Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2005., 13:57   #21
i ja tako nosim
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 14:09   #22
to je tipično za onaj mediteranski, "talijanizirani" tip žena a tu smo negdje, obje

meni kosa malo preduga da je za svečanu priliku raspustim, posebno ako je večera, jer bi završila u mom i susjednim tanjurima
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 14:58   #23
Quote:
LadyInRed kaže:
ja volim ful zalizati kosu u dugi rep koji "ispresijecam" s gumicama pa ga tako stisnem i obavezno neke dobre naušnice.
kak to ispresijecati s gumicama, ne kužim?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 15:01   #24
Quote:
chiquita kaže:
kak to ispresijecati s gumicama, ne kužim?
eeeeeee imam jednu dugu koja izgleda više kao tanka kožica i s njom "iskrižam" rep, ali teško mi je objasniti ako to nisi vidjela.

ili s malim crnim gumicama (od finijeg materijala) napravim tako da samo stisnem jednu ispod druge, u razmaku od jedno 3 cm. a jesam objasnila
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 15:09   #25
e, ja tako....s vishe gumica....samo moram preci grad uzduzh i poprijeko dok nadjem lijepe, crne i da nemaju onaj metalni spoj na sebi.


A volim onako i visoki rep pa ga onda stegnut gumicama, ili splesti u savrsheno glatku pletenicu.

Svidja mi se i 'crta' nisko na stranu, zalizana kosa i mala pundja u dnu vrata nevidljivo prichvrshcena ukosnicama.


Uvijek, UVIJEK uz takvu rizuru lijepe naushnice, volim one 'starinskoga' izgleda
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 15:29   #26
Quote:
magic kaže:
volim one 'starinskoga' izgleda
e i ja "starinske", bogate uz takvu frizuru. jedino kad je ljeto pa pocrnim, onda zaližem u klasičnu riblju kost ili pletenicu pa stavim velike, tanke alke
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 15:35   #27
Quote:
LadyInRed kaže:
e i ja "starinske", bogate uz takvu frizuru. jedino kad je ljeto pa pocrnim, onda zaližem u klasičnu riblju kost ili pletenicu pa stavim velike, tanke alke
mene mama cijeli zivot goni da nosim pletenicu i riblju kost a za "svecane" prilike mi voli slagati banana-pundju.
a kako meni uglavnom svejedno sta imam na glavi, onda ju pustim da mi prcka po kosi
jedino je zabranjen lak

magic, ima crnih gumica malih i tankih, bez metala, za kupit na standovima ili na mjestima za klinke. ja sam jednom kupila cijelu vrecicu, sigurna sam da ih imam visak. proslijedit cu ti
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 15:39   #28
Quote:
luca kaže:
mene mama cijeli zivot goni da nosim pletenicu i riblju kost a za "svecane" prilike mi voli slagati banana-pundju.
ah mame meni moja prije mjesec dana kupila piđamu na rozu ribicu

ja volim onako malo french štiha a baš mi se tako čini kad stavim riblju kost. inače može izgledati dosta starinski ako cijeli outfit nije kako treba.

banana pundje ne radim jer brijem da mi ne stoje
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 15:40   #29
Quote:
luca kaže:
magic, ima crnih gumica malih i tankih, bez metala, za kupit na standovima ili na mjestima za klinke. ja sam jednom kupila cijelu vrecicu, sigurna sam da ih imam visak. proslijedit cu ti

prihvacam objeruchke


kod nas nema
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 15:47   #30
Quote:
LadyInRed kaže:
eeeeeee imam jednu dugu koja izgleda više kao tanka kožica i s njom "iskrižam" rep, ali teško mi je objasniti ako to nisi vidjela.

ili s malim crnim gumicama (od finijeg materijala) napravim tako da samo stisnem jednu ispod druge, u razmaku od jedno 3 cm. a jesam objasnila
AKO sam dobro shvatila, uzmeš jednu gumicu i ne stežeš svu kosu u jedan rep nego dio po dio jel?
mislim, dajte babe to malo bolje objasnite, i ja bi bila lijepa!
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 15:47   #31
Quote:
LadyInRed kaže:
ah mame meni moja prije mjesec dana kupila piđamu na rozu ribicu

ja volim onako malo french štiha a baš mi se tako čini kad stavim riblju kost. inače može izgledati dosta starinski ako cijeli outfit nije kako treba.

banana pundje ne radim jer brijem da mi ne stoje
ja french-stih postozem cupavoscu
za bananu je vazno da je kosa dobre duljine (ako je preduga, onda bude nezgodno), da nije previse cvrsta i da je "proporcionalna" s glavom (ne preduga, mrzim kad se od sprijeda vidi da je straga banana). ne smije biti preozbiljna, moraju pramencici letit okolo.

magic, kod Mum su mi te gumice, posaljem ti ih na ljeto sad molimo Boga da ih ona nije negdje frknula
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 15:58   #32
Quote:
luca kaže:
ne smije biti preozbiljna, moraju pramencici letit okolo.


joj, jako volim takvu frizuru


al mogu i znam ju postici samo onom shtipaljkom s ogroooomnim zubima, a zimi ne nosim plastiku, pa mi je to ljetna frizura
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 16:15   #33
odvest cu te kod Mum, ona to meni uspije sprckat s onim ukosnicama koje se ne vide (jer se zabodu u glavu )
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 20:24   #34
ja nisam sigurna da znam sto je riblja kost (mislim, da je to ona pletenica koja ide s vrha glave) i banana (mislim da je to kada je kosa uvijena pozadi u manjem luku uzduz glave - jest mi opis ) ali me zanima kako si to same radite (dobila takav utisak preko pisanja)? ili ipak idete kod frizera, mame, prijateljice?

ja bi si sama znala napraviti samo taj rep, kojeg su opisivale lady i magic, ali kod mene ne to bi izgledalo elegantno zbog frckave kose, koja je uz to jos stepenasto osisana. mozete mislit na sto bi to licilo
ravna kosa je puno zahvalnija za svecane prilike. elegantnije izgleda.
sergio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 21:42   #35
Quote:
chiquita kaže:
AKO sam dobro shvatila, uzmeš jednu gumicu i ne stežeš svu kosu u jedan rep nego dio po dio jel?
mislim, dajte babe to malo bolje objasnite, i ja bi bila lijepa!
Ne.
Ak sam dobro skuzila, svezes normalni rep malo vise.
Onda na tu kosu koja visi kacis gumice.
Prvu par cm ispod one kojom si rep svezala, pa dugu istih par cm ispod prve i tako dok cijeli rep ne potrosis.

Kaj je riblja kost? Da nije ona pletenica od vrha glave?

A banana?


Edit:

Taman vidim da sergio isto pita.
Ja si tu s vrha glave sama radim. Najcesce po ljeti.
Nisam pojma imala da je to navodno za svecane prilike.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 09:58   #36
Riblju kost su nosile djevojčice u osnovnjaku, još u 'moje' vrijeme, a zadnji put sam je vidjela na Candice Bergen, u nekom filmu gdje je još bila vrlo mlada.

Nije to frizura za svečane prilike, to je više onak neki slatki etno stil, po meni. S velikim poštivanjem, ali ni te vaše gumice nisu baš elegantne, to se isto nosilo u 'vidi gore' prilikama. Eventualno chanel stil, to još nekako.
Za svečane prilike, u onom klasičnom smislu, vječno pravilo je ravna, zalizana i skupljena kosa, dakle što manji volumen kose, a naglasak na licu i detaljima. Onda dolazi u obzir i crveni ruž.
Ne sviđa mi se raspuštena kosa na žensko odijelo, ne sviđa mi se ni mala crna haljina na raspuštenu kosu, a i većina toga, da ne nabrajam.
Jedina prava svečana prilika u mom životu bilo je moje vjenčanje i tada sam bila uistinu elegantna, sa predivnom podignutom kosom (hvala dragoj Tei!!), uz koju su išle satenske dugačke rukavice do lakta i jednostavna uz tijelo dugačka krem dekoltirana haljina.
Bila bi velika greška da sam uz to imala spuštenu kosu.
No, možda bi nekome i stajalo sa spuštenom kosom, vrlo moguće, sudim možda po sebi jer meni bolje stoji otkriti lice.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 10:28   #37
Quote:
sergio kaže:
ali me zanima kako si to same radite (dobila takav utisak preko pisanja)? ili ipak idete kod frizera, mame, prijateljice?
ja nis sama ne radim, ja uopce ne priznam kategoriju "svecane frizure" tak da u rijetkim prilikama kad smo mama i ja u istoj drzavi, pustim da mi napravi sto nju veseli. mislim da ni ona nema kategoriju "svecane frizure" nego smatra da mi doticne stvari lijepo stoje... sto se nje tice, to moze i svaki dan. sto se mene tice, ne moze jer mi se ne da sjedit

na vjencanju sam isto ima skroz stegnutu i skupljenu kosu jer na "bajkovitu" haljinu i izrazajniju sminku to dobro izgleda, a ionako je bilo tako vruce da nije imalo smisla imati kosu po golim ledjima... a i moj muz najvise voli kad mi je kosa sva sklonjena (njegov ideal bi bilo da obrijem bulju ), tako da smo svi bili zadovoljni...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 10:52   #38
Nije to uopće čudno, muškarci vole otkrito lice i malo šminke. I protivno predrasudama, mislim da vole lijepu kratku kosu.
Ch. Theron je naprosto preslatka sa kratkom kosom, premda je ona ljepotica i sa dugom. No, posebna je jedino sa kratkom, kao i H. Berry.
Meni dosta kratke kose za cijeli život.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 11:56   #39
Quote:
maristella69 kaže:
S velikim poštivanjem, ali ni te vaše gumice nisu baš elegantne, to se isto nosilo u 'vidi gore' prilikama.
Moje ziher s elegancijom veze nemaju jer nikad nisam nosila crne, nego je svaka bila druge boje - u skladu s odjecom.
Najdraze mi je bilo na jednu svilenu ljetnu haljinu koja je imala raznobojne cvjetice i za koju nemam pojma gdje je zavrsila. Dala je nisam nikom, izgubila isto ne , ali nigdje je nema. Imam samo jos komad materijala od nje jer to je bila prva i jedina haljina koju sam vlastorucno sivala. Masinu nemam, dakle totalno rucni rad.
Da nema tog materijala i jedne slike u njoj bas s tim frizom, mislila bih da sam to sanjala.

Da mi je znati sto se s njom dogodilo.

Znaci riblja kost jest ta pletenica od vrha?
Vidjela sam u jednoj sapunici zensku koja ju je uvijek imala, ali na pocetku vrata je prestajala i visak kose je bio nekako uvucen ispod pletenice. Ali sama pletenica pri dnu nista deblja, uopce se nije kuzilo di je taj zavrsni repic i nije bilo nikakvih spangica ili bilo cega.
Nikad mi nije uspjelo to napraviti, a bas mi je stos. Ima netko ideju?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 12:38   #40
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ima netko ideju?
moja majka to meni ugura ispod "riblje kosti", jer ima prostora ako nije kosa uzasno duga. i onda ugurava razne ukosnice. ne ih rekla da se bas posve ne vide, da netko bas gleda sigurno bi ih skuzio
btw, riblja se moze rediti skroz od cela prakticki, ali ja to ne volim, vise volim da se od naprijed ne zna sta je tocno straga

meni te crne gumice (Chanel stil ) budu ok, ali puno bolje izgledaju na tamnoj kosi na kojoj se onda samo vidi oblik a ne i sama gumica. onda moze bas elegantno izgledati
ja isto imam sarene i ona su i za dnevno-idiotski look idealne obicno sam po ljeti raspolozena "sareno"
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.