Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 20:02   #2001
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post


Ne diraj mi ga. Zahvaljujući njemu samo sam mjesec dana kasnila s uvođenjem mlijeka, a neko povrće sam uvela čak i u roku.


Također, moram napomenuti da sam ja, bivši student veterine, djetetu htjela davati neprokuhano mlijeko direkt iz krave. Bivši student veterine. Da ne bude zabune: bivši. student. veterine.
Eto, to trudnoća napravi čovjeku. Pustite trudnice na miru. Nije sportski svađati se s njima.
A Raskoljnjikov je bio bivši student prava.

Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Ja bi s obzirom na svoje stavove trebala tebe nazivati raznim imenima ali ja to ne cinim. Imas pravo na svoje misljenje. Mogao bi i abortirati, da si zena, i ja te svejedno ne bi nazivala fanatikom i ubojicom iako ne opravdavam tvoj cin. Ja imam frendice koje su abortirale i puno dobrih znanaca koji ne dijele moj stav o tome i u stanju smo koegzistirati i komunicirati bez vrijedjanja i optuzivanja. Kuzis razliku?

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
Zanimljivo.
Dakle, samo na forumu misliš da je abortus ubojstvo s predumišljajem, a začeće stvaranje života?
JPK is offline  
Old 22.10.2014., 20:03   #2002
A zašto tebe smeta što ona to misli?
Gilda. is offline  
Old 22.10.2014., 20:05   #2003
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
A Raskoljnjikov je bio bivši student prava.


Zanimljivo.
Dakle, samo na forumu misliš da je abortus ubojstvo s predumišljajem, a začeće stvaranje života?
Ne. To mislim i privatno ali one koji se ne slazu sa mnom ne smatram idiotima i fanaticima, osim ako se tako ne odnose prema meni. Kapis?

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Old 22.10.2014., 20:08   #2004
A one koji su počinili "ubojstvo" ne smatraš ubojicama već?
Lozimka is offline  
Old 22.10.2014., 20:11   #2005
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
bivši. student. veterine.
:

možda si s razlogom bivši student veterine

sad kad ispadne da si prošla ča jer ti se stavovi o friškom mlijeku nisu slagali s profesorskim
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 22.10.2014., 20:15   #2006
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
A one koji su počinili "ubojstvo" ne smatraš ubojicama već?
Ljudima koji nisu znali sto cine. I ne optuzujem nikog jer ne znam kako bi ja postupila jos prije desetak godina.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Old 22.10.2014., 20:18   #2007
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Također, moram napomenuti da sam ja, bivši student veterine, djetetu htjela davati neprokuhano mlijeko direkt iz krave. Bivši student veterine. Da ne bude zabune: bivši. student. veterine.
Eto, to trudnoća napravi čovjeku. Pustite trudnice na miru. Nije sportski svađati se s njima.

Kad si shvatila da si bila trudna i glupa? Jos za vrijeme trudnoce ili nakon poroda?
Lady Guga is offline  
Old 22.10.2014., 20:21   #2008
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Ti znaš da mnogi spontani odu s prvom mjesečnicom? I za ovo ćeš reći da je umrlo?



Blastula.
Gle, za ovo ne bi stavila ruku u vatru, ali kad sam u 5. tjednu vidjela na utrazvuku otkucaje srca nitko me ziv vise ne moze uvjeriti da to nije ziva beba koja se treba roditi a ne sastrugati.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Old 22.10.2014., 20:22   #2009
Neki likuju...


http://hu-benedikt.hr/?p=26540

dok pravna država šuti!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 22.10.2014., 20:27   #2010
Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
Gle, za ovo ne bi stavila ruku u vatru, ali kad sam u 5. tjednu vidjela na utrazvuku otkucaje srca nitko me ziv vise ne moze uvjeriti da to nije ziva beba koja se treba roditi a ne sastrugati.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
Citirano spada pod:

"Biokemijski pobačaj znači prekid trudnoće koja se nikada nije mogla klinički dokazati (ginekološkim i/ili ultrazvučnim pregledom).

...

Učestalost biokemijskih pobačaja je 40 – 45%, a učestalost kliničkih (ranih i kasnih) pobačaja iznosi 10 – 15%."


http://www.beta.hr/vise/prekid-trudn...cki-pobacaj-28
Lozimka is offline  
Old 22.10.2014., 20:32   #2011
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Neki likuju...


http://hu-benedikt.hr/?p=26540

dok pravna država šuti!
Zašto sam ovo pročitala
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Old 22.10.2014., 21:14   #2012
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
A zašto tebe smeta što ona to misli?
Ne smeta.

Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
Ne. To mislim i privatno ali one koji se ne slazu sa mnom ne smatram idiotima i fanaticima, osim ako se tako ne odnose prema meni. Kapis?

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
Aha, dakle, stara dobra kognitivna disonanca.

Sad mi je još jasnije zašto imaš potrebu doći na forum i u jednom postu obznaniti svima da je abortus ubojstvo s predumišljajem, u drugom da je začeće stvaranje života, a u trećem da si trudna.
Carry on.
JPK is offline  
Old 22.10.2014., 21:32   #2013
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Pogrešno pitanje, genije.

Nešto neživo postalo je živo, tj. samoreplicirajuće, pred par milijardi godina. Ne znamo je li to bila jedina instanca, ali jedna je bila dovoljna.
Otad naovamo život uzima i organske i anorganske tvari iz svoje okoline te ih koristi za svoje potrebe.

Otad naovamo život ne nastaje, već se nastavlja.

Embriologija zato ne objašnjava kad nešto neživo postaje živo, barem ne u strogom smislu. Drugo je pitanje kad embriju odnosno fetusu počinju funkcionirati - a i to djelomično - određeni sustavi nužni za autonomni život.
I primijeti: nužni. Ne dovoljni. Samo nužni.
opet relativiziraš a sve u cilju zamagljivanja činjenice da novi život nastaje oplodnjom jajne stanice. izmišljaju se tjedni i kad se koji organ razvija, autonomnost...
mogu i ja tako pa reći da nikad organizam ne postigne uvjete za autonomni život, jer nakon ovisnosti o pupčanoj vrpci poslije postaje ovisan o majčici zemlji da niknu razni plodovi i protrče po njoj životinje za konzumaciju.
eto tako se može ubiti i netko tko ima recimo 54 godine jer nije autonoman.


Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
[
Ova rečenica nema smisla. Negdje si se zajebunio.

No ovakvo jeftino relativiziranje jadnije je od pizdarija koje izvaljuju loši studenti prve godine komparativne književnosti.
I da, drugi - obično vjernici - mogu smatrati da postoji moralni apsolut i apsolutni moral.
Nitko im ne brani da budu u krivu. Nije protuzakonito biti glup.

Mislim, i ti si još na slobodi.


:klap:
Bravo.
Nadam se da tebi ne pada na pamet da ubiješ nekog parazita koji ti se nastani u tijelu.


Žrtvu istoga... čega? Žrtvu čina?
Obožavam kad se ljudi hoće kurčiti ovakvim birokratskim rječnikom pa zakompliciraju s istima i s pasivima.

I da, može se relativizirati.
Naročito dok mi ne dokažeš da postoji apsolut.

što se tiče gramatike namjerno seruckam jer se ti zalijepiš za to ko muva na onu ljepljivu traku. tako imaš povoda reći drugome da je glup (a pogotovo neistomišljenicima) što te iznimno veseli vidim.
evo mene si nazvao glupim a moderatura na to ne reagira jer si ti u taboru kul in urbano feminiziranih nadasve naprednih i svespoznajućih samodopadnih likova (vidi koliko ovdje fali zareza), a ja sam u taboru dinaroidnih glupana kojemu je prekid života ubojstvo a ne pravo.

opet ti o parazitima. samo si potvrdio da je za tebe dijete parazit.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Old 22.10.2014., 21:37   #2014
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Ti znaš da mnogi spontani odu s prvom mjesečnicom? I za ovo ćeš reći da je umrlo?



Blastula.
a što bi ti rekla?
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Old 22.10.2014., 21:49   #2015
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
I drugi ljudi imaju emotivne reakcije, pa ipak neće doći na internet zbog toga križariti pogonjeni deluzijom grandioznosti jer imaju moć stvaranja života.
Ta nebuloza je ponovljena toliko puta da je očito simptomatična. Možda je u tome stvar s pro-life ekipom - toliko su opijeni svojom bogomdanom ulogom "stvaratelja života" da ne mogu podnijeti da netko tu stanicu ili više njih tek tako ispere u kanalizaciju.
Zanimljivo, zapravo, kad se sjetiš da je po religiji koju slijedi većina pro-birth ekipe jedini s tom moći - Bog.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 22.10.2014., 21:58   #2016
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
opet relativiziraš a sve u cilju zamagljivanja činjenice da novi život nastaje oplodnjom jajne stanice. izmišljaju se tjedni i kad se koji organ razvija, autonomnost...
Ne nastaje novi život. Život je, ponavljam, nastao jednom; toliko možemo dokazati. Ako je kad nastao prije toga, ovaj koji je posljednji nastao uništio je sve tragove tog ranijeg nastanka; ako je kad nastao poslije toga, već postojeći ga je mirno pojeo.

Sad ti možeš govoriti o izmišljanju ovog ili onog, ali dogodit će se kao i u ranijim našim okršajima: mljet ćeš gluposti koje ne možeš dokazati, a onda ćeš u nekom trenutku reći nešto što će te poslati na par dana odmora. Ili ćeš samo podviti rep i pobjeći na par mjeseci.

Quote:
mogu i ja tako pa reći da nikad organizam ne postigne uvjete za autonomni život, jer nakon ovisnosti o pupčanoj vrpci poslije postaje ovisan o majčici zemlji da niknu razni plodovi i protrče po njoj životinje za konzumaciju.
eto tako se može ubiti i netko tko ima recimo 54 godine jer nije autonoman.
Možeš to reći, da.
Bio bi jebeni idiot da to kažeš, ali možeš to reći.
Ja čvrsto vjerujem u tvoju sposobnost da to kažeš.

Inače volim redefiniranje pojmova, naročito kad se radi ovako loše.

QUOTE]što se tiče gramatike namjerno seruckam jer se ti zalijepiš za to ko muva na onu ljepljivu traku. tako imaš povoda reći drugome da je glup (a pogotovo neistomišljenicima) što te iznimno veseli vidim.[/QUOTE]
Ne, micek. Jednostavno si nepismen, a ovo je loš izgovor.
Quote:
evo mene si nazvao glupim a moderatura na to ne reagira jer si ti u taboru kul in urbano feminiziranih nadasve naprednih i svespoznajućih samodopadnih likova (vidi koliko ovdje fali zareza), a ja sam u taboru dinaroidnih glupana kojemu je prekid života ubojstvo a ne pravo.
A vidi miceka kako nariče nad tužnom sudbom jer ga moderatori ne štite od sugovornika.
Možda da proučiš pravila ter što se kartonira, a što ne?
Mogao bi se iznenaditi.

No kako bilo da bilo, drago mi je da si barem sebe smjestio u ispravni tabor.

Quote:
opet ti o parazitima. samo si potvrdio da je za tebe dijete parazit.
A ti opet nisi demonstrirao da postoji moralni apsolut. A ni apsolutni moral.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 22.10.2014., 22:08   #2017
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
a što bi ti rekla?
Error 404.
Lozimka is offline  
Old 22.10.2014., 22:19   #2018
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
opet relativiziraš a sve u cilju zamagljivanja činjenice da novi život nastaje oplodnjom jajne stanice. izmišljaju se tjedni i kad se koji organ razvija, autonomnost...
mogu i ja tako pa reći da nikad organizam ne postigne uvjete za autonomni život, jer nakon ovisnosti o pupčanoj vrpci poslije postaje ovisan o majčici zemlji da niknu razni plodovi i protrče po njoj životinje za konzumaciju.
eto tako se može ubiti i netko tko ima recimo 54 godine jer nije autonoman.




što se tiče gramatike namjerno seruckam jer se ti zalijepiš za to ko muva na onu ljepljivu traku. tako imaš povoda reći drugome da je glup (a pogotovo neistomišljenicima) što te iznimno veseli vidim.
evo mene si nazvao glupim a moderatura na to ne reagira jer si ti u taboru kul in urbano feminiziranih nadasve naprednih i svespoznajućih samodopadnih likova (vidi koliko ovdje fali zareza), a ja sam u taboru dinaroidnih glupana kojemu je prekid života ubojstvo a ne pravo.

opet ti o parazitima. samo si potvrdio da je za tebe dijete parazit.
Pa fetus u maternici i jest svojevrsni parazit koji majci uzima vitamine, minerale, glukozu... za svoj razvoj, samo što ga imunosni sustav ne prepoznaje kao strano tijelo i mi dobrovoljno pristajemo da bude "parazit" ako želimo roditi zdravo dijete.

Gle, prema onome što je integrirani dio mog tijela imam se pravo odnositi kako želim. Jednako kao što odem na operaciju ili uzimam lijekove ako mi nešto ugrožava kvalitetu života, tako i imam pravo abortirati ako smatram da će moja kvaliteta života ili kvaliteta života mog djeteta biti ugrožena ako se rodi.
__________________
.
Lady Anne is offline  
Old 22.10.2014., 22:36   #2019
Quote:
Lady Anne kaže: Pogledaj post
...samo što ga imunosni sustav ne prepoznaje kao strano tijelo...


Imunosni sustav tijela koje se između ostalog sastoji i od maternice, rodnice i jajnika koji lifraju jajne stanice (znači tijelo ti je predviđeno i građeno za to da zatrudniš i izneseš trudnoću) pa onda ako si se seksala sa dečkom i baš ste taj mjesec "srećkovići" desi se začeće, on ne prepoznaje kao strano tijelo ono što začećem nastaje - kako neobično.

:klap:

Dajte ne sramotite se više...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 22.10.2014., 22:45   #2020
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Imunosni sustav tijela koje se između ostalog sastoji i od maternice, rodnice i jajnika...
Imunološki sustav se sastoji (između ostalog) od maternice, rodnice i jajnika?

Edit: procitala sam ponovno, sorry.
Lady Guga is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.