Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2007., 14:04   #61
Također foto sekcija KSET-a organizira fototecaj, evo link na obavijest

Mislim da je prosle godine teoretski dio bio 250kn, a prakticni 100kn ... nisam sigurna
kaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 23:25   #62
Jel se da sta naucit iz tog KSETovog tecaja?
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 00:49   #63
neznam kak drugima al meni je taj tečaj bio užas, em nas je bilo milijun em ni predavači nisu nešto..ja odustala nakon par puta...al to sam samo ja..možd tebi bude okej...al zato fotoklub zagreb
buba.shvaba. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 02:12   #64
Ma samo sam htjela cut vasa misljenja.
Znam par ljudi koji su tamo isli, pa pojma nemaju. Ako se budem odlucila, ic cu u Fotoklub Zagreb.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 06:10   #65
I jesi kaj upisala? Kakvi su dojmovi??
Portfolio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 16:15   #66
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
Jel se da sta naucit iz tog KSETovog tecaja?
Moze se nauciti, ali zali boze 100 kn vjeruj mi...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 19:34   #67
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Moze se nauciti, ali zali boze 100 kn vjeruj mi...
stvarno ne znam što možeš tamo naučiti...
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 09:33   #68
Pošto sam opet zapazio da počinju tečajevi fotografije, počeo sam razmišljati o naprednom tečaju digitalne fotografije.
SAd, imam opciju foto klub zagreb ili badrov.
Ovaj u foto klubu zagreb je jeftiniji, ali traje manje sati, pa mi se čini da bi mi badrovov mogao biti puno korisniji.

Jer netko bio na nekom od njih pa da mi prenese iskustvo.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 17:38   #69
znači, taj ksetov ne valja? nedavno sam gledao slike s koncerta kojeg je uslikala prijateljica koja je prošla taj ksetov tečaj... prijatelj mi je pkazivao te slike, i rekao je da su dobre jer je ova prošla tu ksetovu radionicu. al ne znam, imala je canon eos 350d ili 400d, tako da je u pitanju dobar aparat, bez obzira na tečaj...

ja ću vjerovatno upisati napredni digitalni, mislio sam početnički, ali čini mi se da obrađuje iste stvari koje imam u knjizi s uputstvima (imam canon powershot s5is) i u tutorialima koje sam skinuo s neta. po temama, ovaj napredni mi izgleda primamljivije.

any thoughts?
Hollywood is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 20:54   #70
Ako ne znaš što su blenda, ekspozicija, dubinska oštrina, i kako općenito rade fotoaparati i nastaje fotografija preporučio bih ti početnički.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 21:09   #71
Hej Buraz jel znaš kad počinju tečajevi jer sam ja u petak uzalud zvala ove u Foto klub Zagreb i nitko se ne javlja. Ja bi na neki početnički ... slikam godinama ali ruku na srce poima nemam o fotografiji Imam digitalac Olympus c-765 - hoće biti ok za tečaj? Hvala
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 00:30   #72
hm...
vi se svi meni cinite prepametni...hehehhehe
meni treba neki tecaj, nekaj onak, fakat za amaterskog amatera! nemam pojma o fotografiji, a strasno me zanima (znam da svi to kazu, da...)
any dobar savjet? koji su pocetnicki tecajevi najbolji, a da nisu jako skupi??? netko tko je to prosao?
hvala
:-)
smizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 14:47   #73
Jedno blesavo pitanjce

Sluze li ti tecajevi necem osim za osobno zadovoljstvo? Onak, jel bi jednog dana moglo to koristiti u nekom poslu, necemu, bilo cemu osim uzitka za vlastitu dusu?
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 01:18   #74
ne znam za druge, ali u fotokubu zg nećeš dobiti nikakav papir da si nešto završila, ako na to misliš. inače, to će ti pomoći onoliko koliko sama dalje uložiš vremena i truda. sami tečajevi od tebe neće stvoriti fotografa (ni dobrog amatera, a kamoli profesionalca), ako nakon tečajeva ne budeš jako puno sama radila. + malo talenta naravno nikad nije na odmet
__________________
A weekend wasted isn't a wasted weekend
Axis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 11:22   #75
Evo ako netkog zanima danas sam dobila Foto klub Zagreb i početnički tečaj za Digitalnu fotografiju počinje 25.2.08- pon. u 20h. a sam se već prijavila. Jedva čekam...

E sad koliko sam uspjela proračunati (700kn = 3,5 tjedna = 12h) ispadne 50kn/h. Nije baš ni jeftino ali zbilja me zanima a i trebat će mi s obzrom što planiram raditi u budućnosti, pa mislim ići na sve tečajeve o digitalnoj fotografji koje budu nudili.

Koliko kod Badrova košta ta priča ako netko zna?
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 12:13   #76
Nazovi Badrov pa pitaj - no nije sve u cijeni - kao što smo vidjeli neki tečajevi ne nude baš puno, ja sam se naslušao svakakih informacija, bitno je da je tečaj dobro i moderno osmišljen, da su materijali koje naučiš korisni. Cijena i nije velika zapravo je smješno mala kad pogledaš koliko koštaju na primjer tečajevi stranih jezika ili instrukcije za bilo koji predmet - a ima ih gomila koji to nude. Za sada još nisam naišao na dobar fotografski tečaj - ovi u Fotoklubu Zagreb mi jedini izgledaju dobri pa me zanima sve o njima i stalno se raspitujem, no svi su ovdje škrti na informacijama - htio bih uskoro nekome pokloniti tečaj pa mi je bitno da bude kvalitetan i koristan.
Portfolio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 09:30   #77
ma ne radi se o škrtarenju na informacijama (bar što se mene tiče), nego jednostavno nemam pojma kako je drugdje pa ne mogu usporediti koliko vrijedi ono u fotoklubu zg u odnosu da ostale. meni se čini da vrijedi tih novaca, al to je samo moje osobno mišljenje...
__________________
A weekend wasted isn't a wasted weekend
Axis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 15:56   #78
Eto. Prijavio sam se da dođem na uvodno predavanje u CroArtPhoto club, tećaj napredne fotografije.
Sad nisam skroz siguran dali je to to što mi treba.
Uglavnom, želio bih malo bolje naučiti obrađivati fotke u fotošopu. Frend mi kaže da mi za to ne treba tečaj nego da mogu i sam to naučit pomoću knjiga raznih.

Jer netko možda završio taj tečaj pa da mi kaže koju o njemu?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:27   #79
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Frend mi kaže da mi za to ne treba tečaj nego da mogu i sam to naučit pomoću knjiga raznih.
Sve možeš naučiti sam pomoću knjiga i magazina

Pitanje je koliko brzo i na koji način, jer drugačije je kad te vodi netko iskusan, obično su primjeri na kojima radiš, a koji se nalaze u knjigama odabrani tako da najbolje pokažu djelovanje pojedinog načina obrade - e sad što će se dogoditi na konkretnoj fotografiji koja ne liči niti na jedan primjer iz knjige?? Kako ćeš to obraditi?

Ja sam se raspitao o ovim tečajevima u Fotoklubu Zagreb i to izgleda trenutno najbolje rješenje od svih ponuđenih, čak sam se dokopao jednog maila koji je poslan polaznicima tečajeva i izgleda da je u planu čitav niz novih programa koji zaista stvaraju ono što sam jednom pitao ovdje pa su mi rekli da to ne stoji, a to je zaokružena cjelina od dvije godine školovanja za fotografa.

Skužio sam da je dosta ekipe koja fotka okolo po vjenčanjima bila na tim tečajevima, pa čak i neki koji rade prave poslove: kataloge, kalendare i slično. No isto tako sam primjetio da su to ljudi koji i inače ulažu u sebe i svoje obrazovanje i da su im ti tečajevi samo dodatak, ono kao šlag na tortu, pa ti je vjerojatno najbolje da kombiniraš tečaj i samostalni rad.

Imaju tako i neku digitalnu obradu, ali koliko sam shvatio to se održava tek povremeno. Oni ti imaju neki čudan princip da se tečaj ide tek kad se prijavi dosta ljudi.

Inače su ti polaznici tečajeva dosta zatvorena grupa iz koje je teško izvući informacije, čuvaju to znanje koje tamo dobivaju i ne pričaju puno o tome - ali stalno idu na tečajeve. Ja se već dugo trudim saznati što više o tome jer bih neke svoje bliske osobe poslao na neki dobar tečaj - no nikako saznati što, kad, kako - a onda mi je frendica otkrila upad - oni ti razmjenjuju obavijesti preko maila

[email protected]

ako pošalješ neki upit automatski završiš na mailing listi i onda dobivaš sve informacije.

Mogu samo primjetiti da mi je frendica postala jako produktivna otkad je tamo, da su joj fotke znatno bolje iako ponekad čudne - vuku više na neki art nego na normalne fotke. Tip im daje svakakve ideje i zadatke i što više ide tamo sve joj se više otvaraju novi horizonti i fotke su joj sve kreativnije. Navodno će uskoro imati neku izložbu polaznika tečaja - jedva čekam da vidim što će to biti i da usporedim s izložbom od Badrova.

Mana je da je to sve dosta skupo jer ide tečaj za tečajem - iz mjeseca u mjesec i baš je ko škola, ako izostaneš odmah propustiš nešto važno, ona je uvijek jadna kad ne ode na neko predavanje - sve mi to izgleda ko neka fotografska sekta
Portfolio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:04   #80
To govoriš o foto klubu zagreb ili cro art photo klubu (badrov valjda)?
Hvala na tako opširnom odgovoru.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.