Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 22:58   #21
Postovanje,uvijek postoji netko pametniji pa da vidim.
Laptop do 3500kn,plovim i treba mi drugi za brod,sluzio bi samo za filmove gledat i surfanje,ne dolazi u obzir aluminijsko kuciste zbog vibracija,imao sam asus i nikad vise,hvala.
Isto tako memorija 1tb i win 10 da ima jer mi je tlaka jos i vanjski disk nosit.
Dvoumim se izmedju acer aspire 3 i hp 250 g5,mozda dell,lenovo...
Hp mi je favorit ali da vidim sta vi kazete,koji brand po vasem misljenju je bolji.
Inace vec 20god koristim toshibu ali posto oni vise ne proizvode,najjeftiniji koji sam kod nas nasao je 8 milja a toliko mi se ipak ne daje za samo filmove gledati.
Zahvaljujem.
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:09   #22
Pošto vjerojatno na duža razdoblja izbivaš iz HR, treba ti pouzdan laptop jer ti garancija ne znači ništa ako crkne dok mjesecima nemaš priliku reklamirati. Ja bih na tvom mjestu uzeo kakav polovan ThinkPad/Latitude/Elitebook, nešto poput T530, E6540/E6530, 8570p... Iako polovni, ti laptopi su praktični nepoderivi i beskonačno pouzdaniji od novog smeća. Samo ga počastiš većim diskom jer obično dolaze s 320GB.

Što se tiče novog, prilično je svejedno što ćeš uzeti. Nek ima i3 procesor i disk veličine koju trebaš, svaki je jednako nekvalitetan.
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:27   #23
Hvala na odgovoru,2 mj me nema tako da cu ipak novog uzeti.
Ustvari,nikad nisam nista polovno,osim auta,uzimao.
Evo da pojednostavnim nakon malo istrazivanja..lenovo v110 ili hp 250 g6?
Oba imaju i3 core,1tb pohranu...
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:26   #24
Onda HP, bar se tipke neće sjajit za mjesec dana. Ne razumijem zašto se ljudi boje rabljenih stvari, nikad nisam čuo da je netko imao problema sa rabljenim laptopom iz poslovne serije, to su laptopi koji su prije 3 godine koštali kao 3 ta nova koje gledaš, kvaliteta izrade je neusporediva, ponekad i bolja od današnjih novih laptopa za 5-6 tisuća, a o jeftinima da ne govorim.

Pregrijavanje, loša savitljiva plastika, slabiji procesor. Rabljeni laptop poslovne serije star 2-3 godine je avion, diskovi 1 TB se novi nađu za 500 kn, ako je presudno.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:46   #25
Nije da se bojim,jednostavno ne volim rabljene stvari.
Takav sam oduvijek,i razumijem te i slazem se s tobom.
Jednostavno sto se tehnike tice,ne osjecam se ugodno da imam nesto sto je netko drugi koristio.
Ok,HP uzimam.
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 16:16   #26
Pozdrav, trebao bi neki laptop za oko 4000kn, može i malo više, da mi može pokrenuti abode photoshop cc, abode premiere pro cs6... želio bi dobar procesor, 8 gb rama, grafička da nije integrirana, 256 ssd...

nešto tipa

https://www.nabava.net/prijenosna-ra...-ghz__56485331

ili

https://www.centro.hr/acer-aspire-5-...m_medium=click

koji je bolji od ova dva

ima teli 3.,4. prijedlog

hvala
darac1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 16:30   #27
i5 8gen je četverojezgreni procesor i dosta jači od dvojezgrenog i7 7gen.

Acer bi trebao imati i IPS ekran pa tu nema dvojbe onda.
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 17:08   #28
Pozdrav, da ne otvaram novu temu, ubacit ću se ovdje.

tražim laptop 15.6" (poželjno FHD) za standardne poslove: internet, mail, office, glazba, filmovi, ništa zahtjevno, do 4000kn, ali bih voljela da potraje.
Jedini uvjet koji imam je da ima 256 GB SSD.
Nije mi bitno na koji način bih kupila: radi li se o internet trgovini ili trgovini.
Windows mi ne treba.

Laptop koji sam našla koji mi se čini kao best buy za moj budžet, a mislim da i više nego zadovoljava moje potrebe bio bi sljedeći pa Vas molim za mišljenje.

https://www.nabava.net/prijenosna-ra...-ghz__50913471
Nikolinicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 20:00   #29
Best buy ces naci i bolje,pogledaj malo Sancta Domenicu,bas sad imaju akciju na HP laptopove do 11.3..i ja cu do njih ovaj tjedan.
Ovaj sto si ga navela za tvoje potrebe a slicne su mojima,odlican ali mislim da su tamo slicni ili cak i malo bolji a jeftiniji,baci malo oko.
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 23:52   #30
Quote:
Bobby1 kaže: Pogledaj post
Best buy ces naci i bolje,pogledaj malo Sancta Domenicu,bas sad imaju akciju na HP laptopove do 11.3..i ja cu do njih ovaj tjedan.
Ovaj sto si ga navela za tvoje potrebe a slicne su mojima,odlican ali mislim da su tamo slicni ili cak i malo bolji a jeftiniji,baci malo oko.
Koliko se meni kao potpunom laiku čini, laptopi do 4000kn na Santa domenici nakon popusta od 10% imaju slične specifikacije kao ovaj koji sam gore navela, osim slabijeg procesora. A onda bih radije uzela bolji procesor ako se radi o istoj cijeni.
Nikolinicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 06:13   #31
Navedeni primjerak je ok za tvoje potrebe... i više od toga. Nemoj samo da te zavara slika na nabavi jer laptop ipak ne izgleda tako.
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 10:47   #32
Quote:
Nikolinicaa kaže: Pogledaj post
Koliko se meni kao potpunom laiku čini, laptopi do 4000kn na Santa domenici nakon popusta od 10% imaju slične specifikacije kao ovaj koji sam gore navela, osim slabijeg procesora. A onda bih radije uzela bolji procesor ako se radi o istoj cijeni.
Bez zamjerke,ali za tvoje potrebe procesor i ne znaci puno...evo moja dva laptopa,toshiba ima i3 i dosta je bucniji od druge toshibe koja ima N procesor,kojega ni ne cujem...oba procesora ga podizu jednako brzo,nikakve razlike ne vidim..jos mi N bolje i brze streama preko chromecasta na tv,downloadanje takodjer...dok mi se i3 cuje kao da fiću palim...za tvoje potrebe koje si navela,ne igra previse ulogu
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 11:44   #33
https://www.instar-informatika.hr/no...0e9sc/product/


Pozdrav, kupio sam ovaj laptop, pa da ne dizem novu temu, zanima me ima li itko iskustva s njim?
Naime, ventilator mi neuobicajeno glasno radi. Ne znam je li to normalno za (jaci) procesor, ali u odnosu na stari laptop, cuje se gotovo duplo glasnije...
ActaNonVerba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 20:29   #34
Preporuka

Pozdrav, kupujem laptop pa mi treba mala pomoć. Koristio bi ga uglavnom za surfanje, filmove i sl. Možda bi se zaigrala i neka starija igra ponekad. Ne treba mi puno prostora za pohranu pa mi u obzir dolazi SSD ispred HDD-a. Budžet je do 3200 kn otprilike.
EZEL94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 08:01   #35
https://www.nabava.net/search.php?q=80XH00KWSC+
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 11:49   #36
Smile molim preporuku

Molim vas da mi pomognete u izboru laptopa, radi se o poklonu za firmu, tako da bi bilo poželjno da može odvrtit neke igrice (ne bas najnovije,ali neke manje zahtjevne)

Dell Inspiron 3567: i3, AMD R5 2GB, 4GB DDR4, 1TB
Lenovo Ideapad 80XH008VSC:i3, Intel HD 520, 8GB DDR4, 1TB
Acer Aspire 3 NX.GNVEX.030: i3, AMD R5, 8GB DDR4, 1TB

Hvala
zagi993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 15:55   #37
Nijedan od navedenih nije neki izbor za igrice, eventualno neke stare ili nezahtjevne.

Za igrice trebaš ovakvo nešto:
https://www.nabava.net/search.php?q=NX.GS4EX.003
No to je nekih 1000kn skuplje od tih navedenih.
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 16:09   #38
Pozz. Koji od ova dva bi bio bolji izbor bez obzira na cijenu? Koristit će se i za igre ali ništa zahtjevno. Trenutno dajem prednost lenovu zbog 8gb RAM-a i optičkog pogona.

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...ducts_id=15249

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...ducts_id=15213
Klek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 17:16   #39
Acer ima puno jaču grafičku pa ako su ikakve igre u pitanju...
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 21:05   #40
Quote:
redscro kaže: Pogledaj post
Acer ima puno jaču grafičku pa ako su ikakve igre u pitanju...

Hvala
Klek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.