Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2009., 12:38   #41
stari moj , beman strijele bas i nisu neka reprezentativna kvaliteta

da te doopeen uputio na easton , tek tada bi se cohao i cudio

smijesni dio price je da su starim narodima strijele bile skupe na nacin da su oduzimale zivot , nama su skupe jer su skupe
osobno , taj stari stil mi vise lezi, skupa sa postovanjem prema oruzju
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 22:55   #42
Sad mi tek ništa nije jasno. Beman,easton... Ma,kupit ću one koje mi je doopeen preporučija,pita sam i lipo mi je reka,da bi ja sad nešto pametova. Pametova oko cijene,u kvalitet ne diram jer se ne razmem.
Jedan moj supatnik iz morskih dubina koji usput radi i laminirane drvene puške (podvodne), kad sam mu spomenuo luk,kaže: Napravit ću ti ja par strijela,samo kaži dimenzije i težinu,pa možeš s njima gađat u beton. Niti ćeš probit beton,niti će strijela puknut. Valjda ćemo i tome svjedočit.
ZgSash,kako nemam municije,vježbam malo natezanje luka na prazno,uz ogledalo. Tek tako...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 15:51   #43
natezi , samo nemoj pustati na prazno

beman i easton i jos neke su razne firme koje rade strijele
easton radi vrhunske strijele ,po vrhunskim cijenama , dok beman radi sasvim ok strijele za ok cijenu

prvi put cujem za drvene podvodne puske
to mora da predivno izgleda

do sad , najbolje na koje sam ja naisao je radio stari sraga
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 00:04   #44
Ok,skužija sam šta su beman i easton,ta nisam valjda glupav. Kontaktira sam ljude,stižu mi u Utorak.
Znam i za to da ne puštam bez strijele.
Drvene puške ? To nije tek ručni rad,to je perverzija !!! Meni doduše nisu potrebne,nemam s njima šta ulovit,to su puške za +30 metara dubine i ribe + 30 kila. Superteška kategorija. Tri (i više) cirkularna laštika,kažu ljudi da harpun (recimo 150 cm X 7 mm) na pada ni milimetra ni nakon 5-6 metara. U moru. BTW,neki naši dečki rade u manufakturi možda i najbolje na svitu. To ima i svoju cijenu,4000 pa na više. Uostalom,ko i lukovi,vjerovatno.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 00:59   #45
Nakon nekog vremena,pozdrav dvojici ljudi koji su me usmjerili u mojim počecima da pokušam bit streličar. Neću vas pilat pitanjima,možda kasnije,samo sam htio javit da sam našao čovika koji se razumi u meni još uvik nerazumljivu materiju. Kako nisam uspija nikako doć do kluba "Jadran",doša sam do voditelja jednog drugog kluba u Splitu,koji je tek u osnivanju. Ej,Split i već dva kluba! Očekujte raport i poneko pitanjce možda nakon par treninga. I još jedno veliko hvala za usmjeravanje. Nadam se da se ova tema neće ugasit. Neću joj ja dopustit.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 09:17   #46
wooohoooo
bravo dalmosi ,napokon !!
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 23:20   #47
ZgSash,hvala na usmjeravanju. Kako malo kuburimo s prostorom,evo tek (ma šta teka9 danas sam odradio i prvi trening. Malo puca sa -5 metara,više nateza luk naprazno (ovo vam se čini poznato?) i uglavnom ćakula,upoznavanje s materijom i sl.Entuzijast koji osniva klub je uspija dobit nekakav hodnik u podrumz Doma mladeži,koji tek treba temeljito očistit (danas smo pituravali) ali to je za nas superturbo streljana,jer šta bi da nema toga. Svaka mu čast. Momak zna materiju,još uči ali za mene je prof.dr. I meni,neukom se sviđa kako to radi. Ima još jedan momak ali on je danas isključivo piturava,on je na recurve-u,ovaj prvi na compound-u. Proba sam i nategnit compound - Ugh! je bilo prvi put (50-55 funti). Onaj drugi (ili prvi) do kojeg nisam nikako moga doć klub je ionako aikido klub,pa je njima streličarstvo više kao neka nadopuna,ne i osnovni sport. Ovi dečki očito nešto znaju,imaju volje učit a isto tako i pokazat. Ajde,pokrenulo se nešto i ovde,šteta bi bilo da ovaj lipi sport ostane samo na vama sjevernjacima,neka se malo i proširi.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 16:56   #48
dapace!!
nemojte se zuriti i uzivajte u procesu

ionako se u strelicarstvu ne moze postati predobar
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 12:41   #49
Znam,znam. Iako,u životu,ako nešto idem radit,pokušavam to napravit najbolje šta mogu ili se uopće ne laćam posla. Tako i ovde. Hipotetski,ako za xy vrimena xy strijela na xy daljine smistim u desetku,netko bi reka - "Ja sam reinkarnacija lopova iz Sherwoodske šumice,u neposrednoj blizini Notinghama",dok je moj stav - eh,izgleda da sam nešto počeja učit. Sad sam spreman za drugu lekciju. Imam i jednu željicu,upoznat ZgSasha i počastit ga kavom (ili rakijicom,svejedno). Ako bude novaca,rado bi doša pogledat neko natjecanje,s nadom da ste učesnik.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:49   #50
samo ti treniraj i uzivaj
mozda te i izazovem na 1 na 1 natjecanje u neko doba

(ne moras se unaprijed bojati - nisam u formi)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 22:45   #51
Hahahaha,ni ja,virtualni učitelju,ni ja. Jedina razlika je da ste vi malo ispali iz forme a ja još nisam ni uša u istu. To bi bija legendarni,čak štaviše,titanski dvoboj! David protiv Golijata. No,ovde David nema praćku. Toplo se nadam da ćemo se jednom i upoznat.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 15:02   #52
a morat cemo , prije ili kasnije
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 23:32   #53
Meni bi bilo drago. Niti sam neki psiholog,niti je kurtoazija ali čovjek koji ovako piše (i onako,čita sam i forum o zračnom oružju),mora bit da je čovjek kojega vridi upoznat.
Hehe,evo me sa pitanjem. Preko entuzijasta koji osniva klub sam naručija strijele i rest ali on je doda i nekakav nišan. Ništa specijalno,onako početnički,ni blizu njegovom ultraturbohitech nišanu koji ima na svom compoundu,koji izgleda ka da iz Splita možeš,za vedra vrimena,naciljat goluba u desno oko na Crvenom trgu u Moskvi.
E sad ako mi on taj nišan stavi a oće,ja ću se njim i služit,jer mi je on jedina dodirna točka sa streličarstvom i namjeravam čovjeka slušat. Zanima me,onako,čisto informativno,bili bilo bolje navikavat se na luk bez njega,pa ga stavit kad nešto naučim ili je praksa da odmah krenem s njim,da bi steka predodžbu kako nišanit nekad i bez nišana na luku. Jeste li me razumili? Jesam li dobro postavija pitanje? Neovisno o vašem odgovoru,ja ću radid šta i kako mi čovjek kaže,samo me interesira i vaše mišljenje.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 09:15   #54
ja osobno smatram da je za pocetak potrebno stati 2-3-5 metara od mete i raditi na tehnici natezanja , opustanja i otpustanja
ispravan stav i ispravan rad su temelj bilo kakvog ozbiljnog pucanja

nakon toga , treba staviti nisan i jos jednom proci pricu ispocetka , da se covjek navikne na nove uvjete
na compoundu se koristi mehanicki okidac , tako da otpustanje nije preveliki problem , dok je na klasicnom luku to vrlo osjetljivi dio operacije (uz pravilno sidrenje)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 23:47   #55
Na tome radimo. Stojim na nekih 2,5 metra i ispucam par strijela,tek da se naviknem na samo ispucavanje. A i onaj komad kože na prstima mi je višak,još se i na njega triba naviknit... Iskusan kakav već jesam,dobrovoljno sam se javio da prije tih nekoliko pucanja natežem luk na prazno. Momak je to s oduševjenjem prihvatija,jer,kako je reka,to mi je mislija i on reć ali mu je bilo nezgodno,jer je mislija da bi se ja osjeća ka debil. Onda sam mu ja reka odakle mi to iskustvo,sa foruma,naravno i od ZgSasha. Reka mi je da mu je priča jedan momak iz ZG,da,kad je doša u klub,trener (Buden,ako dobro pamtim,vi ćete već znat) mu je reka da nateže luk na prazno. I tako 5 treninga. Punih! No,momak je naučija pucat iz luka i još učija mog trenera. Nisam uopće sumnja da oni vaši savjeti imaju smisla,to je to. Natežem luk na prazno,pucam sa 2,5 metra... Čini vam se poznato? Ja čak ni doma ne želim,iako bih,vrlo rado,natezat luk na prazno. Nema me ko ispravit,pa ako u xy pokušaja napravim krivo,teško ću to ispravit. Kad me momak više ne bude ispravlja,onda ću malo doma i sam vježbat.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 21:09   #56
nema tu nista debilno
radi se o detaljima koji su vazni za dobar osjecaj pri pucanju i cesto se moze vidjeti ljude i na medunarodnim natjecanjima kako si uzmu komad lastike (sjecas se , to sam ti jos u samom pocetku opisivao?) i natezu ga i proraduju si u glavi detalje i usput se smiruju
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:53   #57
Evo,odradih još jedan trening,točnije,privikavanje na luk. Danas je bilo malo drukčije nego obično. Trener je donio nekakav nišan za moj recurve,montira ga i onda smo krenuli to sve zajedno upucavat. I došli do velikog problema. Naime,ja sam ljevak,trener dešnjak,ja ne znam pucat iz luka (moje skromno mišljenje). Da sam dobar strijelac,bilo bi lako podesiti nišan prema grupiranju mojih pogodaka. Podesio bi ga on,kad ja već ne znam,jer ga vidim prvi put. Ali,ja nisam dobar strijelac... Počeli smo sa 2 metra a završili na 18. Onu vreću mete,sa 9 meta,ne znam dimenzije,možda negdi 50 X 60 cm,nisam nikako promašija,čak ni sa 18 metara. Štaviše,sa 18 sam gotovo sve strelice poslao u samu metu,sa 3 žuta polja. Nekome bi ovo diglo ego ali meni se čini prebrzo,sad već imam dovoljno iskustva da mogu sa sigurnošću reć da još ne vladam tehnikom. Ne mislim na tehniku kakvu imate,recimo,vi,nego na osnovnu tehniku.Ali,hebiga,on je trener,momak je skroz OK,ima volju,pokaže,trudi se ali mi se čini da misli da,ako me stavi da samo natežem luk,da bi meni moglo bit krivo,da bi izgubija volju. A nije tako,kad sam uporan,onda sam uporan ko magarac. A ko sam ja da mu prigovorim...
Postoji li kakva procedura upucavanja nišana? Da se može napisat. Negdi pročitat. Znam,znam,teško.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 15:56   #58
nisan na luku mozes upucati samo ti , jer su parametri drugaciji za svakog covjeka
medutim , manji je problem taj prednji nisan , koji je fiksni
veci je onaj zadnji nisan , a to je tvoje sidrenje i nateg, te otpustanje

uglavnom , procedura upucavanja nisana je za sve ista: napravi se odredena grupa pogodaka i onda se nisan pomice dok grupa ne "sjedne" u centar mete
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 23:15   #59
Uf! Zna sam. To znači,da ga mogu "upucat" jedino i isključivo ja,koji ne znam. Pa neko kaže puška. Puška je "Fokerov" dvokrilac a luk je F-22! Kako za upucavanje,tako i za samo rukovanje. Kako je (bar relativno) lako upucat optiku. Sa 2 metka. To ste jednom,čini mi se i vi pisali,na airguns.A onda ništa,pucat sa 18 i podešavat nišan,no dobar dio treninga natezanje na prazno i pucanje sa 2-5 metara.
Na "cicinij" stranici sam naša nekakvu knjigu,čini mi se odlična,ima čak i trening natezanja na prazno. Otprilike,5 puta držiš nateg po 6 sec,pa 3 puta po 8 sec i tako nekoliko serija. Čini mi se super obrađena teorija,čini mi se,hm,knjiga je na slovenskom,kažu da će prijevod ubrzo.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 22:46   #60
pusku je lako upucati jer su oba nisana "fiksna" , tj. pricvrscena na oruzje i jer je punjenje uvijek isto
na luku ako nategnes centimetar previse ili premalo , to je vec razlika
pa je onda razlika ako razlicito otpustas tetivu
pa je razlika ako drzis drugacije glavu ili ako ti rame pobjegne ...

neznam je li ti tvoj frend vec rekao , ali , luk moras cijelo vrijeme vuci (ledima )
ne mozes nategnuti i stajati , jer dok ti msilis da stojis , luk se lagano otpusta
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.