Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2005., 13:40   #61
Kyra,
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Old 26.06.2005., 15:28   #62
Quote:
treba odbiti 2 - 3 mjeseca slobodno svake godine
a koji bi to mjeseci bili? Cak i ljeti ostane max. mjesec dana cistog godisnjeg
dodouprolazu is offline  
Old 26.06.2005., 15:35   #63
Quote:
dodouprolazu kaže:
a koji bi to mjeseci bili? Cak i ljeti ostane max. mjesec dana cistog godisnjeg
Misle na hladni pogon 15.06 do 01.09 i ovo stalno mijenjaju, ali bilo je od 24.12. - 15.01. + tjedan dana za uskrs.

To je idealan posao za majke male djece.
d@d@ is offline  
Old 26.06.2005., 15:48   #64
Quote:
d@d@ kaže:
Misle na hladni pogon 15.06 do 01.09 i ovo stalno mijenjaju, ali bilo je od 24.12. - 15.01. + tjedan dana za uskrs.
Skola za ucenike zavrsava 15.06. ali ucitelji ne smiju mrdnuti izvan grada do pocetka srpnja. Isto tako vec polovicom kolovoza imaju sjednice, pripremaju planove za iducu godinu, itd.
Zimski odmor su razbili u dva dijela, pa kad uracunas drzavne praznike, opet su nigdje...
(joj sto bi mojoj sestri bilo drago da vidi kako joj branim struku )
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Old 26.06.2005., 15:51   #65
OK

Ispravak pogrešnog pravopisa
hladni pogon se mijenja u "hladni pogon".
d@d@ is offline  
Old 26.06.2005., 15:52   #66
Quote:
d@d@ kaže:
Misle na hladni pogon 15.06 do 01.09 i ovo stalno mijenjaju, ali bilo je od 24.12. - 15.01. + tjedan dana za uskrs.

To je idealan posao za majke male djece.
Nitko nije slobodan od 15.06 do 01.09 jer



Quote:
Zatim, praznici su relativna stvar: imaš zimske i proljetne kao i djeca, ali ljetni ne pocinju 17.6 kad završio škola, vec oko 10.7 (makar kod nas), jer imaš mature, popravne ispite, ako si razrednik imaš veliku cast popunjavat maticne knjige i statistiku. A vracaš se na posao odmah poslije 15.8. jer tada pocinju opet mature i popravni i valja se pripremiti novu školsku godinu
barem tako kod prosvjetara koje poznam
dodouprolazu is offline  
Old 27.06.2005., 10:34   #67
Smiješna mi je ta fama o "samo" 20-tak sati nastave... Pa zar ljudi misle da je takva norma izmišljena da bi se lijeni prosvjetari mogli izležavati po cijele dane? Stvar je vrlo jednostavna - nemoguće je raditi u nastavi više sati od propisane norme a da to bitno ne utječe na njezinu kvalitetu... Nitko tko nije imao priliku održati bar sat nastave u školi ne može shvatiti koliko je to naporan i zahtjevan posao... A što se tiče godišnjeg - nikome nije na umu činjenica da su profesori blagoslovljeni još jednom prednošću: NE MOGU ići na godišnji kad hoće Od kad radim u uredu uzimala sam godišnji u razno doba godine, već prema tome kako mi je trebalo A da ne velim da ljudi koji rade npr. u državnoj upravi imaju i preko 30 dana godišnjeg (bez subota i nedjelja, naravno) što onda može ispasti i dva mjeseca ako se uzme u komadu (a nađe se i neki državni praznik u međuvremenu)...
Murron is offline  
Old 27.06.2005., 11:23   #68
Quote:
Murron kaže:
Smiješna mi je ta fama o "samo" 20-tak sati nastave... Pa zar ljudi misle da je takva norma izmišljena da bi se lijeni prosvjetari mogli izležavati po cijele dane? Stvar je vrlo jednostavna - nemoguće je raditi u nastavi više sati od propisane norme a da to bitno ne utječe na njezinu kvalitetu... Nitko tko nije imao priliku održati bar sat nastave u školi ne može shvatiti koliko je to naporan i zahtjevan posao...
Ja se grozi treće godine i školske prakse... Samo od instrukcija koje sam davao znam koliki je problem jednoj osobi nešto objasniti. Cijelom razredu... uf.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Old 29.06.2005., 18:39   #69
Quote:
Kyra kaže:
Zatim, praznici su relativna stvar: imaš zimske i proljetne kao i djeca, ali ljetni ne počinju 17.6 kad završio škola, već oko 10.7 (makar kod nas), jer imaš mature, popravne ispite, ako si razrednik imaš veliku čast popunjavat matične knjige i statistiku. A vraćaš se na posao odmah poslije 15.8. jer tada počinju opet mature i popravni i
pa nek ne ruše na popravne.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 29.06.2005., 20:13   #70
Ne nego da odma bacaju učenike na ponavljanje
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is online now  
Old 29.06.2005., 21:50   #71
Quote:
alexxx kaže:
pa nek ne ruše na popravne.


I da ih ne rušim , to bi vrijeme ionako morala provest u školi. Dakle, bolje da imam neki konkretan razlog za ići radit do 10.7.

Šalim se. Ja sam samo jednu učenicu poslala na popravni. Ali onaj takozvani terapeutsko-psihološki popravni

Ali zato kao razrednik pratim svoju bandu na raznoraznim predmetima
Kyra is offline  
Old 01.07.2005., 13:40   #72
Ja sam se nasjedila i u komisijama iz razno-raznih predmeta - tako da moraš biti na popravcima rušio ili ne rušio iz svojeg predmeta makar, i mojih je bilo poprilično
Murron is offline  
Old 01.07.2005., 15:17   #73
Placa je 4500 kuna, ali s obzirom na kolicinu praznika jest dobra.

Znam, jer mi ocuh radi u skoli, a vecina prijateljica su profesorice.
Imaju sad misec ipo dana praznika, pa za zimske, pa za proljetne pa stalno nesto.

pripreme se rade prvu godinu, a svaku sljedecu godinu il prepises il malo uredis.neš ti posla. jedino je problem ostat stalozen kad su djeca nemirna.al stresa ima na svakom poslu.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Old 01.07.2005., 15:32   #74
Quote:
NoWa kaže:
Placa je 4500 kuna, ali s obzirom na kolicinu praznika jest dobra.

Znam, jer mi ocuh radi u skoli, a vecina prijateljica su profesorice.
Imaju sad misec ipo dana praznika, pa za zimske, pa za proljetne pa stalno nesto.

pripreme se rade prvu godinu, a svaku sljedecu godinu il prepises il malo uredis.neš ti posla. jedino je problem ostat stalozen kad su djeca nemirna.al stresa ima na svakom poslu.
Plaća je takva nakon nekoliko godina staža. Na početku sigurno nije tolika.

Što se praznika tiče, tu si u pravu.
Ali pripreme..ovako kako ti kažeš može radit netko kome nije previše stalo i tko radi samo da odradi, bez nekog entuzijazma. Netko tko želi svoj posao odradit kako treba ne može koristiti uvijek iste pripreme i "malo ih prepravit". Vremena se mijenjaju i vjerojatno ni tvoj očuh ne radi više po sistemu: knjiga, ploča, kreda.
Kyra is offline  
Old 01.07.2005., 17:01   #75
Uglavnom, plaća nije loša uzme li se u obzir omjer ulozenog rada, praznika i nerada. I nemaš šefa koji te jebe, niti probleme s bolovanjima i raznim drugim stvarima za koje cujem da ekipa kod privatnika ima.

Ni u drugim drzavnima poslovima palca nije bajna. Znam jednog magistra koji u jednoj drzavnoj firmi zarađuje 4100 kuna. bolje bi bilo da je profesor.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Old 01.07.2005., 17:20   #76
Quote:
NoWa kaže:
I nemaš šefa koji te jebe, niti probleme s bolovanjima i raznim drugim stvarima za koje cujem da ekipa kod privatnika ima.


Ne, nemaš šefa koji te jebe. I možeš radit što želiš. Ne moraš ni dolazit na posao.
Ja sam ove godine bila mjesec dana na bolovanju i odradila svaki od tih 36 sati na povratku s istog. Ali to je stvar do mojeg šefa koje me ne jebe..
Kyra is offline  
Old 01.07.2005., 19:30   #77
Quote:
Kyra kaže:

Ja sam ove godine bila mjesec dana na bolovanju i odradila svaki od tih 36 sati na povratku s istog. Ali to je stvar do mojeg šefa koje me ne jebe..
nadoknađivanje satova?znam kako se to radi
po pola sata (skraceni satovi) nakon sto zavrsi skola. Ako bolujes, nađu ti zamjenu pa nadoknada cesto i nije potrebna.

draga, isli smo i mi u skolu i to cak ne tako davno.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Old 01.07.2005., 19:38   #78
Quote:
NoWa kaže:
nadoknađivanje satova?znam kako se to radi
po pola sata (skraceni satovi) nakon sto zavrsi skola. Ako bolujes, nađu ti zamjenu pa nadoknada cesto i nije potrebna.

draga, isli smo i mi u skolu i to cak ne tako davno.
E pa nisu sve škole, draga, kao ona u koju si ti (ili vi) išla (išli)

Meni šef (onaj koji po tebi u školi ne postoji) nije našao zamjenu pa sam odradila svaki sat s kojeg sam bila odsutna. I ne skraćeno, kao zadnji sat u danu, nego sam dolazila ranije ili odlazila kasnije. No, tebi je to sve vjerojatno zajebancija. Ponekad, u nekim školama, zaista i je zajebancija. Ali nemojmo generalizirati.
Stoga, ti nastavi piskarat u novinama ili što već radiš, a mi ćemo uživat u školama.
Kyra is offline  
Old 01.07.2005., 21:59   #79
Quote:
Kyra kaže:
E pa nisu sve škole, draga, kao ona u koju si ti (ili vi) išla (išli)

Meni šef (onaj koji po tebi u školi ne postoji) nije našao zamjenu pa sam odradila svaki sat s kojeg sam bila odsutna. I ne skraćeno, kao zadnji sat u danu, nego sam dolazila ranije ili odlazila kasnije. No, tebi je to sve vjerojatno zajebancija. Ponekad, u nekim školama, zaista i je zajebancija. Ali nemojmo generalizirati.
Stoga, ti nastavi piskarat u novinama ili što već radiš, a mi ćemo uživat u školama.
a jadna... znaci umjesto 4 puta po 45 minuta dnevno morala si jos dolaziti 45 minuta ranije na posao i odlaziti 45 kasnije... divim se ljudima koji izdrze 6 puta po 45 minuta na poslu...
Bitanga is offline  
Old 01.07.2005., 22:27   #80
Quote:
Bitanga kaže:
a jadna... znaci umjesto 4 puta po 45 minuta dnevno morala si jos dolaziti 45 minuta ranije na posao i odlaziti 45 kasnije... divim se ljudima koji izdrze 6 puta po 45 minuta na poslu...
Znaš kaj, 6 sati na šalteru ili u uredu i 6 sati u razredu se jako razlikuju po težini.

Postoje razlozi zašto profesori imaju tjednu satnicu kakvu imaju i to nije lak posao.

Znam što meni znači održati tri ili četiri sata instrukcija u komadu.. a imam u pravilu po jednog učenika odjednom.
Ne znam kako bih izašao na kraj s cijeli razredom ni koliko će me to izmoriti... a to će mi biti struka.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.