Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2017., 19:56   #1
Je li se moguće ponovno zaljubiti u istu osobu?

Kad se ljudi odljube, ohlade... znači li to da jednostavno nisu jedno za drugo ili nisu dovoljno "zalijevali" vezu?

U dužim vezama se zna dogoditi puno toga što udalji ljude - zaredaju se svađe, dulja fizička odvojenost (npr. zbog posla), javi se bolest, nezadovoljstvo i slično. Ponekad se konkretni problemi riješe, ali osjećaj hladnoće prema partneru ostane.

Mislite li da se, kad se ljudi ohlade jedno prema drugom, iskra može ponovno zapaliti ili je nepovratno gotovo i bolje ne mlatiti mrtvog konja?
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:57   #2
Moze.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:27   #3
Može se puno toga ponovo zapaliti ali ne na isti način kao i prvi put.Modus operandi mora biti drugačiji
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 23:13   #4
Ne može!! Iskra se ne pali dvaput!!
Ako onu početnu iskru nije zamijenila ljubav, poštovanje,....., ako su se ljudi odljubili, ohladili onda jedino preostaje navika, ovisnost (financijska,...), "što će selo reći", strah od samoće, ....
Corto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 23:29   #5
Sve je moguće. Pa čak i to.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 23:48   #6
ne. proces je ireverzibilan. neponovljiv.
ali je moguce nerazumijevanje procesa evolucije i postanka ljubavnih vrsta. primjenjeno dollovo pravilo.
takodjer je moguce nerazumijevanje samog sebe. i vrlo je cesto.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 23:53   #7
Ne.
Ljudi to samo tako nazovu kad nije ni prestalo.
Kad jednom dođe do reza, hlađenja, gotovo je. Ne vjerujem u druge šanse, popravke ni istinsku kompatibilnost osoba koje krpaju odnos. Niti vjerujem u one "uvijek si bio samo ti" kad se ljudi sretnu nakon jebanja s drugima. To je samo settling.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 23:59   #8
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
ne. proces je ireverzibilan. neponovljiv.
ali je moguce nerazumijevanje procesa evolucije i postanka ljubavnih vrsta. primjenjeno dollovo pravilo.
takodjer je moguce nerazumijevanje samog sebe. i vrlo je cesto.
Opet teška filozofija.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne.
Ljudi to samo tako nazovu kad nije ni prestalo.
Kad jednom dođe do reza, hlađenja, gotovo je. Ne vjerujem u druge šanse, popravke ni istinsku kompatibilnost osoba koje krpaju odnos. Niti vjerujem u one "uvijek si bio samo ti" kad se ljudi sretnu nakon jebanja s drugima. To je samo settling.
To što ti u to ne vjeruješ, ne znači da je nemoguće.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:02   #9
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Opet teška filozofija.



To što ti u to ne vjeruješ, ne znači da je nemoguće.
Ma ja sam ti previše tašta za to. Ako me jednom izgubio jer nije pazio, bolje da se ne vraća.

Zezam se.
Ali život me naučio da kad do toga dođe, to je znak da osobe nisu jedno za drugo.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:06   #10
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ali život me naučio da kad do toga dođe, to je znak da osobe nisu jedno za drugo.
Mogu se složiti s time da je to uglavnom tako.

Ali smatram da ipak postoje izuzeci od tog pravila.

A budući da se radi o najvažnijoj stvari na svijetu, mislim da je vrlo pogrešno zanemarivati mogućnost da se dogodi takav izuzetak.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:09   #11
Sumnjam.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:13   #12
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Mogu se složiti s time da je to uglavnom tako.

Ali smatram da ipak postoje izuzeci od tog pravila.

A budući da se radi o najvažnijoj stvari na svijetu, mislim da je vrlo pogrešno zanemarivati mogućnost da se dogodi takav izuzetak.
Uvijek postoje izuzeci od pravila.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:18   #13
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Uvijek postoje izuzeci od pravila.
Znači, ipak dopuštaš da postoji mogućnost da se ponovo zaljubiš u nekoga od koga si se odljubila?

Tj. da ponovo zavoliš nekoga koga si prestala voljeti?
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:19   #14
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Znači, ipak dopuštaš da postoji mogućnost da se ponovo zaljubiš u nekoga od koga si se odljubila?

Tj. da ponovo zavoliš nekoga koga si prestala voljeti?
Ne, sebe ne smatram tim izuzetkom. Sve moje priče su emotivno završene i uz to što su emotivno završene, postoje jako dobri i objektivni razlozi zašto te osobe nisu više dio mog života.

Dopuštam da se nekom drugom to može desiti, ljudi imaju različite životne priče.
Ja ipak preferiram clean start.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:26   #15
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne, sebe ne smatram tim izuzetkom. Sve moje priče su emotivno završene i uz to što su emotivno završene, postoje jako dobri i objektivni razlozi zašto te osobe nisu više dio mog života.

Dopuštam da se nekom drugom to može desiti, ljudi imaju različite životne priče.
Ja ipak preferiram clean start.
Vjerojatno si željela reći da su sve tvoje dosadašnje priče emotivno završene? I da dosadašnje osobe s kojima si bila u vezi nisu više dio tvojeg života?

Ok, na temelju preferencije prema clean startovima možeš tvrditi da će ti modus operandi i u budućnosti najvjerojatnije biti isti, ali ne možeš sa stopostotnom sigurnošću tvrditi da će biti isti.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:37   #16
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Vjerojatno si željela reći da su sve tvoje dosadašnje priče emotivno završene? I da dosadašnje osobe s kojima si bila u vezi nisu više dio tvojeg života?

Ok, na temelju preferencije prema clean startovima možeš tvrditi da će ti modus operandi i u budućnosti najvjerojatnije biti isti, ali ne možeš sa stopostotnom sigurnošću tvrditi da će biti isti.
Pa da, zar nije ovo tema o tome?

Ne mogu vidjeti u budućnost i nisam zagovornik "nikad-ova", ali pretpostavljam odnosno čak se i nadam da neće biti nekih on-off odnosa i reuniona s budućima. Ipak je ljepše kad odnos teče.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:46   #17
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa da, zar nije ovo tema o tome?

Ne mogu vidjeti u budućnost i nisam zagovornik "nikad-ova", ali pretpostavljam odnosno čak se i nadam da neće biti nekih on-off odnosa i reuniona s budućima. Ipak je ljepše kad odnos teče.
Autorica je postavila pitanje da li se moguće ponovo zaljubiti u istu osobu ili nije.

Ja to nisam shvatio kao pitanje o tome kakva su nam dosadašnja iskustva, nego kao pitanje o tome smatramo li to mogućim ili ne.

Naravno da je ljepše kad odnos teče bez prekida. Ali znam za barem jedan slučaj u kojem su partneri sretni zbog toga što su prevladali prekid i ponovo nastavili dalje. A budući da je od tog novog početka do danas prošlo već dobrih tridesetak godina, mislim da im mogu vjerovati da je to zaista tako.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:47   #18
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Autorica je postavila pitanje da li se moguće ponovo zaljubiti u istu osobu ili nije.

Ja to nisam shvatio kao pitanje o tome kakva su nam dosadašnja iskustva, nego kao pitanje o tome smatramo li to mogućim ili ne.

Naravno da je ljepše kad odnos teče bez prekida. Ali znam za barem jedan slučaj u kojem su partneri sretni zbog toga što su prevladali prekid i ponovo nastavili dalje. A budući da je od tog novog početka do danas prošlo već dobrih tridesetak godina, mislim da im mogu vjerovati da je to zaista tako.
Pa ja sam i rekla da ne negiram da je nekima to moguće. Samo govorim o sebi.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:56   #19
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa ja sam i rekla da ne negiram da je nekima to moguće. Samo govorim o sebi.
Da, govoriš o sebi, ali o sebi u sadašnjosti. Tj. o svojim dosadašnjim iskustvima. I o svojoj preferenciji.

Ali ne znaš što budućnost nosi. A može donijeti nekoga zbog koga ćeš odlučiti odustati od te svoje preferencije za clean startom.

Inače je zanimljivo objašnjenje te moje frendice o tome koji je bio njen razlog da ponovo uđe u vezu sa dečkom (a danas mužem) s kojim je jedanput prekinula. Ali to objašnjenje iz pristojnosti ne mogu ovdje citirati.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 01:10   #20
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Niti vjerujem u one "uvijek si bio samo ti" kad se ljudi sretnu nakon jebanja s drugima.
ahahaha meni se povrača od toga

Nisam se nikad ponovo zaljubio i ne vjerujem da može 2 puta u istu osobu
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.