Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2023., 07:52   #1
Dvije različite ljubavi

Pozdrav svima!
Evo ovako ide moja priča...
Veza duga 11 godina, s njim sam od 19., prvi dečko. U braku 4 godine i on je za mene oduvijek bio idealan muškarac.
Karakterno dosta različiti, ja sam ta koja uvijek gura naprijed i bori se. On je pasivniji, u svemu se oslanja na mene. Voljela bih da je drugačiji ali nitko od nas nije savršen i ovako smo se odlično popunjavali svih ovih godina.
Skupa smo izgradili posao, kupili stan.
On je čovjek kojem vjerujem 100%, nježan, osjećajan, smiren, čovjek za poželit koji je svih ovih godina moj svijet kao i ja njegov. Uvijek smo zajedno i jedan od onih parova kojima mnogi zavide...
E sad, prije godinu dana upoznajem kolegu s posla. U početku mi je bio jako odbojan jer je odmah u startu jasno pokazao da mu sviđam i to me odbijalo, ne volim takve muškarce.
Imao je pomalo agresivan pristup...
Malo po malo, kroz razgovor, shvaćam da je to jedna kvalitetna osoba, karakterno ista kao ja...
Ne boji se pokazati svoj stav, lupit šakom o stol a s druge strane nježna duša, spremna uvijek svakome pomoći, iskren i jako osjećajan...Na poslu je visoko pozicioniran ali nije zbog toga ni umišljen ni arogantan premda možda tako djeluje na prvu, no sve je to samo maska...
Ispod površine je ono što bih danas, da tražim muškarca, tražila... Stav, energija, smisao za humor, inteligencija, veliko srce, obrazovan, širok spektar znanja, a u konačnici i fizikalija
Prošli smo milijun tema i shvatili koliko smo isti i on to uvijek naglašava. Jasno mi je pokazao koliko mu se sviđam i karakterno i fizički. Ne krije da sam njegov tip žene...
Satima možemo razgovarati i u tom vremenu provedenom s njim jednostavno se izgubim...
Do unazad mjesec dana sam to sve olako shvaćala no zadnjih mjesec dana mi ne izlazi iz glave 24 sata. Ne prepoznajem se u ovoj situaciji...
Rastavljen je i ima dijete, ali i stariji 20 godina
Nikad, ali nikad nisam mislila da mi se može ovako nešto dogoditi. Pogotovo ne s čovjekom toliko starijim...
On je totalna suprotnost mom mužu i čovjek koji mi nevjerojatno odgovara po svemu. Ali moj muž je moja duša, moje srce i netko koga ne mogu i ne želim povrijedit.
Što je najgore, kolega mi je otvoreno rekao da sam slobodna da bi htio sa mnom puno više i od veze ali da ovako ne želi uništit moj brak i da bi se gadio sam sebi da bude s udanom ženom...
I on je svjestan razlike u godinama i ne želi na tuđoj nesreći graditi svoju sreću a s druge strane oboje ne možemo ovo ni prekinuti...
Svaki dan jedva čekam da ga vidim a s druge strane mi je to i muka ...Samo kad mu čujem glas, zadrhtim.
Ostale kolege su primijetile energiju između nas a on je čak, jednom prilikom, kao u šali rekao mom mužu da ako me bude ikad prodavao da se prvo njemu javi...
Dakle, čak je i njemu dao do znanja...
Ne znam zašto ovo sve pišem i što očekujem za odgovor ali jednostavno se ne prepoznajem...
Ne znam jesam li uistinu toliko zaljubljena ili samo hranim ego...
Sve što znam je da ne želim ostat bez muža a ne želim bit ni bez ovog drugog. Eto i mene u grupi: volim dvojicu!
Hvala za svaki odgovor!
nekamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 08:10   #2
Imam dvije slične priče iz okoline. Djeca se uparuju, žene, imaju djecu i onda tamo negdje s 27-30 lupi realnost.
Ljudi su drastično drugačije osobe s 19 i s 30.

U mojim pričama brakovi su propali.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 08:22   #3
Klasican zenski problem, kako pomiriti potrebu za provajderom i zudnju za Mr Uzbudljivim kad jedan iskljucuje drugog.
Fast forward..Mr Uzbudljivi ce pobjediti ako nemate djece to ce se dogoditi brzo i ti se neces moci oduprijeti.
Ako imate djecu puno kasnije, koliko kasnije ovisi o tvojoj hrabrosti da si udovoljis.
.
.
Quote:
nekamala kaže: Pogledaj post
On je čovjek kojem vjerujem 100%, nježan, osjećajan, smiren, čovjek za poželit koji je svih ovih godina moj svijet kao i ja njegov.
Sevite li se vi uopce?
__________________
Trubim po svadbama
Helter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 09:10   #4
Quote:
Helter kaže: Pogledaj post
Sevite li se vi uopce?
Ključno pitanje!
Ako seks u braku ne valja, kolega iz ureda redovno počinje podsjećati na Alaina Delona iz zlatnog doba.
SagoLili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 09:32   #5
@Nekamala, ako je tvoj suprug stvarno sve ono što si navela, ako to nije samo mazanje očiju samoj sebi zbog grižnje savjesti jer ti se svidio novi muškarac - čuvaj ga i budi uz njega.

Možda ne lupa šakom o stol, ali znaš da možeš računati na njega i njegovu ljubav i da ti je podrška u životu.
Ako ga voliš, ako imate zajedništvo i bliskost, vjeruj mi ne vrijedi ti odlazak u uzbudljivo nepoznato koje će ti otvoriti oči čim se malo zasitiš psihički i fizički.

Tada će ti njegove godine postati teret, lupanje šakom o stol (mislim na karakter, ne na stvarno lupanje po stolu) postat će ti izazovne i ne uvijek u skladu s tvojim raspoloženjem. To su uglavnom teške osobe, a ti si navikla na nešto drugo.
Njemu će biti dobro jer kad shvati da si se promijenila, odnosno da više nisi ista, ili će se bez problema svađati s tobom ili će naći neku drugu kojoj će pokazati svoj gordi stav na kojeg će neka nova mala pasti.

Što god odlučila, više ništa neće biti isto i tog si vjerojatno i sama svjesna. Kad staviš na stranu razlog zbog kojeg ne prestaješ misliti na novog muškarca, pogledaj što ti ostaje.
Makni zvjezdice i pahuljice sa strane i pogledaj i supruga i tog novog onakvim kakvi stvarno jesu. U sirovom obliku i bez emocija.

Je. Uzbudljivo je što je novi frajer od karaktera. Ali on će takav biti i kad budeš bolesna i u pms u, i kad budeš u nekojoj svojoj krizi.
Ako to možeš hendlati i ako si u danima kad ti cijeli svijet ide na ku..živce možeš opravdati što si uz čovjeka kojemu tvoje trenutno stanje ide na živce, ok.
(Pišem o krajnostima, ne mora značiti da će biti tako, ali ne znaš ni da će biti drugačije)

S druge strane, isto toliko vremena posveti i svom suprugu.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 10:42   #6
To nisu 2 razlicite ljubavi. To su navika i zaljubljenost.
Merion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 10:46   #7
Quote:
nekamala kaže: Pogledaj post
Ostale kolege su primijetile energiju između nas a on je čak, jednom prilikom, kao u šali rekao mom mužu da ako me bude ikad prodavao da se prvo njemu javi...


Mene isto zanima kakav je seks s mužem
Iz tvog opisa kolega djeluje kao kompleksaš (agresivan stav i ova strašno duhovita opaska gore). U svakom slučaju on kao on je nebitan, pitanje je šta je dovelo do toga da razviješ osjećaje prema nekom trećem
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 11:08   #8
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
pitanje je šta je dovelo do toga da razviješ osjećaje prema nekom trećem
Pa napisala je gore. Ja sam ju citirao.
__________________
Trubim po svadbama
Helter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 11:11   #9
Quote:
forchetta kaže: Pogledaj post
@Nekamala, ako je tvoj suprug stvarno sve ono što si navela, ako to nije samo mazanje očiju samoj sebi zbog grižnje savjesti jer ti se svidio novi muškarac - čuvaj ga i budi uz njega.

Možda ne lupa šakom o stol, ali znaš da možeš računati na njega i njegovu ljubav i da ti je podrška u životu.
Ako ga voliš, ako imate zajedništvo i bliskost, vjeruj mi ne vrijedi ti odlazak u uzbudljivo nepoznato koje će ti otvoriti oči čim se malo zasitiš psihički i fizički.

Tada će ti njegove godine postati teret, lupanje šakom o stol (mislim na karakter, ne na stvarno lupanje po stolu) postat će ti izazovne i ne uvijek u skladu s tvojim raspoloženjem. To su uglavnom teške osobe, a ti si navikla na nešto drugo.
Njemu će biti dobro jer kad shvati da si se promijenila, odnosno da više nisi ista, ili će se bez problema svađati s tobom ili će naći neku drugu kojoj će pokazati svoj gordi stav na kojeg će neka nova mala pasti.

Što god odlučila, više ništa neće biti isto i tog si vjerojatno i sama svjesna. Kad staviš na stranu razlog zbog kojeg ne prestaješ misliti na novog muškarca, pogledaj što ti ostaje.
Makni zvjezdice i pahuljice sa strane i pogledaj i supruga i tog novog onakvim kakvi stvarno jesu. U sirovom obliku i bez emocija.

Je. Uzbudljivo je što je novi frajer od karaktera. Ali on će takav biti i kad budeš bolesna i u pms u, i kad budeš u nekojoj svojoj krizi.
Ako to možeš hendlati i ako si u danima kad ti cijeli svijet ide na ku..živce možeš opravdati što si uz čovjeka kojemu tvoje trenutno stanje ide na živce, ok.
(Pišem o krajnostima, ne mora značiti da će biti tako, ali ne znaš ni da će biti drugačije)

S druge strane, isto toliko vremena posveti i svom suprugu.
Detaljan odgovor koji kao da je iznio neke moje strahove...
Svjesna sam toga da bi me kad tad realnost lupila u glavu, možda bih se pokajala a možda ne...
Radi se o tome što je ovaj novi upravo ono što bih htjela da je i moj suprug, čvršća i odlučnija osoba. To mi i od prije fali kod njega no navikla sam da sam ja ta koja gura i pokreće...
Imamo lijep i miran život ali naravno da ti uvijek fali ono nešto i to sam sad našla...
Najveći problem u svemu je što sad, nakon što sam upoznala kolegu, kao da mi to što mi inače nedostaje kod supruga sad smeta i nedostaje još više...I to je glavni problem i definitivno se slažem da više ništa nije isto što god odlučila.
nekamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 11:21   #10
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post


Mene isto zanima kakav je seks s mužem
Iz tvog opisa kolega djeluje kao kompleksaš (agresivan stav i ova strašno duhovita opaska gore). U svakom slučaju on kao on je nebitan, pitanje je šta je dovelo do toga da razviješ osjećaje prema nekom trećem
Sex je odličan, nije tu problem

"Problem" je karakter...
Kolega je sve ono što mom mužu "fali" - odlučnost, stav, energija. Gledajući iz drugog aspekta su i jako slični, nježni, osjetljivi na nepravdu samo što kolega sa svojim gardom i stavom zasjeni te neke nježnije osobine koje upoznaš kad zagrebeš ispod površine...
Kolega je na visokoj poziciji, nazovimo da je šef u našem kolektivu, no nikad se ne postavlja s visoka i ne koristi svoj položaj da bi uzdizao sebe. S jedne strane će te posramit i natjerat da priznaš grešku ako nešto nije kako treba a s druge strane će ti izać u susret i pomoć kako god može. A takva sam i ja, potpuno isti karakteri...

A što se tiče duhovite opaske: i meni je malo takav stil komunikacije "čudan". Preotvoreno i prekomodno se obraća mom mužu i iznosi mu svoje "namjere". Očito je i osjetio superiornost nad njim
Inače je u samom startu bio i pream meni preotvoren i to me odbijalo. Ponašao se pomalo primitivno...
nekamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 12:27   #11
Između čvrstog i odlučnog karaktera i lupanja šakom o stol je ogroman prostor. Osobno prvo cijenim, drugo mi je samo takva red flagčina.

Dobro razmisli. Kroz život sa "mekšim" partnerom možda si se umorila od guranja i donošenja odluka. Ali prvo si probaj razmisliti koliko bi ti se nakon nekog perioda "odmora" svidio život sa nekim tko bi lupio šakom o stol kad se npr ne biste slagali u mišljenju. Kako se taj drugi nosi sa prihvaćanjem kompromisa? Koji su sastavni dio života. Ili sa posve suprotnim stavovima i željama?

Ni razlika u godinama nije nezanemariva. Što ako lik postane nesiguran, a posljedično i posesivan? To sad ne možeš vidjeti, sad te ima točno tamo gdje želi.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 12:50   #12
Sjeti se samo...ti ćeš imati 40 puna života, on 60...polako u mirovinu.
Koji će ti to klinac?
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 13:18   #13
Quote:
nekamala kaže: Pogledaj post
.... A takva sam i ja, potpuno isti karakteri...
Realno, nemas pojma kakav je on karakter, van toga kako se ciljano prezentira tebi i vama na poslu. Ljudi o sebi pricaju svasta a kako sutke zive kad nisu "na pozornici"... mozda ti ne bi bilo tako uzbudljivo ni privlacno.

Quote:
A što se tiče duhovite opaske: i meni je malo takav stil komunikacije "čudan". Preotvoreno i prekomodno se obraća mom mužu i iznosi mu svoje "namjere". Očito je i osjetio superiornost nad njim
Inače je u samom startu bio i pream meni preotvoren i to me odbijalo. Ponašao se pomalo primitivno...
Stvari koje su ti sad cudne i lagano too much ali u sebi popustas jer ti se svidja, kasnije bi ti mogle biti red flagovi za koje naknadno shvatis da ih namjerno nisi htjela vidjeti.

Ovo kako ti je lagano ponizio muza, napravio je to jer zna, osjeca, da kod tebe ima prostora za to. Ti si ta koja je dozvolila tu dinamiku izmedju njih dvojice, i zapravo vec lagano ne cuvas ledja svom muzu. Pustila si ga da zakoraci u muzev prostor. Obrati pozornost na ovaj cin kod njega, a istovremeno velike rijeci o gadjenju samom sebi, "gradjenju na tudjoj nesreci" i bla. To su floskule a ono sto vec odavno cini(te) je nesto skroz suprotno od njih. Netko 20 god stariji odavno bi toga trebao biti svjestan.


Pazi samo da ne upadnes u neciju ego igricu "otimanja" tudje, mladje zene drugom muskarcu. Moguce da je to ono sto ga zapravo lozi puno vise nego nekakva vasa magicna, velebna povezanost. Taj ti svjesno ili nesvjesno igra tipicnu, stereotipnu ulogu "neukrotivog", pomalo sirovog, imponirajuceg i iskusnijeg, sto onaj s kojim si blisko prozivjela zivot i prokonzumirala ga, tebi (vise) nije. Zapitaj se i koliko su to kod tebe uopce emocije i neka dubina i sudbina, a koliko isto tako ego i zelja za zabavom.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 13:25   #14
Shtefy! Nisam ja nego turska narodna!
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 13:27   #15
Saberi se .
Ovom starijem si napeta jer si zauzeta .

na kraju ćeš ostati bez obojice .
__________________
Cui niente sa, di niente dubita.
rozamunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 13:28   #16
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Shtefy! Nisam ja nego turska narodna!
Nisam znala, od tebe sam je pokupila.

Ali je prava!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 13:31   #17
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Nisam znala, od tebe sam je pokupila.

Ali je prava!
Yep.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 14:56   #18
Njih dvojicu u jednog ne možeš spojiti.Možeš imati obojicu ali pitanje je dokle i kakve će biti posljedice.Ja osobno ne vjerujem da se može voljeti dvojicu ili dvije u isto vrjeme.Ako postoji sumlja da voliš obojicu onda najvjerovatnije ne voliš niti jednog.Voljeti nekog znači voljeti ga sa svim njegovim pozitivnim osobinama kao i sa svim njegovim negativnim osobinama ili onima manje pozitivnima.Nitko nije savršen pa ni tvoj muž a vjeruj da to nije ni ovaj 20 godina stariji,zapravo taj je još manje.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 15:27   #19
Quote:
nekamala kaže: Pogledaj post
.....
Ostale kolege su primijetile energiju između nas a on je čak, jednom prilikom, kao u šali rekao mom mužu da ako me bude ikad prodavao da se prvo njemu javi...
Dakle, čak je i njemu dao do znanja...
...!
fuj!
ova 'šala' ne ponižava samo tvog muža, nego i tebe, vaš brak, obitelj
pustila si u svoju intimu čitav radni kolektiv koje uredski tračevi zabavljaju
kad zabava završi, ostat ćeš sama
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 15:38   #20
Quote:
nekamala kaže: Pogledaj post
Sex je odličan, nije tu problem

"Problem" je karakter...
Kolega je sve ono što mom mužu "fali" - odlučnost, stav, energija. Gledajući iz drugog aspekta su i jako slični, nježni, osjetljivi na nepravdu samo što kolega sa svojim gardom i stavom zasjeni te neke nježnije osobine koje upoznaš kad zagrebeš ispod površine...
Kolega je na visokoj poziciji, nazovimo da je šef u našem kolektivu, no nikad se ne postavlja s visoka i ne koristi svoj položaj da bi uzdizao sebe. S jedne strane će te posramit i natjerat da priznaš grešku ako nešto nije kako treba a s druge strane će ti izać u susret i pomoć kako god može. A takva sam i ja, potpuno isti karakteri...

A što se tiče duhovite opaske: i meni je malo takav stil komunikacije "čudan". Preotvoreno i prekomodno se obraća mom mužu i iznosi mu svoje "namjere". Očito je i osjetio superiornost nad njim
Inače je u samom startu bio i pream meni preotvoren i to me odbijalo. Ponašao se pomalo primitivno...
Ti tog covjeka uopce ne poznajes, on te trenutno zavodi i govori ti stvari koje zelis cuti. Fast forward par godina (ukoliko se svjesno ne zaustavis i uspostavis granice) - ti si trophy wife 20 godina starijem muskarcu koji je u najmanju ruku dominantniji od tebe - dok on zavodi neku drugu u uredu/na poslovnom putovanju/gdje god, da bi odrzao auru zavodnika u ozbiljnim godinama. Sa strane je divni muskarac s kojim imas stabilnu vezu i koji je emocionalno unisten vasim razvodom, jer si se ti zaljubila u dominantnijeg od njega.

Zelis si to? Samo naprijed. Citamo se na forumu za par godina, samo sto ces tada biti u ulozi zrtve, najvjerojatnije strogo kontrolirane.

Potpis na sve sto je ispisala forchetta.

Trenutno si sa muskarcem koji je empatican i podrska ti je (to je upravo ono sto ti pase, u protivnom ne biste opstali 11 godina). Privlaci te daleko dominantniji muskarac, jer ti je izazov, samo to ne ide tako kako mislis. Sto ako je control freak?

Mir i stabilnost sa suprugom je ono sto je blago, ne budi (jos jedna) naivna.

B j e z i.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.