Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 08:47   #121
Quote:
jumpbyte kaže: Pogledaj post
sa hidroelektranom Lešće (sramota) diže se nivo rijeke i usporava protok. Da li je i to dio uzroka poplava u Ogulinu osim nemara državnih službenika?
Ne
Imaš između Lešća i Ogulina, odnosno Đulinog ponora još i HE Gojak.
A i kad pogledaš visinske kote jezera od HE Lešće i Đule, sve je jasno.
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2022., 06:13   #122
Quote:
joso99 kaže: Pogledaj post
Ogulin već godinama pokušava dokazat da spada u Gorski kotar, al to nam nekako nejde. Još od vremena kad nismo htjeli u Karlovačku županiju nego u Primorsko - goransku pa su nas odjebali. Tako da bi se trebali prestati smatrati goranima i počet se smatrat ličanima ili zasebnom cjelinom jer to po mentalitetu i jesmo.
Ako ćemo realno gledati i mentalitetom i teritorijem(najveći djelom) mislim na Ogulin i okolicu,spada pod Liku.
bavarac90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2022., 06:46   #123
Ogulinsko-plaščanska udolina je zasebna mikroregija, iako i sami kažu da su mentalitetom bliže ličkom (kako koji, doduše).
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2022., 06:20   #124
Slažem se s navedenim,ikao puno ljudi tj.poznanika imam iz tih krajeva,i najvećim djelom se smatraju Ličanima.
Znam da su mi pričali da se oni međusobno djele.Sjevero zapadni djelovi Ogulina i okolice prema G.Kotaru se smatraju,Goranima.Sjevero istočni i istočni djelovi prema,Tounju,Duga Resi se smatraju Kordunašima.Dok južni djelovi grada i okolice,Jospidol,Modruš,pa jugo istočno Plaški i ti djelovi se smatraju Likom.
Ovo što si ti rekao,mentalitetom se najviše smatraju Likom.
bavarac90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2022., 19:43   #125
Pozdrav, molim preporuku gdje se fino jede u Ogulinu.
__________________
Prosječan čovjek je konformist, prihvaća bijede i katastrofe sa stoicizmom krave na kiši. (Colin Wilson)
obican-tip is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2022., 21:04   #126
Hotel Frankopan za nešto konkretno, imaš i Štross blizu, a od ostalog i nemaš baš puno za birat. Ako ti se jede fast food, tu je Bonino.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2022., 21:42   #127
Hvala, vidim divljač na jelovniku Frankopana, mislim da će to biti to.
__________________
Prosječan čovjek je konformist, prihvaća bijede i katastrofe sa stoicizmom krave na kiši. (Colin Wilson)
obican-tip is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2022., 15:12   #128
Quote:
Puky Lee kaže: Pogledaj post
Hotel Frankopan za nešto konkretno, imaš i Štross blizu, a od ostalog i nemaš baš puno za birat. Ako ti se jede fast food, tu je Bonino.
Kakav je Bonino?
Mislim kvaliteta hrane?
bavarac90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2023., 13:34   #129
Dugo je ova tema mirna, pa da vidimo, jel Ogulin Gorski Kotar, Lika ili Kordun?



Quote:
bavarac90 kaže: Pogledaj post
Slažem se s navedenim,ikao puno ljudi tj.poznanika imam iz tih krajeva,i najvećim djelom se smatraju Ličanima.
Znam da su mi pričali da se oni međusobno djele.Sjevero zapadni djelovi Ogulina i okolice prema G.Kotaru se smatraju,Goranima.Sjevero istočni i istočni djelovi prema,Tounju,Duga Resi se smatraju Kordunašima.Dok južni djelovi grada i okolice, Josipdol ,Modruš,pa jugo istočno Plaški i ti djelovi se smatraju Likom.
Ovo što si ti rekao,mentalitetom se najviše smatraju Likom.

Isusa ti, nisam znao da je Ogulin toliki da se u različitim dijelovima grada smatraju različitim regijama.
letva od volana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2023., 15:05   #130
Quote:
bavarac90 kaže: Pogledaj post
Kakav je Bonino?
Mislim kvaliteta hrane?
sorry, tek sam sad zašao na ovaj dio foruma. Meni je ok, iako fast food ko fast food. Znam da se u međuvremenu otvorila neka pizzeria koju su mi nahvalili, iako nisam sad dvije godine bio. Znam da inače nemaju previše toga na izbor, ali to što se nudi i nije loše.

Quote:
letva od volana kaže: Pogledaj post
Dugo je ova tema mirna, pa da vidimo, jel Ogulin Gorski Kotar, Lika ili Kordun?

Isusa ti, nisam znao da je Ogulin toliki da se u različitim dijelovima grada smatraju različitim regijama.
Kao što sam napisao iznad, to je zasebna mikroregija koja ne spada ni u Gorski kotar ni u Liku. Ja sam isto dugo to stavljao pod Gorski kotar, no oni se ne smatraju goranima. Sad je ostalo stvar mentaliteta, valjda ih određuje odakle su se sve u Ogulin doseljavali pa dio osjeća pripadnost Lici, dio negdje drugdje...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2023., 10:35   #131
Quote:
Puky Lee kaže: Pogledaj post
Znam da se u međuvremenu otvorila neka pizzeria koju su mi nahvalili, iako nisam sad dvije godine bio.
Pizzeria Antica, stvarno vrhunska.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2023., 14:10   #132
Quote:
Puky Lee kaže: Pogledaj post
Kao što sam napisao iznad, to je zasebna mikroregija koja ne spada ni u Gorski kotar ni u Liku. Ja sam isto dugo to stavljao pod Gorski kotar, no oni se ne smatraju goranima. Sad je ostalo stvar mentaliteta, valjda ih određuje odakle su se sve u Ogulin doseljavali pa dio osjeća pripadnost Lici, dio negdje drugdje...
Nekad sam tamo često provodio vrijeme, imao sam djevojku i rodbinu. Koliko ja znam, baš Ogulinci se ne smatraju ničim, dok sve okolo ima svoju pripadnost. Sjeverozapadno su neka omanja sela i grad Vrbovsko, i oni su već teški Gorani. Sjeverno nema ničega, istočno je Tounj i od tud počinje Kordun te dalje prema Slunju. Južno je Josipdol i oni se već debelo smatraju Ličanima i tamo već postoje imena sela i razna mjesta s prefiksom "Lički", dalje su Brinje, Saborsko, Plitvice, znači Ličani. Ogulinci su uglavnom u filmu "kaj qrac, mi smo ogulinci."


I još nešto što ljudi često, prečesto rade grešku, Lika NIJE ličko-senjska županija.
letva od volana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2023., 15:21   #133
Pa sve od Ogulina do Plaškog je ogulinsko-plašćanska udolina, čak je i u enciklopediji navedena kao zasebna subregija.
Quote:
Iako se prostor južno od Josipdola tradicionalno uvrštava u Liku, a onaj sjeverno od njega u Gorski kotar, udolina ima posebna pejzažna, reljefna i naseljska obilježja pa tvori samosvojnu cjelinu.
Dakle Ogulin, Josipdol, Plaški, Tounj, Saborsko...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2023., 21:12   #134
Ogulin je Gorski Kotar.
pennsylvanian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2023., 07:58   #135
znaci, s ogulinom je stvar ko i s varazdinom uredno ga svrstavaju u hrvatsko zagorje, a ne spada tamo.
sto se antice tice, potpisujem, odlicna pizza po super cijenama!
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 02:42   #136
Pitanje Ogulinci. Kako biste opisali zivot u Ogulinu? Sto biste porucili nekome tko se planira doseliti u Ogulin? Kakvo je stanje sa poplavama? Kakvi problemi ostaju nakon poplava? Kako bi opisali ljude u Ogulinu? Dobri, normalni, ili luđaci i sl? Thx unaprijed.
SavageRush is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2023., 21:29   #137
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
znaci, s ogulinom je stvar ko i s varazdinom uredno ga svrstavaju u hrvatsko zagorje, a ne spada tamo.
sto se antice tice, potpisujem, odlicna pizza po super cijenama!
Pa Varaždinci se smatraju zagorcima i to svi s kojima sam ja prije studiral.
Marroni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2023., 21:13   #138
Pa zar nije granica Zagorja i Međimurja Drava?
pennsylvanian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 15:43   #139
Quote:
Marroni kaže: Pogledaj post
Pa Varaždinci se smatraju zagorcima i to svi s kojima sam ja prije studiral.
ovo ti nijedan varazdinec ne bu rekel
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.