Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2012., 10:42   #21
Da li možeš malo objasnit kako ću izolirat i koji dio. Vidio sam da si negdje stavio sliku kako si to ti napravio ali link ne radi više.
alizee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 15:27   #22
skineš van sa motora bobinu broj 3. pazi kod skidanja da ti ne padne šaraf koju drži bobinu jer može završiti u dubokoj rupi gdje je svjećica jer onda nastaje sranje
naravno, prije toga moraš odspojiti električni konektor sa bobine, ključ NIJE u bravi, kontakt ugašen.

kad imaš bobinu vani, obriši ju od masnoće i prašine suhom krpom pa namotaj na nju tri do četiri sloja izolirbanda. počni od samog vrha pa prema zadebljanju na tijelu bobine



nesmiješ stavljati više slojeva ili deblji materijal jer ovo gumeno zadebljanje na vrhu bobine (lijeva strana na slici) neće moći proći kroz rupu.
kad si završil, lagnao stavi bobinu u rupu, stavi šaraf (pažljivo, da dobro sjedne jer je glava aluminijska), stegni ga (ne jako), spoji konektor i upali motor.
ako NE trokira, riješil si problem jer si dodatno izoliral bobinu koja je inače ispravna ali je oslabila njena izolacija. s takvom pokrpanom (dvije čak) se vozim preko godinu dana.
ako i dalje troka, ili si izoliral krivu bobinu, ili je stvarno injektor u komi.

od alata trebaš nasadni ključ 10, može gedora i dugački nastavak.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 18:42   #23
Hvala majstore...
alizee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 17:44   #24
Evo pokupio sam auto kod majstora. Lijepo je zapalil puno je tiši,puno bolje vuče...sve u svemu generalno se je ugodnije vozit u njemu.
Nadam se da će potrajati. Bobinu nisam niti izliral niti mjenjal(nadam se da ni neću).
alizee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 16:14   #25
posto ne znam gdje bih postavio pitanje, postat cu ga na vise tema o renault meganu pa mi mozda netko da odgovor
posjedujem 1.6 16v, 2008. godiste!!!
znaci ovako danas mi se upali rezerva i ja odmah nakon 3 km skrenem na tifon i natocim za 300tinjak kuna....uglavnom upalim auto i ponovno mi se oglasi zvucni signal kao da sam na rezervi i strelica goriva ostaje pri dnu iako sam nekoliko trenutaka prije natocio oko 30litara....jel imao netko slican problem??? rekao bih da je mozda problem u plovku u rezervoaru!!! uglavnom moram na servis za 3 tjedna pa se nadam da nije nista strasno i da ce izdrzati do servisa....
slapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 14:25   #26
pozdrav,
ovako imam renaulta megana 2, benzinac 16 16v 2002 godiste, i imam problema sa paljenjem, tj kad ga upalim motor mi zastekti 5-6 sekundi a zatim se nista ne cuje radi normalno. kao da mu treba vremena da nabije pritisak ulja pod klackalice. sta bi to moglo biti?
mirzatalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:02   #27
Quote:
mirzatalic kaže: Pogledaj post
pozdrav,
ovako imam renaulta megana 2, benzinac 16 16v 2002 godiste, i imam problema sa paljenjem, tj kad ga upalim motor mi zastekti 5-6 sekundi a zatim se nista ne cuje radi normalno. kao da mu treba vremena da nabije pritisak ulja pod klackalice. sta bi to moglo biti?
otišla ti je varijabilna remenica, poznata boljka tih motora ... pravac servis ...

http://www.ebay.co.uk/itm/DEPHASER-P...item256f571af0

Zadnje uređivanje flexo : 21.06.2012. at 15:13.
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:01   #28
Quote:
slapa kaže: Pogledaj post
posto ne znam gdje bih postavio pitanje, postat cu ga na vise tema o renault meganu pa mi mozda netko da odgovor
posjedujem 1.6 16v, 2008. godiste!!!
znaci ovako danas mi se upali rezerva i ja odmah nakon 3 km skrenem na tifon i natocim za 300tinjak kuna....uglavnom upalim auto i ponovno mi se oglasi zvucni signal kao da sam na rezervi i strelica goriva ostaje pri dnu iako sam nekoliko trenutaka prije natocio oko 30litara....jel imao netko slican problem??? rekao bih da je mozda problem u plovku u rezervoaru!!! uglavnom moram na servis za 3 tjedna pa se nadam da nije nista strasno i da ce izdrzati do servisa....
Imao sličan problem s Meganeom II.

Naime, vjerojatno nisi gasio auto kod tankiranja (da ti klima hladi kabinu dok ti točiš) i onda on nije prepoznao da je ulijevano gorivo.

Kod slijedećeg tankiranja obavezno ugasi auto i ponovno će ti pokazati stvarnu količinu goriva.

Nemoj ići u servis dok to ne probaš, jer će te oderati pod izlikom da je pokvaren plovak, a vjerojatno nije.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 10:13   #29
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Imao sličan problem s Meganeom II.

Naime, vjerojatno nisi gasio auto kod tankiranja (da ti klima hladi kabinu dok ti točiš) i onda on nije prepoznao da je ulijevano gorivo.

Kod slijedećeg tankiranja obavezno ugasi auto i ponovno će ti pokazati stvarnu količinu goriva.

Nemoj ići u servis dok to ne probaš, jer će te oderati pod izlikom da je pokvaren plovak, a vjerojatno nije.
isao sam odmah isti dan ponovno natenkirati do cepa sjednem u auto, upalim i sve 5 , kazaljka pokaze da je rezervoar pun i ja sretan ko malo dijete
slapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 10:31   #30
Eto, problem riješen!
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 11:10   #31
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Eto, problem riješen!
hvala na savjetima
slapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 19:58   #32
jedno pitanje vezano uz megane. trazim malo po oglasnicima i bas taj 1.6 16v motor se može naći sa 79kw, 80kw i 83kw. zanima me jel moguće da je to tako da se razlikuje(znam da je razlika mala, al 80kw je granica za mlade vozaće pa..) ili se radi o greški kod unosa podataka na njuškalo? sva 3 su 2003. godiste
bozhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 22:14   #33
Moguće ako se radi o meganu 1 1.6. 16v jer je taj dolazio sa motorima različite snage (najjači je bio 110 ks) dok je megan 2 1.6. 16V doalzio samo sa 115 ks ili 85 kw.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 11:22   #34
megane 2,1.6,16v,problem sa paljenjem

postovanje forumovci,imam megana 2 1.6 16v,sa brc plinom,auto ima 120000km,do prije tjedan dana auto mi je palio kao metak,znaci start i ck,upalio,ali sada mi je poceo stekati tako da kada je hladan vergla jedno desetak puta i tek onda upali,u voznji nemam nikakvih problema ni na benz ni na plin,ustvari,ide kao svinja,jedino paljenje je problem!!!,auto dok je vruc pali normalno,ali cim mu temperatura padne teze upali,moze li netko pomoci,hvala
pegster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 11:24   #35
senzor radilice, najvjerojatnije. 300 kn novi.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 12:09   #36
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
senzor radilice, najvjerojatnije. 300 kn novi.
a dali postoji jos koja pocija da je nesto mozda u kvaru,osim senzora,jer znaci kada mi vrti da upali,imam osjecaj kao da neubrizgava dosta benza
pegster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 12:16   #37
teško.
prije bi bilo da ti jedan od injektora curi, plinski ili benzinski.
ali po opisu, najprije da senzor radilice zajebava. znani problem na renaultima sa senzorima koje radi siemens.
kad senzor zeza, motor vrti ali uopće ne daje znakove kao da će upaliti. onda odjednom primi i upali kao da ništa nije bilo.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 14:35   #38
Thumbs up

Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
teško.
prije bi bilo da ti jedan od injektora curi, plinski ili benzinski.
ali po opisu, najprije da senzor radilice zajebava. znani problem na renaultima sa senzorima koje radi siemens.
kad senzor zeza, motor vrti ali uopće ne daje znakove kao da će upaliti. onda odjednom primi i upali kao da ništa nije bilo.
nista,hvala ti na pomoci,nadam se da je to,pozzzz
pegster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 19:22   #39
Quote:
pegster kaže: Pogledaj post
a dali postoji jos koja pocija da je nesto mozda u kvaru,osim senzora,jer znaci kada mi vrti da upali,imam osjecaj kao da neubrizgava dosta benza
Pokušaj prije nabavke novog senzora očistiti stari i provjeriti kontakte na utikaču senzora sa kabelom.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 17:51   #40
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
teško.
prije bi bilo da ti jedan od injektora curi, plinski ili benzinski.
ali po opisu, najprije da senzor radilice zajebava. znani problem na renaultima sa senzorima koje radi siemens.
kad senzor zeza, motor vrti ali uopće ne daje znakove kao da će upaliti. onda odjednom primi i upali kao da ništa nije bilo.
pozdrav,sto se tice senzora,vozio sam ga kod mehanicara,veli da to nije senzor,otvorio je pumpu,pregledao,pumpa je ok,sta jos moze biti??
pegster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.