Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 21:46   #21
A čuj i moj muž izlazi i provodi se ko mladić i ima hrpu vremena koje ja nemam.
Meni to nije pokažatelj da me nevoli.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 21:55   #22
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
A čuj i moj muž izlazi i provodi se ko mladić i ima hrpu vremena koje ja nemam.
Meni to nije pokažatelj da me nevoli.
Ali nije ni pokazatelj da te voli, ne?
Meni bi pokazatelj ljubavi bilo kakve planove imaju oni. Uključuju li ti planovi da su zajedno u neko dogledno vrijeme? Da rade na zajedničkom životu, pa makar do tog zajedničkog života trebaju čekati i biti neko vrijeme razdvojeni.

U ovom trenutku bi mi pakozatelj ljubavi u njihovoj situaciju bila njegova zainteresiranost za njezin život i njezine osjećaje usamljenosti i nezadovoljstvo koje osjeća. To se ne navodi u postu. Zato ja ne bih zaključivala o ljubavi, ali bih savjetovala da se prvo razgovara s mužem i razmisle što bi najbolje bilo za njih sve.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 21:56   #23
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Meni tu nije evidentno ništa. Osim toga da ona brine o dvoje djece, a on vani ima hrpu vremena (uz posao) koje provodi kao mladić bez obveza. Istina, ne kažem da bi se on trebao zatvoriti u kući i živjeti samo za posao, ali autoričin post ničim ne dokazuje da je on zainteresiran da se ona i djeca dosele k njemu.
I meni je čudno da se prvo o tome nije razgovaralo s mužem, ipak je on "na licu mjesta" i mogao bi prije saznati što i kako povući familiju van nego što bi autorica mogla dobiti informacije od nas na forumu.

Pitala bih autoricu kakvi su planovi bili kad je muž odlazio van? Vratit će se u nekoj doglednoj budućnosti ili je išao "na neodređeno"?
da,nisam to pojasnila,krenuo je van silom prilike,kao sto rekoh radi financija,bilo mu je jako tesko otici pogotovo s obzirom da je tu imao super posao al opet nedovoljno primanja za hr,najprije je radio skroz na sjeveru europe ali to nam nije odgovaralo jer par mjeseci nebi bio doma,pa je nasao posao u itl kako bi barem svaki vikend bio doma... plan nam je bio da radi tamo gdje je jer mora radi financija, a s obzirom da imamo rodbinu po austriji jednog dana kad to bude moguce probamo svi tamo otic, o itl nismo razmisljali neznam ni kako, nisam bas cula da ljudi odlaze tamo, i sad nam je kliknulo da bi mogli se raspitat o zivotu tamo,da mozda nebi bilo lose ni tamo, pa eto volim se informirat od ljudi,nekako mi je to ok, a s obzirom da je to svjeza odluka nije on jos stigao tamo nista vidjet, nezna ni jezik jos i tako... pitajte ako sam sta propustila, ali nije upitno to dal zelimo bit zajedno, nego zelimo bit sigurni da je ok drzava,zdravstvo ,skolstvo itd
the untouched is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:05   #24
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ali nije ni pokazatelj da te voli, ne?
Meni bi pokazatelj ljubavi bilo kakve planove imaju oni. Uključuju li ti planovi da su zajedno u neko dogledno vrijeme? Da rade na zajedničkom životu, pa makar do tog zajedničkog života trebaju čekati i biti neko vrijeme razdvojeni.

U ovom trenutku bi mi pakozatelj ljubavi u njihovoj situaciju bila njegova zainteresiranost za njezin život i njezine osjećaje usamljenosti i nezadovoljstvo koje osjeća. To se ne navodi u postu. Zato ja ne bih zaključivala o ljubavi, ali bih savjetovala da se prvo razgovara s mužem i razmisle što bi najbolje bilo za njih sve.
Nebi o ljubavi jer nemožeš iščitat ali tvrdiš da bi trebali razgovarat i da on to možda neželi a ni to nemoš iščitat ljesak:
Pa eto nije pokazatelj to kako se neko provodi ljubavi o tom ti ja govorim.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:06   #25
Quote:
the untouched kaže: Pogledaj post
da,nisam to pojasnila,krenuo je van silom prilike,kao sto rekoh radi financija,bilo mu je jako tesko otici pogotovo s obzirom da je tu imao super posao al opet nedovoljno primanja za hr,najprije je radio skroz na sjeveru europe ali to nam nije odgovaralo jer par mjeseci nebi bio doma,pa je nasao posao u itl kako bi barem svaki vikend bio doma... plan nam je bio da radi tamo gdje je jer mora radi financija, a s obzirom da imamo rodbinu po austriji jednog dana kad to bude moguce probamo svi tamo otic, o itl nismo razmisljali neznam ni kako, nisam bas cula da ljudi odlaze tamo, i sad nam je kliknulo da bi mogli se raspitat o zivotu tamo,da mozda nebi bilo lose ni tamo, pa eto volim se informirat od ljudi,nekako mi je to ok, a s obzirom da je to svjeza odluka nije on jos stigao tamo nista vidjet, nezna ni jezik jos i tako... pitajte ako sam sta propustila, ali nije upitno to dal zelimo bit zajedno, nego zelimo bit sigurni da je ok drzava,zdravstvo ,skolstvo itd
PO ovome topic je na krivom podforumu (vjerojatno bi na Dijaspori dobila prije odgovore koji te zanimaju). Kako si postavila temu na Životu udvoje tako smo počeli sa razglabanjem o vašem ljubavnom životu . Mada, ako tema ostane tu vjerojatno ćemo zaključiti da vas dvoje niste jedno za drugo i da ste pred rastavom .
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:09   #26
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
PO ovome topic je na krivom podforumu (vjerojatno bi na Dijaspori dobila prije odgovore koji te zanimaju). Kako si postavila temu na Životu udvoje tako smo počeli sa razglabanjem o vašem ljubavnom životu . Mada, ako tema ostane tu vjerojatno ćemo zaključiti da vas dvoje niste jedno za drugo i da ste pred rastavom .
haha nadam se da ce prestat rasprave o tom, a tamo sam se javila nitko se ne javlja,stara je tema vec, neznam, malo se pise o tom zivotu u itl opcenito, ili ja nemogu nac
the untouched is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:11   #27
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Nebi o ljubavi jer nemožeš iščitat ali tvrdiš da bi trebali razgovarat i da on to možda neželi a ni to nemoš iščitat ljesak:
Pa eto nije pokazatelj to kako se neko provodi ljubavi o tom ti ja govorim.
: pljesak tebi: Nisam ja pokrenula pitanje ljubavi, samo sam konstatirala da zaista nije nigdje nevedeno da je muž uopće zainteresiran da ona i djeca dođu k njemu. To bi po meni trebao biti prvi preduvjet da ona ode k njemu, ne?

Quote:
the untouched kaže: Pogledaj post
haha nadam se da ce prestat rasprave o tom, a tamo sam se javila nitko se ne javlja,stara je tema vec, neznam, malo se pise o tom zivotu u itl opcenito, ili ja nemogu nac
Zato je ovdje živahno , stručnjaci smo za tuđe živote. Možda nešto od topica i bude , možda dobiješ i koju stručnu psihoanalizu vašeg života. To je besplatno

Zadnje uređivanje Azz : 13.05.2017. at 10:39. Reason: spajanje postova
nightfall is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.05.2017., 02:01   #28
Sta se djece tice, prijateljica koja vec godinama radi u vrticu u Nemacka kaze kako je primjetila da se djeca prilagode puno lakse i brze od roditelja, ako te (i) to muci.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 02:31   #29
Quote:
the untouched kaže: Pogledaj post
s druge strane on tamo ima i ekipu i vrijeme za svoje hobije i mislim da ne razumije kako je meni tu...
Kazes da se nije stigao raspitati kakve su mogucnosti da svi tamo skupa zivite, ali ekipu si je vec nasao.
Nadalje, bio je vec negdje drugdje vani raditi, ali to vam je bilo daleko jer si ga slabo vidala, pa je nasao posao u Italiji da ga mozes vidati - vikendima.
Sto nije nasao posao u Njem da se svi skupa mozete preseliti, ili otvorio opciju zajednickog preseljenja time da gleda naci posao negdje gdje ce vam svima zajedno biti dobro, a ne da dode do Italije jer eto, vikendima mozete biti skupa.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 03:14   #30
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Sta se djece tice, prijateljica koja vec godinama radi u vrticu u Nemacka kaze kako je primjetila da se djeca prilagode puno lakse i brze od roditelja, ako te (i) to muci.
Hvala 😃

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
the untouched is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 03:27   #31
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Kazes da se nije stigao raspitati kakve su mogucnosti da svi tamo skupa zivite, ali ekipu si je vec nasao.
Nadalje, bio je vec negdje drugdje vani raditi, ali to vam je bilo daleko jer si ga slabo vidala, pa je nasao posao u Italiji da ga mozes vidati - vikendima.
Sto nije nasao posao u Njem da se svi skupa mozete preseliti, ili otvorio opciju zajednickog preseljenja time da gleda naci posao negdje gdje ce vam svima zajedno biti dobro, a ne da dode do Italije jer eto, vikendima mozete biti skupa.
Pa smo onda nakon sta se sredimo u njemackoj trebali trazit opciju ciljne austrije... da,nismo se tog sjetili...

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
the untouched is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 04:24   #32
Kako mislis seljakat se iz Njemacke u Austriju?
Ok da si solo, al oces djecu selit iz jedne u drugu drzavu?
Drugo, na rodbinu se nemoj puno oslanjat, nisi prva rodica koja ih je kontaktirala, sama mozes doc preko neta do informacija.

S muzom ozbiljno popricaj, bez napadanja, zasluzujes zajednicki zivot, on moze stvorit uvjete za dovest i tebe i djecu unitar maksimalno godinu dana, ako ne i prije. S druge strane sama se raspitaj o mirovinskom sustavu zemlje u koju ces ici, o skolama i sl, proguglaj... Ipak i ti ces u penziju i tebe se tiče, a ne samo djece, kakva je lova u pitanju.
Ako je muz nostalgičar, lijepo austrija il jug njemacke i svi zajedno vikendima kući, al da preko tjedna zivite zajedno.
S tim da podrzi ga u tome da on ima svoje hobije, a ti sama se uhvati sebe, jer samo posao- kuca- djeca, bez da ista poduzimas u vezi sebe, uvenut ces tako. Posveti se sebi.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 08:46   #33
Quote:
the untouched kaže: Pogledaj post
Hvala na potpori,divni ste, i pametni savjeti mi se cine, ja sam se nekako ubijala s tim kako da se ja tu naucim nosit sa samocom, a u biti je puno bolja opcija seljenje tamo,popricat cu jos s muzem, sta se mog posla tamo tice vjerujem da nebi bilo tesko,s obzirom da sam ugostiteljske struke,a nije mi problem nista radit,pa makar sude prat u kakvom restoranu... samo nemogu doc do kakvih info kako funkcionira zivot tamo,skole,cuvanje djece,za sebe se nekako ne bojim, snalazljiva sam , al djeca su malo teze prilagodljiva i tu sad
Dakle muz vanka, radi, snasao se, ekipa i tako to..
Ti sama doma, radis, dvoje djece, jedno vrtic a drugo skola, sama i tako to...

I ti trazis informacije kako tamo zivot funkcionira, za skole, cuvanje djece itd.dok on ... sta?

Interesantno mi ovo citat.

Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Kazes da se nije stigao raspitati kakve su mogucnosti da svi tamo skupa zivite, ali ekipu si je vec nasao.
Pa nema se vremena za sve.

Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Čuj da je nevoli i da je ne želite nebi joj dolazio svvaki vikend.
Definitivno da je voli. Tko ne bi sa ovakvim aranzmanom?
Nema apsolutno nikakvih obaveza ni briga. Svaki bi je tako volio.

Zadnje uređivanje Azz : 13.05.2017. at 10:42. Reason: spajanje postova
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.05.2017., 09:04   #34
Quote:
the untouched kaže: Pogledaj post
Pa smo onda nakon sta se sredimo u njemackoj trebali trazit opciju ciljne austrije... da,nismo se tog sjetili...

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Bar bi naucila jezik, ako nista drugo 😉
A i ovo sto kaze Splicanka, ne uzdajte se bas previse u rodbinu, samim time sto jos nije otisao tamo, to sve govori o situaciji 😊 A uostalom, tko zna kad ce se to realizirat. Godina je vec prosla, tebi vec puna kapa..koliko si spremna da se to za Austriju sredi, ne znam.
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Pa nema se vremena za sve.
A i to sto kazes.
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Definitivno da je voli. Tko ne bi sa ovakvim aranzmanom?
Nema apsolutno nikakvih obaveza ni briga. Svaki bi je tako volio.
Istina. Zena za pozeljeti covjece 😀
A i inace sam skuzila, da muskima pase "posao vani", a onda sve padne na zenina leda. Doduse, cim takvi brakovi godinama tako funkcioniraju, ocito su se privikle na to, ipak €uri cine cuda, izgleda
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 09:08   #35
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post

Istina. Zena za pozeljeti covjece 😀
A i inace sam skuzila, da muskima pase "posao vani", a onda sve padne na zenina leda. Doduse, cim takvi brakovi godinama tako funkcioniraju, ocito su se privikle na to, ipak €uri cine cuda, izgleda
Nemas nikakve obaveze... ali bas nikakve, a svaki vikend si doma

A ona kaze sex je savrsen. Sta's vise
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 09:12   #36
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Bar bi naucila jezik, ako nista drugo 😉
A i ovo sto kaze Splicanka, ne uzdajte se bas previse u rodbinu, samim time sto jos nije otisao tamo, to sve govori o situaciji 😊 A uostalom, tko zna kad ce se to realizirat. Godina je vec prosla, tebi vec puna kapa..koliko si spremna da se to za Austriju sredi, ne znam.
Nek se samo zamisli da se preseli sama u novi grad u HR i ne treba joj nista drugo, a ne u drugu drzavu.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:25   #37
Quote:
the untouched kaže: Pogledaj post
da,nisam to pojasnila,krenuo je van silom prilike,kao sto rekoh radi financija,bilo mu je jako tesko otici pogotovo s obzirom da je tu imao super posao al opet nedovoljno primanja za hr
brojke?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:50   #38
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
brojke?
što brojke? da ti pošalje njegovu poreznu karticu?
očito im je trebalo još para kad se odlučio na posao koji uključuje odvojenost od obitelji.

autorice, na mužu ti je da se raspita o uvjetima života. taj vikend-brak, koliko god može ispasti sasvim ok, osobno ne bih prihvatila kao neku dužu opciju. uostalom, i sama kažeš da si umorna od svega, hendlaš s klincima, nemaš neku pomoć sa strane. to nisu lake stvari. ali prije svega smatram da to svom suprugu trebaš objasniti.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:53   #39
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
što brojke? da ti pošalje njegovu poreznu karticu?
očito im je trebalo još para kad se odlučio na posao koji uključuje odvojenost od obitelji.

autorice, na mužu ti je da se raspita o uvjetima života. taj vikend-brak, koliko god može ispasti sasvim ok, osobno ne bih prihvatila kao neku dužu opciju. uostalom, i sama kažeš da si umorna od svega, hendlaš s klincima, nemaš neku pomoć sa strane. to nisu lake stvari. ali prije svega smatram da to svom suprugu trebaš objasniti.
mene fascinira da netko kaze da ima super posao sto bi podrazumijevalo da ima dobra primanja ali ipak ode i maltene razjebe familiju/vezu da ima vise para. od kojih dobar dio potrosi na transport.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 11:00   #40
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
mene fascinira da netko kaze da ima super posao sto bi podrazumijevalo da ima dobra primanja ali ipak ode i maltene razjebe familiju/vezu da ima vise para. od kojih dobar dio potrosi na transport.
ma sigurno i sam znaš da su stvari uvijek kompleksnije od onog što se ovdje napiše. tko zna što je njima sve bilo u kalkulaciji i na koji način su došli do toga da je bolje da on ode u inozemstvo i ostavi taj dobar posao ovdje.

ali štogod bilo u pozadini njihove priče, ona treba pričati s njim i tražiti rješenje, jer nema dva ista slučaja. ok, netko će joj reći da se djeca lako prilagode novoj sredini, ali to je mogla pročitati i čuti do sada u život već milijun puta.

autorice, jel ti muž zna kako se osjećaš?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.