Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2012., 08:21   #21
Kada sam vam ja lijepo govorio da to ne valja niste slušali

A stvarno je uvredljivo da ti netko kaže i to još u ovlaštenom servisu, pa što bi ti htio za te pare.

Nego, nisam došao da vam vadim mast , nego me stvarno zanima, malo sam bacio pogled na topik, jer se stvarno diskovi mjenjaju nakon 60 000 km

I oderu vas ko beba zvečku s cijenom?

Moj kolega još vozi ovog cruza od 163 konja diesela, uspio je riješiti s servisima večinu onoga što nakon 3 godine još zovete dječijim bolestima, pa mu za sada auto radi...vozilii smo se neki dan, lijepo vuče, ide ok, crne je boje i iznutra su presvlake i oni djelovi na tabli od crne tkanine.

Stvarno šteta, neke stvari su lijepo riješili, neke stvari djeluju još uvijek kao da je riječ o poluproizvodu, a ovo za cijene servisa kočnica, diks pločice vas oderu za 1700 kn bez ugradnje i PDV-a , ja još nisam provjerio za svoju koliko dođe to, ali vidim na njihovim stranicama za stariji model 2002-2005 g., s ugradnjom i sve, prednje 561 kn

Što će vas tražiti kada bude veliki servis na cruzu, da im krvi date
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 08:25   #22
Moj ima 60,000 i pločice i diskovi so OK. Bar do servisa oko 75,000 sigurno jih neću dirat. A ni tada, nadam se.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 15:15   #23
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Kada sam vam ja lijepo govorio da to ne valja niste slušali

A stvarno je uvredljivo da ti netko kaže i to još u ovlaštenom servisu, pa što bi ti htio za te pare.

Nego, nisam došao da vam vadim mast , nego me stvarno zanima, malo sam bacio pogled na topik, jer se stvarno diskovi mjenjaju nakon 60 000 km

I oderu vas ko beba zvečku s cijenom?

Moj kolega još vozi ovog cruza od 163 konja diesela, uspio je riješiti s servisima večinu onoga što nakon 3 godine još zovete dječijim bolestima, pa mu za sada auto radi...vozilii smo se neki dan, lijepo vuče, ide ok, crne je boje i iznutra su presvlake i oni djelovi na tabli od crne tkanine.

Stvarno šteta, neke stvari su lijepo riješili, neke stvari djeluju još uvijek kao da je riječ o poluproizvodu, a ovo za cijene servisa kočnica, diks pločice vas oderu za 1700 kn bez ugradnje i PDV-a , ja još nisam provjerio za svoju koliko dođe to, ali vidim na njihovim stranicama za stariji model 2002-2005 g., s ugradnjom i sve, prednje 561 kn

Što će vas tražiti kada bude veliki servis na cruzu, da im krvi date
Evo ga opet ...
__________________
cruze 2011, 1.6 LS+
021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 15:55   #24
Ne znam zašto vas živciraju creeping deathovi postovi. Oni su lijepa protuteža srđanovim.
Za srđana je cruze super, jede cestu, a za creeping deatha smeće. I oba dvojca su u pravu, svatko sa svog stajališta.
Super ako se u životu najviše živcirate što creeping death ili srđan pišu o cruzeu.
ps. Meni su srđanovi postovi super. Uvijek se lijepo nasmijem.

Cijene pločica i diskova.
1 opcija: ovlašteni servis
2 opcija: Autohrvatska, proparts, auto krešo..... po diskove i pločice renomiranih proizvođača uz uštedu od xxxx kn. Ako je auto u garanciji garancija se gubi na diskove i pločice, a ne na npr. motor.
Pa tko šta voli.
pasko123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 16:43   #25
Evo jučer sam iz znatiželje otišao do Chevrolet salona da probam kako ide 1.6 124ks u odnosu na moga 1.8 141ks i mogu reći da 1.8 više nego osjetno bolje ide. Zato bi savjetovao budučim kupcima da OBAVEZNO probaju voziti auto prije kupovine.
Torpedo74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 01:53   #26
Exclamation

Quote:
pasko123456 kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto vas živciraju creeping deathovi postovi. Oni su lijepa protuteža srđanovim.
Za srđana je cruze super, jede cestu, a za creeping deatha smeće. I oba dvojca su u pravu, svatko sa svog stajališta.
Super ako se u životu najviše živcirate što creeping death ili srđan pišu o cruzeu.
ps. Meni su srđanovi postovi super. Uvijek se lijepo nasmijem.

Cijene pločica i diskova.
1 opcija: ovlašteni servis
2 opcija: Autohrvatska, proparts, auto krešo..... po diskove i pločice renomiranih proizvođača uz uštedu od xxxx kn. Ako je auto u garanciji garancija se gubi na diskove i pločice, a ne na npr. motor.
Pa tko šta voli.
Vozio sam ja sve i svašta. Za Cruze sam izneo par nedostataka:
1. Pretvrdo vešanje
2. Nema pokazivač pritiska u gumama
3. Voda curi unutra kad se otvori gepek
4. One bezvezne poluge u gepeku koje mu puno smanjuju prostor
5. Komande za klimu i duvanje su tako loše stavljene da je teško nešto uključiti a da se ne skrene pažnja s puta
6. Turbo rupa (kad se navikne ona više ne predstavlja problem)
itd... itd...
ali sam rekao i puno pohvala .
Ja sam dipl. ing. i iznosim zapažanja onako kako je, profesionalna deformacija. Moguće je da je 1.6 preslab za ovu masu ali dizel je sasvim ok i ja sa 2.0 dizela ne bih išao na 1.7 dizel. Uvek je bolje malo više obrtnog momenta u rezervi, kao što bi mi bilo sad bezveze da sa i7, 16gb rama i ssd-a pređem na Celeron.
Odnos cene i onoga što Cruz nudi je ok. Uživaću još par godina dok se ne preselim u drugi stan sa podzemnom garažom a onda ću uzeti nešto skuplje. Pišem ovako kasno jer mi se desio još jedan peh sa Cruzom.
Ajd još malo da te nasmejem kad te već moji postovi nasmeju.
Operem ja lepo auto danas ga posle 18h parkiram ispred zgrade. Zvali drugari u kafanu i kažu doći će po mene. Pa i bolje da neko drugi vozi. Vratih se posle 11 i prolazim pored auta a vetrobran sav u boji... Bele sitne fleke svuda. Otvorim auto sednem ma ništa se ne vidi napolju. Zagledam ceo auto.... Gledam i ne verujem (a popio samo par pića...). Ma ne pričinjava mi se jeste tako... Ništa ja se presvuko (ma.... hahahah) krpu u ruke i flašu vode da bar vetrobran osposobim da mogu sutra voziti.... Ribam ja a jedan komšija kao izbacuje đubre vrti se (nešto stariji od mene ispod 50 godina lik). Ja ga pitam je li ko stanuje gore na 13 spratu. On kaže pa ja, što? Da li je neko farbao nešto posle osam? Pa ja sam prozore te ovo te ono.... Kažem mu pogledaj.... Joooj pa to je nemoguće ... A njegov auto ma krš neka Fiesta stara i pojedena od rđe pored mog auta isto sva u belim tufnicama. Kad je video da je sopstveni auto sjebo kako je tresao četku ili šta već on da crkne... Pita šta sad da radim? Kažem mu ladno i ozbiljno pa ništa spremi 15000€ pa mi kupi drugi auto. On se hvata za glavu.
Ja pozvah klinca da mi pravi društvo i u pola 12 na pumpu gde imaju pranje (samoposluživanje).... Ubacim jedan žeton, našpricam auto toplom vodom i praškom... sačekam, popušim cigaretu, oribam auto krpom i ponovo operem i sve se skine. Uljane boje se sporo suše tako da sam sve lepo skinuo i ostalo je samo par tačkica po crnoj plastici na zadnjim prozorima.

Vraćamo se kući a komšija još uvek oko svog krša razgleda i razmišlja i hvata se za glavu. Ljudska glupost je neograničena. Kritikuje me klinac što mu sad ne kažeš ovo pa ono... Ma šta da mu pričam, zašto ja ovaj auto vozim još par godina pa uzimam drugi a on će sa svojim kršem još dugo..... hahahaha... mislim nisam se nešto potreso samo sam kao i uvek reagovao racionalno, tj. da saniram štetu.... sve je to ipak gomila gvožđa. A komšija je vidno bio potresen za svoj krš....
Hahaha....
SrdjanM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 16:21   #27
Srdjan, samo da ne budeš onda takav ko neki na ovom forumu...otvore temu o kupnji audi a6 i na drugoj stranici pitaju ako može tankat ložu.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 19:50   #28
Uz sve prednosti koje cruze nudi, on je ipak samo kompaktna klasa. Div te klase, to je! Idealan za putovanje, i to je. Ali tko je god makar samo jednom i sjeo u npr pasat, c5 ili insigniju lako će shvatiti da je cruze oveći kompakt, odnosno kompakt-div. Osim toga, danas je sve poluproizvod i to je nešto s čime kupac mora računati. ''Trebao je prodavač to reći, a ne servis'' hahaha, koje li naivnosti! Pa industrije su tu da zarade, i to putem prodaje, a ne na način da ono što nude opišu poluproizvodom i da kažu ''je, naš auto je jeftin, ali je poluproizvod pa računajte na podebljan servis''! Ali lijepo je živjeti u oblacima, to je, ljudi žive u mašti kako su svi tu da ih upućuju i vode za ruku.
C4: 1.6 motor u c4 jedan je od općenito pogođenijih motora u svijetu autoindustrije, s tim motorom nema straha, vozim često c4 s tim motorom i to je tako, uvjeravam sve koji su u nedoumici. Jasno, ja da biram, a birao sam nedavno, izabrao bi cruze, a ne c4, ali iz nekih svojih razloga, a ne zbog dvojbi u 1.6 dizela u c4 koji je ok.
tomccco is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 22:53   #29
Quote:
tomccco kaže: Pogledaj post
Uz sve prednosti koje cruze nudi, on je ipak samo kompaktna klasa. Div te klase, to je! Idealan za putovanje, i to je. Ali tko je god makar samo jednom i sjeo u npr pasat, c5 ili insigniju lako će shvatiti da je cruze oveći kompakt, odnosno kompakt-div. Osim toga, danas je sve poluproizvod i to je nešto s čime kupac mora računati. ''Trebao je prodavač to reći, a ne servis'' hahaha, koje li naivnosti! Pa industrije su tu da zarade, i to putem prodaje, a ne na način da ono što nude opišu poluproizvodom i da kažu ''je, naš auto je jeftin, ali je poluproizvod pa računajte na podebljan servis''! Ali lijepo je živjeti u oblacima, to je, ljudi žive u mašti kako su svi tu da ih upućuju i vode za ruku.
C4: 1.6 motor u c4 jedan je od općenito pogođenijih motora u svijetu autoindustrije, s tim motorom nema straha, vozim često c4 s tim motorom i to je tako, uvjeravam sve koji su u nedoumici. Jasno, ja da biram, a birao sam nedavno, izabrao bi cruze, a ne c4, ali iz nekih svojih razloga, a ne zbog dvojbi u 1.6 dizela u c4 koji je ok.
Naletio sam slučajno na "Best Cars for Commuting" (http://www.cnbc.com/id/47375855).....i medju njima je i Cruze!! Vec dvije godine imam 1.8 LT, za sada sve radi od prvog dana bez dječih bolesti. Da li je poluproizvod ili ne vrijeme će pokazati, ali ako se po jutru dan poznaje, onda je to sasvim solidan proizvod. Rezervni djelovi nisu problem, već sam napisao da se mogu nabaviti od raznih proizvodjača (i kvalitete) za neku normalnu cijenu. Kako auto bude stariji, tako ce i zamjenski djelovi biti dostupniji i jeftiniji.
zeemaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 23:12   #30
Quote:
SrdjanM kaže: Pogledaj post
Vozio sam ja sve i svašta. Za Cruze sam izneo par nedostataka:
1. Pretvrdo vešanje
2. Nema pokazivač pritiska u gumama
3. Voda curi unutra kad se otvori gepek
4. One bezvezne poluge u gepeku koje mu puno smanjuju prostor
5. Komande za klimu i duvanje su tako loše stavljene da je teško nešto uključiti a da se ne skrene pažnja s puta
6. Turbo rupa (kad se navikne ona više ne predstavlja problem)
itd... itd...
ali sam rekao i puno pohvala .
Ja sam dipl. ing. i iznosim zapažanja onako kako je, profesionalna deformacija. Moguće je da je 1.6 preslab za ovu masu ali dizel je sasvim ok i ja sa 2.0 dizela ne bih išao na 1.7 dizel. Uvek je bolje malo više obrtnog momenta u rezervi, kao što bi mi bilo sad bezveze da sa i7, 16gb rama i ssd-a pređem na Celeron.
Odnos cene i onoga što Cruz nudi je ok. Uživaću još par godina dok se ne preselim u drugi stan sa podzemnom garažom a onda ću uzeti nešto skuplje. Pišem ovako kasno jer mi se desio još jedan peh sa Cruzom.
Ajd još malo da te nasmejem kad te već moji postovi nasmeju.
Operem ja lepo auto danas ga posle 18h parkiram ispred zgrade. Zvali drugari u kafanu i kažu doći će po mene. Pa i bolje da neko drugi vozi. Vratih se posle 11 i prolazim pored auta a vetrobran sav u boji... Bele sitne fleke svuda. Otvorim auto sednem ma ništa se ne vidi napolju. Zagledam ceo auto.... Gledam i ne verujem (a popio samo par pića...). Ma ne pričinjava mi se jeste tako... Ništa ja se presvuko (ma.... hahahah) krpu u ruke i flašu vode da bar vetrobran osposobim da mogu sutra voziti.... Ribam ja a jedan komšija kao izbacuje đubre vrti se (nešto stariji od mene ispod 50 godina lik). Ja ga pitam je li ko stanuje gore na 13 spratu. On kaže pa ja, što? Da li je neko farbao nešto posle osam? Pa ja sam prozore te ovo te ono.... Kažem mu pogledaj.... Joooj pa to je nemoguće ... A njegov auto ma krš neka Fiesta stara i pojedena od rđe pored mog auta isto sva u belim tufnicama. Kad je video da je sopstveni auto sjebo kako je tresao četku ili šta već on da crkne... Pita šta sad da radim? Kažem mu ladno i ozbiljno pa ništa spremi 15000€ pa mi kupi drugi auto. On se hvata za glavu.
Ja pozvah klinca da mi pravi društvo i u pola 12 na pumpu gde imaju pranje (samoposluživanje).... Ubacim jedan žeton, našpricam auto toplom vodom i praškom... sačekam, popušim cigaretu, oribam auto krpom i ponovo operem i sve se skine. Uljane boje se sporo suše tako da sam sve lepo skinuo i ostalo je samo par tačkica po crnoj plastici na zadnjim prozorima.

Vraćamo se kući a komšija još uvek oko svog krša razgleda i razmišlja i hvata se za glavu. Ljudska glupost je neograničena. Kritikuje me klinac što mu sad ne kažeš ovo pa ono... Ma šta da mu pričam, zašto ja ovaj auto vozim još par godina pa uzimam drugi a on će sa svojim kršem još dugo..... hahahaha... mislim nisam se nešto potreso samo sam kao i uvek reagovao racionalno, tj. da saniram štetu.... sve je to ipak gomila gvožđa. A komšija je vidno bio potresen za svoj krš....
Hahaha....
Da sam bar ja bogat kao ti, pa da i ja razmišljam tako, da se i ja mogu smijat drugim ljudima koji voze "krševe"...
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 14:22   #31
Quote:
jpm kaže: Pogledaj post
Auto kojemu treba mijenjat diskove na 60 tis. je poluproizvod.
ja na golfu gti mjenja na 20000km
Bekantan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 11:13   #32
Naravno da je cruze solidan proizvod odnosno da nije lošiji proizvod od bilo kojeg drugog auta u klasi. Samo je smijeh očekivanje iskrenosti od prodavača, toga nema.
tomccco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 13:05   #33
Evo savjet svima za promjenu diskova i pakni,
jednostavno to promijenite kod nekog mehe i ne spominjite u ovlaštenom pa nećete izgubiti garanciju.

A oni neće moći potrvditi da je uopće bilo mijenjano ako ne rastavljaju.
Vjerujem da će vam ušteda biti barem 5 000 kn.
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 15:22   #34
A na što bi izgubio garanciju? Ne mogu ti uzet garanciju na motor ako mijenaš diskove, a na diskove je ionako nemaš.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 08:00   #35
Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
Da sam bar ja bogat kao ti, pa da i ja razmišljam tako, da se i ja mogu smijat drugim ljudima koji voze "krševe"...
Pa nisam se smejao zato što vozi "krš" nego što je sam sebi uprskao auto, inače ispred zgrade stoji 5 automobila koji su stradali od tog incidenta, svuda po njima bele tačke. Ja sam moj oprao dok je farba bila sveža a ostale je uhvatilo sunce i to se zapeklo. Neznam kako su reagovali vlasnici tih automobila prema komšiji koji im je "ofarbao" automobile ali verovatno nisu kao ja sa smeškom.
SrdjanM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:15   #36
AAAAAA
cruze 1,6 LS+
star godinu i dva mjeseca
14000 km

krepala prva desna žarulja...WTF ????
prije sam imal accenta, isto kupljen novi, prva zarulja krepala nakon vise od 5 godina!!!

koje da kupim zarulje? ; da mijenjam samo tu ili u paru, obje prve?
i da, dal je iluzija ocekivati da to promijene u "sklopu garancij" ?
shranilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:40   #37
Quote:
shranilo kaže: Pogledaj post
AAAAAA
cruze 1,6 LS+
star godinu i dva mjeseca
14000 km

krepala prva desna žarulja...WTF ????
prije sam imal accenta, isto kupljen novi, prva zarulja krepala nakon vise od 5 godina!!!

koje da kupim zarulje? ; da mijenjam samo tu ili u paru, obje prve?
i da, dal je iluzija ocekivati da to promijene u "sklopu garancij" ?
Iiii..kakav lik? koja galama radi jedne žarulje? (H4 predpostavljam)
Bilo bi zgodno promijeniti u paru,al probaj izvuč na garanciju
Ak ne prođe (a vjerojatno neče) ovi u servisu imaju ziher neke kvalitetne po "povoljnim" cijenama za ovakve specijalce..troška od 20 kuna.
Ako prođe na garanciju,nije ni čudo kaj su diskovi i pločice od platine valjda..koja tu i tam zacvili.
I da..kupi si neke od Philipsa,Osrama,Boscha ili tak nešto.
Il uzmi karton ovih po 20 čuna..da imaš kad treba.
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 07:12   #38
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
Iiii..kakav lik? koja galama radi jedne žarulje? (H4 predpostavljam)
Bilo bi zgodno promijeniti u paru,al probaj izvuč na garanciju
Ak ne prođe (a vjerojatno neče) ovi u servisu imaju ziher neke kvalitetne po "povoljnim" cijenama za ovakve specijalce..troška od 20 kuna.
Ako prođe na garanciju,nije ni čudo kaj su diskovi i pločice od platine valjda..koja tu i tam zacvili.
I da..kupi si neke od Philipsa,Osrama,Boscha ili tak nešto.
Il uzmi karton ovih po 20 čuna..da imaš kad treba.
a ne mogu vjerovati....koji si ti....
sad ak napisem, ono sto sam prvo mislio napisati o tebi i tvom postu , onda budem vjerojatno izbacen sa foruma; tak da budem to preskocil - al misljenje ostaje
nije nikakav problem zarulja od 20 kn, al mi je glupo da vec nakon nesto vise od godine dana crkne; tim vise sto bi kao te "originalne" trebale puno dulje trajati.......ponavljam, na accentu mi je prva trajala vise od 5 godina!!!
....ovo za specijalce, pretpostavljam da govoris iz vlastitog iskustva

....ovaj karton koji spominjes ne namjeravam kupovati - kupiti hocu one koje ce najduze trajati, naravno da mmi se neda hebati svakih pol godine sa zamjenom zarulje; ak hebena zarulja ne traje barem 2 godine nek sve onda ide k vragu !
shranilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 07:28   #39
Ako su to svi problemi onda super. Dogodilo se da izgori valjda je slučajnost, neznam da se tko žalio na žarulje. Evo ja sa imao i Osram Night Breaker preko sto kn, izgorile, pa sam stavio Philips Xtreme Power 200 kn, izgorile, i vratio ponovno stare originalne i još rade. sve to u tri godine.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 16:04   #40
Quote:
shranilo kaže: Pogledaj post
a ne mogu vjerovati....koji si ti....
sad ak napisem, ono sto sam prvo mislio napisati o tebi i tvom postu , onda budem vjerojatno izbacen sa foruma; tak da budem to preskocil - al misljenje ostaje
nije nikakav problem zarulja od 20 kn, al mi je glupo da vec nakon nesto vise od godine dana crkne; tim vise sto bi kao te "originalne" trebale puno dulje trajati.......ponavljam, na accentu mi je prva trajala vise od 5 godina!!!
....ovo za specijalce, pretpostavljam da govoris iz vlastitog iskustva

....ovaj karton koji spominjes ne namjeravam kupovati - kupiti hocu one koje ce najduze trajati, naravno da mmi se neda hebati svakih pol godine sa zamjenom zarulje; ak hebena zarulja ne traje barem 2 godine nek sve onda ide k vragu !

Ajd ne se srditi bez veze..isto kak je mene tvoj post dignul na prvu..al evo ako ti je lakše..bog me kaznil..i danas mi zgorela jedna uber super philipsova extreme vision i to nakon 363 dana...a kao bolje/trajnije su od extreme power varijante.Tak da nažalost sve ti je to danas tak.
Fala bogu da je izmjena na mom autu trivijalna..tak da sad ide ostatak philips extreme powera koji zadnji put nije zgorel..a kad to vrisne...stavljam natrag orginalne osramove žučke

Žarulje su potrošni materijal na autu i nažalost isto ko i auti...trajnost i kvaliteta istih..nije na zavidnoj razini.
Ugl. žarulje(ne sve) i brisače..svakih godinu dana.
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.