Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 06:32   #81
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Možda u namjeri zakonodavca da IZJEDNAČI vrijednost navedenih?
Daj mi molim te objasni kako ih to izjednačava ako su studiji na istoj razini do sad bili?
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 06:40   #82
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Možda u namjeri zakonodavca da IZJEDNAČI vrijednost navedenih?
Glavni problem hrvatskog obrazovnog sustava:
1. U RH poslovi se dobijaju samo preko veze
2. U svijetu diplome RH su gotovo bezvrijedne i posao dobijaju samo oni koji su struke koja je deficitarna, a i tada moraju nostrificirati diplome.
Ispada na zalost, da jedina opcija onima koji zele ici van raditi kao strucnjaci je studirati vani. Studirati u RH je gubljenje vremena.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 07:55   #83
FER-ovci se ne bi složili s tobom.
A ni medicinari... ni biokemičari. Ni FSB-ovci. Ni farmaceuti. Ni FOI-evci.
Isprika ako sam koga izostavio.

Nitko od njih baš ne dobiva posao po žnori.
Također mi se čini da nemaju problema sa zapošljavanjem vani.

Ali, recimo, jedan komunikolog sa sveučilišta u Požegi...

Da, ali treba učiti...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 08:20   #84
http://skvus.hr/komentar-urednika-od...da-zakonu-hko/

Zanimljiv članak.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 08:25   #85
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
2. U svijetu diplome RH su gotovo bezvrijedne
Odakle ti ovo? Brojke, linkovi?
Quote:
a i tada moraju nostrificirati diplome.
Odakle ti ovo (za zemlje EU)???
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:25   #86
Quote:
Fleka bt kaže: Pogledaj post
Nastavak školovanja na doktorskom studiju nakon završenog diplomskog stručnog je najnormalnija pojava u EU, osim, naravno, u RH. Prijatelj mi je najnormalnije upisao doktorski studij u Sloveniji, nakon završenog stručnog diplomskog. Valja napomenuti da se radi o srodnom, a ne istovjetnom studiju. Položiš razlikovne predmete i studiraj ako možeš ili znaš. Dobro, o Borasu ne treba trošiti riječi, zna se tko je i što.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 08:45   #87
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Možda u namjeri zakonodavca da IZJEDNAČI vrijednost navedenih?
Ti studiji su na istoj razini od 2012. temeljem očitovanja Sveučilišta u Zagrebu. Nisam primjetila da ste imali problema do sada.
Osim toga, na istoj su razini i u svim ostalim zemljama EU i stranci te temeljem ECTS bodova uvijek prevedu na "master".

Quote:
Grimble Gromble kaže: Pogledaj post
Nastavak školovanja na doktorskom studiju nakon završenog diplomskog stručnog je najnormalnija pojava u EU, osim, naravno, u RH. Prijatelj mi je najnormalnije upisao doktorski studij u Sloveniji, nakon završenog stručnog diplomskog. Valja napomenuti da se radi o srodnom, a ne istovjetnom studiju. Položiš razlikovne predmete i studiraj ako možeš ili znaš. Dobro, o Borasu ne treba trošiti riječi, zna se tko je i što.
Ljudi sa stručnih studija idu van (Slovenija, Austrija, Njemačka) kako bi nastavili s područjima koja ih zanimaju jer je kod nas to nemoguća misija.
Ne samo to, nego dobiju i stipendije i subvenciju najčešće. Nakon svega onda i prigodno ostanu tamo.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 10:15   #88
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Ljudi sa stručnih studija idu van (Slovenija, Austrija, Njemačka) kako bi nastavili s područjima koja ih zanimaju jer je kod nas to nemoguća misija.
Ne samo to, nego dobiju i stipendije i subvenciju najčešće. Nakon svega onda i prigodno ostanu tamo.
Naravno da netko tko je završio strojarstvo na veleučilištu ne može dalje nastaviti školovanje, propala bi država i tržište rada kada bi se to dopustilo. Ipak je onaj na sveučilišnom studiju obradio više gradiva. Na veleučilištu je pokriveno 90% matematike npr. koju prođu na sveučilištu (često isti profesori). To te ipak definira kao čovjeka, radnika, inženjera... jer svo učenje prestaje onog trenutka kada diplomiraš. Bolje loš student sa sveučilišta nego dobar sa veleučilišta.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 12:05   #89
Quote:
Fleka bt kaže: Pogledaj post
Bolje loš student sa sveučilišta nego dobar sa veleučilišta.
Reče niti jedan privatnik ikad..
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 16:17   #90
Quote:
Fleka bt kaže: Pogledaj post
Naravno da netko tko je završio strojarstvo na veleučilištu ne može dalje nastaviti školovanje, propala bi država i tržište rada kada bi se to dopustilo. Ipak je onaj na sveučilišnom studiju obradio više gradiva. Na veleučilištu je pokriveno 90% matematike npr. koju prođu na sveučilištu (često isti profesori). To te ipak definira kao čovjeka, radnika, inženjera... jer svo učenje prestaje onog trenutka kada diplomiraš. Bolje loš student sa sveučilišta nego dobar sa veleučilišta.
Naravno, ovo je isto odlika vrhunskih studenata i radnika, pogotovo u tehničkim strukama.
Što se sad ima učiti nove tehnologije, nije još ni XX godina prošlo od diplome, ipak je na fakultetu najnovije gradivo, staro ni možda 40 godina, i sad tu netko dođe s glanc novim stvarima....

Naravno da onda studenti stručnog studija ne valjaju, ne valja nitko tko bi mogao biti konkurencija....
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 19:00   #91
Quote:
Fleka bt kaže: Pogledaj post
jer svo učenje prestaje onog trenutka kada diplomiraš.
Bubne i ostane živ... E moj sveučilištarcu, u tome i jest problem. Ljenčine i neradnici koji se jedva provuku kroz taj sveučilšni studij i onda smatraju da im svijet nešto duguje. I naravno onda je navodna "poplava" diplomanata stručnih fakulteta kriva što ne možeš dobit posao.
ancap is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 23:14   #92
Quote:
ancap kaže: Pogledaj post
Bubne i ostane živ... E moj sveučilištarcu, u tome i jest problem. Ljenčine i neradnici koji se jedva provuku kroz taj sveučilšni studij i onda smatraju da im svijet nešto duguje. I naravno onda je navodna "poplava" diplomanata stručnih fakulteta kriva što ne možeš dobit posao.
Irony not detected.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 05:59   #93
Quote:
Fleka bt kaže: Pogledaj post
Irony not detected.
Nit nije ironija već surovi opis stvarnosti.

Kako drugačije opisati mainstream osobe koja izjavi:


jer svo učenje prestaje onog trenutka kada diplomiraš
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 10:33   #94
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nit nije ironija već surovi opis stvarnosti.

Kako drugačije opisati mainstream osobe koja izjavi:


jer svo učenje prestaje onog trenutka kada diplomiraš
Pročitaj moje postove u ovoj temi, nema ih puno, pa onda vidi što si napisao.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 10:41   #95
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nit nije ironija već surovi opis stvarnosti.

Kako drugačije opisati mainstream osobe koja izjavi:


jer svo učenje prestaje onog trenutka kada diplomiraš
Kao sklonost sarkazmu?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:49   #96
Takva rečenica ne može potpasti pod bilo koji oblik humora, niti u paralelnom svemiru, jer jednostavno nije smiješno. Više je šokantno.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:16   #97
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
FER-ovci se ne bi složili s tobom.
A ni medicinari... ni biokemičari. Ni FSB-ovci. Ni farmaceuti. Ni FOI-evci.
Isprika ako sam koga izostavio.

Nitko od njih baš ne dobiva posao po žnori.
Također mi se čini da nemaju problema sa zapošljavanjem vani.

Ali, recimo, jedan komunikolog sa sveučilišta u Požegi...

Da, ali treba učiti...
U obitelji imam Zg FERovca sa 13 godina iskustva u Ericson Tesla iz Zg i Magisterijem Data Sciencentist zavrsenog u UK, koji ne moze naci posao u struci u UK - zivi tamo 6 godina. Price o Zg FERovcima za koje se svi otimaju objesi macku o rep.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:28   #98
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
I dalje to nema apsolutno nikakve veze sa stručnim ili sveučilišnim studijem ili priznavanjem statusa. Privatni poslodavac zna što traži. Traži nekoga tko će mu donijeti vrijednost. Živo mu se jebe čiju diplomu će donjeti. Znaš onu, tko leti taj i vrijedi? Ako je netko sposoban i može sa stručnim biti efikasniji i bolji od nekoga sa sveučilišnim studijem, onda će zaposliti njega i obrnuto. Privatnik će se najmanje zamarati oko titule ili činjenice s kojeg je netko studija došao. Zato postoji praktični probni rad.

Državi ionako nije bitno jer posao dobivaš nekim drugim putevima.
Upravo tako.

Odgovorila si većinu stvari,po meni,dobro.Iako,naši privatnici su po mentalnom sklopu još debelo u socijalizmu-većina.

O težini bi se dalo pričati.Isto kao jel,gledano na Sveučilište u Zagrebu,jel na jednom fakultetu lako dobiti diplomu,na drugome teže itd.A neki fakulteti su stvarno sprdačina.

Ali,ono što je najgore,da su i mladi ljudi navikli na jedan sasvim drugi,glupi sistem.

U javnom sektoru su pogotovo poslije rata zapošljavani ljudi s SSS (čak i NSS) koji,čast izuzecima je ono najgore što je bilo na tržištu.Kasnije,da bi bili članovi akademske zajednice dobivali su i sveučilišne diplome.

Dan danas,plaće i radna mjesta su određeni razinom obrazovanja!

Imaš sada nevjerovatni slučaj da liječnik,specijalist,ne može biti ravnatelj te ustanove nego mora biti netko s dr.sc tj. još s zvanjem doc. ako se ne varam (iako realno,zašto bi čovjek medicinske struke trebao i biti prvi čovjek ustanove? dovoljno je da bude pomoćnik zadužen za ljudske resurse).

Uglavnom,da ne duljim.

Pravom privatniku,konkretno meni,je bitno da dobijem inženjera koji će mi donositi profit,iz kojeg ću se moći razvijati,ulagati i na kraju krajeva njemu ponuditi bolje radne uvjete.

Ima li on diplomu struč.studija 3 godine,5 godina,dr.sc. meni je to manje bitno (svakom privatniku koji se bori na slobodnom tržištu).

Ja ne dobivam novce na temelju njegove diplome,godina,ljepote,imena,prezimena....nego na temelju njegovog znanja i koliko sam uspio ja (kao kvalitetan ili nekvalitetan poduzetnik) unovčiti njegovo znanje.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:33   #99
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
U obitelji imam Zg FERovca sa 13 godina iskustva u Ericson Tesla iz Zg i Magisterijem Data Sciencentist zavrsenog u UK, koji ne moze naci posao u struci u UK - zivi tamo 6 godina. Price o Zg FERovcima za koje se svi otimaju objesi macku o rep.
Neka oženi Britanku, po mogućnosti Engleskinju. Neki poslovi rezervirani su samo za domicilno stanovništvo i strance ne uzimaju u obzir.

O tim stvarima se rijetko kada diskutira, a iznimno su važne. Neke pozicije, tvrtke u nekim zemljama ako niste odgovarajuće nacionalnosti, vjere(tipa bliskoistočnih zemalja gdje u neke firme ili poslove ne zapošljavaju nemuslimane) ili čak i rase, ne možete aplicirati tj. vaš CV će završiti u smeću onog dana kad ga pošaljete. Da, to je ružno i nije korektno ali je itekakva realnost.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:37   #100
Oprostite ako spamam ili trolam ili što već , ali čemu raspravljanje o ovoj temi ako su prije mjesec dana izjednačeni ti isti studiji? o.0
strongenough is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.