Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2023., 21:58   #281
Quote:
abog13 kaže: Pogledaj post
Ima li netko dobar tutorial ili savjet kako to napraviti.
1. Importiraj instalaciju u Softaculous ili Installatron, ovisno o tome što imaš u cPanelu, pa je kloniraj na željenu adresu. Zatim staru obriši. To je najjednostavnija metoda.

2. Ni druga metoda nije osobito komplicirana. U admin-panelu WordPressa promijeni obje adrese na željenu, pa spremi postavke. Dobit ćeš "404 error", ali to je normalno. "WordPress Address" i "Site Address" sada idu na novu adresu, otud greška, a onamo u idućem koraku trebaš premjestiti fajlove. Uđi u direktorij "public_html" na serveru, pa onda u direktorij "wp". Tamo su sve WordPressove datoteke. Prebaci ih u "public_html", to je direktorij glavne domene. Nemoj zaboraviti ni one skrivene, s točkom ispred imena. Obriši "wp". Očisti kolačiće u pregledniku.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2023., 10:09   #282
Quote:
abog13 kaže: Pogledaj post
Trebam pomoč, pa ako znate spašavajte.
Napravio sam webstranicu u wordpressu i sad imam problem s domenom i wordpress (wp)
domena sad s stranicom je nesto.com/wp ali ja bi trebao maknuti to "WP" da bude cisto nesto.com (ovo je primjer, nije moja stranica!).
ima milju tutoriala na webu, probao neke pa nije uspjelo.
Ima li netko dobar tutorial ili savjet kako to napraviti.
Ne treba ti tutorijal. Obrisi sve i instaliraj ponovo u root folder na serveru. Ne znam zasto je to toliki problem?
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2023., 15:38   #283
Vjerojatno želi sačuvati dizajn i podatke. Pretpostavljam da ne zna kako migrirati sajt, editirati "wp-config" i preinačiti stare linkove u bazi podataka, zato mu je lakše ovako.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2023., 08:39   #284
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Vjerojatno želi sačuvati dizajn i podatke. Pretpostavljam da ne zna kako migrirati sajt, editirati "wp-config" i preinačiti stare linkove u bazi podataka, zato mu je lakše ovako.
da.. sve je vec napravljeno pa samo zelim izbrisati ovo wp.

probam s tvojim savjetima. nadam se da necu nista sjebat hah

hvala obojici
abog13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2023., 12:38   #285
Pozdrav, ako netko možda zna, nažalost nikako da riješim problem sa prijevodom, prije je išlo, ali očito nakon updatea mi ostala engleska riječ "Buy now" i više je ne mogu promijeniti na hrv.
Evo i neke slike u prilogu.

Prije sam to radio sa loco translate na Wordpress/Woocommerce, ali sada to više ne ide.
https://ibb.co/qygLJkp
https://ibb.co/6tB4XSM
https://ibb.co/rpC7Gq7

Sve je upadateano, imam Woocommerce i imam Theme Elessi:
https://themeforest.net/item/elessi-...theme/20968615
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2023., 13:53   #286
Najlakše bi možda bilo napraviti child-temu, u nju prebaciti sve relevantne datoteke pa ih onda editirati. Tako nećeš izgubiti izmjene nakon svakog ažuriranja. To doduše jest pomalo pipavo, ali nastojat ću ti objasniti osnove.

1. Instaliraj ovaj ili ovaj plugin pa napravi sekundarnu temu. Poslije ga ukloni, neće ti više trebati.

2. U nju kopiraj izmjene, bilo prevedene stranice bilo promijenjeni dizajn. To načelno ide ovako - ako mijenjaš npr. originalni style.css da dobiješ druge boje ili fontove, ta datoteka mora postojati i u sekundarnoj temi. Ako pak mijenjaš izvorne predloške kao što su single.php, sidebar.php, page.php i slično, moraš i njih kopirati. Pritom pazi da struktura glavne i sporedne teme ostane nepromijenjena. Ako je fajl u glavnom direktoriju teme, ide u glavni direktorij childa. Ako je u poddirektoriju, otvoriš u childu novi direktorij, imenuješ ga sukladno originalu i kopiraš tamo.

Kužiš princip? Sve što je prevedeno u originalnoj temi, zajedno s direktorijem languages, u kojem se nalaze fajlovi hr.mo i hr.po, trebaš kopirati. Nadalje, tvoja tema također ima svoje prijevode. Provjeri gdje su, možda se nalaze u themes/elessi/languages. Ubaci i to.

3. Mnoge teme imaju i svoj direktorij woocommerce, gdje se nalaze posebno dizajnirani predlošci. Nisu dakle generički, specifični su. Ti će predlošci uvijek nadjačati one iz plugina. Prekontroliraj i njih, možda sadržavaju posebne fraze, vjerojatno na engleskome.

4. Vodi računa o tome da pišem napamet, strukturu iznosim po sjećanju, a instalacije se znaju razlikovati. No stvaranje child-teme praktički je jedini način da zadržiš glavne preinake. To nažalost ne vrijedi za plugine, oni će se stalno mijenjati. Alternativa je da ih ne ažuriraš, ali onda ćeš stvoriti sigurnosni problem.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2023., 15:10   #287
Hvala na pomoći, evo riješio. Kod Loco translate ovaj put nije bilo dovoljno samo saveati promjene, već se trebalo i sinkronizirati datoteke.
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2023., 12:00   #288
Mijenjao sam temu (izgled stranice) na wordpress.com blogu, i sad mi se ne sviđa pa bih vratio prošlu (za koju nemam pojma kako se zvala). Prije nego sam stavio tu novu temu (izgled stranice) vidio sam da postoji mogućnost da sve vratim na prethodno stanje, ali sad to ne mogu naći. Zna li netko?
streber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.