u potpunosti tvoje roditelje.
U potpunosti razumiješ ženu koja kćeri kaže da je govno i đubre jer ima dečka?


Quote:
kad je moj sin imao 20 saznala sam slučajno za njegovu "ozbilju " vezu. naravno u to nisam vjerovala jer što može biti ozbiljo u životu dvadesetogodišnjaka?
Kaže žena koja je sa sedamnaest rodila.

Quote:
kad mi je rekao da mu djevojka ima 16 htjela sam ga prijaviti polici jer sam imala osjećaj da curu iskorištava.
Kaže žena koja je sa sedamnaest rodila.

Quote:
no prije 5 mjeseci sam saznala da ću postati baka. a isto tako su me uvjeravali da se neseksaju,imali su planove da ona ode studirati u grad u kojem i on studira no život ih je zeznu i čekaju bebu,
Možda bi ih život manje zeznuo da ih nije rodila žena koja je greškom ostala trudna sa 17 a nikad nije odbolovala činjenicu da se nije nikako realizirala osim kroz majčinstvo, pa joj je pomisao da joj se djeca seksaju i riskiraju djecu bila prestrašna da bi je probavila i odgajala ih za odgovoran seksualni život. Iako, pitanje je što o tome zna žena koja slučajno ostane trudna sa četrdeset dvije.

Đizs.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 08:07   #26
Jesam li ja cudna kad mislim da bih se zabrinula za psihicko zdravlje svog djeteta kada sa 17 ne bi imala decka (ili curu, svejedno), ili bar htjela imati...

Btw kuki, ne zajebaji, ja sam sa ful 36 ostala "slucajno" trudna... Jes da sam znala sto se moze dogoditi, ali more, cvrcki, domaci teran... a majku mu, jednom se zivi...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 08:30   #27
ja nisam toliko slučajno ostala trudna, daleko od tog da sam planirala.
drugo - da imala sam 17, ali moj muž je tad imao 18, a nije bio toliko stari u tim godinama.
treće- moj bjes je bio zbog tog što sam mislila da će cura u četvrtom srednje teško će se moći nositi s trudnoćom, majčinstvom.. znam po sebi.
četvrto- realizirala sam ja svoj život, imam i karijeru i ugled, ali i prekrasne sinove! na sve od tog sam ponosna ali sam stavila svoju djecu na prvo mjesto.
peto- iz čega zaključuješ da svojim dečkima nisam pristupila odgovorno i uputila ih na najbolji mogući način i u taj aspekt života, i razgovarali smo o tome, i kupovali im kondome, i objašnjavali.. a vjeruj mi da postoji puno gorih stvario od maloljetničke trudnoće..

piliceva mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 08:41   #28
Quote:
piliceva mamica kaže: Pogledaj post
drugo - da imala sam 17, ali moj muž je tad imao 18, a nije bio toliko stari u tim godinama.
Toliko stari? Govoriš o sinu koji je imao 20.
Quote:
moj bjes je bio zbog tog što sam mislila da će cura u četvrtom srednje teško će se moći nositi s trudnoćom, majčinstvom..
Zašto bi ozbiljna veza trebala rezultirati trudnoćom i majčinstvom u četvrtom srednje?
Quote:
imam i karijeru i ugled
Ni manje ni više nego karijeru? Čeznem za detaljima .
Quote:
razgovarali smo o tome, i kupovali im kondome, i objašnjavali..
U kojoj si dobi kupovala kondome sinu za kojeg si se zgrozila kad je u dvadesetoj prijavio ozbiljnu vezu?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 08:53   #29
Toliko stari? Govoriš o sinu koji je imao 20.

da 4 godine, bio je student a ona 2 srednje.. bila sam svjesna da to može loše utjecati na psihu cure.

Zašto bi ozbiljna veza trebala rezultirati trudnoćom i majčinstvom u četvrtom srednje?
naravno da ne ali se to njima dogodilo.

Ni manje ni više nego karijeru? Čeznem za detaljima .
a i da nemam karijeru kakve veze to ima, šta samo ljudi koijm imaju više od truje djece?

U kojoj si dobi kupovala kondome sinu za kojeg si se zgrozila kad je u dvadesetoj prijavio ozbiljnu vezu?

ne SVIM dečkima smo kupovali kondome od 15-16 godine jer smo znali da mi neće sigurno doći i reći čuj mama ja se seksam..
piliceva mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 09:33   #30
Quote:
piliceva mamica kaže: Pogledaj post
naravno da ne ali se to njima dogodilo.
Mislim da bi bilo jako korisno navesti koju si mu marku kondoma kupovala - da zna mloadež izbjegavati.
Quote:
a i da nemam karijeru kakve veze to ima, šta samo ljudi koijm imaju više od truje djece?
Boldano vjerojatno nešto znači - ali, ne mogu dokučiti što.

Čekaj, imaš karijeru i ugled ili nemaš? Zbunjuješ.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 09:47   #31
Fascinira me "nasljednost" maloljetničkih/ranih trudnoća u obiteljima.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 09:53   #32
da karijeru i ugled imam, ponosim se istim! nisam karijeristica,i nežudim za ugledom, ali svojim radom i zalaganjem sam uspjela to izgraditi.
piliceva mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 11:23   #33
Quote:
piliceva mamica kaže: Pogledaj post
kad je moj sin imao 20 saznala sam slučajno za njegovu "ozbilju " vezu. naravno u to nisam vjerovala jer što može biti ozbiljo u životu dvadesetogodišnjaka? kad mi je rekao da mu djevojka ima 16 htjela sam ga prijaviti polici jer sam imala osjećaj da curu iskorištava.
Toliko dobro poznaješ svoje dijete, toliko povjerenja imaš u njega da si pomislila da iskorištava djevojku?

Quote:
a isto tako su me uvjeravali da se neseksaju
Oprosti, ali - strašno! Uopće se dovesti u situaciju...pardon - uopće ih dovesti u situaciju da tebe moraju uvjeravati da se ne seksaju?!!

Quote:
piliceva mamica kaže: Pogledaj post
peto- iz čega zaključuješ da svojim dečkima nisam pristupila odgovorno i uputila ih na najbolji mogući način i u taj aspekt života,
Iz ovoga, npr.:

Quote:
razgovarali smo o tome, i kupovali im kondome,
Ja bih se, naime, ubila da je moja mama trebala voditi računa o mojoj kontracepciji... Jednako bih se ubila da ja svom djetetu kupujem kondome...
Nema puno odgovornog u njihovom seksualnom ponašanju, ako je njihova kontracepcija - (bila) vaša briga.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 17:14   #34
tvoja majka je u pravu

sta ce ti decko sa 17, 18 godina- to ti je ionako stresan period matura i sve ostale krasote

znas li ti koliko je tesko upasti na medicinu i to zavrsiti uspjesno , sa solidnim ocjenama i sve

vecina veza zapocetih u tim godinama se jednostavno ne ODRZI


bolje se ti drzi fino knjige, nego trositi energiju na svadje s roditeljima i na decke
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 17:17   #35
Quote:
piliceva mamica kaže: Pogledaj post
Toliko stari? Govoriš o sinu koji je imao 20.

da 4 godine, bio je student a ona 2 srednje.. bila sam svjesna da to može loše utjecati na psihu cure.

Zašto bi ozbiljna veza trebala rezultirati trudnoćom i majčinstvom u četvrtom srednje?
naravno da ne ali se to njima dogodilo.

Ni manje ni više nego karijeru? Čeznem za detaljima .
a i da nemam karijeru kakve veze to ima, šta samo ljudi koijm imaju više od truje djece?

U kojoj si dobi kupovala kondome sinu za kojeg si se zgrozila kad je u dvadesetoj prijavio ozbiljnu vezu?

ne SVIM dečkima smo kupovali kondome od 15-16 godine jer smo znali da mi neće sigurno doći i reći čuj mama ja se seksam..




tvoj sin je jako nezrel kada je s 20 godina imao "vezu s curicom od 16


da on seksa moju malodobnu kci ja bih ga prijavila za zlostavljanje
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 18:59   #36
Ovdje kao da ste smetnuli s uma važnu činjenicu a to je da je mala lagala i skrivala dečka godinu dana , a to je glupo.
Najjači mi je argument - znala sam da ćeš se ljutiti pa nisam rekla. Moš" misliti. Da je i ona sama lijepo porazgovarala sa mamom i uputiila ju u to što se događa , sigurno ne bi tako reagirala.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 20:43   #37
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
tvoja majka je u pravu

sta ce ti decko sa 17, 18 godina- to ti je ionako stresan period matura i sve ostale krasote

bolje se ti drzi fino knjige, nego trositi energiju na svadje s roditeljima i na decke
Nešto takvo sam i ja svoj kćeri rekla, pa mi je na to odgovorila da ona hoće nekoga s kim bi joj bilo posebno, s kim može uživati, družiti se, plesati, izlaziti- a da mu je ona važna i posebna..
Pa to možeš i s prijateljem..
Mogu -veli ona- ali kaj ako se ja nikome ne budem sviđala ??

Eto to njih muči, pa možda i radi toga, pošto-poto žele imati dečka.
Da pokažu drugima da su nekome važni.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 20:53   #38
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
tvoj sin je jako nezrel kada je s 20 godina imao "vezu s curicom od 16
Ja fakat ne kužim.
Što je tu točno nezrelo? Zašto bi bilo nezrelo to što mu se svidjela 16-godišnjakinja?
Lako za to što joj ne piše na čelu koliko ima godina, pa mu se (možda) svidjela i prije nego li ju je priupitao za (ili je sama izgovorila) godine...
Zar zaboravljate da cure i dečki baš i ne sazrijevaju u jednako vrijeme i da ne bi bilo čudno da se, umjesto kakvog prištavog 16-godišnjaka kojeg više-manje zanimaju lopte i ne zna ni što bi sa sobom, a kamo li što bi s njom, upravo 20-godišnjak svidio njoj..? Ne'š ti velike četverogodišnje razlike
Naravno da nije jednako u kojoj dobi pričamo o 4 godine razlike, ali...meni se to uopće ne čini tako strašno.

Quote:
da on seksa moju malodobnu kci ja bih ga prijavila za zlostavljanje
Reci mi da se šališ (nadam se da si taj smiley tu stavila s razlogom )
Kužim da iz roditeljske perspektive to i nije prizor koji dovodi do svekolike sreće, ali - bi li bilo bolje, bi li sreća i nesklonost prijavljivanju bila veća da on ima 18 ili 19?
Uostalom, mislim da smo pričali o obostrano željenom sexu, na koje je oboje mladih pristalo... Dakle...

Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
Ovdje kao da ste smetnuli s uma važnu činjenicu a to je da je mala lagala i skrivala dečka godinu dana , a to je glupo.
Koliko sam ja pratila topic (priznajem, površno), ispada da uopće nije bilo glupo. Kad dijete laže, i to godinu dana, onda itekako ima razloga.
Ili misli da ima razloga, a onda bi se po tom njenom (pogrešnom?) uvjerenju dalo pročačkati.

Quote:
Najjači mi je argument - znala sam da ćeš se ljutiti pa nisam rekla. Moš" misliti.
Meni je to savršeno razuman argument. Ni ja ne bih prijavljivala svoje dečke, ni svoje loše ocjene, ni razne zgode i nezgode da sam radi njih dobivala po nosu.
Quote:
Da je i ona sama lijepo porazgovarala sa mamom i uputiila ju u to što se događa , sigurno ne bi tako reagirala.
Poznaješ njenu mamu pa znaš da sigurno ne bi tako reagirala?
Čovječe...ljudi reagiraju na najčudnije moguće načine... Pa to je, samo čitanjem ovog topica, savršeno jasno.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 21:02   #39
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Nešto takvo sam i ja svoj kćeri rekla, pa mi je na to odgovorila da ona hoće nekoga s kim bi joj bilo posebno, s kim može uživati, družiti se, plesati, izlaziti- a da mu je ona važna i posebna..
Pa to možeš i s prijateljem..Mogu -veli ona- ali kaj ako se ja nikome ne budem sviđala ??

Eto to njih muči, pa možda i radi toga, pošto-poto žele imati dečka.
Da pokažu drugima da su nekome važni.

Da pokažu drugima da su nekome važni?

Ne kužim... deplasirano je zaista biti nekome važan?
Biti nečiji sa 17-18? Isuse Bože...
Kad je OK to poželjeti? U kojoj dobi? Kad je diploma u ruci?

Nadalje, jel to da može biti važna i posebna prijatelju vrijedi i za tebe? Pretpostavljam da muškarac u tvom životu ne postoji...dovoljno je da te obitelj i prijatelji vole?
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 21:15   #40
Quote:
Stowaway kaže: Pogledaj post

Da pokažu drugima da su nekome važni?

Ne kužim... deplasirano je zaista biti nekome važan?
Biti nečiji sa 17-18? Isuse Bože...
Kad je OK to poželjeti? U kojoj dobi? Kad je diploma u ruci?

Nadalje, jel to da može biti važna i posebna prijatelju vrijedi i za tebe? Pretpostavljam da muškarac u tvom životu ne postoji...dovoljno je da te obitelj i prijatelji vole?
Ne mogu se staviti u glavu 16-godišnjaka.
Očito im je važno da sebi i drugima pokažu da su nekome važni.

Na osnovu čega je izveden zaključak da ne postoji muškarac u mom životu?
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:53.