Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 09:52   #6081
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ako se vec prima, zasto ne te najpotrebnije?
Pa problem i je šta se ovakvom politikom primilo puuuno onih koje nije trebalo i otežalo najpotrebitijim.

Šta pr. Marokanac ima tražit na izbjegličkoj ruti?
BBC drama is offline  
Old 24.02.2018., 10:15   #6082
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
NHF ali ne kuzim u potpunosti poantu posta.
Ja nisam mogla marsirati u Austriju i ostati. Broj 1.
Ja bi bila u problemima u kratkoj uskoj suknji bez pokrivala i muza s legalnim papirima u Iranu. Broj 2.

Nikada nisam rekla da drzava treba kulturoloski mijenjati ljude iz situacija koje ti napominjes. Drzava nije preodgojna ustanova, ili ustanova koja diktira moju religiju sto mnoge nesekularne muslimanske drzave imaju kao zadacu.

Nikada me niti austrijanac, niti hrvat niti arapin nije udario. Nikada me nijedan od njih nije silovao. Ali bliskoistocnjak jest natjeravao do kabina za presvlacenje i osjecala sam se katastrofalno. Moje iskustvo nije statistika, kao ni tvoje. Ja zelim znati statisticku istinu. Ako je kontradiktorna mojem dojmu, promijenit cu misljenje.

I ja smatram da isto kao sto ja nisam kompatibilna sa Saudijskom Arabijom, ili Afganistanom, ili Egiptom ili Iranom ili Irakom jer zelim prava koja zene imaju u zapadnom svijetu, tako taj svijet nije kompatibilan sa zapadnim. Ja zelim imati pravo glasa, pravo samostalnog zaradivanja, pravo hodanja u kratkoj suknji i otvorene kose bez da nekome izazivam nekontroliranu pozudu i dam opravdanje za xyz, pravo misljenja o svojoj obitelji u kucanstvu, u drustvu....i meni ne manje bitno, pravo voznje auta, rukovanja s muskarcima i zenama itd itd....

Bilo je nekoliko diskusija na njemackim i austrijskim tv postajama, i postoje bar 3 muslimana, bivsih muslimana koji kritiziraju kuran, koji ga citiraju i navode uistinu recenice koje lede krv u zilama. Moglo bi se reci kao i Biblija. Razlika prakticiranja Biblije u zapadnom svijetu je da se recenice ne tumace doslovno, i ne koriste za nove krizarske ratove. U islamu prepustam tebi i forumasima u kojoj mjeri postoji suzivotni islam, a u kojoj mjeri expanzionisticni- ne nuzno nasilnim metodama. Da li si cula za hrvatsko ili srpsko paralelno sudstvo kao paralelne serijatske institucije?

Velim, iz tvojih pisanja vidim da si pametna curka, sa puno zivotnog iskustva, ali neovisno o tome po mom misljenju izolirane price ili pojedinacni ljudski izbori sa nabrijanim emocijama bih rekla da ne mogu opisati stanje u drzavi. posebno jer tvoje price isto nisu kontradiktorne mojim stavovima.

Tvoji primjeri podupiru otezanu integraciju i stvaranje paralelnih drustava. Ja mislim da to nije dobro. Kada gledam Hrvate ili Srbe u Austriji, rekla bih da Hrvati imaju nacionalni identitet, ali i teze integraciji. Srbi isto, ali rekla bih mozda jer ih je i vise, imaju puno jaca paralelna drustva.

Turci/muslimani? Konkretno zivim u 10om bezirku tako da mi je svakodnevica zene s vjerskim obiljezjima. Nisam primijetila integraciju u austrijsko drustvo - od jezika, biznisa, oblacenja, ponasanja. Mogla bih navesti primjer kolege koji nije smio posjetiti svoje dijete u bolnici jer je bila u sobi sa zenom koja je muslimanka, pa je sestra zamolila kolegu da ne dolazi radi njenih uvjerenja. Moj kolega koji rijec nije zucnuo dotada o kulturama, i nije histerican, doslovno dosao do mjere da ce ju i pravno i politicki prijaviti. Isprva nije razumio sto mu sestra govori, zasto on ne moze doci u posjet svom djetetu. Mozes li zamisliti takvu situaciju?
Mjesamo stalno osobni Moral i zelje i zakone.
A i zakone i mogucnosti drzave.

To sto Sam mislila reci je U biti da ako se netko ne zeli integrirati nece ga nijedna drzava na svijetu na to prisiliti. Nema to veze sa mojim misljenjem da bi bilo bolje za sve strane da se zele integrirati.

Isto tako za svakoga vaze isti zakoni, znaci ti, ja, Gertrude i Fatima mozemo sve isto U Njemačkoj.

Statistika je sa druge strane jebena stvar, jer ce ti reci da je najopasnija neka manjina i na kraju nemas koristi od toga ako te napadne domacin jer naravno vecinu napada rade domacini. Ali dokazano je statisticki sa svim izravnatim podatcima da ima pod grupom muskih migranata/azilanata od 18 do 49 Po glavi 40% vise osumnjiceni nego kod njemaca.
I danas ima po glavi manje seksualni delikta nego prija 20 godina. Da li to sada statisticki znaci da smo sigurnije?
Ili cisto da smo prije 20 godina sutile ako je sef pricao proste stvari i stavio ti ruku na koljeno? Ili su sefovi zbog novi zakona i opasnosti za njih se smirili.
Statistika i kaze da vise hrvata Po glavi pogine U prometu nego U njemackoj njemaca u prometu i od terorista skupa. I nitko ne siri paniku u hrvatskoj "nenojmo mo na cestu". A o njemackoj se crta slika da ce te svaki tren napasti i zaklasti


Statistika 2017. ce biti najgora ikada i sigurno ce U nekim krugovima biti na veliko koristena, samo bogu hvala se zaostrijo zakon od 01.07.2017 i s time su stvari Koje prija nisu bili sada isto kaznena djela i tako opce brojke se tu nece moci usporedivati.

Evo vidis zivis znaci skupa sa masu muslimana u kvartu. I smetaju ti neke stvari i to je tvoje pravo. Ali ako ti pogledas okolo koliko % tih zena nosi burku? Koliko muskaraca izgledaju kao salafisti itd,?
I zivis znaci uz njih, i jos si ziva?
A nije te jos ni srbin U becu ubio. ;-)

O bibliji i koranu bi se moglo godinama i nazalost se zlouporablja obe "knjige".
U biti nije nijedna vjera losa.
Ali da usporedimo samo nasu bibliju samu sa sebom, znaci Novi i stari savjet. Te du vec 2 razlicite "knjige".
A i razne vjerske zajednice koje se pozivaju na bibliju, doslovno naprimjer jehovini svjedoci. I nebi nitko od nas generalizirao da su svi krscani isti. Ili vecina nebi ni rekla da su jehovini svjedoci krscani, Ali jesu jer vjeruju u krista.

Ali generaliziramo kod muslimana a imaju oni isto to, masu struja a mi ih samo sve vidimo U burkama i bradama.

Ja gledam ljude.
Kao Sto Sam vec pisala sam odrasla bas multikulti jer smo tada zivili U tada "najgorem" kvartu frankfurta. I u mom 1. Razredu je vec 1982. (Vec Sam sa 5 krenula U skolu) bilo blizu 50% stranaca. Tako da Sam narastla sa islamomskon djecon i vidila vec razlicite struje. Jer tada u okrugu stranaca i njemaca na sociali su stranci bili cak bolje drustvo. A njemci na sociali su vec tada bili ili teska ljevica ili desnica.
Znam iranku Koja vise Alkohola podnosi od svih muskih Koje znam.
Kurdskog pedera.
A i turkinju Koja je sa 30 pocela nositi sudar.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 24.02.2018., 10:18   #6083
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Samohrana osoba moze raditi, ne razumijem? Bile su jos druge poante teksta. Koje su naveli voditelji projekta. Da prilikom otvaranja vlada zakon jaceg i slabiji trazitelji ne mogu dobiti hranu. To nije drustvo u kojem ja zivim.... ne znam u kakvom ti zivis ili zelis zivjeti...
Sanohrana osoba sa bebon ne moze raditi i Jos se manje može gurati da nesto dobije od penzionera.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 24.02.2018., 10:26   #6084
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Pa problem i je šta se ovakvom politikom primilo puuuno onih koje nije trebalo i otežalo najpotrebitijim.

Šta pr. Marokanac ima tražit na izbjegličkoj ruti?
Pa i ja uvijek kazem da je to problem i da se presporo vraca. Je Li redovno pisem o tome? I to vec govorim od prija vala.
Po meni je i glupost Ono "ceka ga smrtna kazna, necemo ga vratiti unatoc tome Sto krsi njemacke zakone stalno".

Ali ne smatram da zbog zlouporablja jednih se vise nebi smijelo primati vier druge.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 24.02.2018., 10:43   #6085
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ja u svom kucnom redu nemam azilni zakon.
Dobro, znatiželjan sam zašto je tebi toliko stalo da se Europa što više puni sa Afrikancima i Azijatima, radi li se o nekoj mržnji i želji za nekom osvetom?

Tu već par godina uvjeravaš sve na forumu da nema drugog izbora nego otvoriti granice i dati svima sve što žele, jer da su takvi zakoni? Čak i da jesu, a to baš nisam siguran, zar se zakoni ne mogu izmjeniti i iz konvencija izaći?
stil21 is offline  
Old 24.02.2018., 13:10   #6086
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Mjesamo stalno osobni Moral i zelje i zakone.
A i zakone i mogucnosti drzave.
With all due respect, ja ne mijesam, vec razdvajam.

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Statistika je sa druge strane jebena stvar, jer ce ti reci da je najopasnija neka manjina i na kraju nemas koristi od toga ako te napadne domacin jer naravno vecinu napada rade domacini. Ali dokazano je statisticki sa svim izravnatim podatcima da ima pod grupom muskih migranata/azilanata od 18 do 49 Po glavi 40% vise osumnjiceni nego kod njemaca.
I danas ima po glavi manje seksualni delikta nego prija 20 godina. Da li to sada statisticki znaci da smo sigurnije?
da li si otvorila statisticki link koji je jedan od forumasa prilozio- o vjerojatnosti napada od raznih skupina ljudi, uzimajuci iste proporcije, usporedujuci kruske i kruske?


Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ili cisto da smo prije 20 godina sutile ako je sef pricao proste stvari i stavio ti ruku na koljeno? Ili su sefovi zbog novi zakona i opasnosti za njih se smirili.
Statistika i kaze da vise hrvata Po glavi pogine U prometu nego U njemackoj njemaca u prometu i od terorista skupa. I nitko ne siri paniku u hrvatskoj "nenojmo mo na cestu". A o njemackoj se crta slika da ce te svaki tren napasti i zaklasti
Ja radim 13 godina, nikad mi nijedan sef nije stavljao ruku na koljeno.... ni u jednoj drzavi u kojoj sam radila. Nekonvencionalnu/prostu komunikaciju imam ja kao i mojih 7 muskih kolega. Ne osjecam se nesigurno radi toga. Osjecam se nesigurno kad me netko slijedi... da...
Zasto relativiziras sve sa svime, i ides u extreme? Ja osobno ne velim zadnju recenicu. Ja velim da se povecala nesigurnost nepromisljenim potezima politicke vrhuske. I tvrdim sto sam prije napisala, necu 5 puta isto ponavljati....




Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Statistika 2017. ce biti najgora ikada i sigurno ce U nekim krugovima biti na veliko koristena, samo bogu hvala se zaostrijo zakon od 01.07.2017 i s time su stvari Koje prija nisu bili sada isto kaznena djela i tako opce brojke se tu nece moci usporedivati.
MrsGahan, ako se statistika mogla koristiti prije 2017e, zasto ne bi i nakon? Zato sto rezultati ne pasu? Metodologija se toliko promijenila do granica neusporedivosti? Kao postdiplomcu iz statistike i matematike ne moras objasnjavati koristenje statistike. Ali i mozes, vjerujem da hoces.

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Evo vidis zivis znaci skupa sa masu muslimana u kvartu. I smetaju ti neke stvari i to je tvoje pravo. Ali ako ti pogledas okolo koliko % tih zena nosi burku? Koliko muskaraca izgledaju kao salafisti itd,?
I zivis znaci uz njih, i jos si ziva?
A nije te jos ni srbin U becu ubio. ;-)
Srry, ali stvarno pretjerujes.... i povremeno baljeznes Inputiras mi izjave... stvarno imas zivu mastu.....Vidjela sam poprilicno salafista ovdje. Mozes zguglati 10ti bezirk wien... Smetaju je preteska rijec.... primjecujem, ne vidim integraciju....
U ducanu u 10om u 10 ujutro sam imala problem sa sigurnosti, da.... znaci po tebi je sve ok ako me netko ne ubije ili siluje, sve ostalo je ok?

Zasto konstantno izbjegavas usporedbu mojih ili tvojih potencijalnih sloboda u Afganistanu, i afganistanaca ovdje?

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
O bibliji i koranu bi se moglo godinama i nazalost se zlouporablja obe "knjige".
U biti nije nijedna vjera losa.
Ali da usporedimo samo nasu bibliju samu sa sebom, znaci Novi i stari savjet. Te du vec 2 razlicite "knjige".
A i razne vjerske zajednice koje se pozivaju na bibliju, doslovno naprimjer jehovini svjedoci. I nebi nitko od nas generalizirao da su svi krscani isti. Ili vecina nebi ni rekla da su jehovini svjedoci krscani, Ali jesu jer vjeruju u krista.

Ali generaliziramo kod muslimana a imaju oni isto to, masu struja a mi ih samo sve vidimo U burkama i bradama.
Opet ti po svom, nevezano s onim sto sam ja napisala. Prethodni post je pokrio tematiku vjerskih knjiga.... i njihovog koristenja...

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ja gledam ljude.
I zelis da ljudi gledaju tebe kao jednakovrijednog covjeka pretpostavljam? Eto, case closed... ono sto ja mogu reci na temelju tvojih zadnjih par postova, ne gledas ljude, gledas parole. Jer iza svake zrtve napada cija ucestalost je porasla stoji osoba, osoba koja nije birala biti napadnuta. Kada bi to osvijestila, onda bi tvoja recenica stajala....
Tutankhamon is offline  
Old 24.02.2018., 14:36   #6087
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
Dobro, znatiželjan sam zašto je tebi toliko stalo da se Europa što više puni sa Afrikancima i Azijatima, radi li se o nekoj mržnji i želji za nekom osvetom?

Tu već par godina uvjeravaš sve na forumu da nema drugog izbora nego otvoriti granice i dati svima sve što žele, jer da su takvi zakoni? Čak i da jesu, a to baš nisam siguran, zar se zakoni ne mogu izmjeniti i iz konvencija izaći?
Zasto bi mrzila?
Ne das svakome Sto zeli jer se inace nebi vracalo i bas svakako primalo, ima zu zakone.

Meni je krscanski odgoj da se pomaze.
Europa i sve njezine drzave su sagradene na tim vrijednostima. Zato Europa ima te zakone.
Koje bi ti znaci mjenjao. Zasto?

Europa treba zajednicki Put, jer drugoga nema. Vidi se na granicama. I taj put je dogovor svih sa kompromisom za sve.

Ja uopce ne uvjeravam da je rijesenje da se otvori granice, Ali vidilo se da se vako nemoze cuvati.
Sto je naprimjer hrvatska uradila, kako ce se ponasati ako se ponovi navala od 2015?

Gdje je promjena od 2015?
Jedino madarska, i koliko vanjkasni granica je Jos "otvoreno"?

Sto se Radi, osim da neki kazu ne, a to nije vecina?

Ima Li ista od predlozenog?
Prihvatni centri i registracije u turskoj?
Dokument Koji se dobije na ulazu u EU i bez kojeg budes vracen iz svih drzava koja nemaju vanjkasne EU granice.
Masu prijedloga je bilo i Sto se provelo?
Sto se zajednicki odlucilo?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 24.02.2018., 14:48   #6088
Koliko je ovo sve promaseno o cemu pisete cu vam objasniti samo na jednom jedinom primjeru koji se nije previse potezao po novinama jer je njemac hladnokrvno ubio samohranu majku (strankinju i muslimanku) od 26 godina i njenog sina od 6 godina.

https://www.bild.de/regional/ruhrgeb...7310.bild.html

Nedavno je i hrvat kod Stuttgarta pobio 2 ljudi i vlastitog sina.

Bilo kakvo izvlacenje zlocina i stavljanje u kontekst povecane nesigurnosti zbog veceg broja izbjeglica je tendeciozno podvaljivanje, a u siroj slici i govor mrznje.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 24.02.2018., 14:56   #6089
Nejasno mi je sljedece i otvorena sam za diskusiju:
Zasto se navode pojedinacni primjeri, a ne citira statistika, koja je postana par stranica prije?
zasto se sve relativizira od nemila do nedraga?

Ili konkretno prethodni post navodi dva slucaja njemackog nasilja i nas naziva rasistima i brojacima krvnih zrnaca (ne mislim doslovno).

Statistika je jasna - znacajno je veca ucestalost nasilja zabiljezena medu jednim a ne drugim segmentima drustva.
Mozemo pricat o integraciji, opet velim ne jer Fatima ima pokrivalo ili ne, vec recimo izjave ljudi koji su upravo za to zaduzeni i slicno....

To je po meni tema Njemacke, Svedske, Austrije i slicno....
Tutankhamon is offline  
Old 24.02.2018., 15:18   #6090
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Nejasno mi je sljedece i otvorena sam za diskusiju:
Zasto se navode pojedinacni primjeri, a ne citira statistika, koja je postana par stranica prije? zasto se sve relativizira od nemila do nedraga?

Statistika je jasna - znacajno je veca ucestalost nasilja zabiljezena medu jednim a ne drugim segmentima drustva.
Mozemo pricat o integraciji, opet velim ne jer Fatima ima pokrivalo ili ne, vec recimo izjave ljudi koji su upravo za to zaduzeni i slicno....

To je po meni tema Njemacke, Svedske, Austrije i slicno....
Mozemo i o tom fenomenu pricati.

http://www.faz.net/aktuell/gesellsch...-15465719.html

U drustvu je sve manje kriminala, ali je istovremeno i sve veci strah.

Povecani strah u drustvu nastaje zbog "razglasa" televizije i socijalnih medija. Algoritmi trazilica dovode do izvjestaja o rastu nasilja iako ga je statisticki gledano sve manje.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 24.02.2018., 15:18   #6091
Ne kužim što se non stop priča o tom ko koliko ubija i zašto. Zar nije jednostavno zdrav razum da Njemačka treba bit Njemačka, Švedska Švedska, Turska Turska i tako dalje i kakva daljnja rasprava.

Nismo svi jedna rasa, jedan narod, jedna kultura. Najbolje da se svi uguramo u tu Njemačku, da se više ne zna ko koga i kako i zašto. Sve spojit sve ujedinit jer u dubini duše mi svi sve volimo i korektni smo i držat ćemo se za ruke. Izbriši države izbriši granice, evo i svi Hrvati mogu lijepo preselit u tu Njemačku pa da se i Hrvatska izbriše i bog.

Pa oči su mi kolutale preko cijele glave dok sam hodala švabskim ulicama po noći kad god bi vidjela ekipicu koja me navela da se zapitam gdje sam to ja točno. I šta sad, nije lijepo to reć? Šta me briga. Prestanite glumit.

Da oće Švabe šutnut nogom pola ovog što se ne uklapa u njihovo društvo nazad u svoje države, rodila bi se. Kad tad će situacija puknut i kako vidim već lagano puca i ta neka AfD jača sve više, baš se pitam zašto.
Enjoyable is offline  
Old 24.02.2018., 15:24   #6092
Sto mislis, koluta li neki Njemac ocima kad tebe vidi na njemackim ulicama?
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 24.02.2018., 15:34   #6093
Quote:
Enjoyable kaže: Pogledaj post
Ne kužim što se non stop priča o tom ko koliko ubija i zašto. Zar nije jednostavno zdrav razum da Njemačka treba bit Njemačka, Švedska Švedska, Turska Turska i tako dalje i kakva daljnja rasprava.

Nismo svi jedna rasa, jedan narod, jedna kultura. Najbolje da se svi uguramo u tu Njemačku, da se više ne zna ko koga i kako i zašto. Sve spojit sve ujedinit jer u dubini duše mi svi sve volimo i korektni smo i držat ćemo se za ruke. Izbriši države izbriši granice, evo i svi Hrvati mogu lijepo preselit u tu Njemačku pa da se i Hrvatska izbriše i bog.

Pa oči su mi kolutale preko cijele glave dok sam hodala švabskim ulicama po noći kad god bi vidjela ekipicu koja me navela da se zapitam gdje sam to ja točno. I šta sad, nije lijepo to reć? Šta me briga. Prestanite glumit.

Da oće Švabe šutnut nogom pola ovog što se ne uklapa u njihovo društvo nazad u svoje države, rodila bi se. Kad tad će situacija puknut i kako vidim već lagano puca i ta neka AfD jača sve više, baš se pitam zašto.
Upravo tako, sukob etničkih zajednica koje zaposjedaju isti prostor je kroz povijest više pravilo nego iznimka. I to je baš ovo što sad gledamo. Teroristički napadi su samo vrh sante. Uz to idu zastrašivanja, osjećaj nepripadanja kvartu ili gradu u kojem si odrastao, drastična izmjena etničke strukture djece u školama, gubitak povjerenja i društvene solidarnosti i na kraju napuštanje određenih kvartova i gradova. To je dugoročno puno veća cijena.

Ovi koji brane sav razgovor o tim temama i prozivaju ljude za govor mržnje grdo se varaju ako misle da time čine dobro. Time će reakcija autohtonog stanovništva, kad do nje dođe, biti samo žešća.
zokster is offline  
Old 24.02.2018., 15:39   #6094
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Sto mislis, koluta li neki Njemac ocima kad tebe vidi na njemackim ulicama?
Takvo nešto ne postoji. Sigurno poneki Nijemac ili poneka Njemica kolutaju očima, pogotovo subotom uveče, kad im se poveća količina C2H5OH u krvi.
linuks is offline  
Old 24.02.2018., 15:49   #6095
Poljska treba biti Poljska, Madžarska Madžarska, Češka Češka, Hrvatska Hrvatska, a što će biti Njemačka ili Švedska to me ne zanima. Evo Njemačka se može ponovo podijeliti, jedan dio (zapadni) nek se zove Neutürkei, a drugi (istočni) Neuer Naher Osten. Šveđani mogu kao gastarbajteri raditi po poslastičarnicama u BiH.

Pitao sam već više puta i pitaću opet: skoro 60% (54 forumaša i forumašica) na dan 24. veljače 2018 glasali su na anketu za AfD. Svi kukaju o napaćenom njemačkom narodu, a meni uopće nije jasno o čemu se radi.
Koji je razlog za ovu zabrinutost za Nijemce kod Hrvata i Hrvatica?

Nijemci su sami pali, sami se ubili. Oni se aktivno zalažu za ove promijene. Ako imaju problema, nek si ih sami rešavaju. To su njihovi problemi. Nemojte biti ludi i vaditi vruće kestenje za Nijemce, oni vam neće biti zahvalni.
linuks is offline  
Old 24.02.2018., 16:19   #6096
Quote:
linuks kaže: Pogledaj post
Takvo nešto ne postoji. Sigurno poneki Nijemac ili poneka Njemica kolutaju očima, pogotovo subotom uveče, kad im se poveća količina C2H5OH u krvi.
Hvala na ispravci, ali jos uvijek me zanima da li ona misli da je mozebitno nekom starosjediocu naporna onako kako je doticna ekipa naporna njoj.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 24.02.2018., 16:50   #6097
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Sanohrana osoba sa bebon ne moze raditi i Jos se manje može gurati da nesto dobije od penzionera.
Kakvo je tvoje misljenje o mladim ljudima koji izguraju bakicu i samohranu majku/zenu da bi dobili obrok? I tako iz dana u dan?

Ne znam u kakvom financijskom stanju zivis, ali u ekonomiji su resursi ograniceni, i nije rijec o utopiji.... gdje svi mogu sve dobiti. Reci mi u kom grmu lezi problme u linku kojeg sam prilozila?

Ne mozes biti i postena i jebena - ako mislis da samohrana majka treba pomoc, ne mogu i gomile fightera biti namireni....
Tutankhamon is offline  
Old 24.02.2018., 16:53   #6098
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Mozemo i o tom fenomenu pricati.

http://www.faz.net/aktuell/gesellsch...-15465719.html

U drustvu je sve manje kriminala, ali je istovremeno i sve veci strah.

Povecani strah u drustvu nastaje zbog "razglasa" televizije i socijalnih medija. Algoritmi trazilica dovode do izvjestaja o rastu nasilja iako ga je statisticki gledano sve manje.
Bio je jako dobar link, sa ucetsalosti raznih tipova zlocina u raznim grupama ljudi. Smanjenje broja zlocina overall moze pokazivati i smanjenje nenasilnih zlocina.

Sad ne mogu naci link sa analizom tip zlocina, i populacije prema ucestalosti.

Ali slazem se da ne treba stvarati paniku.
Tutankhamon is offline  
Old 24.02.2018., 17:02   #6099
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
With all due respect, ja ne mijesam, vec razdvajam.


da li si otvorila statisticki link koji je jedan od forumasa prilozio- o vjerojatnosti napada od raznih skupina ljudi, uzimajuci iste proporcije, usporedujuci kruske i kruske?




Ja radim 13 godina, nikad mi nijedan sef nije stavljao ruku na koljeno.... ni u jednoj drzavi u kojoj sam radila. Nekonvencionalnu/prostu komunikaciju imam ja kao i mojih 7 muskih kolega. Ne osjecam se nesigurno radi toga. Osjecam se nesigurno kad me netko slijedi... da...
Zasto relativiziras sve sa svime, i ides u extreme? Ja osobno ne velim zadnju recenicu. Ja velim da se povecala nesigurnost nepromisljenim potezima politicke vrhuske. I tvrdim sto sam prije napisala, necu 5 puta isto ponavljati....






MrsGahan, ako se statistika mogla koristiti prije 2017e, zasto ne bi i nakon? Zato sto rezultati ne pasu? Metodologija se toliko promijenila do granica neusporedivosti? Kao postdiplomcu iz statistike i matematike ne moras objasnjavati koristenje statistike. Ali i mozes, vjerujem da hoces.


Srry, ali stvarno pretjerujes.... i povremeno baljeznes Inputiras mi izjave... stvarno imas zivu mastu.....Vidjela sam poprilicno salafista ovdje. Mozes zguglati 10ti bezirk wien... Smetaju je preteska rijec.... primjecujem, ne vidim integraciju....
U ducanu u 10om u 10 ujutro sam imala problem sa sigurnosti, da.... znaci po tebi je sve ok ako me netko ne ubije ili siluje, sve ostalo je ok?

Zasto konstantno izbjegavas usporedbu mojih ili tvojih potencijalnih sloboda u Afganistanu, i afganistanaca ovdje?



Opet ti po svom, nevezano s onim sto sam ja napisala. Prethodni post je pokrio tematiku vjerskih knjiga.... i njihovog koristenja...



I zelis da ljudi gledaju tebe kao jednakovrijednog covjeka pretpostavljam? Eto, case closed... ono sto ja mogu reci na temelju tvojih zadnjih par postova, ne gledas ljude, gledas parole. Jer iza svake zrtve napada cija ucestalost je porasla stoji osoba, osoba koja nije birala biti napadnuta. Kada bi to osvijestila, onda bi tvoja recenica stajala....
Daj Link statistike na koju mislis Pa cu ti reci svoje misljenje o njoj.

http://m.huffingtonpost.de/2017/10/1..._18234276.html

Evo da citas, ne samo od mene.


Za statistiku 2017 evo ti ovo:
https://m.focus.de/politik/deutschla...d_7589438.html

Znaci ogromni porast 2017 prema 2016 je najvecim djelom zbog novog zakona.
Danas ako te pijani kolega(ili trijesni azilant) pokusava 2-3 puta zagrliti i poljubiti ga možes prijaviti. Jer nakon prvog jasnog ne je sve dalje kazneno.
Znaci treba se uzesti statistiku i razkopati je na to Sto se prija koristiti isto.

Isto Tako možes Radi realnosti uzesti i razkopati sve druge opce statistike.
Jer ti je sigurno jasno da te nece silovati zena, niti djecak ili djeda. A muske osobe od 18-30 su niti 10% njemaca a 60-80% azilanata. Ali sve to gori pise U ta 2 linka.
Znaci su logicne 6-8x vece brojke.
Znaci ako ima skupinu A sa udjelom 10% muskaraca od 18-30 godina i skupina B sa udjelom 50% i sada Kaze statistika da skupina B je 6x vise nasilna, je tome za 5x krivo znaci cinjenica da ima 5x vise muskaraca od 18-30 godina a ne da su iz drugog okruzja, to je samo krivo za znaci 1x vise.

Ides li zivjeti u Afghanistan?
Ne Ides, Pa zasto bi usporedivali?
Kazes Sama da nemozes zamisliti tamo zivjeti i zasto. Ne bi ni ja.
Ti Zivis U austriji i zasto Afghanistanac nebi imao ista prava kao ti tamo. Ako zelis obuci Sto hoces to možes, moze i on?
Moze li afganska zena prijaviti svoga muza austrijskoj policiji kao i to svoga ako vas tuce?


Ti usporedujes znaci drzavu iz Koje Ljudi bjeze radi boljeg zivota sa drzavom iz koje bjeze?
Meni je to malo kao da trazi njemac u hrvatskoj njemacku placu jer je njemac?

Naravno da pretjerujem, Ali nisam ja pocela sa Tim! Drugi ovdje stalno hoce ostaviti dojam da se u njemackoj ne možes slobodno kretati i da ce svaka zena biti silovana. Zasto ne mogu koristiti te izjave ?


Ja ne zelim generalizirati niti volim generaliziranje, a to se ovdje redovno Radi.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 24.02.2018., 18:18   #6100
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post

Znaci ogromni porast 2017 prema 2016 je najvecim djelom zbog novog zakona.
Danas ako te pijani kolega(ili trijesni azilant) pokusava 2-3 puta zagrliti i poljubiti ga možes prijaviti. Jer nakon prvog jasnog ne je sve dalje kazneno.
Znaci treba se uzesti statistiku i razkopati je na to Sto se prija koristiti isto.
ja ne znam u kakvim se ti krugovima ljudi kreces, ali ako me netko pokusa zagrliti 2-3 puta i poljubiti, a ja kazem ne, to meni nije normalno, benigno, ili normalno ponasanje.

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Znaci ako ima skupinu A sa udjelom 10% muskaraca od 18-30 godina i skupina B sa udjelom 50% i sada Kaze statistika da skupina B je 6x vise nasilna, je tome za 5x krivo znaci cinjenica da ima 5x vise muskaraca od 18-30 godina a ne da su iz drugog okruzja, to je samo krivo za znaci 1x vise.
nisam sigurna ali mi se cini da je bila samo muska populacija. Anyway potpuno podrzavam da se da starosna dob i spol u prikaz. Mozemo onda razmijeniti misljenja.

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ides li zivjeti u Afghanistan?
Ne Ides, Pa zasto bi usporedivali?
Kazes Sama da nemozes zamisliti tamo zivjeti i zasto. Ne bi ni ja.
Ti Zivis U austriji i zasto Afghanistanac nebi imao ista prava kao ti tamo. Ako zelis obuci Sto hoces to možes, moze i on?
Moze li afganska zena prijaviti svoga muza austrijskoj policiji kao i to svoga ako vas tuce?
Ako je tocno da je integracija minimalna, cija prava se postuju? Stvarno si master relativizacije, moram priznati Ti si samo u silovanju i udaranju... mislim postoji li ista trece? Ako ne postoji integracija, da li ja uistinu mogu nositi suknju, pruziti ruku bez da budem postavljena na moje mjesto - u Austriji?

Ja znam koliko mi je neprihvatljiv modus zivota u navedenim drzavama, nisam sigurna koliko azilanata to zna.


Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ti usporedujes znaci drzavu iz Koje Ljudi bjeze radi boljeg zivota sa drzavom iz koje bjeze?
Meni je to malo kao da trazi njemac u hrvatskoj njemacku placu jer je njemac?
Sto mislis da oni smatraju boljim zivotom? Dobro placen posao - jelda, koliko ih to uspije dobiti? I sto mislis zasto - kolika je razina prosjecne edukacije i poznavanja jezika? Ili samo radi "rasizma" Nijemaca? Klimu slicnu domovini? Okruzenje slicno onome u kojem su odrasli? Prihvacanje drustva? Izortanak raznih oblika "bogohuljenja"?

Ja sam nekoliko puta napisala sto sam kao ekonomski migrant morala imati i dokazati da mogu tu biti. Kao srednjoskolac sa idejom dobivanja stana i auta jer me netko pozvao.... ne bih se smjela ljutiti ako dozvolu ne bih dobila.


Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Naravno da pretjerujem, Ali nisam ja pocela sa Tim! Drugi ovdje stalno hoce ostaviti dojam da se u njemackoj ne možes slobodno kretati i da ce svaka zena biti silovana. Zasto ne mogu koristiti te izjave ?

Ja ne zelim generalizirati niti volim generaliziranje, a to se ovdje redovno Radi.
Mrs.Gahan, bar 3 forumasa koja su drugacijeg misljenja od tvojeg takvo nesto nikada nisu napisali, a ti impliciras da jesu.

Ti generaliziras.... i projiciras... i relativiziras. Kad bi forumasi suprotnog stava od tvojeg to radili, vrlo brzo ne bi vise pisali.

Tko od nas u svakom drugom odlomku prica o tome da li je netko pretucen, ili silovan ili ubijen i ako nije nek zacrmlji....

Ako te veseli, nastavi.... ali moram ti reci da sam vidjela da mozes puno bolje od ovoga....
Tutankhamon is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.