Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 11:41   #261
E ne znam, ovaj put nisam radila kombinirani
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:00   #262
meni je rečeno da je nužno raditi UZV prije jer se obično ti testovi rade u ranim tjednima trudnoće, koji su još rizični, pa ih nema smisla raditi ukoliko nije utvrđeno da zaista ima KČS. plus, kod Harmonya je minimalna dob bebe 10 tt, i gleda se utrazvučna veličina ploda da li zadovoljava taj parametar (kod mene je po uzv beba uvijek starija nego po ZM i radio mi se test kada mi je po uzv bilo 10tt, a po ZM je još uvijek bilo 9 i nešto)

nije mi se na uzv mjerio nuhalni i to unosilo na test.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:25   #263
Da Scissors, tocno to, uzv se radi da se nifty ne bi radio uzalud, grubo receno. Parametri kao sto su crl i nn nisu potrebni njima u laboratoriju, pogotovo ne podaci o mpo, jedino im treba majcina kilaza/jer kao nekad kod jako visokog bmi fetalna DNA moze biti slabije koncentriran
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:34   #264
Quote:
Loth_lorien kaže: Pogledaj post
jedino im treba majcina kilaza/jer kao nekad kod jako visokog bmi fetalna DNA moze biti slabije koncentriran
Može samo pojašnjenje ovog djela kilaže i bmi-a - jer kilaža koju oni upisuju nije bmi i njega ne mogu ni znat jer ne uzimaju visinu trudnice. primjerice 2 cure od 70kg i 162cm i 178cm nemaju isti bmi.

Očito je da kile imaju utjecaj jer ga i uprobiru uzimaju. samo me ovo zbunilo.

Također, vidjela sam na nalazu da i napišu koliki su postotak diječjeg dna uspjeli izolirat.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:36   #265
Meni rekli da su trazili podatke za statistiku. Meni nije smetalo. Sve je upisivao i klikao u tu neku aplikaciju koja je povezana s Nifty labosom
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:54   #266
Quote:
bljuć kaže: Pogledaj post
Može samo pojašnjenje ovog djela kilaže i bmi-a - jer kilaža koju oni upisuju nije bmi i njega ne mogu ni znat jer ne uzimaju visinu trudnice. primjerice 2 cure od 70kg i 162cm i 178cm nemaju isti bmi.

Očito je da kile imaju utjecaj jer ga i uprobiru uzimaju. samo me ovo zbunilo.

Također, vidjela sam na nalazu da i napišu koliki su postotak diječjeg dna uspjeli izolirat.
Taman sam krenula editirati upis. Kilaza/visina sam htjela napisati. Ne znam, mozda ovisi od klinike do klinike pa je negdje bmi, negdje samo kilaza.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 15:29   #267
Ginekologica mi je na koncu preporučila osnovni Harmony + spol kao, eto, trenutno napovoljniji. Na moj upit nudi li Medicorus obročno Diners plaćanje, rekla da ona s tim nema veze, ali da ne izlaze u susret po tom pitanju?! Kao da se radi o stotinjak kuna. Ima li tko iskustava?
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 16:00   #268
Quote:
dunjaF kaže: Pogledaj post
Ginekologica mi je na koncu preporučila osnovni Harmony + spol kao, eto, trenutno napovoljniji. Na moj upit nudi li Medicorus obročno Diners plaćanje, rekla da ona s tim nema veze, ali da ne izlaze u susret po tom pitanju?! Kao da se radi o stotinjak kuna. Ima li tko iskustava?
Ne znam koliko ti pomaže i da li ti lokacija paše - Harmoni rade u Aviva poliklinici i možeš plaćat Dinersom na 12 rata. Vjerojatno i neki drugi primaju Diners na rate.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:50   #269
Ubi me neizvjesnost. Odradila Harmony u četvrtak, daklen prije 6 dana. Koliko se čeka rezultat? Jesu iskustva različita i ovise li o klinici? Ma, rodbina i prijatelji nasjeli na nas ko blesavi. Da sam znala ne bih ni rekla da ga radim
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:58   #270
Quote:
dunjaF kaže: Pogledaj post
Ubi me neizvjesnost. Odradila Harmony u četvrtak, daklen prije 6 dana. Koliko se čeka rezultat? Jesu iskustva različita i ovise li o klinici? Ma, rodbina i prijatelji nasjeli na nas ko blesavi. Da sam znala ne bih ni rekla da ga radim
meni su rekli da se 10 dana čeka, nekad i ranije, ali da tako kažu ljudima da računaju. meni ispalo 12 dana, jer je ovih 10 baš padalo na vikend

mislim da ti to nema veze s tim gdje si radila, jer čim su ti uzeli uzorak, poslali su u SAD, i mejlom dobiju nalaze koje ti odmah proslijede iz klinike gdje si vadila.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:05   #271
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
meni su rekli da se 10 dana čeka, nekad i ranije, ali da tako kažu ljudima da računaju. meni ispalo 12 dana, jer je ovih 10 baš padalo na vikend

mislim da ti to nema veze s tim gdje si radila, jer čim su ti uzeli uzorak, poslali su u SAD, i mejlom dobiju nalaze koje ti odmah proslijede iz klinike gdje si vadila.
Thx, čist da znam, ništa ispod 10 dana. Jel ti ga bilo jednostavno očitat, mislim, nema neke žešće medicinske terminologije? Znam da kombinirani tumači ginošica jer su parametri dosta zbunjujući.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:24   #272
Quote:
dunjaF kaže: Pogledaj post
Thx, čist da znam, ništa ispod 10 dana. Jel ti ga bilo jednostavno očitat, mislim, nema neke žešće medicinske terminologije? Znam da kombinirani tumači ginošica jer su parametri dosta zbunjujući.
Sve vrlo jednostavno. Piše ti spol (ako si i to uzela) i za svaku trisomiju postotak šansi. Meni hvala bogu sve bilo ispod 0,01.

Jos mi je sestra iz klinike u popratnom mejlu napisala da je nalaz dobar (daju ga oni na uvid doktoru prije nego ti ga proslijede)
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:37   #273
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Sve vrlo jednostavno. Piše ti spol (ako si i to uzela) i za svaku trisomiju postotak šansi. Meni hvala bogu sve bilo ispod 0,01.

Jos mi je sestra iz klinike u popratnom mejlu napisala da je nalaz dobar (daju ga oni na uvid doktoru prije nego ti ga proslijede)
Evo stigao jučer, 7. dan!! Iznenadilo me. Ugl, isto piše uredan nalaz - ispod 0,01 i nakon dva dečka (u ne tako planiranoj trudnoći :=) čekamo curicu...
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:47   #274
Quote:
dunjaF kaže: Pogledaj post
Evo stigao jučer, 7. dan!! Iznenadilo me. Ugl, isto piše uredan nalaz - ispod 0,01 i nakon dva dečka (u ne tako planiranoj trudnoći :=) čekamo curicu...
čestitam
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:31   #275
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
čestitam
Hvala, bila sam napeta ko puška dok nije stiglo, ali kontam da vrijedi svake kune..
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 16:25   #276
Quote:
dunjaF kaže: Pogledaj post
Hvala, bila sam napeta ko puška dok nije stiglo, ali kontam da vrijedi svake kune..
Ni meni nije zao mi lipe, da ti to neku mirnoću, barem za te neke dijagnoze. A bilo mi je i veselo saznati spol tako rano:klap:
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:28   #277
Evo, cijelo jutro visim na telefonu i očajnički nazivam razne poliklinike i laboratorije po Zagrebu da pitam za Nifty test. Svi koje sam do sad dobila nude ili plaćanje odjednom, u gotovini, ili eventualno na tri rate.

Iskreno, svejedno mi je hoću li raditi Nifty ili Harmony, ali ono što mi je bitno je da je na 10-12 rata jer nemam novca za priuštiti si veću ratu.

Zna li netko: postoji li poliklinika u Zagrebu koja radi Nifty ili Harmony na 12 rata?

Optimalna opcija mi je MasterCard Zagrebačke Banke, eventualno dolazi u obzir Diners (ali to nije sigurno).
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:09   #278
koliko vidim na netu, Podobnik nudi Master do 12 rata, a rade Nifty.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:12   #279
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
koliko vidim na netu, Podobnik nudi Master do 12 rata, a rade Nifty.
Ma kakvi. Zvala ih i rekli su mi 'tri rate'.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:18   #280
Očito ovisi do Nifty Hrvatske. Možda je najbolje direkt njih pitati gdje se može raditi i kako se plaća
http://www.nifty-test.hr/gdje-mogu-n.../cijena-testa/

Ja sam se bila čula sa ženom od tamo i stvarno su jako ljubazni
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.