Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 09:03   #2661
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
ivanche kako si ti jutros?

ina jesi ponavljala test jutros?
Mrvicu bolje, jos me ne pere temperatura. Al sam odspavala cijeli dan i noc Vidis, nisam znala da ima tako velikih vitamina c, inace pijem oko 400mg dnevno. Moram pogledat sto se sve nudi na iherbu.
Quote:
malaRita kaže: Pogledaj post
Jutro cure! Ništa od moje T... Pala tempice jutros, kao i prošli mjesec. Kod mene pada nekoliko dana prije M. Ja odustajem do daljnjeg, moram sad dovest kg u normalu za ljeto pa ćemo vidjet šta ćemo dalje.

Poslano sa mog MI 5X koristeći Tapatalk
Ne zelim ni ja nista cut za odustajanje! Vjerujem da si razocarana trenutno, i tesko ti je, al nema odustajanja! Kad ti je tesko, malo nam se izjadaj pa ce ti bit lakse. Jesi citala one statistike da zdravim parovima treba u prosjeku 8 mj da zatrudne? I da su po ciklusu sanse samo 25% ako se pogode plodni dani? Mozes skidat kile i dok pokusavas.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
Ivanche00 is offline  
Old 24.02.2018., 09:04   #2662
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
Po pravilu ti dr treba pojasniti nalaze i njihovu vrijednost.
Fsh varira iz ciklusa u ciklus i nikada nije isti.
Sto je Amh manji s godinama tako Fsh raste.
Ali jednom izmjerena visoka vrijednost uvijek ce se gledati da je visok.
Trebala si i estradiol s ovim izvaditi jer to troje se vadi zajedno.
Ako je estradiol povisen on blokira onda stvarnu vrijednost Fsh.
Mozda ti je ovaj mjesec estradiol visi i zato je onda i Fsh manji a u biti onda to nije njegova prava vrijednost i nemozes ga sad uporediti sa starim nalazom.
Znam da sam trebala ali kako sam radila to sve privatno on je bio jos 150 kn pa sam samo ovo, a sljedeci ciklus cu onda sve skupa izvaditi pa cemo viditi kakvo je stanje
Ja se nadam da ce biti bar malo ispod 10
Ovako je bilo zadnji put
Fsh 10,6 a ref.vr. 2-12
Lh 6,7 a ref vr. 0,8-18.6
Estradio 268 ref.vr. 110-650

I meni je gin rekla da mi je fsh malo povisen i da mi je estradiol visok, al kako visok kad nije blizu gornje granice
Tako mi je sad krivo sto nisam.i ovaj mjesec izvadila estradiol da vidim stanje
lauraluna is offline  
Old 24.02.2018., 09:10   #2663
Quote:
Ivanche00 kaže: Pogledaj post
Mrvicu bolje, jos me ne pere temperatura. Al sam odspavala cijeli dan i noc Vidis, nisam znala da ima tako velikih vitamina c, inace pijem oko 400mg dnevno. Moram pogledat sto se sve nudi na iherbu. Ne zelim ni ja nista cut za odustajanje! Vjerujem da si razocarana trenutno, i tesko ti je, al nema odustajanja! Kad ti je tesko, malo nam se izjadaj pa ce ti bit lakse. Jesi citala one statistike da zdravim parovima treba u prosjeku 8 mj da zatrudne? I da su po ciklusu sanse samo 25% ako se pogode plodni dani? Mozes skidat kile i dok pokusavas.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
I ja s iherba narucujem i to iskljucivo od solgara.
Nekad uzimam i Cink Picolinate jer se dobro podnosi jer imam gastritis. A vit C Ester isto za gastriticare.

Da...i ja sam to citala da je prosjek 8 mj.
kajjetebi is offline  
Old 24.02.2018., 09:20   #2664
Quote:
lauraluna kaže: Pogledaj post
Znam da sam trebala ali kako sam radila to sve privatno on je bio jos 150 kn pa sam samo ovo, a sljedeci ciklus cu onda sve skupa izvaditi pa cemo viditi kakvo je stanje
Ja se nadam da ce biti bar malo ispod 10
Ovako je bilo zadnji put
Fsh 10,6 a ref.vr. 2-12
Lh 6,7 a ref vr. 0,8-18.6
Estradio 268 ref.vr. 110-650

I meni je gin rekla da mi je fsh malo povisen i da mi je estradiol visok, al kako visok kad nije blizu gornje granice
Tako mi je sad krivo sto nisam.i ovaj mjesec izvadila estradiol da vidim stanje
Ovaj estradiol je u pmol jel tako?
Trebao bi da je skroz na donjoj granici na pocetku ciklusa kuzis...i kako ciklus odmice on se povisuje i stvara se folikul. Kada dosegne maksimum oko 600 puca.
Znaci kod tebe je ipak blago povisen za pocetak ciklusa.

Tebi su kraci ciklusi jel tako?
kajjetebi is offline  
Old 24.02.2018., 09:23   #2665
Mi smo onda vec debelo iznad prosjeka, ulazimo u 15 ciklus.
Ono sto mene najbolje muci i frustrira je to sto je sve uredu, a nista se ne desava... evo ovaj ciklus je bio skolski, gin potvrdila da ce biti ovulacija, ulovila peek, osjetila ovulaciju, pokrili sve i danas tocno 14 dana od peeka pocela lagano M. Samo cekam da se spusti do kraja...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
ReySolo is offline  
Old 24.02.2018., 09:27   #2666
Quote:
Ivanche00 kaže: Pogledaj post
Ne zelim ni ja nista cut za odustajanje! Vjerujem da si razocarana trenutno, i tesko ti je, al nema odustajanja! Kad ti je tesko, malo nam se izjadaj pa ce ti bit lakse. Jesi citala one statistike da zdravim parovima treba u prosjeku 8 mj da zatrudne? I da su po ciklusu sanse samo 25% ako se pogode plodni dani? Mozes skidat kile i dok pokusavas.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
Danas mi je dan D, od jutra sam jadna, ubija me mozak, sad me još mama zvala pa sam i njoj očitala jer je stalno bolesna i više ne mogu slušati kud ju sve moram vozit. Znam da nije kriva za bolesti ali već mi puna kapa svega, i bolnica i navozavanja, ma baš sam sad još jadnija al nisam mogla zaustaviti jezik! MM na kavi a ja po kući spremam i plačem od muke.



Poslano sa mog MI 5X koristeći Tapatalk
__________________
Kako živjeti bez nekoliko dobrih razloga za očajavanje?
malaRita is offline  
Old 24.02.2018., 09:38   #2667
Quote:
ReySolo kaže: Pogledaj post
Mi smo onda vec debelo iznad prosjeka, ulazimo u 15 ciklus.
Ono sto mene najbolje muci i frustrira je to sto je sve uredu, a nista se ne desava... evo ovaj ciklus je bio skolski, gin potvrdila da ce biti ovulacija, ulovila peek, osjetila ovulaciju, pokrili sve i danas tocno 14 dana od peeka pocela lagano M. Samo cekam da se spusti do kraja...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
I mi smo iznad prosjeka, sad smo u 12.tom ciklusu.
Quote:
malaRita kaže: Pogledaj post
Danas mi je dan D, od jutra sam jadna, ubija me mozak, sad me još mama zvala pa sam i njoj očitala jer je stalno bolesna i više ne mogu slušati kud ju sve moram vozit. Znam da nije kriva za bolesti ali već mi puna kapa svega, i bolnica i navozavanja, ma baš sam sad još jadnija al nisam mogla zaustaviti jezik! MM na kavi a ja po kući spremam i plačem od muke.



Poslano sa mog MI 5X koristeći Tapatalk
Isplaci se draga, bit ce bolje sutra Nije lako bit vonabi.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
Ivanche00 is offline  
Old 24.02.2018., 09:50   #2668
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
Ovaj estradiol je u pmol jel tako?
Trebao bi da je skroz na donjoj granici na pocetku ciklusa kuzis...i kako ciklus odmice on se povisuje i stvara se folikul. Kada dosegne maksimum oko 600 puca.
Znaci kod tebe je ipak blago povisen za pocetak ciklusa.

Tebi su kraci ciklusi jel tako?
Je, estradiol je u pmol
Moze li estradiol biti veci zato sto sam radila tako negdje pri kraju M, za razliku recimo da sam ga kao ovo napravila drugi dan ciklusa
Meni su ciklusi svakih 27 dana a ovulacije svaki 13 ili cesce 14 dan, jedino kod ovulacije nemam sluzi a rekla mii dr da je progesteron dobar (bio 36)

Ja stvarno ne znam sto bi sa ovom kontracepcijom, mozda da pricekam spermio jer idemo krajem sljedeceg thednato raditi i ja cu jos usput za sebe pitati jos jedno misljenje
lauraluna is offline  
Old 24.02.2018., 10:04   #2669
malaRita nemoj samo tako odustat. Meni je temp 21.2. bila 36.67, a jucer ujutro 36.58. Mjereno u skoro isto vrijeme. Tako da nije temp. sve. Nema odustajanja za ovaj ciklus dok baš ne dođe menga.
kajjetebi ponovila sam i to 3 testa. Morala sam za svaki sl.
Mislim da sam sad sigurna. Bio je baš lijep trenutak, napravila sam test i vratila se u krevet na 5 min. Nakon 3 min muž kaže: jel gotovo, ja rekoh ajd i on otrči u kupaonu. Bio je baš sretan, i ja isto naravno, ali tako mi ga je bilo lijepo vidjeti. Ko malo dijete je skakao. još sam šokirana, nekako kao da nisam jos shvatila da je to to.


Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
ina7777 is offline  
Old 24.02.2018., 10:37   #2670
Jutro cure! Nisam par dana tipkala, bila sam u nekoj guzvi al vidim ima i lijepih vijesti Inna cestitam od srca, predivan je plusic, nek bude skolska

Rita ja jos uvijek vijerujem da ces se na kraju pozitivno iznenadit

Ja sam u dosadnom dijelu ciklusa, brojim dane do ovulacije, mjerim tempicu i umjesto vina natacem se s vrkutom :cheers:

Poslano sa mog SM-A700F koristeći Tapatalk
__________________
Some of the most wonderful people are the ones who don´t fit into boxes
Pe Tra is offline  
Old 24.02.2018., 13:08   #2671
ina prekokrasno...
Zaista je lijepo vidjeti pozitivan test ❤

Joj malaRita tocno znam o cemu pricas. Tako je i meni jednom bilo dok nidam sve istresla iz sebe. I mislim da je bolje tako. Nemoj to drzati u sebi.
kajjetebi is offline  
Old 24.02.2018., 13:14   #2672
Quote:
lauraluna kaže: Pogledaj post
Je, estradiol je u pmol
Moze li estradiol biti veci zato sto sam radila tako negdje pri kraju M, za razliku recimo da sam ga kao ovo napravila drugi dan ciklusa
Meni su ciklusi svakih 27 dana a ovulacije svaki 13 ili cesce 14 dan, jedino kod ovulacije nemam sluzi a rekla mii dr da je progesteron dobar (bio 36)

Ja stvarno ne znam sto bi sa ovom kontracepcijom, mozda da pricekam spermio jer idemo krajem sljedeceg thednato raditi i ja cu jos usput za sebe pitati jos jedno misljenje
Gledaj sve je ok da vadis hormone od 2-5 dc.
Tesko je sad to odgovoriti sto tebe zanima.
Progesteron je ok al bilo bi bolje da je preko 40.

Kontracepcijom ces koliko toliko dovesti hormone u red al bi trebala piti 3 ciklusa. Kuzis...kontracepcija drzi to pod kontrolom....nema ovulacije, ne raste estradiol i ne zadebljava se endometrij.
Posavjetuj se s dobrim ginom...ne znam gdje ides al socijalci malo znaju.

Ne moras nuzno imati sluz za ovulaciju.

Gdje si ovo vadila hormone?
Ima labos imunomed i tamo su sve pretrage jeftinije od drugih. Treba vidjeti cijene i u suncu.
To si puno po hormonu platila po 150 kn.

Ponovi sad sljedeci ciklus hormone na 3 dc.
kajjetebi is offline  
Old 24.02.2018., 13:37   #2673
ina, čestitke na krasnom plusiću!

malaRita, drži se. Ima još nade i za ovaj ciklus... ja sam tako bila svoj skroz otpisala, još sam i dobila negativan test 3 dana prije M, a kad ono...
Amber12 is offline  
Old 24.02.2018., 14:40   #2674
Quote:
ina7777 kaže: Pogledaj post
malaRita nemoj samo tako odustat. Meni je temp 21.2. bila 36.67, a jucer ujutro 36.58. Mjereno u skoro isto vrijeme. Tako da nije temp. sve. Nema odustajanja za ovaj ciklus dok baš ne dođe menga.
kajjetebi ponovila sam i to 3 testa. Morala sam za svaki sl.
Mislim da sam sad sigurna. Bio je baš lijep trenutak, napravila sam test i vratila se u krevet na 5 min. Nakon 3 min muž kaže: jel gotovo, ja rekoh ajd i on otrči u kupaonu. Bio je baš sretan, i ja isto naravno, ali tako mi ga je bilo lijepo vidjeti. Ko malo dijete je skakao. još sam šokirana, nekako kao da nisam jos shvatila da je to to.


Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Ina jel imas ti FF graf?
Ako da ajde pliz stavi ga da bas vidimo temperature jer doslovno ima svakakvih grafova.

Ti si ono stavljala lh trakice jel tako pa nisi uhvatila bas ono pozitivnu!
kajjetebi is offline  
Old 24.02.2018., 14:44   #2675
Joj sad sam se sjetila velebita!!!!
kajjetebi is offline  
Old 24.02.2018., 14:50   #2676
Hvala na čestitkama cure Samo da sad bude sve ok...Mislim da cu se opustiti tek kad cujemo srceko.
Evo slike mog velebita. S tim da ovih dana nisam baš mjerila.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
ina7777 is offline  
Old 24.02.2018., 15:18   #2677
Mene poceo i boluckat trbuh, tak da mogla bi sutra menga. Moram prestat sa vitexom, skroz sam zaboravila napomenut dr da ga pijem kad sam isla po uputnice. Ne vjerujem da ce se pokazat stvarno stanje progesterona.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
Ivanche00 is offline  
Old 24.02.2018., 16:39   #2678
Quote:
Amber12 kaže: Pogledaj post
ina, čestitke na krasnom plusiću!

malaRita, drži se. Ima još nade i za ovaj ciklus... ja sam tako bila svoj skroz otpisala, još sam i dobila negativan test 3 dana prije M, a kad ono...
Ina jako lijepi plusek ! Cestitam jos jednom

MalaRita nemoj klonuti..isplaci se izbaci to sve iz sebe i za par dana dalje u pobjede. Ugl to tako ide u zivotu kad se sve nakupi..ali jaci smo mi ljudi od svega!!! Drzi se i samo glavu gore ! Doci ce plus..nemoj gubiti nadu!

Evo meni je dns tempica pala i to podosta..sa 36,8 skoro na 36,5. Tako da ocekujem mengu..idemo dalje!

E sad...imam jedan problem, zadnje vrijeme imamo problem s navlazivanjem tijekom sexa, jbg. Dali netko ima sl problem i kako to rijesiti? Nocurak,proseed lubrikanti...il? Sta kako?

A i taj iscjedak mi djeluje kao gljivice..hm..pa to cudo se svakih 2 mj pojavljuje. Luda sam vec radi tog

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Nemasekirancije is offline  
Old 24.02.2018., 16:52   #2679
ina7777 cestitam

malaRita samo se ispaci, izbaci sve iz sebe i drugo ti nikaj pametno nemam za rec
I nema otpisivanja ciklusa dok ne dode m


Cure meni je koma......jucer na poslu mi je bilo kao malo muka. I na putu do doma sam se malo zrigala....i cijelo popodne mi je koma. Danas me i glava boli od jutra. I muka mi je ko da cu se zbljuvat, al ne bljujem i ak malo duze stojim pocne me tlak sorat i da ne sjednem sigurna sam da bi se srusila. Cak mi ujutro nije tak lose, al kak dan ide sve mi je gore. Skuhala si nekaj za jest i opce mi se sad ni ne jede nit mi je fino
Sljedeci tjedan budem si uzela godisnji, al neznam kak bum dalje. Nebi odma komplikacije otvarala jer znam da mi ruse prosjek ak budem se vracala na poso. A nije da mi se ide na komplikacije ni skroz do poroda....Na poslu jos niko ni nista nezna
Tram11 is offline  
Old 24.02.2018., 17:06   #2680
Quote:
Nemasekirancije kaže: Pogledaj post
Ina jako lijepi plusek ! Cestitam jos jednom

MalaRita nemoj klonuti..isplaci se izbaci to sve iz sebe i za par dana dalje u pobjede. Ugl to tako ide u zivotu kad se sve nakupi..ali jaci smo mi ljudi od svega!!! Drzi se i samo glavu gore ! Doci ce plus..nemoj gubiti nadu!

Evo meni je dns tempica pala i to podosta..sa 36,8 skoro na 36,5. Tako da ocekujem mengu..idemo dalje!

E sad...imam jedan problem, zadnje vrijeme imamo problem s navlazivanjem tijekom sexa, jbg. Dali netko ima sl problem i kako to rijesiti? Nocurak,proseed lubrikanti...il? Sta kako?

A i taj iscjedak mi djeluje kao gljivice..hm..pa to cudo se svakih 2 mj pojavljuje. Luda sam vec radi tog

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Nama je rekla gin da si pomognemo s lubrikantom. Kupili smo si u apoteci neki na bazi vode. Puno nam je olaksalo.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
ReySolo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.