Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 13:58   #81
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
ne dolazi u obzir. feminizam nas je dotukao i sad više nismo toliko snažni nego postajemo lukavi. druge taktike su sad u pitanju. da me staviš na ne znam kakve muke šutim i gotovo.
Picko
Fakat ste dotuceni

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:00   #82
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Ti se to namjerno pravis bedast li?

Ne bi mogla biti u takvoj vezi. Bar ne ozbiljnoj.
A u nekakve poluvezice niti ne ulazim, tako da. U cemu je problem?



A kako bi po tebi trebala razmisljati, da cujem?
Tvoje razmisljanje je skroz ok, ja samo velim da ne razumijem taj mindset i da ne bih mogao biti u vezi s nekime kome je novac presudna stvar za vezu.

Meni novac bas i nije vazan. Znam ga i zaraditi i ustedjeti i potrositi, ali mi je poprilicno nebitan.

Nevazno mi je tko koliko zaradjuje dokle god postoji postovanje.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:04   #83
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Tvoje razmisljanje je skroz ok, ja samo velim da ne razumijem taj mindset i da ne bih mogao biti u vezi s nekime kome je novac presudna stvar za vezu.

Meni novac bas i nije vazan. Znam ga i zaraditi i ustedjeti i potrositi, ali mi je poprilicno nebitan.

Nevazno mi je tko koliko zaradjuje dokle god postoji postovanje.
Zaradjujes manje od zene?




Osobno me ne muci da mi muz ima male/nedovoljne/nepostojece prihode ukoliko je to privremeno stanje ili rezultat trenutnih okolnosti. To se i dogadjalo uostalom oboma. Svatko moze ostati bez posla, nije smak svijeta.

No smetalo bi me da je to konstantno stanje i da je usto lijen
Znam i takvih veza gdje zena povlaci sve a musko ko neki djecarac. Grozno. Mlohavi klitoris samo tako.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:08   #84
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Zaradjujes manje od zene?




Osobno me ne muci da mi muz ima male/nedovoljne/nepostojece prihode ukoliko je to privremeno stanje ili rezultat okolnosti. To se i dogadjalo uostalom oboma.

No smetalo bi me da je to konstantno stanje i da je usto lijen
Znam i takvih veza gdje zena povlaci sve a musko ko neki djecarac. Grozno. Mlohavi klitoris samo tako.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Ne, zaradjujem 4 ili 5 puta vise od svoje drage.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:12   #85
Vidim da se u diskusiji i dalje provlaci ona tipicno patrijarhalna nit u razmisljanju zena.Muskarac mora vise zaradjivati ili inace nije pravo musko i zena ga po defaultu dozivljava manje vrijednim.Cini mi se da vecina zena tako podsvijesno razmislja.
gahraman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:14   #86
Quote:
gahraman kaže: Pogledaj post
Vidim da se u diskusiji i dalje provlaci ona tipicno patrijarhalna nit u razmisljanju zena.Muskarac mora vise zaradjivati ili inace nije pravo musko i zena ga po defaultu dozivljava manje vrijednim.Cini mi se da vecina zena tako podsvijesno razmislja.
Ne.

Ja zaradjujem vise i super nam je

Smetalo bi me samo da je bas lijencina i neradnik.
Pogotovo da mi uz sve to pokusava kontrolirati i moje prihode
A toga ima.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:20   #87
Quote:
rusterka kaže: Pogledaj post
U braku nema 40:60, sve ide na pola, jedino ako kupujete prije braka pa ugovorim definirate tako. Cak i da niste u braku ona/in ima pravo na sve tvoje pola! Takav je zakon i mos se slikat tu.
Mi imamo slucaj s jednom babom, dakle deda sve stvorio s bakom, baka umrla dosla druga baba, nisu vjencani, no ta baba zakonski nakon sto je deda umro ima pravo sve jednako dijelit s njegovom djecom. Deda je napisao ka ide njoj, ali ne nije dovoljno ona zeli svoje sto joj zanonski pripada, jednako od svega...
Nisam sigurna sto je s novcima na racunu aki mislim i da se to zakonski moze izgonit tipa ja imam 2k kn on ima 10k jn, on meni treba dati tih 'svojih' novaca jos 4 jel... Ali kazem nisam ziher za taj dio ali ne bih se cudila da sam u pravu..
Brkaš podjelu imovine nakon razvoda, kada se dijeli bračna stečevina (dakle, ne, kuća koju je netko sagradio s pokojnom ženom nije bračna stečevina njega i njegove sljedeće žene), i nasljeđivanje nakon smrti, kada se nasljedstvo (u tvom slučaju) dijeli između djece i bračnog druga u jednakim dijelovima, osim ako u valjanoj oporuci ne piše drugačije, u kojem slučaju bračni drug ima pravo samo na nužni dio.

Što se države tiče, izvanbračne su zajednice izjednačene s brakom, pa ako je baba živjela s dedom tri godine nikome nije bitno jesu li izrekli sudbonosno da.

Pročitaj Zakon o nasljeđivanju i Obiteljski zakon.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:21   #88
Vjerujem ti,ali mi se cini da si prije izuzetak,nego pravilo.
gahraman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:28   #89
Meni je to dijeljenje primanja jako neintimno i neromanticno.

Uz to, kak bi trebali zivjeti ako je razlika u placama velika?
Ja na more, a ona doma u zamracenom jer ne smije paliti klimu posto nema dovoljno novaca za pokriti troskove klime?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:31   #90
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
U zadnjih 10ak slucajeva koje znam upravo su muskarci uvijek ti koji dosta brzo inzistiraju na zajednickim prihodima i 'zajednickom novcaniku'.
Kako to da znaš toliko o prijateljima/poznanicima?

Ljudi pričaju o svemu ali čak i da ne smatraju info o tome kako žive i na što troše nečim intimnim ispada da imaš uvid u financije desetak obitelji...a pretpostavljam da ne radiš u banci i da nisi financijski savjetnik.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:36   #91
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
ne dolazi u obzir. feminizam nas je dotukao i sad više nismo toliko snažni nego postajemo lukavi. druge taktike su sad u pitanju. da me staviš na ne znam kakve muke šutim i gotovo.
Znači, prešli na gerilsko ratovanje
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:42   #92
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Kako to da znaš toliko o prijateljima/poznanicima?

Ljudi pričaju o svemu ali čak i da ne smatraju info o tome kako žive i na što troše nečim intimnim ispada da imaš uvid u financije desetak obitelji...a pretpostavljam da ne radiš u banci i da nisi financijski savjetnik.
Pa postoji sansa da su lagali, slazem se
Mislim, iskreno, voljela bih da jesu bilo bi mi draze.

Zene pricaju inace o dosta toga.. barem su moja iskustva takva.
Od nijednog muskog to nisam cula

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:56   #93
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa postoji sansa da su lagali, slazem se
Mislim, iskreno, voljela bih da jesu bilo bi mi draze.

Zene pricaju inace o dosta toga.. barem su moja iskustva takva.
Od nijednog muskog to nisam cula

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Nisam ciljala na to da su ti lagali ili govorili istinu. Nego na to znaš za dosta parova kako žive i funkcioniraju. To mi je bilo čudno, ne znam ni za jednu frendicu koliko zarađuje i na što točno troši kao ni to kakav dogovor oko financija ima s mužem ili dečkom. Ali moguće da je do mene i da su mi odnosi s frendicama površni i da ne kopamo po nekim temama. Ne znam, meni se barem to čini ko dosta osobno pitanje koliko zarađujem i na što trošim.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:59   #94
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Nisam ciljala na to da su ti lagali ili govorili istinu. Nego na to znaš za dosta parova kako žive i funkcioniraju. To mi je bilo čudno, ne znam ni za jednu frendicu koliko zarađuje i na što točno troši kao ni to kakav dogovor oko financija ima s mužem ili dečkom. Ali moguće da je do mene i da su mi odnosi s frendicama površni i da ne kopamo po nekim temama. Ne znam, meni se barem to čini ko dosta osobno pitanje koliko zarađujem i na što trošim.
Pa ne znam ni ja tocne place blizih ljudi i na sto i koliko tocno trose Niti to pitam. Niti me zanima.

Ali znam da su u dosta slucajeva muski dijelovi para htjeli 'spojiti' prihode. Koliki god da ti prihodi bili Sto mi je interesantan fenomen.

Nisam li o tome govorila? Ili?



Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 15:02   #95
Jesi. Al ni o tome ne znam ništa, kako su spajali, dal su spajali, i tko je inicirao stavljanje love na kup. Prije i njihova lova i njihovi odnosi sa njihovim ljubijima su mi enigma.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 15:08   #96
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Jesi. Al ni o tome ne znam ništa, kako su spajali, dal su spajali, i tko je inicirao stavljanje love na kup. Prije i njihova lova i njihovi odnosi sa njihovim ljubijima su mi enigma.
Sasvim ok Ljudi o svacemu razgovaraju odnosno ne razgovaraju

Ja pricam o sebi na tu temu otvoreno pa valjda ljudima nije ni bed uzvratiti

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 15:29   #97
Kad se s nekim viđaš svaki dan, recimo kolegice s posla, a dobre ste si, žene su iskrene i dobronamjerne, onda razne teme se pretresu. Možda i intimnije neg s frendicama sa fakultetskih tulumara. I jebemu, nekad se naprosto požale.

S druge strane nemam niti jednog muškog prijatelja koji se žali na ženinu rasipnost ili stegu. To mi je neka urbana legenda tu sa foruma, al dobro, možda je muškarcima to teže priznat fejs tu fejs.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 15:45   #98
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Kad se s nekim viđaš svaki dan, recimo kolegice s posla, a dobre ste si, žene su iskrene i dobronamjerne, onda razne teme se pretresu. Možda i intimnije neg s frendicama sa fakultetskih tulumara. I jebemu, nekad se naprosto požale.

S druge strane nemam niti jednog muškog prijatelja koji se žali na ženinu rasipnost ili stegu. To mi je neka urbana legenda tu sa foruma, al dobro, možda je muškarcima to teže priznat fejs tu fejs.
Je. Jer bi ispali papci.
Koji nisu u stanju obuzdati zenu

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 17:00   #99
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Kad se s nekim viđaš svaki dan, recimo kolegice s posla, a dobre ste si, žene su iskrene i dobronamjerne, onda razne teme se pretresu. Možda i intimnije neg s frendicama sa fakultetskih tulumara. I jebemu, nekad se naprosto požale.

S druge strane nemam niti jednog muškog prijatelja koji se žali na ženinu rasipnost ili stegu. To mi je neka urbana legenda tu sa foruma, al dobro, možda je muškarcima to teže priznat fejs tu fejs.
Ja radim sa 6 žena u uredu, ko jedini muškarac i već par mjeseci sam u šoku od mentalnog sklopa (tih) žena.. jednostavno ne znam kako bi to objasnio i opisao, ja da razmišljam i komuniciram na taj način bio u Vrapču vjerojatno.

Prije sam uvijek zastupao tezu da čovjek, karakter, osoba i sve ostalo nema apsolutno nikakve veze sa spolom, sada sam dalje od tog stava..

Sve su to neka prejebavanja, podjebavanja, nadmetanja, igrice i igre, nije čudo da normalan muškarac ne može izaći na kraj s takvim sklopom u braku.

To nije isti mozak..

A čak mi je i u poslovnom svijetu jasno zašto muški uglavnom doguraju dalje. Toliko kolektivnog fokusa i drame oko nebitnih stvari nisam nikad sreo u životu, osim tu i tamo u pokojoj vezi..
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 17:37   #100
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
J
A čak mi je i u poslovnom svijetu jasno zašto muški uglavnom doguraju dalje. Toliko kolektivnog fokusa i drame oko nebitnih stvari nisam nikad sreo u životu, osim tu i tamo u pokojoj vezi..
It's a man's world. Žena čim ode na porodiljni već je u lošijem poslovnom položaju, a i najčešće fokus ode na obitelj. Vrijednosti su drugačije. Ja baš vidim obrnuto... muškaraci se jebu, podjebavaju, neoragnizirani su, agresivni, babe su i dokazuju se kroz borbu za neki izmišljeni položaj.
Jasno i babinjak je naporan, uglavnom onaj sa ženama oko menopauze. Manjak fokusa i višak drame nastane kad je jednostavno previše ljudi na nekom radnom mjestu.

On topic... kako tko troši u zajednici i općenito je stvar osobnih prioriteta. Moji su drugačiji od mog muža i nađemo se na razmeđi. Ja zarađujem nešto više, troškove dijelimo okvirno po pola, nemamo zajednički račun jer nam je to nepotrebno. Bitan mi je novac i znanje raspolaganja istim, to uostalom pokazuje i kakve vrijednosti netko ima u životu i što je tko donio iz primarne obitelji itd.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.