Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 18:13   #61
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Aha to
Odatle muskima valjda bradavice
Tako je.
Smart cookie
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:15   #62
Sjećam se prvog PMS-a, porječkala se nešto s tatom i bacila u zid prvo kaj mi se našlo pod rukom. Oboje smo trenutno ostali bez riječi, to inače nije moja reakcija.
Smetaju me stvari koje me i inače smetaju samo na n-tu potenciju i vrtim se u krugu od depresije do agresije. Najčešće se muž nađe u tom ringišpilu ali uglavnom me ostavi da se svađam sama sa sobom. Dan prije je najgora depra ikad, u rijetkim bljeskovima suvislosti sjetim se da sutradan trebam dobiti mengu a onda nastavim dalje biti u k... zbog apsolutno bilo čega.
Jedenje nutelle sa žlicom koju inače ne volim mi je standard.

Moja majka je ušla u menopauzu ili perimeno, ona kaže da je baš meno, već s
38 i sjećam se tog perioda živo. Ja sam tada imala 17 i sjećam se tih suludih, za Vrapče ispada.
Nisam naslijedila tu brzinu ulaska u perimeno ali vidjet ćemo što me čeka. Drek.
Moram zapisati u tekicu ... noćurak, maca, trava, estradot... pa ćemo redom ne nužno navedenim

Inače imam bolne ovulacije od tridesetneke, a bolne menge nikad.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:16   #63
A kako se gleda menopauza?

Ono, sto ti vade od hormona da bi rekli 'eto, priblizavate se menopauzi'?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:16   #64
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Onda ja s PCOS-om ovuliram svaki svoj ciklus, po tome
Iako nikad nisam mislila da je tako
Ma ne mora bit, bilo je davno, samo sam to zapamtila. Znam da sam odjednom meko vrijeme imala krace i bezbolne pa je sumnjao na to da ne ovuliram i morala sam vadit progesteron na 20-21. dan.
Pred 15 godina je to bilo.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:17   #65
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
u rijetkim bljeskovima suvislosti sjetim se da sutradan trebam dobiti mengu
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:19   #66
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A kako se gleda menopauza?

Ono, sto ti vade od hormona da bi rekli 'eto, priblizavate se menopauzi'?
3-5. dan se vadi FSH,LH, estradiol.
Gleda se porast FSH i LH i njihov odnos i razina estradiola.
U perimeno je svaki ciklus drukcije.
Meno je ziher tek onda kad godinu dana nemas mengu.
Nakom toga je postmenopauza.


Edit

E, i moze se vaditi AMH.
I pobrojati antralne folikule na UZV u prvoj fazi.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:22   #67
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Sjećam se prvog PMS-a, porječkala se nešto s tatom i bacila u zid prvo kaj mi se našlo pod rukom. Oboje smo trenutno ostali bez riječi, to inače nije moja reakcija.
Smetaju me stvari koje me i inače smetaju samo na n-tu potenciju i vrtim se u krugu od depresije do agresije. Najčešće se muž nađe u tom ringišpilu ali uglavnom me ostavi da se svađam sama sa sobom. Dan prije je najgora depra ikad, u rijetkim bljeskovima suvislosti sjetim se da sutradan trebam dobiti mengu a onda nastavim dalje biti u k... zbog apsolutno bilo čega.
Jedenje nutelle sa žlicom koju inače ne volim mi je standard.

Moja majka je ušla u menopauzu ili perimeno, ona kaže da je baš meno, već s
38 i sjećam se tog perioda živo. Ja sam tada imala 17 i sjećam se tih suludih, za Vrapče ispada.
Nisam naslijedila tu brzinu ulaska u perimeno ali vidjet ćemo što me čeka. Drek.
Moram zapisati u tekicu ... noćurak, maca, trava, estradot... pa ćemo redom ne nužno navedenim

Inače imam bolne ovulacije od tridesetneke, a bolne menge nikad.
Sad si me s ovim boldanim sjetila - ako mi dodje na plac, to je u PMS-u.
Jer ja ne placem inace, ono, fakat rijetko.

A prije menge me moze rasplakati svaki drek. Recimo vidim nekog tatu s malom bebicom (a ne mogu biti manje zainteresirana za djecu), mene uhvati ganuce i oci mi zasuze od dragosti i slatkoce, na kraju pocnem tuliti a da ne razumijem ni zasto.

Ili se rasplacem na reklamu za deterdzent jer je netko nekog zagrlio u njoj ili takvu neku glupost, ono nidje veze
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:24   #68
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
3-5. dan se vadi FSH,LH, estradiol.
Gleda se porast FSH i LH i njihov odnos i razina estradiola.
U perimeno je svaki ciklus drukcije.
Meno je ziher tek onda kad godinu dana nemas mengu.
Nakom toga je postmenopauza.


Edit

E, i moze se vaditi AMH.
I pobrojati antralne folikule na UZV u prvoj fazi.
Aha, hvala
Nisam bas puno znala o tome.

Ove 3.-5. dan sam vadila, to se vadi i za PCOS.

AMH isto nezz kaj je, malo cu guglati.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:31   #69
Prije desetak godina je bilo neko nogometno prvenstvo i povodom toga je postojao neki spot ili... nešto, u čemu je neki nogometaš šutnuo loptu s nacrtanim milim lišcem. Rasplakala sam se kao malo dijete jer je šutnuo milu loptu i mjesecima kasnije je spominjanje lopte bio dovoljno da mi malo zasuze oči.

U zadnjih dosta vremena sam normalna.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:33   #70
Hm.
Znam da sam u pms-u kad blentavog kolegu zelim sakom udariti posred face i pocupati mu kosu.
Isto me paranoja puca "oni su to sve dogovorili bez mene". "Kuja zeli da ostanem bez posla".
Izvandredno za svadjanje u redovima i salterima doduse.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:34   #71
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Prije desetak godina je bilo neko nogometno prvenstvo i povodom toga je postojao neki spot ili... nešto, u čemu je neki nogometaš šutnuo loptu s nacrtanim milim lišcem. Rasplakala sam se kao malo dijete jer je šutnuo milu loptu i mjesecima kasnije je spominjanje lopte bio dovoljno da mi malo zasuze oči.
Dakle

Dusu dalo za meme
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:48   #72
Anegdotica: meni su za izrazito bolne menge, nakon svih pretraga i dobrih nalaza, rekli da je na psihičkoj bazi. Da ne prihvaćam svoju ženstvenost, odraslost, što li. Pa sam išla s nekim lujkama u sred brda bubnjat dva dana na festivalu u čast i slavu velike M.

Rajt. To je pomoglo. Not.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:54   #73
ja sam prošle godine mislila da ulazim u perimeno jer su mi se ciklusi skratili a menga trajala ful kratko- 3-4 dana. taman sam imala sistematski firmin i rekla sam ginekologinji da mislim da je perimeno, ona se satrala uvjeravajuć me da je prerano i da ne i da gle mi jajnika, super su, kakva perimeno, ma nije, ma ne moram se bojat. nitko se nije bojao

ne znam više samu sebe. do neke tridesete upoznala sam tijelo, znala sam simptome ovulacije i pmsa i menstruacije, negdje oko 35. bolovi su se promijenili, ne znam to bolje objasniti. sad me za vrijeme ovulacije steže i maternica, a za vrijeme menstruacije bole i jajnici, što se prije nije dešavalo.
trebalo mi je dosta vremena da skužim da su infomacije drugačije, jer sam par mjeseci panično trčala provjeravat na wc jel stigla menga usred ciklusa, jer je točno tako boljelo.

stanje uma je apsolutno najgori simptom, i to postaje sve gore. koliko vidim po svim svojim prijateljicama, sve imamo isti proces naših tijela: zajebavaju nas i sve što smo naučile o njima trenutno pada u vodu, jer se tijela ponašaju drugačije.

moje stanje uma u pmsu je teško. jedina dobra stvar je, a to se ne desi svaki mjesec, je što se sjetim da je to pms.
ovaj put me prebacilo na brigu. tolika količina brige, o sebi, o drugima, kako ljudi oko mene stare, smrt se bliži, što kad netko umre, di će ostali. to nisam ja. ja nemam to beznađe u sebi.
kao da postoji cijela jedna paleta osjećaja koji se ponude samo u tom dijelu ciklusa, i nijedan nije rozi s jednorozima. to je mračno razdoblje gdje proviri zbunjujuća strana mog uma, koja me malo plaši, koja većinu stvari gleda fatalno, opasan mix teorija urote i takvog gnjeva, da sama sebe znam scimati kad vidim o čemu razmišljam.

monolozi koje znam voditi nemaju realnu podlogu, stvari koje me potaknu na to nisu stvarno toliko ozbiljne.
jedina dobra stvar je da većinu toga ja uspijem izvrtiti samo u glavi i ne pustiti van.
o verbalnim bitkama koje sam odnijela dok sam se tuširala i posvađala se s pola svijeta ni neću

ne koristim ništa jer mi se ne da, uz sve terapije koje uzimam inače, uzimati još nešto. dosta mi je toga da se stalno moram poriktavati, mentalno i emocionalno.
boja mi je opcija izolirati se na te dane i više vremena provoditi pospremajući sve oko sebe, i u šetnji, i uz jogu. pratim se i ponekad zapisujem koliko daleko odem u zabrijavanjima.
dan prije menge dođe svemir sa čarobnom krpom i svijet je odjednom sasvim ok mjesto, boje su jasne i odnosi jasniji.

i onda netko o hormonima priča s podsmijehom.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:54   #74
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Anegdotica: meni su za izrazito bolne menge, nakon svih pretraga i dobrih nalaza, rekli da je na psihičkoj bazi. Da ne prihvaćam svoju ženstvenost, odraslost, što li. Pa sam išla s nekim lujkama u sred brda bubnjat dva dana na festivalu u čast i slavu velike M.

Rajt. To je pomoglo. Not.
Ovo cak ni meni ne bi palo na pamet

Inace, kruzila je nedavno po FB neka radionica 'kontrole istjecanja menstrualne krvi' ili tako neki vrag
Sad me bas sjetilo
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:03   #75
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ovo cak ni meni ne bi palo na pamet
Guess what: sama sam kriva što mi nije pomoglo. Nemam vjere ni poštovanja. Bilo je kao u Šurkovcu, samo sa ženama. Samo ja nisam padala kao pokošena kad me dotakla Sveta Dušica.

Da, hormoni su zlo. Zlo zlo.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:16   #76
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Pa sam išla s nekim lujkama u sred brda bubnjat dva dana na festivalu u čast i slavu velike M.

Rajt. To je pomoglo. Not.
krepala sam.

Netko je spomenuo paranoju. Tu sitnicu :understatement: sam smetnula s uma. Svi su alieni i protiv mene su, ja sam superjunak koji mora riješiti tu ružnu invaziju aliena, mastermind smišlja elaborirane opake planove, razvijam teorije, samo kaj još ne radim nacrte kako riješiti te koji mi "žele zlo" Uglavnom, zasad sam svjesna da je potpuno ludo pa se bar suzdržim da nekom pričam o tome.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:20   #77
jel ikom postalo bolje nakon poroda?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:22   #78
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
jel ikom postalo bolje nakon poroda?
Ne. Ali nije ni gore.
Javim kroz koji mjesec reviziju stanja.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:22   #79
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
jel ikom postalo bolje nakon poroda?
Desperate times call for desperate measures
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:25   #80
Meni je porod sve spomrdao. Od tad imam očajno bolne menstruacije, dug ciklus i sa svakim bolnim stanjem se osipam. Kao da se tijelo nemre oporaviti od tog šoka. Na kraju sam se odlučila na Qlairu jer sam se šopala ogromnom količinom pejnkilersa i vukla ko prebita mrcina.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.