Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 19:56   #81
Najbolje da se moramo ponovno radjat zbog toga
Al ta "mridanga" je ionako prije navijacki rekvizit nego instrument, mos ju samo cigi za metal dat

Opet me zbunjujes Pa religija ti se kompletna sva oko bozanstava
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:03   #82
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Najbolje da se moramo ponovno radjat zbog toga
Al ta "mridanga" je ionako prije navijacki rekvizit nego instrument, mos ju samo cigi za metal dat
A jok, moj mrdanga učo je rekao da je okej. S vremenom nabavih svoju vlastitu, ali ako ti nije do nje stalo, tu se fino udomaćila

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Opet me zbunjujes
Znam, to mi je uloga u ovom životu. Zbunjivati i šokirati

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pa religija ti se kompletna sva oko bozanstava
Moja osobna ne Ha gle, ak mi se otvori neki nivo nečeg da ja dobijem tu inspiraciju, spoznaju što to je i povezanost s nekim oblikom, neću bježati. Zasad mi je to totalno van moje filozofije i kako doživljavam stvari. It's me and my bhajan.
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:41   #83
Bome mi je nakon sviranja table djelovala ko komad djona preko limenke graha. Valjda je sirovina od instrumenta ili je do nemanja tehnike. Enivej, off
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:14   #84
Quote:
svatiti kaže: Pogledaj post
Nema iskustva al čita sam da kod tkz . nedualista ? prikaz različitih božanstva u smislu kipića il nešto slično čovik se lakše positovjećuje sa tim nekim božanskim i sve što pod tim podrazumjevamomo ,može bit kao jedna od faza ? Vjerujem da imamo kod kršćana slične metode poistovječivanja samo druge nazive .

Pa u gaudiya vaišnavizmu kipići služe da razvijaš odnos s tim osobnim aspektom Boga koji je u tvom raspoloženju. To ti uglavnom otkrije Guru, ali ja ću se drznuti postaviti pitanje - tko od svih tih silnih obožavaoca božanstava doista ima unutarnji odnos s tim aspektom, a što je samo automatska religijska/ritualna praksa koju nitko ne propituje?
Neki navodno imaju, no po njihovim pričama više mi zvuči kao već dobro prožvakana floskula nego istina. A onda opet, čitala sam ludu knjigu, Saints of Vraj gdje su veliki babajiji imali hrpu mističnih iskustava s božanstvima. No, to su opet babajiji, original Vrindavan, rođena tradicija, neglumatanje i neisfuravanje, već življenje toga.
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:01   #85
Quote:
Om Tat Sat kaže: Pogledaj post
Pa u gaudiya vaišnavizmu kipići služe da razvijaš odnos s tim osobnim aspektom Boga koji je u tvom raspoloženju. To ti uglavnom otkrije Guru, ali ja ću se drznuti postaviti pitanje - tko od svih tih silnih obožavaoca božanstava doista ima unutarnji odnos s tim aspektom, a što je samo automatska religijska/ritualna praksa koju nitko ne propituje?
Neki navodno imaju, no po njihovim pričama više mi zvuči kao već dobro prožvakana floskula nego istina. A onda opet, čitala sam ludu knjigu, Saints of Vraj gdje su veliki babajiji imali hrpu mističnih iskustava s božanstvima. No, to su opet babajiji, original Vrindavan, rođena tradicija, neglumatanje i neisfuravanje, već življenje toga.
Sve ti je individualno , mada to znaš . Guri , vaiš navisti , šiva isti , nema pojma , kristo isti , buda isti . Rituali imaju smisla za one koje imaju smisla , nekima je to folklor , nekima zanimljivo ,nekima bezveze . To je nešto ka u bosni svaka strana ima svoju istinu , svaka familjija ima svoju istinu al univerzalna istina je svoja istina .
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:59   #86
Super je to, u temi advaita.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 16:53   #87


ovo je prijevod u nastajanju (pjesma koju je pisao Murungar i kasnije citao, prepravljao i nadopisivao Ramana Maharshi), ustanovili smo da postoji greška (i prevodiocu i meni ista stvar nije dobro sjela te smo popravili verziju), može li neko locirati koji dio nije u redu?


Zadnje uređivanje šugavo pseto : 20.12.2017. at 17:21.
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 21:22   #88
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 08:17   #89
Daj izvorni text, jer ova oba imaju neki smisao.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.