Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2015., 23:07   #1081
Quote:
Prvi mart kaže: Pogledaj post
Kakve ti gluposti izvaljujes, prosto nevjerovatno. Ugarska je jos 1115. osvojila Hrvatsku i banovine koje spominjes nisu bile hrvatske jer ona tad nije ni postojala nego ugarske. Vi se volite tjesiti i pricati kako je to bila unija, ali da je unija drzava bi u nazivu imala Hrvatska, ali jok ona je bila samo Ugarska.

Isto tako Dalmacija i Istra su u svojoj historiji najmanje bile u sastavu Hrvatske sto znaci da na tom podrucju danas ne zive Hrvati? Prvi rjecnik bosanskog jezika napisan 1631. godine od strane Muhameda Hevaija Uskufija iz Tuzle ili kako ti kazes hrvatske Soli. Pa kad je bio iz hrvatskog kraja i bio Hrvat katolik prije prelaska na islam zasto nije napisao rjecnik hrvatskog jezika?
hahahahha ugarska nije osvojila nego je ugarin bio kralj i hrvatske i ugarske u hrvatskoj je vladalo hrvatsko plemstvo koje je bilo vazal ugarima isto kao i u banovini bosni hrvatsko plemstvo koje je vazal ugarima

hahahah HRVATSKA NIJE POSTOJALA LOLO LOL
pa majmune arpadovice je srusio nas pavle subic ban hrvatske,gospodar bosne i doveo anzuvince na vlast,to su oni sto su donjeli ljiljane svojim podanicima kotromanicima,hrvatinicima i horvatovima!! lol nista neznas

pa zato sto on nema pojma eto zasto!! sta usuf zna da su kotromanici svoj jezik nazivali lingua croatorum,nije on imao 8 godina osnovne da je ista znao ljudi srednjeg vijeka neznaju sta su pogotovo islam nema identitet do islama,neki dan me neki egipcanin na youtubeu uvjeravao da nije arap neg da je on stari egipcanin hahahah tako ti je u muslimana dojdu negdje prozovu se po zemlji i ajmo lupaj a hrvae/bosnjake i kopte/straoegipcane zaboravimo

ZANIMLJIVO KAKO LAKO PROGLASIT NSTA ZA GLUPOST AL OPET NIKAKO SHVATIT STO SE SVI BOSNJACI HRVATIMA ZTOVU!! i oni koji nisu mogli bit pod utjecajemm hrvatskog preporoda niti crkve u hrvata jerbo su jos 1500 nekih pobjegli u ugarsku
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s

Zadnje uređivanje Heero : 28.09.2015. at 23:20.
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 23:10   #1082
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
hahahahha ugarska nije osvojila nego je ugarin bio kralj i hrvatske i ugarske u hrvatskoj je vladalo hrvatsko plemstvo koje je bilo vazal ugarima isto kao i u banovini bosni hrvatsko plemstvo koje je vazal ugarima

hahahah HRVATSKA NIJE POSTOJALA LOLO LOL
pa majmune arpadovice je srusio nas pavle subic ban hrvatske,gospodar bosne i doveo anzuvince na vlast,to su oni sto su donjeli ljiljane svojim podanicima kotromanicima,hrvatinicima i horvatovima!! lol nista neznas
Nakon Arpadovića,to jest 1301 godine više nijedan kralj nije bio Ugar
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 23:26   #1083
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Nakon Arpadovića,to jest 1301 godine više nijedan kralj nije bio Ugar
pa nez ako anzuvince druge generacije gledas kao ugare onda jesu bili,nije to bitno bitno je da su horvati kitromanici i hrvatinici dizali bune i ratovali svi skupa sa ugarima
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 23:29   #1084
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Pa nitko sa gramom zdrave pameti ne želi rat, nadam se da me nisi krivo shvatio, a što se siromaštva tiče, to je više manje slučaj sa svim južnim državama, pretpostavljam da su uzroci dijelom mentalitet i naslijeđene socijalističke navike osim rata naravno.
Kamo srece da je od socijalizma barem nesto ostalo. Nivo privredne proizvodnje nam jos nije dosegao 1990god. Nekada je Energoinvest znao potuci njemacki Siemens na medjunarodnim tenderima a danas izvozimo bukove balvane. Sipad je nekada bio pojam za IKEA-u a danas imas sta?
O Vinci, Boskovicu, Orlu i drugim institutima da i ne govorim.
Jeb. danas Foca ima medicinski univerzitet a pravo mozes diplomirati u Kiseljaku.
Zivimo jos uvijek na zaslugama rada i pameti socijalistickoga doba barem gledajaci odakle vucemo kilovate struje ali nije vazno, vidim ja da si ti jedan ponosan Hrvat, samo uzivaj u mahanju tim svojim zastavama.

Ima li ko ozbiljan za diskusiju?
egej is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 23:33   #1085
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
Kamo srece da je od socijalizma barem nesto ostalo. Nivo privredne proizvodnje nam jos nije dosegao 1990god. Nekada je Energoinvest znao potuci njemacki Siemens na medjunarodnim tenderima a danas izvozimo bukove balvane. Sipad je nekada bio pojam za IKEA-u a danas imas sta?
O Vinci, Boskovicu, Orlu i drugim institutima da ne govorim.
Jebote danas Foca ima medicinski univerzitet a pravo mozes diplomirati u Kiseljaku.
Zivimo jos uvijek na zaslugama rada i pameti socijalistickoga doba barem gledajaci odakle vucemo kilovate struje ali nije vazno, vidim ja da si ti jedan ponosan Hrvat, samo uzivaj u mahanju tim zastavama.
socijalisticke pameti te tvornice su izgadjene na novcima od onih nestasica brasna i goriva to svako moze al to danas neide,izgladnjivat narod hehe ili one nes6tasice struje a prodavali struju vani da bi kupili strojeve za nesta drugo a narod moro vani bjezat,bolje je njemu u hrvatskoj nista hrvatima nefali vama muslimanima e to je neta drugo viama je gore neg u yugi sta jest jest nemate nista
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 23:48   #1086
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
socijalisticke pameti te tvornice su izgadjene na novcima od onih nestasica brasna i goriva to svako moze al to danas neide,izgladnjivat narod hehe ili one nes6tasice struje a prodavali struju vani da bi kupili strojeve za nesta drugo a narod moro vani bjezat,bolje je njemu u hrvatskoj nista hrvatima nefali vama muslimanima e to je neta drugo viama je gore neg u yugi sta jest jest nemate nista
Idiotizam zaista nema granica. Nauci kao prvo pravopis, pa se onda javi ali ne IQ komentarom jednocelijske amebe.
egej is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 23:50   #1087
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
hahahahha ugarska nije osvojila nego je ugarin bio kralj i hrvatske i ugarske u hrvatskoj je vladalo hrvatsko plemstvo koje je bilo vazal ugarima isto kao i u banovini bosni hrvatsko plemstvo koje je vazal ugarima

hahahah HRVATSKA NIJE POSTOJALA LOLO LOL
pa majmune arpadovice je srusio nas pavle subic ban hrvatske,gospodar bosne i doveo anzuvince na vlast,to su oni sto su donjeli ljiljane svojim podanicima kotromanicima,hrvatinicima i horvatovima!! lol nista neznas

pa zato sto on nema pojma eto zasto!! sta usuf zna da su kotromanici svoj jezik nazivali lingua croatorum,nije on imao 8 godina osnovne da je ista znao ljudi srednjeg vijeka neznaju sta su pogotovo islam nema identitet do islama,neki dan me neki egipcanin na youtubeu uvjeravao da nije arap neg da je on stari egipcanin hahahah tako ti je u muslimana dojdu negdje prozovu se po zemlji i ajmo lupaj a hrvae/bosnjake i kopte/straoegipcane zaboravimo

ZANIMLJIVO KAKO LAKO PROGLASIT NSTA ZA GLUPOST AL OPET NIKAKO SHVATIT STO SE SVI BOSNJACI HRVATIMA ZTOVU!! i oni koji nisu mogli bit pod utjecajemm hrvatskog preporoda niti crkve u hrvata jerbo su jos 1500 nekih pobjegli u ugarsku
Ako je u Bosni vladalo hrvatsko plemstvo zasto se prostor kojim su vladali zvao Bosna, a ne Hrvatska. Ako su se stvarno osjecali Hrvatima zasto su ratovali protiv Hrvatske i zaposjedali njen teritorij? Imas Hrvata kralja u Bosni i Hrvata kralja u Bosni koji ratuju jedan protiv drugog i jos uz to prvi kao Hrvat ne da da mu Bosnu pokori Hrvatska.

Ovakvu glupost ni SANU ne bi izvalila. Haj sto si ti zadojen i ucen krivoj historiji nego sto ti je glavni argument za Uskufija da nije imao 8 razreda osnovne, eto neko je 1600. imao, bravo! :klap:

Nikada, ali nikada nijedan bosanski kralj nije rekao da je Hrvat i da govori hrvatskim jezikom, a to sto vama servira vasa retardirana i izoblicena akademija nauka je obicno laganje i iskrivljivanje historije. Bosna je uvijek bila Bosna kojom su vladali Bosnjaci ispocetka heretici, kasnije katolici.
Prvi mart is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 01:14   #1088
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
Na pritisak EZ je pusten Mesic u predsjednistvo i to samo kratkotrajno, Markovic je imao znacajnih uspijeha ali prekasno.
Naravno. S time da je u SFRJ bilo zaposleno više ljudi nego u BiH (u postotku).
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
Hrvati BiH s druge strane sudjeluju aktivno u svim politickim aktivnostima ove drzave (osim RS) i poredba BiH=SFRJ, Bosnjaci=Socijalisti "Made in Sloba" nemaju utemeljenja.
Nećemo se složiti.
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
Uostalom Juga je politicki cin, politicka zajednica stvorena zdruzivanjem razlicitih pol. jedinica, kultura i naroda 1918,
To je točno.
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
BiH je zemlja koja je ipak izrasla iz jednog dugotrajnijeg historijskog procesa.
Ne bih se složio.
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
Razdruzivanje BiH predstavlja samo novi rat, jer humanog preseljena jednih u druge krajeve nema, niti je nesto slicno moguce sprovesti.
Dobro Egej, jbm miša, tko priča o razdruživanju BiH?
Misliš da RH to želi?

Quote:
egej kaže: Pogledaj post
Narod je htjeo zvati onako kako se je narod oduvijek i zvao, pa je za svoje zalaganje izbacen iz partije i izgubio katedru na filozofskom fakultetu krajem 60-tih.
Oprosti, ali ovo je otvorena laž.
Tko se uvijek zvao Bošnjacima?
Prije Turaka imaš situaciju koju je opisao Heero; dakle Hrvate u par regija. U onim oko gornjeg toka rijeke Bosne imaš BošnjaNe, ne BošnjaKe.
Za AU vam je nuđeno to ime, ali ste ga odbili.
A i tada vas je bilo manje od Srba :kava.
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
Druga struja citaj: Purivatra, Pozderac & Co. na celu sa Dzemom su krenuli prvo u izjednacavanje bosanaca muslimana sa ostalima pa se onda pobrinuli o imenu.
kao sto je moj zemljak Pozderac cesto znao reci: "kao da je nama komunistima stalo do stvaranja pazi sad muslimanske nacije, hajde bolan ne budi smijesan. Nama je bio bitan cin priznanja a ime je lako promijeniti kada se stvore povoljniji uvijeti."
I to je ok.
SFRJ je stvorila barem 2 nacije (vas i Makedonaca), a pomogla očuvanju 3. (Crnogoraca). Originalno se država zvala dSHS, zar ne ?

Ajmo još jednom, da se ne vrtimo u krug (i ne lažemo).
Vi (odnosno vaši preci) su bili jasno odvojena grupa.
Da je povijest izašla drugačije, mogli ste drugačije ispasti. No to je ki bi, da bi (mogla je i RH biti do Zemuna, Turska do Beča), nebitno.
Ja tvrdim upravo ono što je tvoj zemljak htio reć. A ovo "uzimanje" povijesti/odnosno romantičarsko stvaranje mitova vam nema nekog ozbiljnijeg smisla.
No to je ofT, zar ne?

Quote:
egej kaže: Pogledaj post
Ko malo bolje poznaje sjednice SKBiH s pocetka 1968 kada je usljedilo republicko ustavno izjednacavanje sa Hrvatima i Srbima, te preko popisa 1971 i preambulama i novim amandmanima na savezni ustav do konacno potpuno novoga ustava iz 1974 zna o cemu govorim.
I ?


Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Ne znam što si vi to umišljate, ali opasno počinjete nalikovati Srbima u kasnim osamdesetima, ali zaboravljate da nemate niti novca, niti vojske, a niti dovoljno potpore za neki cirkus, podsjetio bi te da ste okruženi sa Srbima i Hrvatima, makar u Bosni ne ostane niti jedan Hrvat opet ste u lošijem strateškom položaju, a Hrvati i Srbi će priznati Sarajevo samo u slučaju da se država federalizira po etničkim principima i da BIH upravo vi gurate prema raspadu. :nog ica:
To je dio koji njima nije jasan.
Progutali su priču o vjekovnoj državi i sada su popušili vlastitu mitomaniju...

@Heero, ne isplati ti se razgovarati s Prvim Aprilom.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 01:25   #1089
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Naravno. S time da je u SFRJ bilo zaposleno više ljudi nego u BiH (u postotku).

Nećemo se složiti.

To je točno.

Ne bih se složio.

Dobro Egej, jbm miša, tko priča o razdruživanju BiH?
Misliš da RH to želi?


Oprosti, ali ovo je otvorena laž.
Tko se uvijek zvao Bošnjacima?
Prije Turaka imaš situaciju koju je opisao Heero; dakle Hrvate u par regija. U onim oko gornjeg toka rijeke Bosne imaš BošnjaNe, ne BošnjaKe.
Za AU vam je nuđeno to ime, ali ste ga odbili.
A i tada vas je bilo manje od Srba :kava.

I to je ok.
SFRJ je stvorila barem 2 nacije (vas i Makedonaca), a pomogla očuvanju 3. (Crnogoraca). Originalno se država zvala dSHS, zar ne ?

Ajmo još jednom, da se ne vrtimo u krug (i ne lažemo).
Vi (odnosno vaši preci) su bili jasno odvojena grupa.
Da je povijest izašla drugačije, mogli ste drugačije ispasti. No to je ki bi, da bi (mogla je i RH biti do Zemuna, Turska do Beča), nebitno.
Ja tvrdim upravo ono što je tvoj zemljak htio reć. A ovo "uzimanje" povijesti/odnosno romantičarsko stvaranje mitova vam nema nekog ozbiljnijeg smisla.
No to je ofT, zar ne?


I ?



To je dio koji njima nije jasan.
Progutali su priču o vjekovnoj državi i sada su popušili vlastitu mitomaniju...

@Heero, ne isplati ti se razgovarati s Prvim Aprilom.
Da sumiramo, BIH nikad neće postati unitarna država na način na koji bi odgovarao Bošnjacima, bar ne mirnim putem, sve takve države su u svijetu federalizirane, a i one plešu po rubu raspada (primjer Španjolska i Belgija), a nemaju u sebi donedavno zaraćene strane, od kojih jedna živi u teškim iluzijama i mitomaniji. U dvadesetom stoljeću su se raspale: Austro-ugarska, obje Jugoslavije, SSSR, osmansko carstvo, i to uvelike zbog neriješenih međuetničkih problema, kakve šanse tu onda ima jedna BIH ako se ne uredi na zadovoljstvo svih naroda ?
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 01:32   #1090
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...01&oe=568D417E
Sarajevska katedrala...
Prvi mart is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 01:47   #1091
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Da sumiramo, BIH nikad neće postati unitarna država na način na koji bi odgovarao Bošnjacima, bar ne mirnim putem, sve takve države su u svijetu federalizirane, a i one plešu po rubu raspada (primjer Španjolska i Belgija), a nemaju u sebi donedavno zaraćene strane, od kojih jedna živi u teškim iluzijama i mitomaniji. U dvadesetom stoljeću su se raspale: Austro-ugarska, obje Jugoslavije, SSSR, osmansko carstvo, i to uvelike zbog neriješenih međuetničkih problema, kakve šanse tu onda ima jedna BIH ako se ne uredi na zadovoljstvo svih naroda ?
A gle, trenutno baš oni ruše BiH, pa...
Žive djeca u svojim mitovima, a oni su si umislili da su sila nebeska...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 09:23   #1092
Quote:
Prvi mart kaže: Pogledaj post
Mislis na Kiseljak? Na koji ti nacin Kiseljak mislis pripojiti Hrvatskoj, okruzen bosnjackim opcinama i u njemu zivi 40 % Bosnjaka. Isto kad bi rekao da Vukovar pripojis Srbiji, ali tebi logika nikad nije bila jaca strana. Vi bi mogli pripajati do Kupresa, Prozora, Zapadnog Mostara i Ravnog. Sve sjevernije je izgubljeno s obzirom da je ostrvo u bosnjackom moru.

Trazio si mi Bosnjaka prije 93. i ja ti rekao Muhamed Filipovic ako hoces i Adil Zulfikarpasic, citas li sta pisem? AU je nastojala stvoriti bosnjacku naciju svih vjera i u tome nisu uspjeli. Pjesma Muse Cazima Catica "Ja sam Bosnjak" govori da je kod muslimanskog stanovnistva bilo interesa.

Domobrani, sam ti naziv kaze branili su svoje domove. Malo kome je bio interes ideologija NDH ljudi su samo trazili nekoga ko ce im dati oruzje da se brane od cetnika, a znas koliko im se jebalo za hrvatsku drzavu. Inace unuk Dzafer-bega Kulenovica jednog od kljucnih ljudi u NDH je danas potpredsjednik Saveza Bosnjaka Sjeverne Amerike. To je samo jedan od dokaza koliko je hrvatstvo ostavilo traga na njegovu porodicu i koliko im se fuckalo za to.

I ovo da nemas veze sa BiH je laz, neko tvoj da li otac ili djed je sigurno porijeklom iz BiH jer tako "pravi" Hrvati ne pricaju uglavnom su doslje u Hrvatskoj tako zatucane i ispunjene mrznjom prema BiH.

Ovo za BL je glupost, poenta onoga sto sam rekao je spasavanje Livna i livanjskog kraja naustrb Dalmacije sto se hrvatskoj vladi nije svidjelo. Jedan od dokaza koliko je i njih briga za Hrvate u BiH.
Pjesme Muse Ćazima Ćatića:

Slobodo slatka i draga, najljepša edenska vilo,
Kojoj na čelu vazda trepti sunca sjaj,
Što srce čovjeku grije i ptici snaži krilo,
Da zraka talasom pliva ko laki uzdisaj!

Ti čudotvorja si puna ko štaka kojom Kelim
Na valu bučnog Nila krvav je stvarao plam,
A ti si bijela ruka pod čijim cjelovom vrelim
života znak je davo i tvrdi sinajski kam.

Kud tvoja kroči noga, tu miris-cvijeće cvati,
U hladu tvojih krila vječit caruje dan; _
Bogalj i silni gavan ime ti zvijezdama zlati -
I kada o tebi sanja, najslađi to mu je san.

Za te je, slobodo sveta, u termopilske klance
Hrlio u krilo smrti spartanskog ponosa cvijet,
Kadno je perzijski despot u teške okovo lance
Snažne duhove pontske, htijući satrti svijet.

I slavni djedovi moji tako su ginuli za te,
Na tvom braniku vazda prsa im bijahu zid;
Ah, ti si grlila nekad moje čelik-Hrvate
I svojom oštrila rukom mačeva njihovih brid.

Na ravnom Duvanjskom polju ti alem-krunu splete
Našemu prvom kralju, oj zlatni sance moj!
Najdraži to mi je listak povijesti nase svete,
Jer tada Hrvat vitez u svom bijaše svoj.

Željezna njegova ruka bezbrojne vojske svlada,
Pred njom je narode mnoge hvatao trepet i strah,-
I gordi mletački lav je plačao harač nam tada,
Prijestolju našem sjajnom ljubeći podnožja prah.

I naše plovljahu lađe pučinom Adrije plave,
U mednoj hrvatskoj rijeci s njima se orio poj
Hrabrih mornara nasih što ih je put bajne slave
Vodio kroz strašnu buru lik arhanđeoski tvoj.

Ah, to je davno bilo! Stoljeća prođoše mnoga
I tamnim prekriše plaštom tvojih nam stopa trag:
Kad je med krvnom braćom prestala carevat sloga,
Zlobni je Arapov unuk na rodni kucn'o nam prag.

I tada, slobodo zlatna, njegova prljava ruka
Med nama iskopa tebi dubok i leden grob -
I od tog kobnog časa do danas u moru muka
Hrvatski narod je bio - tuđa sluga i rob.

I sada jedan ga dušman ognjenim bičem prži,
Poput vampira pijuć znoj mu toplu i krv;
Dušmanin drugi i sad mu viš glave handžar drži
S osmijehom punim zlobe, spreman komadat strv.

Al zlatno doći će doba kad će hrvatske svijesti
Na našem ognjištu opet zabuktat žarki plam -
I ti ćeš s hrvatstva dragog teške okove stresti,
A složna braća tebi zidat ce veleban hram.

Ah, ja ću možda tada u hladnom grobu biti
Ali ću osjećat opet tvoj životvorni dah;
Slobodo, tebi u slavu himnu će viti
Na nebu duša moja i mrtvi pod zemljom prah!

Hrvatska smotra, 1908.



BOSNI

Ponosna je Bosna moj zavičaj mili,
Tu je sunce žića granulo menika,
Djedovi su moji za nju krvcu lili,
Njojzi bit ću i ja čelenka i dika.

Povrh nje su vijenci prohujali burni,
Mnogo nas je ljutih sapinjalo jada,
Oblaci se i sad nad njom kupe tmurni,
Ali Hrvat jošte bori se i nada.

O predrago ime! Hiljadu je ljeta,
Što kraljevskim sjajem ponad Duvna sinu,
Ali makar sudba zadesi nas kleta,
Ti nam spase ponos, prava i starinu.

Dok svetinje ove Hrvat čuva svoje
Nikada ga sila uništiti ne će —
Čisto i presjajno — kao sunce što je —
I njemu će sinut sunce stare sreće.

Moje mlado srce taj već časak sluti.
Bez muke i znoja — znadem ne će doći.
Zato treba radit i ne počinuti
I kroz oštro trnje makar bilo proći.

Oj, premili rode! Tebe teško boli
Što nevjeru s bijede ti pretrpje mnogu,
Al ja baš te volim, što si bijedan toli
I jer žićem cijelim tebi pomoć mogu.

Raditi ću za te i slobodu tvoju,
U sreći ću tvojoj plaću tražit trudu,
Uklanjat se ne ću ni muci ni znoju,
Ma okupo njime tvoju svetu grudu.

Postojbino draga Mladena i Tvrtka!
Hrvatstvo mi tvoje baštinstvo je sveto
.
Ah, neka je samrt i teška i gorka,
Za spas tvoj i sreću — mog života eto!

Hrvatska svijest, Sarajevo, 1914.
perspective is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 12:18   #1093
Quote:
Prvi mart kaže: Pogledaj post
Ako je u Bosni vladalo hrvatsko plemstvo zasto se prostor kojim su vladali zvao Bosna, a ne Hrvatska. Ako su se stvarno osjecali Hrvatima zasto su ratovali protiv Hrvatske i zaposjedali njen teritorij? Imas Hrvata kralja u Bosni i Hrvata kralja u Bosni koji ratuju jedan protiv drugog i jos uz to prvi kao Hrvat ne da da mu Bosnu pokori Hrvatska.

Ovakvu glupost ni SANU ne bi izvalila. Haj sto si ti zadojen i ucen krivoj historiji nego sto ti je glavni argument za Uskufija da nije imao 8 razreda osnovne, eto neko je 1600. imao, bravo! :klap:

Nikada, ali nikada nijedan bosanski kralj nije rekao da je Hrvat i da govori hrvatskim jezikom, a to sto vama servira vasa retardirana i izoblicena akademija nauka je obicno laganje i iskrivljivanje historije. Bosna je uvijek bila Bosna kojom su vladali Bosnjaci ispocetka heretici, kasnije katolici.
ako je makedonija grcko raljevstvo zasto se onda zvala makedonija???
ako je burgundija francusko kraljevstvo zasto se zvala burgundja??

bosna je banovina bila a kao kraljevstvo nije bila priznata kako god to su sve bile hrvatske zemlje,bosna je ispocetka malo podrucje oko visokog i hrvatska župa,sigurno nisu na pocetku bili heretici nemozes bit krivovjernik od starta neznas sta pricas,oni su pokrsteni od susjednih krscana krivovjerje je nastalo radi izolacije

retardiran ti ko ti piramide iskopava i ko uci da su KRSTJANI nasilno pokrsteni!!!! ovo je iz vasih udjbenika

vec sam ti reko bosnjaci oko rijeke bosne su bili i opet je to grana hrvata pa zasto se bosnjaci u madjarskoj koji su tamo od 16 stoljeca zovu hrvatima??

DA zasto nije bila hrvatska,pa bila je hrvatska zemlja sta oces vise dvije hrvatske??
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 12:23   #1094
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
Idiotizam zaista nema granica. Nauci kao prvo pravopis, pa se onda javi ali ne IQ komentarom jednocelijske amebe.
znam vidim da nema a sta ces kad ucite povjest od kulina bana a ne od berislavica

da hrvatska nije postojala jer je bila vazal ugarima.pa majmune banovina bosna je radi toga bila vazal ugarima jer je bila dio hrvatske hahahah koji si ti lik,osamostalila se jer su bili tvrdji od ostalih hrvata i zato su im se druge banovine pridruzile
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 12:26   #1095
Quote:
Prvi mart kaže: Pogledaj post
pa da i sad pitaj turske povjesnicare kojeg su bosnjaci porijetla!!!!
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 12:30   #1096
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
znam vidim da nema a sta ces kad ucite povjest od kulina bana a ne od berislavica
da hrvatska nije postojala jer je bila vazal ugarima.pa majmune banovina bosna je radi toga bila vazal ugarima jer je bila dio hrvatske hahahah koji si ti lik,osamostalila se jer su bili tvrdji od ostalih hrvata i zato su im se druge banovine pridruzile
A i ta "samostalnost" je na klimavim nogama.
Vladar Bosne je uvijek bio vazal h-u kralja.
Sama banovina je postojala 200 godina, nakon toga je Tvrtko uzeo krunu (opet kao vazal h-u kralja) i imaš još 86 godina, od kojih je priznata samo 1 od strane Vatikana.
H-u vladari su smatrali Bosnu hrvatskom banovinom, to što je njen ban dobio i kraljevsku titulu je priča za sebe...
Tvrtko je pokušao uzeti titulu hr. kralja za vrijeme građanskog rata i to je to.
Vrhunac. Nakon toga, povijest banovine ide prema dole...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 13:10   #1097
Psi laju a karavani prolaze. Evo nas u 2015-toj. Djeca rođena u daytonskoj BiH već pune 20 godina. Entiteta dva, bila i ostala.
__________________
FBiH 2022--1.869.278 osiguranih lica u ZZO
VegasVic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 14:39   #1098
Quote:
VegasVic kaže: Pogledaj post
Psi laju a karavani prolaze. Evo nas u 2015-toj. Djeca rođena u daytonskoj BiH već pune 20 godina. Entiteta dva, bila i ostala.
Standard pada, a ljudi sele ?
Rahat patnja ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 15:22   #1099
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
pa da i sad pitaj turske povjesnicare kojeg su bosnjaci porijetla!!!!
Kojeg su Hrvati proijekla. *

Ocigledno bosnjackog
Prvi mart is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 15:29   #1100
Quote:
Prvi mart kaže: Pogledaj post
Kojeg su Hrvati proijekla. *
Ocigledno bosnjackog
Ajd daj ti objasni po čemu se ti BošnjaNi razlikuju od ostalih Hrvata?
Šćakavski i štakavski ikavci, šćakavski jekavci s teritorija koji su skoro uvijek bili dio HR ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.