Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Pogledaj rezultate ankete: Tko će prvi dovesti ljude na Mars?
NASA 23 43.40%
SpaceX 30 56.60%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2016., 04:12   #61
Grupa Queen, evo možda bar malo promijeniš mišljenje što se tiče svemirskih istraživanja

https://en.wikipedia.org/wiki/NASA_s...f_technologies
waterbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 12:01   #62
Ja također volim svemirska istraživanja, volim i znanstvenu fantastiku i također me privlače ideje o novim svjetovima ili civilizacijama, ali pokušavam biti realan. Istraživanje našeg planetarnog sustava s bespilotnim letjelicama je stvarnost, a vrlo vjerojatno i budućnost. Sve više od toga nije na "agendi" onih koji drže konce i novce u rukama tako da možete sve te priče okačiti mačku o rep. Ideje o ljudskom putovanju na Mars se nisu puno promijenile u posljednjih 20-30 godina, i dalje su to tek lijepe želje. Vi meni da pričam o ekonomiji, a svemirska istraživanja su jedna od najskupljih djelatnosti na svijetu.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 18:06   #63
2000 milijardi $ godisnje za vojne proracune ukupno...dok se nesto drasticno ne desi...od kolonizacije ovog suncevog sustava nece biti nista...covjecanstvo se triba suociti sa stvarnom prijetnjom iz outer space...ja polazem nade u manji asteroid...100 metara u promjeru

Koliko na zemlji uopce ljudi prihvaca znanstvenu realnost o svijetu u kojem zivimo???
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 20:21   #64
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Ja također volim svemirska istraživanja, volim i znanstvenu fantastiku i također me privlače ideje o novim svjetovima ili civilizacijama, ali pokušavam biti realan. Istraživanje našeg planetarnog sustava s bespilotnim letjelicama je stvarnost, a vrlo vjerojatno i budućnost. Sve više od toga nije na "agendi" onih koji drže konce i novce u rukama tako da možete sve te priče okačiti mačku o rep. Ideje o ljudskom putovanju na Mars se nisu puno promijenile u posljednjih 20-30 godina, i dalje su to tek lijepe želje. Vi meni da pričam o ekonomiji, a svemirska istraživanja su jedna od najskupljih djelatnosti na svijetu.
Ništa toliko novca ne može požderati koliko to čini vojska oni su rupa bez dna. Pitaš se gdje je novac za svemirska istraživanja. Pa jedan veliki dio leži ovdje. Dakle, nove igračke nikad upotrijebljene ovdje stoje i trunu. ICBM-ove da ne spominjem.

http://sokol-blog.com/wp-content/upl...009/02/dm3.jpg

http://www.airplaneboneyards.com/ima...ii-arizona.jpg

http://www.urbanghostsmedia.com/wp-c...oned-tanks.jpg
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 00:56   #65
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ništa toliko novca ne može požderati koliko to čini vojska oni su rupa bez dna. Pitaš se gdje je novac za svemirska istraživanja. Pa jedan veliki dio leži ovdje. Dakle, nove igračke nikad upotrijebljene ovdje stoje i trunu. ICBM-ove da ne spominjem.

http://sokol-blog.com/wp-content/upl...009/02/dm3.jpg

http://www.airplaneboneyards.com/ima...ii-arizona.jpg

http://www.urbanghostsmedia.com/wp-c...oned-tanks.jpg
Načelno se slažem s tobom, ali politika je kurva. Također i ne treba naivno očekivati da bi javni novac tek tako mogao mijenjati ruke u koje odlazi, američka vojska je puno utjecajnija i brojčano jača od NASA-e. Puno gladnih usta i plaća koje se moraju namiriti.

Što nas vraća na komercijalne letove koji su alternativa, ali kao što sam objasnio već, alternativa koju istraživački letovi ne zanimaju. Elon Musk neće pržiti novce da bi netko fotografirao planete na njegov račun, on će pržiti novce samo ako mu plate još više od toga što je spržio.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 01:26   #66
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Osvajanje našeg sustava je jedna besmislena ideja. Zemlja je planet života i nema nikakvog smisla da ljudi koloniziraju Mars, Europu, Titan ili što god već. tabanšaban vam dobro kaže, ta cijela operacija danas uopće nema smisla, čak ni u ono klasičnom "ajmo pokazati samo da se to zaista može" stilu. Svemirska utrka je jedan potpuno državni projekt dvije velesile za vrijeme hladnog rata. Danas je svjetska ekonomija pretežno privatni biznis i trgovina. Jedini motivi svemirskih letova mogu biti istraživački (a takvi Muska ne zanimaju) i komercijalni. Komercijalni mogu imati više podvrsta, ali ja bi ih sveo pod dvije - masovno prodavanje turističkih letova u svemir bogatim pojedincima (to Musk otvoreno reklamira), a drugi je neka vrsta rudarstva. Pošto je svemirsko rudarstvo jedna potpuno neistražena kategorija, ostaje vam samo svemirski turizam. Rade se rakete za višestruko korištenje da bi taj turizam bio isplativ, to je poanta cijele priče. Je li taj turizam nešto dobro ili loše, to ostavljam svakome za vlastito razmišljanje. Istraživanje svemira je do sada bila pretežno znanstvena kategorija i kao takva je obogaćivala znanje čovječanstva i razumijevanje svijeta. Musk će to pretvoriti u neku vrstu zabavnog parka ili cruisera. U doba kada pola Afrike pokušava iz neimaštine pobjeći u Europu, a Bliski istok gori pod bombama.
Tako je!
Koja bi budala otišla u te Amerike, pune crvenokožaca?
Šta fali Starom kontinentu - pitam ja vas, mlađarijo blentava?!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 10:02   #67
nisam citao sve ali jasno vam je da spacex 'radi' za nasu?
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 10:45   #68
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
nisam citao sve ali jasno vam je da spacex 'radi' za nasu?
Recimo.... dobili su čini mi se 30-ak milja za razvoj motora...takvih nasa ima na kile a dobijaju i lovu unaprijed za buduća lansiranja do orbite umjesto shuttla tak da je nasa procijenila da toliko oni mogu a nasa se više s time ne mora zahebavati.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 12:02   #69
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Tako je!
Koja bi budala otišla u te Amerike, pune crvenokožaca?
Šta fali Starom kontinentu - pitam ja vas, mlađarijo blentava?!
Usporedba je potpuno neprimjerena. Kolonizacija "novog" svijeta je bila naseljavanje ljudi u gotovo jednake uvjete po pitanju okoliša, popraćena genocidom domicilnog stanovništva. Tzv. kolonizacija Sunčeva sustava je forsirano stavljanje ljudi u prirodne uvjete koji su ekstremno opasni po život (preblaga riječ zapravo, 100% su fatalni uvjeti bilo gdje). Ne znam po kojoj logici bi ijednom ljudskom biću bilo bolje živjeti pod kupolom na Marsu nego u prostranstvima Zemlje. Čak i da se tehnologija za dugoročno održavanje života na Marsu napravi, čak i da funkcionira, to bi bilo vrlo delikatan sustav koji bi bio od Zemlje i bilo kakve vanjske podrške udaljen desetinama milijuna kilometara. Bilo kakav ozbiljan kvar bi uzrokovao žrtve. Pod pretpostavkom da ljude ne bi slali u potpunu izolaciju, računam da bi u takvim uvjetima istodobno živjelo barem nekoliko desetaka ljudi. Nesreća takvih razmjera bi vrlo brzo ohladila ideje o sličnim pothvatima. Dvije nesreće space shuttlea su itekako imale utjecaja na smjer kojim je NASA nastavila poslije njih. A space shuttle je bila inačica upravo onoga što Musk radi, svemirsko plovilo za višekratnu uporabu. Sile koje utječu na takve uređaje i komplicirano održavanje ne idu u prilog takvim idejama na duge staze. Dovoljno je da dio broda ili rakete veličine par cm pukne da uslijedi mega eksplozija.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 14:54   #70
A teraformiranje više nije u modi?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 15:32   #71
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A teraformiranje više nije u modi?
Otkad su alijeni sašili one u drugom nastavku...nema teraformiranja....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 15:49   #72
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A teraformiranje više nije u modi?
Teraformiranje je uvijek u modi, ali bio bi red da počnu sa Saharom.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 19:20   #73
Moram...jednostavno da na laktu ne puknem...A sto je sa udbinskim galaktickim centrom???
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 19:53   #74
Ja nisam baš zadovoljan sa Muskovom vizijom u ekonomskom smislu. Kužim da je cilj zapravo imat gomilu spinoffa novih tehnologija, ali financije za nastanak svega toga bi trebale doć od "masovnog turizma". Pa jednostavnije je napravit masovni turizam u dubine mora di se još nešto može i vidjet za razliku od Marsa, a nije da ima nekog interesa za to.

S druge strane nema se šta vidjet ni u Međugorju, a opet ima masovnog turizma.
Valjda je stvar u marketingu. Sretniji bih bio da se Musk poveže s kakvim Hercegovcima oko toga. Ne znam, icjeljenje tokom posljednje večere s Isusom na Phobosu. Bezgrešno začeće sa Duhom Svetim u Valles Marinerisu. Čavoglave na Olympus Monsu
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 20:21   #75
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Moram...jednostavno da na laktu ne puknem...A sto je sa udbinskim galaktickim centrom???
Nevolje zadesile 'svemirskog' investitora u Udbinu

Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Sretniji bih bio da se Musk poveže s kakvim Hercegovcima oko toga. Ne znam, icjeljenje tokom posljednje večere s Isusom na Phobosu. Bezgrešno začeće sa Duhom Svetim u Valles Marinerisu. Čavoglave na Olympus Monsu
Što bi tek bilo da Vicku dovedu. Na Marsu bi sigurno bolje hvatala Gospin signal nego na Zemlji.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 23:07   #76
Mars zalazak Sunca

osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 08:56   #77
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Ne znam po kojoj logici bi ijednom ljudskom biću bilo bolje živjeti pod kupolom na Marsu nego u prostranstvima Zemlje.
Pitaj dinosaure
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 09:27   #78
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Pitaj dinosaure
Ti si znalac, mislim da ti je jasno da su šanse za bilo kakvu kataklizmu tipa one koje je ubila dinosaure otprilike jednake na bilo kojem tijelu u svemiru. Uostalom, dinosauri su pomrli i zato što je klima poslije udara asteroida postala neprikladnija za život. Na Marsu je već potpuno neprikladna za život.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 10:47   #79
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Moram...jednostavno da na laktu ne puknem...A sto je sa udbinskim galaktickim centrom???
To je intergalaktički......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 10:49   #80
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Jaooo..neb' nikad reko.... ....a tek onaj lik kaj je odustao od već skoro prodane kuće jer očekuje porast cijene radi svemirskog centra...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.