Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 19:52   #61
Quote:
ccentippede kaže: Pogledaj post
Pa po tom istom principu i traže to što traže. I što traže i Hrvati u BiH.
Hrvati su konstitutivan narod u BiH, Srbi su u RH manjina koja je cijepala Hrvatsku i od Hrvata etnički čistila područja koja su imala pod kontrolom zahvaljujući Srbiji i JNA. I onda ih je zameo vetar. Očito nedovoljno dobro.
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 19:53   #62
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Što ćete vi raditi drugdje nije me briga, ali nećete više nikada cijepati Hrvatsku. To zaboravite!
Ma briga i mene više, život mi prođe u sranjima, nego gledam kako neko povlači ideje kad nekom drugom zatreba. I kako će nas razni aršini za iste stvari dovesti do propasti.
ccentippede is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:03   #63
[QUOTE=Cisco Kid;68148637]Hrvati u BiH traže svoju "RS". To je drugo! Ili neka se ukine RS pa Hrvati neće ništa tražiti ili najpoštenije tri kantona.[/QUOTE]

Pa vec postoje kantoni u BiH, i to u F BiH, ima ih 10.

Ne poznajete materiju ni sustinu problema ni u susjednoj BiH pa pisete
o nekakva " tri kantona" a slabo vam ide i poznavanje cinjenica i
trenutnog stanja u nasoj RH.

Mislim da nitko nije ni procitao zahtjeve i prijedloge sa srpske strane i
sta oni predlazu. Osudjuje se i poziva na traktorijadu a
ne shvacate uopce gdje je problem i sto bi trebalo promijeniti

Srpska zajednica u RH se mora njegovati i podupirati, a ne zatirati i
otezavati im zivot ovdje. Ne samo srpska, nego i svaka druga zajednica.

Razlicitosti i manjine su blago i bogatstvo koje moramo cuvati. Jos jedan
dodatni razlog je zbog statusa nase manjine u RS i Srbiji.

Nema mjesta inacenju i uzburkavanju strasti. Mir nema alternativu.
Nase zajednicka buducnost isto tako nema alternativu. To moramo
svi zajedno shvatiti i raditi na tome.
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:05   #64
Quote:
ccentippede kaže: Pogledaj post
Ma briga i mene više, život mi prođe u sranjima, nego gledam kako neko povlači ideje kad nekom drugom zatreba. I kako će nas razni aršini za iste stvari dovesti do propasti.
Taj zahtjev može samo uzavrit ionako loše odnose između Hrvatske i Srbije. Mi Hrvati imamo bolno sjećanje na srpske autonomaške zahtjeve i pravljenja "država" na našoj zemlji. Apsurdno je da pored onoga što se dogodilo 90-ih, Srbi u Hrvatskoj potežu to pitanje. Kao da netko namjerno želi zabijati nož u rane drugome.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:07   #65
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Pa vec postoje kantoni u BiH, i to u F BiH, ima ih 10.

Ne poznajete materiju ni sustinu problema ni u susjednoj BiH pa pisete
o nekakva " tri kantona" a slabo vam ide i poznavanje cinjenica i
trenutnog stanja u nasoj RH.

Mislim da nitko nije ni procitao zahtjeve i prijedloge sa srpske strane i
sta oni predlazu. Osudjuje se i poziva na traktorijadu a
ne shvacate uopce gdje je problem i sto bi trebalo promijeniti

Srpska zajednica u RH se mora njegovati i podupirati, a ne zatirati i
otezavati im zivot ovdje. Ne samo srpska, nego i svaka druga zajednica.

Razlicitosti i manjine su blago i bogatstvo koje moramo cuvati. Jos jedan
dodatni razlog je zbog statusa nase manjine u RS i Srbiji.

Nema mjesta inacenju i uzburkavanju strasti. Mir nema alternativu.
Nase zajednicka buducnost isto tako nema alternativu. To moramo
svi zajedno shvatiti i raditi na tome.
Pročitao sam svih 13 zahtjeva i sa 1 se apsolutno ne slažem niti ga podupirem, a još 1 ili 2 mi se čine u najmanju ruku upitnim ili je nedovoljno objašnjeno što se traži.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:08   #66
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Eto ovaj upis je jos jedan dokaz da nam fali vise tolerancije i razumijevanja,
moramo i drugu stranu razumjeti i sagledati njihove zahtjeve i argumente.
To je bit svega. Nasa zajednicka bolja buducnost.

Povijest je povijest, okrenimo se buducnosti i ljepsim danima
ako njim ne odgovara znaju gdje će odselit
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:09   #67
Novinarske patke...

Za nas je u ovom trenutku puno opasniji Bakir Izetbegović i velikomuslimanski nacionalizam u vidu gradjanske Bosne, nego Srbijanci i Vučić...

Musklimani imaju aspiracije na zapadni Mostar, Čapljinu, Stolac i Neum, i nece od toga odustati..

To bi nas sada trebalo brinuti, a neki zahtijevi srbijanskih politickih marginalaca za obnovom SAO Krajine... Srbijanci u Hrvatskoj imaju vecinu u 2-3 opcine, za 20 godina nece imati vise u ni jednoj, i ciao... Problema nema...

A mi maltretiramo Dodika, umjesto da ga s konjima i kočijama prevezemo od Stare Gradiške do Bajakova... Jer Dodik je naš saveznik, Dodik je, koliko god to uzasno zvucalo, jamac politickih prava Hrvata u BiH...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:13   #68
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Pa vec postoje kantoni u BiH, i to u F BiH, ima ih 10.

Ne poznajete materiju ni sustinu problema ni u susjednoj BiH pa pisete
o nekakva " tri kantona" a slabo vam ide i poznavanje cinjenica i
trenutnog stanja u nasoj RH.
Ne govorim o tome kako je u BiH nego kako bi ja želio da bude, a to je tri kantona Hrvatski, Bošnjački i Srpski!
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Mislim da nitko nije ni procitao zahtjeve i prijedloge sa srpske strane i
sta oni predlazu. Osudjuje se i poziva na traktorijadu a
ne shvacate uopce gdje je problem i sto bi trebalo promijeniti

Srpska zajednica u RH se mora njegovati i podupirati, a ne zatirati i
otezavati im zivot ovdje. Ne samo srpska, nego i svaka druga zajednica.

Razlicitosti i manjine su blago i bogatstvo koje moramo cuvati. Jos jedan
dodatni razlog je zbog statusa nase manjine u RS i Srbiji.

Nema mjesta inacenju i uzburkavanju strasti. Mir nema alternativu.
Nase zajednicka buducnost isto tako nema alternativu. To moramo
svi zajedno shvatiti i raditi na tome.
Mir mir mir, a kad se "probudimo" srpski nož pod vratom?

Nismo jednom bili guske u magli!
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:18   #69
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Novinarske patke...

Za nas je u ovom trenutku puno opasniji Bakir Izetbegović i velikomuslimanski nacionalizam u vidu gradjanske Bosne, nego Srbijanci i Vučić...

Musklimani imaju aspiracije na zapadni Mostar, Čapljinu, Stolac i Neum, i nece od toga odustati..

To bi nas sada trebalo brinuti, a neki zahtijevi srbijanskih politickih marginalaca za obnovom SAO Krajine... Srbijanci u Hrvatskoj imaju vecinu u 2-3 opcine, za 20 godina nece imati vise u ni jednoj, i ciao... Problema nema...

A mi maltretiramo Dodika, umjesto da ga s konjima i kočijama prevezemo od Stare Gradiške do Bajakova... Jer Dodik je naš saveznik, Dodik je, koliko god to uzasno zvucalo, jamac politickih prava Hrvata u BiH...
Da, Krajinu ste rešili kako ste rešili, sad biste da uzmete deo Bosne, i tu računate na srpsku potporu. Život zaista zna da zbija šale s ljudima, pogotovo na Balkanu.
ccentippede is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:23   #70
Quote:
ccentippede kaže: Pogledaj post
Pa po tom istom principu i traže to što traže. I što traže i Hrvati u BiH.
ne možeš uspoređivati Hrvatsku i BiH
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:23   #71
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Od hrvatske Vlade se traži i da počne “aktivno provoditi politiku zapošljavanja pripadnika srpske zajednice, ponovo donesu, ali ovaj put i provedu, akcijski plan o zapošljavanju pripadnika nacionalnih manjina”. Tu su još zahtjevi za dvojezične natpise, hitnu registraciju srpskih škola koje djeluju u Hrvatskoj, prestanak osporavanja zločina nad Srbima u NDH, a kada je riječ o javnim medijima, upućen je zahtjev prema kojem je “nužno da srpske organizacije osnuju i vlastiti radijski servis, a da država to aktivno pomogne”.

A zatim slijedi zahtjev koji bi mogao izazvati snažne političke tenzije jer u točki 12. Srpsko narodno vijeće zahtijeva “Institucije srpske zajednice, posebno SNV i Zajedničko vijeće općina (ZVO), moraju dobiti status manjinskih samouprava, u skladu s njihovim posebnim osnivačkim izvorištima - dokumentima s međunarodnim karakterom, Erdutskim sporazumom i Pismom namjera”. Naglasak je na terminu “moraju”, koji je ultimativan.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...inicu/7045826/

šta Vi kažete na sve ovo?!
Legitiman demokratski i poltički zahtjev, ma koliko se nama ne sviđao.

Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Obnovljeni (veliko)srpski memorandumi, nikad prezaljene Krajine, vjecito gledanje u Beograd, Hr Srbi odnosno njihova politika kao instrument Beograda... ako je neka korist od Vucicevog dolaska i ponasanja u Zagrebu onda je to da sve gore nabrojano vise nece biti puka ekstremno desnicarska naklapanja i "mrznja" prema Srbima.
Gdje se u ovim zahtjevima spominje Beograd ?

Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Ništa, HAO Bačka i Istočni Srijem, rumunjska samouprava u Srbiji, albanska u Bujanovcu i Preševu, bugarska u Dimitrovgradu, Mađarska autonomna uprava u Subotici i Senti.
Što Hrvatska ima s tim? Hoće li i Hr isto dati svim svojim manjinama i kava to ima smisla za par stotina ili tisuću raštrkanih stanovnika?

Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Okupirali ste nas 1918. i prošli kao svaki okupator.
Men' se čini da smo mi išli srpskom kralju u Beograd "na noge", jer nam je to bio jedini izbor ili - reliiquiare reliquiorum. Sreća da je i njega zahvatila "moda jugoslavenstva" umjesto velikosrpstva.

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ne, opet! Zar nije dosta jednom?

Je li sad stvarno opet 1990., pa će za jednu dvije godine opet 1991.? Je li vrijeme za sredstvo za begstvo s krilima i turbo motorima?
Tu to u 21. st. nekome prijetiš "traktorijadom", zbog legitimnih demokratskih zahtjeva ?

Quote:
el Torro kaže: Pogledaj post
Na žalost, opet će se vrč prelit na ljude koje nitko nije pitao ni o čemu. Pupovac i par njih pokušava dobit neke političke poene kod svog beogradskog mentora, kojem je od tamo lako pričat priče i nabrijavat lokalne bedake.
I ne znam što se ložite.
Kad niti uz svu silnu JNA silu, lokalne Srbe i horde dragovoljaca nisu uspjeli svoj naum 91, od kud vam ideja da bi na neki apstraktan način mogli to dobit u 21 stoljeću ?
I ako kad budu ne znam kako i pokušali, onda će se zaista svest na statističku pogrešku.
Mene puno više brinu naše poltrons... pardon, političke elite koje će napravit sve da se osobno uguze nekom zapadnom moćniku.
I ti to prijetiš jednoj nekad konstitutivnoj manjini?

Otkud ti da je JNA htjela vel. srbiju? Na to misliš? I otkud ti ideja da ovi zahtjevi SNV znače vel. srbiju?

Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Može kad sve navedeno omoguće Hrvatima u Republici Srpskoj i Srbiji.
Nije isto 20 000 ljudi raštrkano ili 200 000 u par županija.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.02.2018., 20:24   #72
Quote:
ccentippede kaže: Pogledaj post
Da, Krajinu ste rešili kako ste rešili, sad biste da uzmete deo Bosne, i tu računate na srpsku potporu. Život zaista zna da zbija šale s ljudima, pogotovo na Balkanu.
Da je normalnosti, Krajine kao takve nikada ne bi ni bilo, jer ne samo da ta paradržava nije imala nikakvo uporište i pravo na postojanje u jugoslavenskom i međunarodnom pravu, nego je takva politika direktno kriva za sve nedaće koje su snašle Srbe u Hrvatskoj.

Upravo zbog te "Krajine" svaki bio bi lud svaki hrvatski političar koji bi odobrio bilo kakav oblik teritorijalne autononije srpskoj manjini u Hrvatskoj. Neka Srbima u Hrvatskoj sabor i EU fondovi daju što god im treba, od obnove kuća, škola, manastira, bilo što, ali teritorij NIKADA, pa čak ni onda!!
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:24   #73
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ne možeš uspoređivati Hrvatsku i BiH
Ne mogu HR i BiH, ne mogu Kosovo i Krajinu, sve neke zabrane i tabui.
ccentippede is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:25   #74
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Legitiman demokratski i poltički zahtjev, ma koliko se nama ne sviđao.
Nakon onoga što su Srbi pokušali napraviti 90-ih, niti je legitiman niti je demokratski taj zahtjev, već je provokacija.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:27   #75
Quote:
ccentippede kaže: Pogledaj post
Ne mogu HR i BiH, ne mogu Kosovo i Krajinu, sve neke zabrane i tabui.
BiH je multietnička država, Hrvatska nije. Tako da tu zbilja nema usporedbe. Tko god od predstavnika Srba u Hrvatskoj nakon rata 90-ih traži bilo kakvu teritorijalnu autonomiju, taj ne želi dobro ni Srbima ni Hrvatima.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:28   #76
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Normalno da nema jer ne bi niti oni nikada pristali na ovo.
Zašto onda Srbi u RH imaju zagarantirana 3 saborska zastupnika a u Srbiji Hrvati ne mogu izabrati niti jednog, ne samo to nego im podmeću bunjevačku nacionalnost.
Kad oni forsiraju neke Bunjevce u RH lijepo osnovati Vlahe i bogato financirati tu zajednici kako i oni rade u Srbiji.
Realno bi bilo da nemaju nijednog.
Quote:
el Torro kaže: Pogledaj post
Hrvati su konstitutivan narod u BiH, Srbi su u RH manjina koja je cijepala Hrvatsku i od Hrvata etnički čistila područja koja su imala pod kontrolom zahvaljujući Srbiji i JNA. I onda ih je zameo vetar. Očito nedovoljno dobro.

Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Pa vec postoje kantoni u BiH, i to u F BiH, ima ih 10.
Ne poznajete materiju ni sustinu problema ni u susjednoj BiH pa pisete
o nekakva " tri kantona" a slabo vam ide i poznavanje cinjenica i
trenutnog stanja u nasoj RH.
Mislim da nitko nije ni procitao zahtjeve i prijedloge sa srpske strane i
sta oni predlazu. Osudjuje se i poziva na traktorijadu a
ne shvacate uopce gdje je problem i sto bi trebalo promijeniti
Srpska zajednica u RH se mora njegovati i podupirati, a ne zatirati i
otezavati im zivot ovdje. Ne samo srpska, nego i svaka druga zajednica.
Razlicitosti i manjine su blago i bogatstvo koje moramo cuvati. Jos jedan
dodatni razlog je zbog statusa nase manjine u RS i Srbiji.
Nema mjesta inacenju i uzburkavanju strasti. Mir nema alternativu.
Nase zajednicka buducnost isto tako nema alternativu. To moramo
svi zajedno shvatiti i raditi na tome.
Nisi ti skužio o čemu ljudi pišu.
Hrvati imaju problema na federalnom nivou, gdje ih muslimani preglasavaju.
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Novinarske patke...
Za nas je u ovom trenutku puno opasniji Bakir Izetbegović i velikomuslimanski nacionalizam u vidu gradjanske Bosne, nego Srbijanci i Vučić...
Musklimani imaju aspiracije na zapadni Mostar, Čapljinu, Stolac i Neum, i nece od toga odustati..
To bi nas sada trebalo brinuti, a neki zahtijevi srbijanskih politickih marginalaca za obnovom SAO Krajine... Srbijanci u Hrvatskoj imaju vecinu u 2-3 opcine, za 20 godina nece imati vise u ni jednoj, i ciao... Problema nema...
A mi maltretiramo Dodika, umjesto da ga s konjima i kočijama prevezemo od Stare Gradiške do Bajakova... Jer Dodik je naš saveznik, Dodik je, koliko god to uzasno zvucalo, jamac politickih prava Hrvata u BiH...
Žalosna istina, da.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:32   #77
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Realno bi bilo da nemaju nijednog.
Nije problem u manjinskim zastupnicima u Saboru. Neka ih imaju, i oni i druge manjine i ne treba davanje tih prava uvjetovati pravima Hrvata u Srbiji, ali bezobrazno tražiti ono zbog čega se vodio rat je teška provokacija i bestidnost.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:36   #78
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post

Tu to u 21. st. nekome prijetiš "traktorijadom", zbog legitimnih demokratskih zahtjeva ?

I ti to prijetiš jednoj nekad konstitutivnoj manjini?

Otkud ti da je JNA htjela vel. srbiju? Na to misliš? I otkud ti ideja da ovi zahtjevi SNV znače vel. srbiju?

Nije isto 20 000 ljudi raštrkano ili 200 000 u par županija.
Što si se uspjenio odmah? Ta tvoja konstutivna manjima itekako ima putra na glavi, više nego što bi htio priznati, pogotovo su im metode bile demokratske.

Drugo, ne prijetim ja nikome, sredstvo za begstvo koje sam opisao planiram koristiti jedino ja, nađite si druge budale da ratuju za/protiv vas. Ja sam povijest naučio, i ne moram je ponavljati.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:39   #79
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Što si se uspjenio odmah? Ta tvoja konstutivna manjima itekako ima putra na glavi, više nego što bi htio priznati, pogotovo su im metode bile demokratske.

Drugo, ne prijetim ja nikome, sredstvo za begstvo koje sam opisao planiram koristiti jedino ja, nađite si druge budale da ratuju za/protiv vas. Ja sam povijest naučio, i ne moram je ponavljati.
Očito ima onih koji žele ponavljati povijest, inaće ne bi bilo tako suludih zahtjeva. Umjesto da se pokriju ušima zbog onoga što su brutalno pokušali prije 20 godina, oni to sada pokušavaju realizirati na perfidan način.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:45   #80
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Hrvatska da ovo prihvati momentalno, ukoliko želi da hrvatski zahtevi u BiH za entitetom, izbornim zakonom ili izbornom jedinicom imaju ikakav legitimitet.
Da ne zaboravimo sektaško ponašanje u Jugoslavijama kada su tražene federacije, konfederacije, prava na otcepljenje, banovine itd. Kada su bila "Proljeća", odbrane jezika, isticanej navodne neravnopravnosti i zapostavljenosti...

Pa ovaj zahtev SNV je benigan u poređenju s tim.
Čim prihvatite sve ovo Hrvatima u Republici Srpskoj i Srbiji, prestanete slaviti operaciju Koridor.
Kakve veze imate vi sa Federacijom? Vi ste Hrvate protjerali i Hrvati u Srpskoj i Srbiji nemaju nikakva prava. Zašto na kraju krajeva ne promijenite ime toj Srpskoj i zašto Hrvati kao i Bošnjaci u Rep Srpskoj nebi imali veća prava i autonomiju ?
Hrvatska i Srbija su potpisale memorandum o pravima na jezik svoj narod, Hrvatska je se držala svog dogovora a Srbija još dinara nije uložila u hrvatsku djecu.
Might is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.