Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2012., 22:05   #41
sad kad ste već potegli, pa koje normalno djete uspije lagati godinu dana?
i što taj roditelj radi kad to nevidi? toliko o brizi za djete, kao sad mu je bitno, dije bio godinu dana dok mu je lagala?
da mi sin ima vezu godinu dana pa nisam ćorava skužila bih, a i po njemu osjetim kad je sretan, tužan, u vezi, bezveze.
dobro moji ne uspjevaju smuljati ništa, jer su takvi, nit ja lažem njima niti oni meni, (bar se nadam da mi ne lažu).
moja nevjesta je imala isto takve zabrane nema dečka nema izlazaka i što su njeni roditelji dobili curicu koja ih je panično boji i ima noćne more? i djevojku koja je ostala trudna! a ja vjerujem da su joj dozvoljavali dečka da bi se stvari drukčije razvile!
piliceva mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 22:06   #42
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Ne mogu se staviti u glavu 16-godišnjaka.
Jebiga, ja mogu A nisam tako mlada...

Quote:
Očito im je važno da sebi i drugima pokažu da su nekome važni.
Ja mislim da im je važno da budu važni, a pokazivanje svoje sreće i važnosti drugima je samo set noževa.

Quote:
Na osnovu čega je izveden zaključak da ne postoji muškarac u mom životu?
Pa šta će ti muškarac? Bit nekome posebna i važna ionako možeš s prijateljem
Evo, čitaj...

Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
ona hoće nekoga s kim bi joj bilo posebno, s kim može uživati, družiti se, plesati, izlaziti- a da mu je ona važna i posebna..
Pa to možeš i s prijateljem..
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 22:16   #43
Nisam još u toj situaciji kao mama jer mi kći ima 9 godina ali gledajući svoje roditelje i njihov odnos prema mom dobu puberteta - napravit ću potpuno isto.
Prvi "kao ozbiljni" dečko sa 17 godina. Jesu se malko lecnuli ali su prihvatili i pozvali ga na ručak.
Sada kao roditelj vidim da su dobro napravili jer su znali da mogu i skrivati ali su pametno odlučili upoznati ga i sprijateljiti se na neki način s njim. Njegovi roditelji su isto postupili i stvarno taj dio djetinjstva imam u najlijepšem sječanju - bez trauma..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 00:57   #44
Quote:
piliceva mamica kaže: Pogledaj post
peto- iz čega zaključuješ da svojim dečkima nisam pristupila odgovorno i uputila ih na najbolji mogući način i u taj aspekt života, i razgovarali smo o tome, i kupovali im kondome, i objašnjavali..
Zašto si onda inzistirala na tome da se ne seksaju?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 00:58   #45
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Na osnovu čega je izveden zaključak da ne postoji muškarac u mom životu?
A, postoji?

Zašto, nisu ti dosta prijatelji?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 08:58   #46
Dame moje, molim lakše malo!
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 09:07   #47
Zapele ste za mene i moje prijatelje..
Vaše kćeri sa 16 imaju dečka?

O..pa vi još ni nemate kćeri od 16 godina.
Ali se zato možete staviti u njihove glave.

Rekla sam to za prijatelje u kontekstu želje za izlascima s nekim tko će ti se zvati "dečko".

I naravno, ako hoće obavezu, nek ima dečka.


Nemojte olako dijeliti savjete i rasčlanjivati postove roditeljima koji su bili i su sada u situaciji da odgovaraju na pitanja 16. godišnjacima,ako sami niste roditelji ili niste proživjeli slične situacije kao roditelj.
Nije isti kut gledanja.

Zadnje uređivanje mimoza40 : 28.05.2012. at 09:15.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 09:17   #48
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Zapele ste za mene i moje prijatelje..
Hm...ne baš. Ako sam već 'zapela' , onda sam zapela za tvoju logiku. Hm, ili nedostatak logike.

Quote:
Vaše kćeri sa 16 imaju dečka?
O..pa vi još ni nemate kćeri od 16 godina.
Točno, moja kći još nema 16, ali se itekako dobro mogu sjetiti sebe sa 16. Da, imala sam dečka. Da, imao je preko 20.
Da, bila sam zaljubljena i to mi nije bila 'obaveza', nego dvogodišnji užitak.
Da, seksali smo se. I, ne, nisam zapostavila školu i ne, nisam ostala trudna.

Quote:
Ali se zato možete staviti u njihove glave.
Bez imalo problema...

Quote:
Rekla sam to za prijatelje u kontekstu želje za izlascima s nekim tko će ti se zvati "dečko".
A ne u kontekstu želje za potrebom biti nekome važan i poseban?

Zadnje uređivanje Stowaway : 28.05.2012. at 09:24.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 09:24   #49
Ja bih ti savjetovala da pričekaš kraj školske godine. Blizu je... Ako te dečko potiče na učenje, znači da ocjene nisu loše, odnosno da su iste ili bolje od prošle godine, a ako nisu, prihvati se posla još ovo malo vremena. Onda sjedi s mamom i objasni joj da tvoj dečko ne utječe negativno na tvoje vrijeme za školu, ali da ti uljepšava tvoje slobodno vrijeme i da jednostavno, koliko te god kažnjavala, nećeš odustati od njega, dok ne vidiš da stvarno negativno utječe na tebe. A onda joj lijepo napomeni ako sam govno zbog toga pa govno sam. Čisto da postane svjesna činjenice da to što je napravila nije u redu. Bilo bi dobro kad bi to napravila u prisutnosti tate i sretno. Ionako ti dečka ne mogu zabraniti, a kazne će kad ted prestati i drži se.
manja mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 09:25   #50
Nemam namjeru ovdje objašnjavati svoju logiku.

Roditeljima koji su u sličnoj situaciji , možda je jasnije.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 10:47   #51
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Roditeljima koji su u sličnoj situaciji , možda je jasnije.
U situaciji koja se zove "dijete mi odrasta i mrzim tu činjenicu"? Sigurna sam da im je jasnije.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 10:49   #52
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
sta ce ti decko sa 17, 18 godina- to ti je ionako stresan period matura i sve ostale krasote

znas li ti koliko je tesko upasti na medicinu i to zavrsiti uspjesno , sa solidnim ocjenama i sve

vecina veza zapocetih u tim godinama se jednostavno ne ODRZI
ne mogu nikako odrediti jel ovo zajebancija ili je za ozbiljno



btw ja sam sa 16 imala dečka jer sam se htjela s nekim hvatati nakon škole
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 10:53   #53
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post


tvoj sin je jako nezrel kada je s 20 godina imao "vezu s curicom od 16


da on seksa moju malodobnu kci ja bih ga prijavila za zlostavljanje
A policajci bi ti se nasmijali u facu.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 11:00   #54
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
vecina veza zapocetih u tim godinama se jednostavno ne ODRZI
A ovo je presuper argument.

Hrpa veza započetih u dvadesetima, tridesetima, četrdesetima, pedesetima se također ne održi, najbolje da nitko od nas nema vezu dok ne bude na samrti.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 12:03   #55
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
U situaciji koja se zove "dijete mi odrasta i mrzim tu činjenicu"? Sigurna sam da im je jasnije.
Ja nisam u toj situaciji
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 12:22   #56
A dal se bojiš da bi ti dijete moglo zapostaviti studij zbog dečka? Posao? Djecu zbog muža?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 12:27   #57
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A dal se bojiš da bi ti dijete moglo zapostaviti studij zbog dečka? Posao? Djecu zbog muža?
Ne bojim se.
Nadam se da će biti dovoljno odgovorna i donositi dobre odluke za sebe.

Zadnje uređivanje Nica : 28.05.2012. at 15:29. Reason: Q
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 12:29   #58
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A dal se bojiš da bi ti dijete moglo zapostaviti studij zbog dečka?
Mislim da je lako moguce da netko zapostavi skolu/fax zbog neke zaljubljenosti/ljubavi/veze i svega sto moze u tom paketu doci. Naravno, ne mora to nuzo biti tako, moze veza i pozitivno utjecati, a moze i ne imati previse veze s tim.
I sasvim mi je normalno da se roditelj pribojava takvih stvari. Ali nije ok da ocekuje od djeteta da se odrekne ljubavi i veza zbog toga, pa da odgodi neku mozebitnu ljubav za malo kasnije...pa ne zaljubljujes se po narudjbi.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 12:37   #59
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Mislim da je lako moguce da netko zapostavi skolu/fax zbog neke zaljubljenosti/ljubavi/veze i svega sto moze u tom paketu doci. Naravno, ne mora to nuzo biti tako, moze veza i pozitivno utjecati, a moze i ne imati previse veze s tim.
I sasvim mi je normalno da se roditelj pribojava takvih stvari. Ali nije ok da ocekuje od djeteta da se odrekne ljubavi i veza zbog toga, pa da odgodi neku mozebitnu ljubav za malo kasnije...pa ne zaljubljujes se po narudjbi.
U ovome se u potpunosti slažem s tobom !
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 19:18   #60
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
btw ja sam sa 16 imala dečka jer sam se htjela s nekim hvatati nakon škole
meni, to bas nije bi sa 16 dobar argument za vezu, nije mi ni danas



Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A ovo je presuper argument.

Hrpa veza započetih u dvadesetima, tridesetima, četrdesetima, pedesetima se također ne održi, najbolje da nitko od nas nema vezu dok ne bude na samrti.
pa ponekad si pomislim tako da

pa istina ukoliko se veze zansniva samo na hvatanju, ne bih se bas okladila da ce potrajati


no nije bas dobro pretjerano branjenje jer mala moze uciniti pogresne stvari cito iz inata majci.
iskreno, smatram da su puno kvalitetnije veze zapocete u nekakvim malo zrelijim godinama od onih teen. Imas vec neki svoj zivot, izgradjene stavove i mozes znati sta zelis i ne zelis u vezi i od druge osobe
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.