Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2014., 19:57   #41
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Mogu pitati što znači ova rečenica "jer se ne gledamo svaki dan"?
Vrlo jednostavno, u jednom trenutku kada se vise nismo mogli podnositi i kada smo se klali svaki dan me izbacila iz kuce. I to je najbolje sto je ikada napravila za nas odnos. Sad se vidimo vikendom, dodjem na rucak, tu i tamo na kavu. Nemas se kad svadjati, ne provodis tolko vremena zajedno. A i zivci ti se oporave, tak da kad ona pocne kvocat ja ne eksplodiram vise ko prije jer si mislim, ok, ovo ce trajati jos max pol sata, a onda odmor, a ne vise ko prije do veceri jer je bila nezaustavljiva.


Quote:
Ja mislim da djetetu ne treba seljakanje u novu zemlju svakih tjedan dana, eventualno praznici s ocem.
Ups, priznajem nisam dovoljno detaljno citao, nisam skuzio da je otac u drugoj zemlji, onda ta opcija deifintivno otpada.
Ako ce ici na praznike tamo, opet nece dozivjeti oca onako kako bi trebao jer na praznicima je da se odmara, jel, nema ga razloga tjerati da radi, uci ili sto vec. A stara doma za vrijem skolske godine zahtijeva i kvoca. I opet ce bit, dobar tatica. I ja sam to radio, a realno stari mi je bio djubre. Nije se brinuo za mene, al nije nis ni trazio. Dakle, nema konflikta, automatski bolji odnos. Kasnije shvatis tko je zapravo radio za tebe, za tvoje dobro, a kog je bolio kurac.

Edit: Al i on ce to skoro skuzit, ocito nije idiot cim se sjetio da prijeti samoubojstvom da dobije nes.
bezzajebancije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 23:12   #42
Quote:
behind.the.sun kaže: Pogledaj post
Ja sam bila u istim godinama kad su se moji rastajali, mozda malo drugacija situacija al.. Evo recimo i meni je komp, surfanje, igranje igrica sve bio neki izlaz iz muke koju sam prolazila.. tu jos dodas pritisak drustva, pubertet, sve novo. Jbg, to su velike promjene..
On sad prijeti s ovim i onim, ali to je zato kaj on ne zna kak bi tebi reko 'daj mama, sjeban sam', pusti ga malo da radi to kaj voli, makar visio za kompom, bio u samoci.. Naravno, pripazis kakav je u skoli, pricaj s njim svaki dan al ne sad kaj te muci ovo ono..nego normalno, bilo koja random tema, samo da se opusti..
Tak je bar meni bilo, i isto me mama zivcirala, uci makni se s kompa, daj ovo, daj ono.. A samo mi je trebao neki mir, neki odusak i novi pocetak. Vremena da si poslozim sve u glavi. Nije to nimalo lako kaj se njemu dogada u psihi.
I probaj sa psihologom ako ce ic, ponekad je lakse olaksat dusu nekom 'nepoznatom'. svu srecu ti zelim!
Potpisujem ovo.

Smatram da je ovdje i majka veliki uzrok ove situacije.

Sorry ali meni se čini kao da majka vrši prevelik pritisak na to djete.
Prvo što je prošao nešto za djete u tim godinama jako grozno, rastavu roditelja.

Otac mu je daleko od njega. Majka mu uz to ima i novog dečka. Uz to je u pubertetu i ima sve probleme koje mladi ljudi imaju u tim godinama.
To je sve puno, možda previše za njega.
A mali uza sve to je još odlikaš u školi.

Nije mi jasno što majka točno želi od njega.
Što je loše u tome da želi biti sam?
Što je loše u tome da želi surfati internetom i što ga zanimaju računala?
Zašto ga tjerati na treninge za razne sportove ako ga to ne zanima?

Ti mu praktički želiš uzeti svaku utjehu koju ima u toj teškoj situaciji i zamjenit to sa još učenja i još obaveza.
Imam dojam kao da stvaraš ogromni pritisak na njega. A kako vidim mali nije ni izbliza toliko loš kakvim ga prikazuješ.

Pusti ga malo na miru. Umjesto da ga siliš na nešto i daješ mu još više obaveza, saznaj što on voli, i potiči to što on voli.
Ako ga zanimaju računala, možda će biti informatičar, ako voli gitaru, možda će mu to biti posao.

Ne nameći mu nešto što ti želiš da bude, prihvati ono što on jest. Daj mu prostora.

Što se tiče tvog dečka. Ja nisam baš uvjerena da ga je tako dobro prihvatio kako ti misliš. Za to treba vremena.
Samo zato jer te pita hoćeš li mu rodit brata ili sestru sa tim dečkom, ne znači da ih on doista i želi.
Već pipa teritorij, želi znati razmišljaš li o tome. Boji se da ćeš ga zamjeniti nekim drugim. Te da će na kraju ostati i bez tebe.

Da rezimiram, daj mu prostora, ne vrši pritisak na njega, potiči ono što on voli raditi. Pa makar ga informatika zanimala.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 12:36   #43
Ima li malac prijatelja?
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 12:47   #44
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Ima li malac prijatelja?
Mislim da je autorica već napisala da je neki dan bio kod prijateljice.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 09:10   #45
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Potpisujem ovo.

Smatram da je ovdje i majka veliki uzrok ove situacije.

Sorry ali meni se čini kao da majka vrši prevelik pritisak na to djete.
Prvo što je prošao nešto za djete u tim godinama jako grozno, rastavu roditelja.

Otac mu je daleko od njega. Majka mu uz to ima i novog dečka. Uz to je u pubertetu i ima sve probleme koje mladi ljudi imaju u tim godinama.
To je sve puno, možda previše za njega.
A mali uza sve to je još odlikaš u školi.

Nije mi jasno što majka točno želi od njega.
Što je loše u tome da želi biti sam?
Što je loše u tome da želi surfati internetom i što ga zanimaju računala?
Zašto ga tjerati na treninge za razne sportove ako ga to ne zanima?

Ti mu praktički želiš uzeti svaku utjehu koju ima u toj teškoj situaciji i zamjenit to sa još učenja i još obaveza.
Imam dojam kao da stvaraš ogromni pritisak na njega. A kako vidim mali nije ni izbliza toliko loš kakvim ga prikazuješ.

Pusti ga malo na miru. Umjesto da ga siliš na nešto i daješ mu još više obaveza, saznaj što on voli, i potiči to što on voli.
Ako ga zanimaju računala, možda će biti informatičar, ako voli gitaru, možda će mu to biti posao.

Ne nameći mu nešto što ti želiš da bude, prihvati ono što on jest. Daj mu prostora.

Što se tiče tvog dečka. Ja nisam baš uvjerena da ga je tako dobro prihvatio kako ti misliš. Za to treba vremena.
Samo zato jer te pita hoćeš li mu rodit brata ili sestru sa tim dečkom, ne znači da ih on doista i želi.
Već pipa teritorij, želi znati razmišljaš li o tome. Boji se da ćeš ga zamjeniti nekim drugim. Te da će na kraju ostati i bez tebe.

Da rezimiram, daj mu prostora, ne vrši pritisak na njega, potiči ono što on voli raditi. Pa makar ga informatika zanimala.
znači, po tebi je ok da dođe doma, u 14:00 sjedne za laptop i dok 23:00 je na laptopu?
jer eto, njega zanima informatika ( igranje igrica nije inforamtika )
a nitko mu ne brani apsolutno ništa...već može sve, ako riješi školski dio...
oko sporta smo imali kagme jer je on rekao ja ću ovo ono....i stvarno je malo previše da mijenja svaka 2 tj nešto....samo da između tog...dok ja ne dogovorim to novo...prođu opet tj dva u kojima on ne radi ništa...
nije bitan sport...bitno je to da ne može biti samo za laptopom pa da je ne znam kakav budučnost informatičara pred njim, on ima 14 godina.
a tata je taj koji inzistira sport
ali ja sam ta od koje se očekuje da ga diže svaki put, gura da ide, nagovara i javlja nije otišao...posvađa se sa njim i sl..
tata će reći...ti to riješi
A4You is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 09:13   #46
pozdrav

bila sam na razgovoru i da, bilo je ok, zapravo baš olakšanje
i mali je bio...gunđao je, ali otišao je
čula sam da je jako dobar, pametan,što znam i iako se kečkamo i meni stalno govori da sam grozna...psihoterapeutu me pohvalio..
ja sam se kroz razgovor dosta izbacila, shvatila da ja silim tamo di bi morala pustiti...
kad se posvađamo, ja za 5 min za njim...a treba ga ostaviti na miru..
to sad strogo poštujem, kao i to da se ne dam isprovicirati da dignem glas...
nekad smo bili povezani jako, spavao do nedavno sa mnom...
naravo da znam da nije sve prihvatio koliko je htio , pa sad ipak kroz ljutnju izbacuje
ja želim biti što bolja i fer pa sam zato ovdje...
zašto ako je sad problem, ispada...bilo je problema i prije? halo...do 1 mj je radio sve, bio super dečko....sad svatko iz tog razreda kaže za svoje dijete, što se desilo? svi smo u novom.... i ok prihvačam to, ne očekujem niti sam ikad da teče med i mlijeko....ali da, mlada sam ....sama sam, ne želim ići iz sad ovog u gore, ako je moguće, tražim savjet....
vjerojatno se ja kao majka iz onog maženja teško prebacujem u odnos kakav je sad...
kad dođe i nasloni se na mene kad gledamo tv....uživam ko prasica.... nekad to radio stalno...
mali tati uvijek kad ja uđem u sobu odmah tata volim te, a meni to nije stoljećima rekao..
shvaćam i njega i pokušavam da ne vidi koliko me to boli...

da se razumijemo, tata je taj koji inzistira na sportu i očekuje da ja kao majka sve izvršavam kroz dijete.. ja sam takav tip osobe, ako tvrdiš želim, onda ajde idemo...ako si krenuo ajde...a ne, joj danas mi se ne da...budem sutra išao...sutra opet...joj.....
što se tiče sporta i otpora....
jednom prilikom je tata malog jako našpotao pred svima, sa 11 godina....jer je mali više mislio na frizuru ( imao tad dugu kosu ) nego sport...i kad je izgubio...tata stvarno toliko uralo na njega, pred svima....do tad se mali iskazivao ali i kad nije stvarno nas nije bilo briga...glavno da se zabavi, rekreira....
ali taj dan je tata bio sa nekim frendom koji voli podj*** a bivši muž je podložan mišljenjima svojih prijatelja i kad je prijatelj rekao bivšem kaj pa ti mali glumi curicu ovaj ga je pred svima nama, u punoj dvorani ispričao, vikao, urlao....
od tad zaparvo mali a i sad tvrdi da neće nigdje jer nije u sportu super, a mi to od njega očekujemo....iako ga nikad nisam pitala koji si bio, nego kako si se zabavio...
to je i on rekao psihoterapuetu, da ga tata sili i on želi njemu udovoljiti
to sad čula.

ja sam rekla da više od 3 sata nema što raditi na kompu...pa da mu je ne znam kakva svjetla budučnost u informatici....mislim da to nije razlog da dijete dođe doma, sjedne za laptop i samo oko toga....
za sve ima dovoljno vremena i mjesta...i samo ostaje za laptopom...
kad kažem stvarno bi bilo dosta, onda lupa i urla i ne želi ama baš ništa više...a svjestan je kad bi riješio obaveze..školu!....mogao bi dalje raditi što on želi...
ako sam sa time loša majka, ok.....jer to ne želim i ne mogu gledati..
ima knjige, gitaru, prijatelje, bicikl - sad više sa mnom negdje ode, jer mu je to postalo zabavno..priča više, kuhao čak opet sa mnom, i sebi sam neke sitnice prije škole....upisao francuski i bubnjeve i definitvno odustao od sporta.. gitara nikad nije bila upitna, to je lijepo, ovo ćemo vidjeti, ide mu...neka, ako želi.. ali nadam se da nije opet ono, ja budem pa odustane...

što se tiče škole
do sad je učio kako se dogovorili
sad kaže, učit ću dan prije određenog predmeta
zašto? jer zna da mi se može suprostaviti ( njegov odgovor)
zadaće zaboravlja ili mu se ne da... danas neće sigurno gledati -kaže
budem u školi kaže, stalno se prepucava sa profesorima i stalno su neke napomene u e dnevniku.
u zadnje vrijeme ...... voli obečavati, samo da bude po njegovom...kao recimo u petak izašao, on će sve u subotu, u subotu ujutro ...drugi dan tvrdio da to nije rekao on nego ja, što me iznimno ljuti jer niti sam ga tražila da se gura sa obečanjima, samo neka isplanira što misli da može..i to tek kad je on počeo što bi mogao....pa da se prema tome obadvoje organiziramo...ja ako mu treba pomoć ili ga odvesti negdje, on da sve obavi kako je rekao. ali da mi kaže da sam ja to rekla?


ali imali ok tjedan
iako recimo jučer nije zaspao do 2 u noć, jer ga zvala oko 22 frendica , pitala da li napisao zadaću iz engl....kaže budem...
i pitam ga u 22:30 ok hoćeš to riješiti? kaže ne, budem sutra u školi...
ok, reko gle...ako nemaš vremena za zadaću nema ni laptopa kojeg si uostalom prekrdašio rok od 3 sata...ajde odmori od svega oči i polako spremanje u krevet.
ajme majko mila...prvo sve stvari i knjige onako bacao po sobi, da čujem
pa svirao i pjevao na sav glas
pa udarao sa udaraljkama od bubnjeva tako da mi uši pucale, ali nisam ništa komentirala...
do 23h kada mu je vrijeme za spavanje
nije htio ići nego neka ja nazovem tatu, da će tata njemu dati da bude budan
jer tata mu vratio laptop zato jer se malio nije htio javljati na mob pa mu obečao sve samo da se čuju...
na kraju je legao, ali obučen..i svakih pola sata pitao da li je tata zvao...
tata naravno nije nazvao jer se njemu ne da svađati niti prepucavati, neka ja to riješim.
tako je lakše...uvijek je bilo.. da li me to boli? pa da! i ja bih rado da ne moram stalno biti bog i batina :S
danas se probudio isto ljut.
morat ćemo popričati kad se vratim..

da se razumijemoo....očekujem li puno? da
jer može....i jer ga treba usmjeriti
a da li mu dajem puno prostora i svega? da
jer ga treba.. jer je u godinama kojima jest, jer je pretprio razvod roditelja
ali on se mora naučiti da ako nešto želi, dolazi sam do tog, da samo riječi neće polučiti uspjeha i da ljutnja i inat nisu rješenje...niti njemu pomažu.
svaki put kad može koristi priliku da nas posvađa...želi to...jer tako dobije barem nešpto što u tom trenutku stvarno nije zaslužio..
sa čime da popustim? da nakon tri sata igranja kad kaže neću učiti, neću posrpemiti sobu, neću ništa drugo osim laptopa..... kažem ma može sine...igraj se dalje, nemoj poštivati dogovor..koji si ti isplanirao?
ako je dobio karte za zg velesajam, ako je dobio igricu, ako ja poštujem njegove želje...a on sve radi da me zamusiče...što ja da radim?
da kažem super je si svaki ibogi sat opominjan u školi?
super jer kažeš neću?
evo, stvarno ne znam što..
ali kako god da ne znam ili sam u nedoumici on jest super dečko, ali ne može niti sa 14 govoriti jedno raditi drugo
A4You is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 09:27   #47
dodala bih još nešto
u razgovoru sa psih....shvatila sam koliko se ja u biti bojim da će mali, jer sad već to radi/traži...biti kao i tata..
i ne želim da kao njegov otac radi ko crnac da bi odplačivao dugove..
a rekli su mi, morat će kroz neke stvari sam.
i to znam i polalko shvaćam da neke dijelove niti ne možeš stvoriti u djeteta, usmeriti da..pa ako želi prihvatiti....bilo bi super...
ali vjerujte nije mi lako kad tata koji je vani kaže boli me đon za hr dugove, nitko mi ništa ne može...pred malim, dok ga pitala, samo izletilo iz mene kad čula razgovor pitanja..pa kako si mislio ići na skijanje? ( pa to ne košta 500 kn ) ...ja recimo ne idem...vraćam svoj dio prema dogovoru i stoga za to nemam...
naše dijete nije ni svjesno da je tata toliko u dugovima da pitanje neće li stvarno taj dug...(jer ne otplačuje sve...dug je toliko narastao....) još i klinac preuzeti...onda imate predodžbu koliko je to sve...a ne vraća se, a moglo bi se....ali se ne vraća kad otac troši na to da pokaže svima u hr da on sad ima..a tamo posudi novac da se ovdje iskaže..... a njegovi roditelji dočekuju pisma, pismene,sud, policiju itd.
A4You is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 09:35   #48
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Ima li malac prijatelja?
ima
obožavaju ga, jako je popularan zaparavo u školi...
ali on bi zadnje vrijeme samo doma, laptop
imao neko vrijeme krizu zbog visine, raste sporo..iako raste...ali svi njegovi vršnjaci već u 6 razredu bili oko 170-180 visoki...
i kad kaže da izađe , može od 6 do 9 sati, ako je večer, petak, subota
i do sad nisam imala niti jednom da je kasnio ili što
sve stvarno ok.
i sam kaže da sam jedina majka koja ih odveze, imaju neke stvari udaljenije, dođe po njih, razvozi, nagovori druge mame da pusti svoje, da ne brinu, da mogu sami, da su odgovorni...i djeca to ispoštuju..
to mi drago
nisam za to da mu se ne da povjerenje i to ga vidim, diže jako
A4You is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.