Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2017., 19:35   #101
Nadam se da ce uskoro svi ti testovi biti svima dostupni ili barem upola jeftiniii..
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 19:41   #102
Pa jako im pala cijena, cini mi se da su prije par godina bili po 7tis kn
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 21:41   #103
Sta je je.. za koju godinu neka bude i free
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 21:52   #104
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Ja cu ici na amnio jer zelim svesti rizik na najmanju mogucu razinu, a nista osim toga me nece umiriti. Ionako ne mogu znati hoce li mi drugo dijete imati npr autizam, to se ne moze vidjeti na nijednom testu.
A kad ides? Koliko si vec trudna? pItam jer kaj nema neki plafon vremenski do kad moras imati nalaz da bi mogla na pobacaj ako se desi bas grozan scenarij?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 22:36   #105
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
A kad ides? Koliko si vec trudna? pItam jer kaj nema neki plafon vremenski do kad moras imati nalaz da bi mogla na pobacaj ako se desi bas grozan scenarij?
Napisala sam na prosloj stranici. U 11 sam tjednu, amnio se radi u 16. , a vremena za prekid imas do 22. tt ako nesto nije u redu. Osim toga radit cu i probir i 4d uzv. Sve osim Niftyja jer nema smisla to placati ako bih svejedno isla na amnio.

Sutra idem mjeriti nn, ako ne bude ok ici cu i ranije na biopsiju korionskih resica jer ne zelim cekati 16 tt ako nesto nije ok. Biopsija koriona se moze raditi od 12 tt, a isto je pouzdana kao i amniocinteza.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 09:20   #106
Zasto ces ici na probir ako vec ides na amio?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 13:44   #107
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Zasto ces ici na probir ako vec ides na amio?
Zato jer mi je ionako besplatno (imam neku policu preko posla u poliklinici Sunce).
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 15:37   #108
I uzeli su ti policu u obzir? I ja imam, ali nisam mogla ostvarit popust na ovo kao za druge pretrage.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 17:34   #109
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
I uzeli su ti policu u obzir? I ja imam, ali nisam mogla ostvarit popust na ovo kao za druge pretrage.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Da, nisam nista platila.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 17:36   #110
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Da, nisam nista platila.
Joj, moja greska. Ti govoris o probiru, ja sam mislila na nesto drugo, sorry.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 20:37   #111
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Joj, moja greska. Ti govoris o probiru, ja sam mislila na nesto drugo, sorry.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Da, da. Necu na Nifty ja.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 20:59   #112
Svima pozdrav. Cure, ako vas mogu zamoliti da podijelite svoja iskustva ili možda ste čuli nečiju priču u vezi slijedećeg. Meni su dosta loši rezultati probira 1:37 i panorama testa koji pokazuje da 91% beba ima down sindrom. U utorak idem na biopsija horionskih resica. Moje pitanje, šta mislite, da li postoji šansa da rezultati biopsiji budu negativne na down sindrom?
Bila bi zahvalna na odgovorima.
Oljchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 21:08   #113
Pozdrav svima! Prvi puta pišem ovdje, dobila sam loš nalaz triple testa, trisomy21 - 1:211, imam 31 godinu i 2. trudnoća i to nakon dosta godina. Išla sam na anomaly scan kod dr. Kosa u Ginekos na Črnomercu u 20. tjednu koji sam platila 500kn i nije pokazivao niti ukazivao na neke anomalije ili na Down. Šalje me na amniocentezu koja je 1200 kn kod njega inače, vidim da neki pišu da je 6 ili 7 tisuća pa samo da kažem da je tu jeftinije. Iskreno muž i ja ne želimo obaviti amnio. Preriskantno nam je, a i šta bude biti će. Vjerujemo da je triple nalaz lažan, pošto je scan srca, bedra, nosne kosti i nn u 11. tjednu bio potpuno ok.
Shayllee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 23:22   #114
Quote:
Oljchik kaže: Pogledaj post
Svima pozdrav. Cure, ako vas mogu zamoliti da podijelite svoja iskustva ili možda ste čuli nečiju priču u vezi slijedećeg. Meni su dosta loši rezultati probira 1:37 i panorama testa koji pokazuje da 91% beba ima down sindrom. U utorak idem na biopsija horionskih resica. Moje pitanje, šta mislite, da li postoji šansa da rezultati biopsiji budu negativne na down sindrom?
Bila bi zahvalna na odgovorima.
Da. Probir je samo statistika, ne dijagnosticka metoda, tako i dalje ima sanse da je sve ok.
Sretno.
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 08:06   #115
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
Da. Probir je samo statistika, ne dijagnosticka metoda, tako i dalje ima sanse da je sve ok.
Sretno.
Hvala ti odgovoru. Znam da je probir samo statistika, više me zabrinjava panorama test. Da je tako veliki postotak. Kad sam dobila rezultati, zvala sam i ja dr. kosa da idem na ultrazvuk. Ali on je rekao nema smisla raditi ultrazvuk, morate odmah ići na biopsiju ili amnio. Predugo me čekati za amnio, u 14 tjednu sam, pa idem na CVS. Doduše, i sama trudnoća mije komplicirana, imam hematom, pa već mirujem tri tjedna.
Pa da li znate, da nekome došao takav rezultat na Nifty, Harmony, ili Panaorame ali ipak je sve bilo ok?
Oljchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 13:23   #116
A da odete privatno na amnio?
ja znam da sam preko Kos klinike dobila ponudu da se salje nalaz u slo i budu gotovi nalazi za manje od 10 dana, dakle imate jos fore.
,sretno
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:06   #117
oljchik sa 12 tt sam bila kod dr. Kosa i nije se vidjela nosna kost i nuhalni je bio 2,5 (čini mi se). ugl savjetovo je kombinirani probir, kad je došao nalaz da je mogućnost downa 1:5 poslana sam na cvs na sv. duh jer je oni jedino rade kod dr. Hafnera. Tada sam bila već t 13 i nešto dana kada sam došla na red, iako je to bilo relativno brzo dogovoreno, samo dr. Hafnera nije bilo jer je bio na go. kada sam došla i kada je vidio da mi je posteljica postavljena straga i nisko odlučio se na ranu amnio. s time da je prvo napravio uzv i onda je nosna kost bila vidljiva. nalaze smo čekali mislim 3 tjedna, iako sam trebala tražiti da mi u ampulu daju mali uzorak pa da ga odnesem u privatni lab, breyer. ne moram ni reći kako nam je vrijeme prolazilo ta 3 tjedna. svaki ponedjeljak sam zvala da bi mi rekli da zovem idući. jedino kaj su mi odmah rekli je da su se stanice počele dijeliti i da je uzorak ok. ugl, nakon svega stresa dobili smo nalaz da je sa bebom sve ok.
tako da je kombinirani samo statistika, iako te sa 1:5 malo puno štrecne. pobijedili smo statistiku!!! nadam se da ćete i vi isto! sretno!

u prvoj t sam bila na amnio kod dr. kosa i slali smo uzorak u postojnu. nalaze smo dobili unutar 10 dana, ali je amnio rađena sa 16 + tjedana.
__________________
E. 10.11.2012. ljubav mamina
N. 6.11.2016. moj nadrazi
Over_The_Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 19:11   #118
Cure, hvala vam na odgovorima i pozitivnom stavu. Idem na CVS, pa ćemo vidjeti. Jako mi zabrinjavajuće taj 91% na panorame. A zašto pišu da biopsija se radi između 11 i 14 tjedna? Meni u utorak će biti malo više od 14 tjedana, nadam se da nije kasno za to. Jer još čekati dva tjedna do amnio ne bi izdržala. Da, by the way, nisam našla temu posvećenu toj biopsiji. Ili sam loše tražila....
Oljchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 19:33   #119
Možeš ići i na ranu amniocentezu sad

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:26   #120
Evo, cure, napravila sam jutros CVS. Bolna i neugodna procedura. Ali geneticarka Feodora Stipoljev je jako stručna, sve mije lijepo objasnila. Rekla je ako sve je uredu sa stanicama, čak za 4 dana znati će mi reći da li ima down sindrom ili ne. Ali ako ne uspije, onda morati ćemo čekati dva tjedna za rezultat.
Oljchik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.