Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2018., 12:20   #61
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Nije malo bahato omalovažavati razloge za takvo što u jednoj vrlo logičnoj i uređenoj zemlji? Mislim, ti znaš bolje od njih? Hajde...
Da su toliko logična i uređena zemlja ne bi im se dogodilo ovo https://en.wikipedia.org/wiki/2008%E...nancial_crisis .
blort is offline  
Old 03.02.2018., 12:22   #62
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ja gledam iz daljine i umirem od smijeha! Znači unesco ili tak nekaj!

evo dobrog poklona za tebe: https://www.google.hr/search?biw=136...zoXj5jyMnorPM:
wild rider7 is offline  
Old 03.02.2018., 16:01   #63
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
znaci, nema rata, sve je u najboljem redu

ali ipak nekima smetaju muskarci koji su otisli svojim putem i paradoksalno - pokret za prava muskaraca??
kako nekome moze smetati pokret za necija prava?
znaci li to da netko ne bi trebao imati prava ili da necija prava nisu vazna??
Sašice, znaš li ti uopće za što se točno zalažu ti pokreti ili nikad nisi došao dalje od njihovih naziva?

Da, svačija su prava važna. Međutim, ne smatram da su muškarcima potrebna neka dodatna prava jer si već i ovako dovoljno uzimaju za pravo.

Ono što im je potrebno jest solidarnost, suosjećanje i razumijevanje. Patrijarhat nam je u nasljeđe ostavio svjetonazor u kojem se na muškarce gleda kao na potrošnu robu, pa se tako premalo pažnje posvećuje zaštiti njihovog života i zdravlja. Ti si već nekoliko puta iznio primjere drvosječa, vatrogasaca i ljudima u sličnim zanimanjima - neka konstruktivna aktivnost pokreta za muška prava bila bi povećavanje sigurnosti u takvim zanimanjima, adekvatnija financijska naknada, itd. No, to bi previše smrdilo na socijalizam, pa se virtualni ratnici ne žele u to miješati. Važnije im je galamiti zašto se rodne kvote ne odnose i na drvosječe iako su sjekiru u životu nisu vidjeli (Warcraft se ne računa).

MGTOW nisu muškarci koji su otišli svojim putem. Da jesu, bavili bi se nekim svojim muškim zanimacijama u kojima im se babe ne bi trebale plesti. To je hrpetina trolova koja mrzi sve što je žensko zato što nisu nikad dobili vagine, ili su taj komadić pičetine morali malo preskupo platiti budući da su naletjeli na smeće u ženskom obličju. (Da, i među ženama ima smeća, začudio bi se kakvog. Ušminkanog, dotjeranog, namirisanog, pristojnog i hihotavog smeća. Ja ga lako prepoznajem jer mi hormoni ne remete više kognitivne funkcije, ali naivni muškarac lako može upasti u njihove mreže jer mu nije jasno kako neko takvo stereotipno i umiljato žensko može biti opasnije od zvečarke.)

Što se feminizma tiče... nikad nisam uspjela uloviti onaj treći val, tako da ne razumijem njihove troluše. Ni koji im je kuki, žele li uopće kuki ili ne žele i tako to. Jasno mi je samo da galamom privlače pažnju na svoje inače posve nezanimljive osobnosti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 03.02.2018., 16:12   #64
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Da, svačija su prava važna. Međutim, ne smatram da su muškarcima potrebna neka dodatna prava jer si već i ovako dovoljno uzimaju za pravo.


Mihail Suslov is offline  
Old 03.02.2018., 17:05   #65
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Ne, ova tema nije poligon za rat među spolovima, upravo suprotno.
Svi koji to žele imaju na raspolaganju sve ostale teme na LjES-u.
Baš je dobra tema

Quote:
Ovo je tema za sve forumašice i forumaše kojima je dosta igrati se rata i koji su spremni mahnuti bijelom zastavom i sjesti za pregovarački stol.
Možda i nešto naučiti od publike koja se oduvijek čudi da nekakav rat uopće postoji.


Quote:
Prvo, razinu međuspolne ogorčenosti i razine otrova kojim se spolovi međusobno časte sreo sam samo na forumu. U toj mjeri.
Za razne pokrete čudnih kratica također.
E sad, prvi moj upitnik je koliko je to uzelo maha ili je forumska specifičnost da okuplja ogorčene? Ili su ljudi, posebno žene, koje sam ja susretao neiskrene?
Mislim da je forum odjek misli a uživo ne dijelimo tako olako svoje prave misli. "Kulturni smo", izbjegavamo sukobe i tenzije jer je mnogo teže obraniti se.
Zato je internet zanimljiv, kao da pruža uvid u "podsvjesni" dio.

Quote:
Upoznao sam i imao odnose sa svakakvim ženama ali nikako ne mogu shvatiti, kako to preraste u netrpeljivost (da ne kažem mržnju) prema svim ženama? Kako? (ili obratno, jasno)
Smatram da netrpeljivost zapravo izvire iz nemogućnosti samo-priznanja odgovornosti u odabiru partnera- dakle- ne mogu sebi priznati da bi neke stvari trebalo mijenjati.
I još mnogo mnogo "psihologije".


Quote:
Koliko je bedasto kriviti bivšu jer je takva kakva je?
Pa to još malo generalizirati na cijeli rod.
Ili je to jednostavno lakše nego sebi priznati da bi neke stvari trebali mijenjati?
Vrlo

Što se tiče neiskrenosti...mogla bih u društvo, o tome kako je žena "odgajana" da bude "u sjeni" iza muškarca. U toj sjeni oblačić obrane je bila emocija. A muškarce se odgajalo da odu u drugu sjenu, suzbijanje emocija da bi mogao biti "ispred". Na to su utjecala oba spola, međusobna iznimno zapetljana manipulacija.

Žena je potencirala "uspjeh" kao mušku snagu što je njoj olakšalo neke stvari a muškarac je potencirao "emociju" kod žene (bivajući njenim "zaštitnikom") davajući joj time zapravo "oružje", kao što žena daje oružje muškarcu u drugom smislu. Istovremeno su jedno kod drugog omalovažavali (i dan danas) to što su sami potencirali, u suprotnom ne bi se moglo stvoriti oružje.

Ako nema rata, zašto smo ustrojeni na takav način, "dizajnirani" u smislu obrane i napada?

Da li je čitav taj koncept isključivo društveno uvjetovan, koliko biologija tu ima utjecaja, a, onda, opet, dugoročno provlačenje ljudskog gena kroz društvene ustroje vrlo vjerojatno je ostavilo i "otisak" na biološkoj razini?

Da li je svrha evolucije "ispravljanje krivih drina"? Ponekad su krive drine neophodne, da li možda da prihvatimo da je razvoj do dana današnjeg jednostavno bio "nužan" da opstanemo dovoljno dugo dok se ne razvije drugi dio svijesti a, potom, otplutamo u novi svijet "nove" svijesti...?
__________________
Don't linger, it's only words.

Zadnje uređivanje Verdadera : 03.02.2018. at 17:09. Reason: zaboravih navodnike
Verdadera is offline  
Old 03.02.2018., 17:07   #66
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ono što im je potrebno jest solidarnost, suosjećanje i razumijevanje.
Da, gledanje muškarca kao čovjeka a ne uloge. Isto bi trebalo ići i za obratni spol.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Old 03.02.2018., 17:37   #67
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post
Baš je dobra tema

Što se tiče neiskrenosti...mogla bih u društvo, o tome kako je žena "odgajana" da bude "u sjeni" iza muškarca. U toj sjeni oblačić obrane je bila emocija. A muškarce se odgajalo da odu u drugu sjenu, suzbijanje emocija da bi mogao biti "ispred". Na to su utjecala oba spola, međusobna iznimno zapetljana manipulacija.

Žena je potencirala "uspjeh" kao mušku snagu što je njoj olakšalo neke stvari a muškarac je potencirao "emociju" kod žene (bivajući njenim "zaštitnikom") davajući joj time zapravo "oružje", kao što žena daje oružje muškarcu u drugom smislu. Istovremeno su jedno kod drugog omalovažavali (i dan danas) to što su sami potencirali, u suprotnom ne bi se moglo stvoriti oružje.

Ako nema rata, zašto smo ustrojeni na takav način, "dizajnirani" u smislu obrane i napada?

Da li je čitav taj koncept isključivo društveno uvjetovan, koliko biologija tu ima utjecaja, a, onda, opet, dugoročno provlačenje ljudskog gena kroz društvene ustroje vrlo vjerojatno je ostavilo i "otisak" na biološkoj razini?

Da li je svrha evolucije "ispravljanje krivih drina"? Ponekad su krive drine neophodne, da li možda da prihvatimo da je razvoj do dana današnjeg jednostavno bio "nužan" da opstanemo dovoljno dugo dok se ne razvije drugi dio svijesti a, potom, otplutamo u novi svijet "nove" svijesti...?
dobro opisano, tradicionalna uloga oduzima čovjeku pol identiteta
mantisa is offline  
Old 03.02.2018., 17:42   #68
pročitao sam par postova od diskutantice verdadere i oni mi ulijevaju nadu u bolje sutra.

oni mi kažu da je čovjek još uvijek živo biće sa osjećajima.
Kapo O'makine is offline  
Old 03.02.2018., 17:42   #69
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Sašice, znaš li ti uopće za što se točno zalažu ti pokreti ili nikad nisi došao dalje od njihovih naziva?

Da, svačija su prava važna. Međutim, ne smatram da su muškarcima potrebna neka dodatna prava jer si već i ovako dovoljno uzimaju za pravo.

Ono što im je potrebno jest solidarnost, suosjećanje i razumijevanje. Patrijarhat nam je u nasljeđe ostavio svjetonazor u kojem se na muškarce gleda kao na potrošnu robu, pa se tako premalo pažnje posvećuje zaštiti njihovog života i zdravlja. Ti si već nekoliko puta iznio primjere drvosječa, vatrogasaca i ljudima u sličnim zanimanjima - neka konstruktivna aktivnost pokreta za muška prava bila bi povećavanje sigurnosti u takvim zanimanjima, adekvatnija financijska naknada, itd. No, to bi previše smrdilo na socijalizam, pa se virtualni ratnici ne žele u to miješati. Važnije im je galamiti zašto se rodne kvote ne odnose i na drvosječe iako su sjekiru u životu nisu vidjeli (Warcraft se ne računa).

MGTOW nisu muškarci koji su otišli svojim putem. Da jesu, bavili bi se nekim svojim muškim zanimacijama u kojima im se babe ne bi trebale plesti. To je hrpetina trolova koja mrzi sve što je žensko zato što nisu nikad dobili vagine, ili su taj komadić pičetine morali malo preskupo platiti budući da su naletjeli na smeće u ženskom obličju. (Da, i među ženama ima smeća, začudio bi se kakvog. Ušminkanog, dotjeranog, namirisanog, pristojnog i hihotavog smeća. Ja ga lako prepoznajem jer mi hormoni ne remete više kognitivne funkcije, ali naivni muškarac lako može upasti u njihove mreže jer mu nije jasno kako neko takvo stereotipno i umiljato žensko može biti opasnije od zvečarke.)

Što se feminizma tiče... nikad nisam uspjela uloviti onaj treći val, tako da ne razumijem njihove troluše. Ni koji im je kuki, žele li uopće kuki ili ne žele i tako to. Jasno mi je samo da galamom privlače pažnju na svoje inače posve nezanimljive osobnosti.
vrlo opcenito i okvrino, u stvari me ne zanimaju toliko da bih isao dublje kopati
ali, ne mozes poreci da su nastali iz nekog razloga, zar ne?


ne smatram da su muškarcima potrebna neka dodatna prava jer si već i ovako dovoljno uzimaju za pravo.
Patrijarhat nam je u nasljeđe ostavio svjetonazor u kojem se na muškarce gleda kao na potrošnu robu, pa se tako premalo pažnje posvećuje zaštiti njihovog života i zdravlja.
Ja ga lako prepoznajem jer mi hormoni ne remete više kognitivne funkcije, ali naivni muškarac lako može upasti u njihove mreže jer mu nije jasno kako neko takvo stereotipno i umiljato žensko može biti opasnije od zvečarke.

ove gornje tri recenice su tvoje
vidis li mozda kakvo nepodudaranje izmedu prve i ostale dvije?


za razliku od feministica, ja jesam za ravnopravnost
ali onu pravu, ne da se sve kaj ide zenama na ruku naziva ravnopravnost
uopce ne vidim problem da svaka odrasla jedinka ima kompletna prava i kompletne obaveze
ZgSash is offline  
Old 03.02.2018., 17:43   #70
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post
Što se tiče neiskrenosti...mogla bih u društvo, o tome kako je žena "odgajana" da bude "u sjeni" iza muškarca. U toj sjeni oblačić obrane je bila emocija. A muškarce se odgajalo da odu u drugu sjenu, suzbijanje emocija da bi mogao biti "ispred". Na to su utjecala oba spola, međusobna iznimno zapetljana manipulacija.

Žena je potencirala "uspjeh" kao mušku snagu što je njoj olakšalo neke stvari a muškarac je potencirao "emociju" kod žene (bivajući njenim "zaštitnikom") davajući joj time zapravo "oružje", kao što žena daje oružje muškarcu u drugom smislu. Istovremeno su jedno kod drugog omalovažavali (i dan danas) to što su sami potencirali, u suprotnom ne bi se moglo stvoriti oružje.

Ako nema rata, zašto smo ustrojeni na takav način, "dizajnirani" u smislu obrane i napada?

Da li je čitav taj koncept isključivo društveno uvjetovan, koliko biologija tu ima utjecaja, a, onda, opet, dugoročno provlačenje ljudskog gena kroz društvene ustroje vrlo vjerojatno je ostavilo i "otisak" na biološkoj razini?

Da li je svrha evolucije "ispravljanje krivih drina"? Ponekad su krive drine neophodne, da li možda da prihvatimo da je razvoj do dana današnjeg jednostavno bio "nužan" da opstanemo dovoljno dugo dok se ne razvije drugi dio svijesti a, potom, otplutamo u novi svijet "nove" svijesti...?
Jebeno razmišljanje I dobro postavljanje pitanja..
Mihail Suslov is offline  
Old 03.02.2018., 17:46   #71
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
dobro opisano, tradicionalna uloga oduzima čovjeku pol identiteta
hmm, mislim da joj nije to bila poanta. Možda griješim ali čini mi se da se više pita u postu nego što tvrdi neku misao..što jest dobro..
Mihail Suslov is offline  
Old 03.02.2018., 17:55   #72
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Još jedan koji ozbiljno forum doživljava! Veliš ti si normalan jer se čudiš kako to da ti ne mrziš žene ,a upoznao si ih svakakvih! Ma bravo za tebe! Dobrodošao u 2 b razred osnovne škole! Forumske teme ozbiljno doživljavat gdje ljudi laprdaju gluposti oko borbe među spolovima i još se divit samome sebi kako sam si ja super!
A ti se siroče od silne neozbiljnosti jako ozbiljno uzjebao oko njegove teme. Gdje je nestala ona tupava nonšalantnost?

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post

za razliku od feministica, ja jesam za ravnopravnost
ali onu pravu, ne da se sve kaj ide zenama na ruku naziva ravnopravnost
uopce ne vidim problem da svaka odrasla jedinka ima kompletna prava i kompletne obaveze
Što je za tebe prava ravnopravnost? Nekako mi je u sjećanju da bi uvodio vojni rok i za žene
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 03.02.2018., 17:59   #73
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
za razliku od feministica, ja jesam za ravnopravnost
ali onu pravu, ne da se sve kaj ide zenama na ruku naziva ravnopravnost
uopce ne vidim problem da svaka odrasla jedinka ima kompletna prava i kompletne obaveze
Kako bi izgledala ta tvoja ravnopravnost? Recimo, na banalnom primjeru - imaju li svi jednako pravo na javno izražavanje mišljenja? Bi li ga trebali imati ili bi trebali postojati neki kriteriji tko se može koliko, kada, gdje i na koji način izraziti?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 03.02.2018., 18:01   #74
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Što je za tebe prava ravnopravnost? Nekako mi je u sjećanju da bi uvodio vojni rok i za žene
I ja bih. Tri mjeseca za sve, bilo muško, bilo žensko... ma, za svih 700 rodova. ONO i DSZ.

(Isto tako bih iz škole izbacila vjeronauk i vratila domaćinstvo da svi nauče kuhat. )
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 03.02.2018., 18:02   #75
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Što je za tebe prava ravnopravnost? Nekako mi je u sjećanju da bi uvodio vojni rok i za žene
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako bi izgledala ta tvoja ravnopravnost? Recimo, na banalnom primjeru - imaju li svi jednako pravo na javno izražavanje mišljenja? Bi li ga trebali imati ili bi trebali postojati neki kriteriji tko se može koliko, kada, gdje i na koji način izraziti?
za mene je ravnopravnost tocno ono kaj joj i ime govori
i ukljucuje i prava i obaveze (jedina iznimka bi bila oko zenske trudnoce i dojenja)

i da, ne razumijem cemu ova glupa pitanja?
kaj je tu krivo?

da, uveo bih vojni rok za sve, 6 mjeseci, ali prave obuke

slazem se da vjeronauku nema mjesta u skoli, a da su i domacinstvo i tehnicki predmeti potrebni covjeku kroz cijeli zivot
ZgSash is offline  
Old 03.02.2018., 18:03   #76
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako bi izgledala ta tvoja ravnopravnost? Recimo, na banalnom primjeru - imaju li svi jednako pravo na javno izražavanje mišljenja? Bi li ga trebali imati ili bi trebali postojati neki kriteriji tko se može koliko, kada, gdje i na koji način izraziti?
Naravno da moraju biti kriteriji iz milion razloga..ali nije pitanje meni postavljeno pa ajde..
Mihail Suslov is offline  
Old 03.02.2018., 18:04   #77
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
za mene je ravnopravnost tocno ono kaj joj i ime govori
i ukljucuje i prava i obaveze (jedina iznimka bi bila oko zenske trudnoce i dojenja)

i da, ne razumijem cemu ova glupa pitanja?
kaj je tu krivo?
Što je točno glupo u tim pitanjima? Bi li svi trebali imati jednako pravo na javno izražavanje svog mišljenja ili ne?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 03.02.2018., 18:07   #78
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
hmm, mislim da joj nije to bila poanta. Možda griješim ali čini mi se da se više pita u postu nego što tvrdi neku misao..što jest dobro..
ja sam shvatila da govori o reduciranju identiteta ulogom
nek nam sama kaže što je mislila
mantisa is offline  
Old 03.02.2018., 18:07   #79
leteca
pa hajde razmisli, ako sam za ravnopravnost, koji bi bio razlog da netko nema prava?
ZgSash is offline  
Old 03.02.2018., 18:08   #80
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
za mene je ravnopravnost tocno ono kaj joj i ime govori
i ukljucuje i prava i obaveze (jedina iznimka bi bila oko zenske trudnoce i dojenja)

i da, ne razumijem cemu ova glupa pitanja?
kaj je tu krivo?

da, uveo bih vojni rok za sve, 6 mjeseci, ali prave obuke

slazem se da vjeronauku nema mjesta u skoli, a da su i domacinstvo i tehnicki predmeti potrebni covjeku kroz cijeli zivot
Ja nisam rekla da je tu nešto krivo nego kod nas niti muško ni žensko više ne mora služiti nikakav vojni rok, a dob za penziju je izjednačena pa ne znam više što je još ostalo, a da muškarci i žene nemaju jednaka prava i obaveze.

Pada mi na pamet još jedino da se ti ne možeš razvesti ako imaš dijete mlađe od godinu dana u tom braku, a ja mogu.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger