Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 23:51   #1021
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zato kad i ako se uvede crkveni porez će katolika biti 8.6%
čvrsta vjera kakti kamen,
udariš po džepu pak je amen.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 01:11   #1022
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
aj daj skrinšot
To je bilo prosli mjesec, a i trenutno mi je Facebook blokiran (poslovni komp).
Cim se spojim potrudim se naci. Da tebi i ostalim nevjernim Tomama, tj. vama lazljivcima koji druge nazivate lazljivcima izbijem adut iz ruke.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 01:14   #1023
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Nedavno na Facebooku na grupi - "Idemo u Njemacku" nas lik, novajlija u Njemackoj , zali se da mu je dosao crkveni porez jer kad je dosao u Njemacku i radio papire izjasnio se kao katolik. Pa pita - kako se rijesiti toga poreza, te kako u Hrvatskoj dobiti neku potvrdu da nije katolik.
Lako je biti katolik dok te nista ne kosta.
Da je katolik biti lako, katolik bi bio svatko.
Samo ako ne zelis dati njima moras nekom drugom. Tak nekak ugrubo. Novca nema svakak.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________
SU-SN
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 01:25   #1024
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
vama lazljivcima koji druge nazivate lazljivcima izbijem adut iz ruke.
isuse pa koji je tebi

ja se hjela nasmijati na taj švedski stol katolički modus operandi, ja ti totalno vjerujem da je to tak, samo ja nemam fejs pa ne mogu to provjeriti sama, jedino ako je otvoreni profil.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 01:37   #1025
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
isuse pa koji je tebi

ja se hjela nasmijati na taj švedski stol katolički modus operandi, ja ti totalno vjerujem da je to tak, samo ja nemam fejs pa ne mogu to provjeriti sama, jedino ako je otvoreni profil.
OK, ispricavam se na burnoj reakciji. Pricekaj par dana, prokopat cu stare postove sa grupe cim se budem mogao spojiti na Fejs.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 05:53   #1026
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Jedino je točno ovo u vezi cajki. Srbe se mrzilo još od sedamdesetih i proljeća, u stvari, još od 43,. kad su izvrnuli šubaru i ušli u partizane. Kulminacija je bila osamdesetih sa mlaćenjem na Kosovu i izvozom događanja naroda i jogurt revolucije a apsolutni vrhunac 13. 5 1990. na stadionu u Maksimiru. Nikakavo bratstvo i jedinstvo, samo hladni rat.
Od mrtvaca nosalo se mošnje kneza Lazara a bome i leš Josipa Broza uz obavezne obrede naricanja i padanja u afan gdje god bi se zaustavio plavi vlak. Ovo danas je samo nastavak onog od prije.
Protiv Tita danas govori onaj koji je najviše tada plakao za njim...

Pa ste nedavno i Tuđmanov leš furali unaokolo; to je onda bilo ok?

Mada, ja tu nisam mislio na leš državnika već nekakvih leopolda i sličnih.

Ne, nije se mrzilo Srbe i pedere.
Dobro, možda je, tamo negdje u zabitom kamenjaru.
Tamo su se i cajke slušale.
No, urbane sredine bile su daleko od toga.

Nije se moglo desiti da u "klubu" u gradu trešte cajke...
A nije bilo ni grafita "Mrzim Srbina" ili "Mrzim pedera"
Ali nije bilo ni raspela u uredu javne uprave a ni posvećivanja svega i svačeg. recimo djece na prvom satu u školi. Ili topova.

Sve nam je to naša borba dala.
I pripuštanje popova u sve javne pore života.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:24   #1027
Meni je prije deset godina jedan mladi svecenik katolik rekao da ce vjera totalno izumrijeti za 150 godina a mozda i prije
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:59   #1028
Sreća po njega onda što se ukrcao u zadnji vlak pa će do kraja svog života u blagostanju i bez stresa prodavat pamet ovčicama.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:06   #1029
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Sreća po njega onda što se ukrcao u zadnji vlak pa će do kraja svog života u blagostanju i bez stresa prodavat pamet ovčicama.
da, i srecom nece imati potomke
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:23   #1030
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
pa u biti ti je dobro covjek rekao...

ti i te, kako ih ti zoves, "napredne generacije" su odvele cijeli ovaj prostor u brutalno krvav rat...a ekonomiju su ostavile u rasulu...

tako da ti najobicnija logika govori da tvoj post i opaska nemaju nikakvog smisla. ovi danas se barem jos nisu zaratili i poubijali kao ovi "napredni" iz 80-ih , zar ne? (vidis kako je generaliziranje nezgodna stvar.. )


Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Deder, elaboriraj nam kako su to generacije iz osamdesetih zakuhale rat? Tebi su Tudjman, Slobo, Alija, Seselj, Vuk Draskovic, Milan Paroski i slicni generacija iz osamdesetih?
I dont think so.

Generacija iz osamdesetih je devedesetih
krv pisala jer su se generacije iz tridesetih, cetrdesetih, pedesetih htjele malo igrat rata i "neovisnosti" tj. dudlanja dilda stranim gospodarima.


Ubi vas matematika jer najstariji rođen 01.01.1980. kad je počeo rat imao je 11-12 godina.

Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
da, i srecom nece imati potomke
Ja za to ruku u vatru ne bi stavio.


Crkveni porez u Njemačkoj...............ako sam dobro upratio na silnim temama o KC tamo izbjeć porez ne možeš i dužan si napisat kojoj vjerskoj organizaciji pripadaš a ako si ateist-agnostik onda izabereš kojoj humanitarnoj ili tako nekakvoj udruzi ide taj tvoj porez ali ga izbjeć ne možeš.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:41   #1031
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post






Ubi vas matematika jer najstariji rođen 01.01.1980. kad je počeo rat imao je 11-12 godina.



Ja za to ruku u vatru ne bi stavio.
Ubi tebe matematika. Kad se kaze - generacija osamdesetih ne misli se na one rodjene tih godina, nego npr. na one koji su tih godina sazrijevali i pocimali zivot.
A i da se ne misli na njih, cijela jedna plejada rodjena od 1980.-1990. je pisala krv zbog nekih prethodnih generacija. Nisu nuzno ratovali, al mnogi jesu krv pisali. Pitaj vukovarsku djecu rodjenu od 1980. nadalje kako im je bilo...

Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Crkveni porez u Njemačkoj...............ako sam dobro upratio na silnim temama o KC tamo izbjeć porez ne možeš i dužan si napisat kojoj vjerskoj organizaciji pripadaš a ako si ateist-agnostik onda izabereš kojoj humanitarnoj ili tako nekakvoj udruzi ide taj tvoj porez ali ga izbjeć ne možeš.
Al nas covik ne bi bio nas covik a da se barem nije informativno raspitao postoji li kakva rupa u zakonu da se to izbjegne, znas ono - zivis u Ercegovini, imas hrvatsku putovnicu i sva prava koja idu sa njom, lijecis se u splickoj bolnici, al kad treba platiti porez i doprinose za zdravstvo pravis se lud jer zivis u Ercegovini...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:49   #1032
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ubi tebe matematika. Kad se kaze - generacija osamdesetih ne misli se na one rodjene tih godina, nego npr. na one koji su tih godina sazrijevali i pocimali zivot.
A i da se ne misli na njih, cijela jedna plejada rodjena od 1980.-1990. je pisala krv zbog nekih prethodnih generacija. Nisu nuzno ratovali, al mnogi jesu krv pisali. Pitaj vukovarsku djecu rodjenu od 1980. nadalje kako im je bilo...
Nemam ja pojma šta misli jer mi se kristalna kugla zamutila i moram je dat na servis

Inače za generaciju koja je stvarno rođena tih osamdesetih ja sam davno pisao kako i dobar dio njih možda ima neki oblik PTSP-a obzirom šta je sve njima kroz te njihove male glavice prolazilo u ratno doba. Ali OK to je neka druga tema.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 11:12   #1033
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Da je katolik biti lako, katolik bi bio svatko.
pa to je očito problem samo za 14% građana Hrvatske
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:31   #1034
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zato kad i ako se uvede crkveni porez će katolika biti 8.6%
gadno se varaš, prouci malo povijest, katolici su u ovoj državi prolazili i puno veca sranja pa se nisu odrekli vjere.

inace, crkvu u hr. nemreš usporediti sa crkvom u njemackoj da bi se ovdje moglo raspravljati o uvođenju crkvenog poreza...usput, u njemackoj je pitanje crkvenog poreza prouzrocilo više štete nego koristi crkvi....i to ne radi manjeg broja vjernika vec radi "viška neduhovne birokracije" kako kaže Benedikt XVI.
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:49   #1035
Srećom, nisam se oženio u crkvi (prije gotovo 30 godina) pa ne kvarim statistiku.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:50   #1036
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
gadno se varaš, prouci malo povijest, katolici su u ovoj državi prolazili i puno veca sranja pa se nisu odrekli vjere.

inace, crkvu u hr. nemreš usporediti sa crkvom u njemackoj da bi se ovdje moglo raspravljati o uvođenju crkvenog poreza...usput, u njemackoj je pitanje crkvenog poreza prouzrocilo više štete nego koristi crkvi....i to ne radi manjeg broja vjernika vec radi "viška neduhovne birokracije" kako kaže Benedikt XVI.
..a tek ne-katolici....
Veliš nemre se niti raspravljati o porezu a onda ti je sljedeći argument da se crkvi to ne isplati. Kaj državu boli kuki kaj porez uzrokuje crkvi? Tko hoće biti vjernik nek plaća za to....simple as that. Kaj se mene tiče može američki, može njemački ili talijanski model .....Preferiram američki.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 19:16   #1037
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zato kad i ako se uvede crkveni porez će katolika biti 8.6%
Ako se uvede crkveni porez, onda da. Ali najcesce se uvode nekakve gluposti tipa ako si sljedbenik neke religije onda placas njima, ali ako si agnostik ili ateist onda isti iznos placas civilnim udrugama koji rade s ne znam, invalidima. A to onda nije crkveni porez i naravno da je 'vjernicima' lakse dat svom plemenu.

Pravi crkveni porez ateisti ne placaju i tek tad bi se vidjelo tko je pravi vjernik, tko ponosno placa jer je ponosan na svoju vjeru.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 23:11   #1038
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
..a tek ne-katolici....
Veliš nemre se niti raspravljati o porezu a onda ti je sljedeći argument da se crkvi to ne isplati. Kaj državu boli kuki kaj porez uzrokuje crkvi? Tko hoće biti vjernik nek plaća za to....simple as that. Kaj se mene tiče može američki, može njemački ili talijanski model .....Preferiram američki.
pa nemreš, jer katolicka crkva u hrvatskoj i njemacoj ne funkcionira po istom principu...i, iz tog razloga, nemre se uvesti ni porez
a, nešto slicno kao u americi i imaš (katolicka crkva se financira donacijama vjernika)...vatikanski ugovori ionako su obeštecenje za imovinu koja je bivša država oduzela istoj.

proucite ljudi malo bolje crkvu ako vec želite istoj suditi.

usput, u hrvatskoj ako se i uvede crkveni porez, on ce biti slican njemackom modelu, vjerojatno još gori (ne 9% od iznosa poreza, vec 9% od iznosa place)...pa razmisli bolje koga ce isti više pogoditi, mene kao vjernika koji ionako svaki mjesec izdvajam za crkvu (razni milodari) ili tebe koji za sada ne placaš ništa
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 23:14   #1039
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
vatikanski ugovori ionako su obeštecenje za imovinu koja je bivša država oduzela istoj.
vidim da si upućena, pa daj mi reci molim te koliko još godina ćemo obeštećivati tu crkvu

to sad traje već preko 20 godina puta milijardu kuna godišnje...
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 23:22   #1040
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
vidim da si upućena, pa daj mi reci molim te koliko još godina ćemo obeštećivati tu crkvu

to sad traje već preko 20 godina puta milijardu kuna godišnje...
kad država vrati ono što je crkvi oduzeto a, što se crkvi još uvijek ne vraca vec država i dalje uredno koristi kao da je njeno.
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.