Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 02:36   #181
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Tražene cijene na Njuškalu su 2000€

Što onda traže u ovim drugim kvartovima? Bubrege? Najmlađu kćer?


Uparavo to...
simpatizer is offline  
Old 24.02.2018., 02:46   #182
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Neko misljenje za Blatine?

Osin misec dana provedenih na Firulama, u zivotu nisan na juznoj strani Splita proveja vise od par uri u komadu (i to najvise u O'Hare )(aj dobro, i na Znjanu, al to se nisan kupa )
Blatine mi se pare OK, sve je blizu, cak i plaze, al kazen, neman pojma o kvartovima s juzne strane Splita kakvi su za zivit.

Isto tako u igri je i Mrtojak i Trstenik, al drugi red od mora (Papandopulova), jer se za prvi red nema love
Blatine su ekstra sta se tice polozaja..ali zgrade su katastrofa..ka i parking..infrastriluktura ok..ima nesto.parkica i dobri sportski tereni..fali ducana..po meni izbor jako dobar a zene top topova...trstenik neato slabiji sta se tice sadrzaja ali zgrade kvalitetnije a i blize si plazi, puno bolje koncipiran i planski napravljen...zene isto dobre..mertojak betonska djungla...ali ako imas dobar stan sa pogledon lipo je, zene ok.. znjan pola.kaos pola vrh kako di ali vidi se da je neplanski...

Po meni najbolji kvart je spinut..dobra kvaliteta zgrada...zelenilo...sportski tereni...infrastruktura..centar grada a opet malo izdvojen...ali i piza...

Iza njega bacvice...pa manus...lucac...gripe itd.
simpatizer is offline  
Old 24.02.2018., 09:35   #183
Di danas smrdi??
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 24.02.2018., 09:45   #184
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ne nego iza Higjenskog.

Pa ti si me posla u Kauflanda a ja neću jer iman bliže a kako si postole spomenia valjda ima koje i u Jokera.

Uglavnom svaki kvart ima neke svoje dobre strane, aj dobro ne baš svaki, i stvar je i navike i potribe a u nekin varjantama i mogućnosti a šta se mene tiče iz Spinuta se nisan nikad maka i neću.
Gjermano ili Rudjer?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 24.02.2018., 10:30   #185
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Sta bi onda rekli stanovnici dalmatinske zagore ispod cijih nogu proticu vode prije nego izbiju kao vrelo Zrmanje, Krke, Jadra, Zrnovnice, Cetine...?

Kakve crne podzemne vode bokte, cili Split lezi na nekin podzemnin vodama. Od Zente (ukljucujuci i Zentu) do Stobreca, prije nego je Rojs nasuja ono sranje su potoci izbijali svaki 20 m (zato se u Zenti nakuplja travuljina po dnu i konopima o brodova). To je normalna stvar u prirodi. Podzemne vode naime.
Isto tako Spinut nije samo Marjan, Spinut je i Kineski Zid i Karamanova, di tamo ima vlage? Pogotovo na 20. katu? Veci je utjecaj ozonskih rupa na gornjin katovima nego podzemnih voda. To su bapske price.
Isto tako klima u Spinutu je identicna klimi u ostatku Splita. Nema Marjan nikakav utjecaj na nju, osim u onin ulicama koje direktno ulaze u Marjan. A to je sve skupa 3 ulice. Mada Spinut generalno i u ostalin ulicama zimi izgleda mracno, hladno i vlazno. Al to je samo dojam, ponajprije zbog puno zelenih povrsina.

Spinut meni u jednu ruku je atraktivan a u drugu i nije. Blizu su skole, sportski klubovi koji su mi zanimljivi (Gusar, Labud), a u drugu ruku centar grada izumire i sad za svaku vecu obiteljsku spizu moras potegnit dalje od Spinuta, tj. sidat u auto isto ka da si i u Solinu. Tj. ako oces u Konzuma, Knauflanda ili ove vece ducane, njih nema u Spinutu ni u blizini (barem mi nije poznato). Nekako se kroz maglu sican da je Lidl prisutan u onoj novoj zgradi.
Ako os kupit postole vise se nemos zaletit u Planike ili u Bosansku, nego moras potegnit do CC1 ili Mall of Split. Tako da...nije vise ni Spinut sta je bija.
Sta se lucice tice, Spinut mi je odgovara dok mi je brod bija na Mornara, medjutim vise nije.
Al dobro dodje za prosetat se do lucice. Kako me stari jos sedandesetih godina naucija, nema bolje relaksacije od setnje lucicon i gledanja brodova. I skidanja ideja kako sklepat svoju ruzinu o broda

Kad smo secirali Spinut red bi bija da se dotaknemo Meja. Tamo ne bi zivija ni da mi poklone kucu. Proda bi je automacki ko automacki mjenjac.
Za svaku glupost tribas sidat u auto i di god krenija triba ti najmanje 45 minuta do bilo kojega dila grada kroz onaj tunel. Prolazit kroz tunel nekoliko puta dnevno, mislin da bi izludija za misec dana. Bija san jedanput radija ka dostavljac pa san to mora prirodon posla, te su Meje brate izolirane gore nego Srinjine. Ne znan po cemu je to neki elitni kvart. Bacvice su deset puta bolje. Sa Baca ti triba 5 minuta pjeske do Rive i 5 minuta pjeske do Bolnice ili 10 minuta do Prime 3.
Svasta si ti nadrobija.

Znam sta spada u Spinut od Matoseve do Karamanove...Zr.fran. do Jobove.

Ako nisi cuja za podzemne vode i izreku starih Splicana ja ti nisan kriva.

Jel znas za Pisove barake i statistiku umrlih od karcinoma?

Najbolji dio Spinuta je Teslina, Rendićeva, Matoševa, Berislavića, Zr.Fran.

Spinutu priznajem prednost, a to je Marjan.
BBC drama is offline  
Old 24.02.2018., 11:16   #186
Ja sam na Bačvice uzeo stan od 128 kvadrata za 200k
Može se nac ako se njuška.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Old 24.02.2018., 11:56   #187
Dobra cijena ali malo ih je koji mogu dat (250) skupa sa uređenje.
BBC drama is offline  
Old 24.02.2018., 12:00   #188
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Dobra cijena ali malo ih je koji mogu dat (250) skupa sa uređenje.
E kad bi 50k bilo dovoljno za uređenje.
Tuka bi se nogama u guzicu.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Old 24.02.2018., 12:16   #189
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Gjermano ili Rudjer?
Luka Botić.

Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Svasta si ti nadrobija.

Znam sta spada u Spinut od Matoseve do Karamanove...Zr.fran. do Jobove.

Ako nisi cuja za podzemne vode i izreku starih Splicana ja ti nisan kriva.

Jel znas za Pisove barake i statistiku umrlih od karcinoma?

Najbolji dio Spinuta je Teslina, Rendićeva, Matoševa, Berislavića, Zr.Fran.

Spinutu priznajem prednost, a to je Marjan.
U Poljud sadit nikad gradit. Ali ta izreka ti se ne odnosi na izgrađeni dio Spinuta jer to nije Poljud ali da ima podzemnih voda ima i najgore su ispod prvog Kineskog jer je tamo jedan izvor koji je osta u ili blizu temelja i cijevim je kroz poljudsku cestu odveden u more u lućici Mornara međutim kako je sve to puno izgrađeno pa nema više slobodnih nebetoniranih površina i te vodurine nema ka prije.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 24.02.2018., 15:59   #190
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Svasta si ti nadrobija.

Znam sta spada u Spinut od Matoseve do Karamanove...Zr.fran. do Jobove.

Ako nisi cuja za podzemne vode i izreku starih Splicana ja ti nisan kriva.

Jel znas za Pisove barake i statistiku umrlih od karcinoma?

Najbolji dio Spinuta je Teslina, Rendićeva, Matoševa, Berislavića, Zr.Fran.

Spinutu priznajem prednost, a to je Marjan.
Naravno da san cuja za izreke starih Splicana. Zato ih i jesan nazva bapskim naklapanjima, jer to realno i jesu.
Koje su to statistike umrlih od karcinoma? To su provjerene informacija ka one iz Banovine da ne smu objavit novinarima da je voda iz spine zatrovana, al eto slucajno je procurilo pa svi u Splitu znaju osin novinara?
Cili Split lezi na nekin vodama, kako onda ne umiru ljudi po drugin kvartovima?
Cila vlaska lezi na nekin vodama, pa su ljudi krsniji i zdraviji nego ovi vlaji sta su odselili prije 40 godina pa sad zive u Splitu.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 24.02.2018., 16:05   #191
Ako sam dobro razumio, radi se o terenu slabije čvrstoće tla zbog obilja podzemnih voda.

Nije li logičnije da se "sadi, ne gradi" odnosi na navodnjavanje /zalijevanje, odnosno teškoće s temeljenjem, a ne na drvenu dalmatinsku znanost o korelaciji voda i karcinoma?
Lord Byron is offline  
Old 24.02.2018., 16:43   #192
Naravno, u vrimenima kad su se radile primitivne kamene nastambe bez ikakvih izolacija bilo je samoubojstvo gradit na blatnome tlu di izvire voda, jer bi ti plivala kuca ili konoba i jer bi sve smrdilo po tufini i bilo puno gljivica. Naravno da je takva nastamba onda bila opasna po zdravlje.
Danas kad stanovnici kineskoga zida zive deset metara iznad tih voda (ako ih je uopce ista ostalo, tj. ako nisu gradnjom preusmjerene) sta im moze smetat?
Nema tamo nista vise voda nego u drugin kvartovima Splita.
Prije je od Zente do Stobreca izbijala voda svakih 20 m. Jos uvik u Zenti izvire, zato je tamo more puno travuljine.
Na Trsteniku se jos uvik potok ulije u more. Na Znjanu je kraj onih trampulina sve plivalo u neka doba godine, cak i topole rastu ka da si u Slavoniji kraj neke rijeke. Ispod onih nakaradnih zgrada na Znjanu izvire voda pa izgleda ka da in curi kanalizacija ispod ponistre.
Cili Split je nekad bija pun izvora osin valjda najviseih dijelova Splita (logicno).
Sta kaze statistika umiru li po ostalin spliskin kvartovima ka muve?

Daleko je veci utjecaj na zdravlje imalo industrijsko oneciscenje nekad i rad u Salonita (azbestoza) ili Jugoplastike/Jugovinila/Brodogradilistu (udisanje raznih para i ljepila) nego ikakve podzemne vode.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 24.02.2018., 21:30   #193
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Nemojte mi u Spinut ima nas dovoljno.
Nije ni za baciti. Taman ima zelenila na bacanje. Osobno mi je najdraži dio uz Marjan jer je eto šumica na par koraka. Izgleda mi nekak ružno izvana ali dobro iznutra.

Nisu mi čak loše Blatine iako su urbana džungla u punom smislu riječi. Mrvicu dalje od centra ali zato blizu bolnicama i plažama. Ovak vizualno mi još dobro stoje Ravne Njive koje smatram najbolje uređenim dijelom grada. Možda su one niskokatne zgrade suvišne jer su mogle i veće ali sve u svemu ljepe su iznutra i izvana. Lijepo mi izgledaju Pujanke unatoč nešto lošijoj južnoj strani ali dobro su planirane. Zanimljive su Meje koje djeluju dosta izolirano. Ono, da nema Banovine i lučice, izuzev ljeta ondje ne bi bilo života. Za odmorit se od gradske vreve vrh. Neloš je Kman iako djeluje čudno sa zgradama na južnoj i sjevernoj strani i kućama unutar...čak mi izgleda nekak prometno izoliranim u odnosu na lokaciju.
Imran is offline  
Old 24.02.2018., 21:36   #194
da spinut ... malo bolje od pujanki,
jel u spinutu 20 % stanova ikad vidi sunca?

ko ima novaca bače,firule,trstenik.
ko ima manje novaca ništa sjevernije od vukovarske ulice i ništa istočnije od brune bušića...

sve drugo moš živit i u solinu ili sveton kaji
sidrun is offline  
Old 25.02.2018., 21:42   #195
A i Solin i Sveti Kajo su dosli skupi ka da i u Splitu kupujes. I to neka injula novogradnja od kartona.

Neko misljenje za Mrtojak? Osin sta stanovi imaju nemoguce tlocrte, ima li jos kakvih negativnih/pozitivnih strana
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 25.02.2018., 23:26   #196
Parking, nemogućnost pristupa prve pomoći, vatrogasaca, očajna kvaliteta gradnje, neke zgrade sunca vidjele nisu. Najbolji dio mi je prvi red...one male zgrade u Doverskoj sa pogledom na more, mada ni Odeska nije loša.
Sve u svemu, je južna strana ali ...bez auta i more je daleko. Mislim da se teško vratit uz onu uzbrdicu, još kad sunce upekne.
BBC drama is offline  
Old 26.02.2018., 00:29   #197
Za parking znan da je ajme, al kvaliteta...sta je stvarno tako losa kvaliteta gradnje?

Kako kotiraju zgrade u Papandopulovoj po tom pitanju, te kako kotira Krstarica?
Bija lani neki lipi dvoetazni stan u Krstarici za pristojnu cifru. A I prije par godina neki poznanik proda stan na zadnjemu katu Krstarice za 90 000 jer da niko nece to kupi posto je zadnji kat. A pogled iz stana od Omisa priko Braca, Visa, Solte, Ciova, Marjana...

A sta se pogleda tice, izgleda da zgrade na Kili imaju najbolji pogled u gradu. Od Srinjina, Omisa, Braca, Solte, Splita, Marjana, Trogira, Solina, Vranjica...nema sta se ne vidi. Plus Lovrinac
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 26.02.2018., 09:24   #198
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Za parking znan da je ajme, al kvaliteta...sta je stvarno tako losa kvaliteta gradnje?

Kako kotiraju zgrade u Papandopulovoj po tom pitanju, te kako kotira Krstarica?
Bija lani neki lipi dvoetazni stan u Krstarici za pristojnu cifru. A I prije par godina neki poznanik proda stan na zadnjemu katu Krstarice za 90 000 jer da niko nece to kupi posto je zadnji kat. A pogled iz stana od Omisa priko Braca, Visa, Solte, Ciova, Marjana...

A sta se pogleda tice, izgleda da zgrade na Kili imaju najbolji pogled u gradu. Od Srinjina, Omisa, Braca, Solte, Splita, Marjana, Trogira, Solina, Vranjica...nema sta se ne vidi. Plus Lovrinac
Ona inšempjana vojska je Krstaricu gradila kao dodatak bolnici odnosno kao dio bolnice za ne daj bože i napravljena je baš tvrdo.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 26.02.2018., 10:00   #199
Za Krstaricu znan da je kvalitetna, nego me zanimalo za zgrade u Papandopulovoj i Mrtojaku. To nisu bile vojne zgrade.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 26.02.2018., 10:23   #200
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Za Krstaricu znan da je kvalitetna, nego me zanimalo za zgrade u Papandopulovoj i Mrtojaku. To nisu bile vojne zgrade.
ma zgrade izgrađene do 90 tih su više manje sve kvalitetne...
simpatizer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.