Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2011., 14:17   #41
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
Ma kakve su ovo gluposti. Ja da ne volim posinka sigurno ga ne bi čuvala svaki dan i brinula se o njemu. Ja kad odem kod zubara ako je on slučajno sam kući, ja se brinem je li dovoljno pojeo, je li se dobro obukao. Ako to nije ljubav onda ja ne znam što je. Ja volim svog posinka kao svog vlastitog sina. Kako ne možeš voljeti malo slatko biće koje ti se svaki dan smije i mazi se s tobom i gleda te onim slatkim okicama. Samo ljudi bez osjećaja.
ti si se očigledno uvukla do kraja u tu priču i preuzela ulogu majke...svaka čast
želim ti samo da ti te slatke okice zauvijek budu slatke
__________________
Pazi što želiš, moglo bi ti se ostvariti....
dulcine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:18   #42
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
A recimo ovu priču. Pomajka čuva svog posinka 5 godina, mali sad ima 10 godina. Znači 5 godina ona njega odgaja, najviše je ona s njim, ne mama, ne tata- pomajka.Kuva mu,čisti,pere,pegla,mazi ga,uspavljuje ga,igra se s njim,tješi ga kad je tužan,nasmijava,čini sve što je u njenoj moći da bi se osjećao voljeno i sigurno. Smatra da uspijeva u tome. Zar ta žena/pomajka nema ista prava kao i njegovi roditelji, barem približno ta prava ?
U ovom slučaju, više si mu ti roditelj nego ovi ostali Ja sam mislila na situaciju gdje je otac (ili majka u tvom slučaju) još uvijek aktivno uključen u djetetov život.

Uopće ne mogu zamisliti u kojoj situaciji bi netko drugi uspavljivao, mazio, liječio, tješio moje dijete više od mene Ne mogu. Nadam se da ni neću tako nešto doživjeti.

A tebi svaka čast.
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:19   #43
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Za to je potreban napor, dodatni napor... emocionalni.
Pogledaj kako je to u prirodi. Rijetko koja ženka prihvati tuđe mlado a kamoli mužjak (sad će biti galame na ovu usporedbu ).
Očito sam ja onda poremećena ja svog posinka volim kao i svog sina. Imam svoga sina i njega- isti su mi. Ok manji je slađi, ali samo zato jer je mlađi, ali u biti bi sve za njih dala. Kako ne voljeti nekoga kome si sebe dao. Ja sam se dala cijela u to, dušom i tijelom. Ja sve činim za njega, volim ga i on meni uzvraća tu ljubav. Kako i ne bi kad smo uvijek ja i on, sad i braco. Moj muž radi, ja trenutno još uvijek ne.Možda da me mali nije tako dobro prihvatio bi ja drugačije pričala, ali on je mene super prihvatio. Morala sam se ja i potruditi za taj odnos... naravno nisu nam ruže cvjetale, ali sad je to to ....ono pravo obiteljsko
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:20   #44
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ja govorim iz pozicije djeteta. pizde jedne sebicne
pa ja sam to shvatila....zato sam ti i napisala...
ti si napisao da ćeš dopustiti maćehi/očuhu da se mješaju onoliko koliko ti želiš...a ja sam ti rekla da tim istim maćehama ne bi srce krvarilo da te nema u njihovim životima...
__________________
Pazi što želiš, moglo bi ti se ostvariti....
dulcine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:22   #45
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Shicki, imaš li ti i vlastite djece uz ovog posinka?
Imam 15 mjesečnog sina
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:29   #46
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
djeca nisu samo slinavci od nesto sitno godina.
Tko je rekao da jesu?

Zrcaljenje situacije nije ništa negativno po pitanju djece. Zapravo, za nas odrasle je taj mehanizam fantastičan odraz nas samih.

Drugim riječima, ako ti kao oćuh od svoje partnerice čuješ da nemaš pravo odlučivati o tome i tome jer nisi otac, budi sasvim siguran da će i dijete preuzeti od majke takav stav prema tebi.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:33   #47
Quote:
dulcine kaže: Pogledaj post
pa ja sam to shvatila....zato sam ti i napisala...
ti si napisao da ćeš dopustiti maćehi/očuhu da se mješaju onoliko koliko ti želiš...a ja sam ti rekla da tim istim maćehama ne bi srce krvarilo da te nema u njihovim životima...

naravno da ne bi.

ali imao sam iskustvo gdje sam ja morao izbjegavati prenijeti dragom tati cestitku za rodjendan od svoje mame jer bi novu gospodju to nerviralo.

srecom, valjda ju je sa vremenom prosla nesigurnost i ja vise nisam predstavljao toliku stigmu da je moj calac jebao i voljeo nesto prije nje.

Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, ako ti kao oćuh od svoje partnerice čuješ da nemaš pravo odlučivati o tome i tome jer nisi otac, budi sasvim siguran da će i dijete preuzeti od majke takav stav prema tebi.

ja kao ocuh bi eventualno predlagao i trudio se. ne bi glumio policajca sa mocima danim nekim zakonima.

ja bi tom klincu pokusao biti prijatelj, ne tata.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:34   #48
Quote:
rusha kaže: Pogledaj post
U ovom slučaju, više si mu ti roditelj nego ovi ostali Ja sam mislila na situaciju gdje je otac (ili majka u tvom slučaju) još uvijek aktivno uključen u djetetov život.

Uopće ne mogu zamisliti u kojoj situaciji bi netko drugi uspavljivao, mazio, liječio, tješio moje dijete više od mene Ne mogu. Nadam se da ni neću tako nešto doživjeti.

A tebi svaka čast.
Majka ga vikendom viđa kao i praznicima iako on većinu svojih praznika provede ovdje. Neću govoriti loše o njegovoj majci ja nemam pravo na to i ona nije loša. Ja sam imala goru... Ona je ok mi se čujemo svaki dan i pričamo o njemu. On je u fazi prijatelji tako da nas ne ferma baš previše, pa kad ona nazove glavna mu je rečenica:Ok mama evo ti Shicki i tako da ja njoj uvijek pričam kako mu je bilo u školi i to. Ona je prema meni super na neki način daje mi za pravo više nego sebi ponekad. U početku mi je bilo neugodno i glupo, ali čekaj malo kad bolje razmislim, pa zar ja ne radim sve što bi ona trebala, zar ja nisam tu za njega uvijek bezuvjetno. Pa onda mi više ne bude jer shvačam da i ona razumi tko sam ja i što sve činim i zahvalna sam joj na tome. Jer s time i pokazuje koliko joj je stalo i do sina. Ma i da mi sjede na glavi i trube radi njega sve bi napravila, pa makar me kasnije i on ne pogleda. Samo da bude pravi dečko on i braco i buduća djeca. Ali sam ga sada, znam da zvučim patetično. ali ja zbilja tako osjećam i mislim
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:36   #49
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
naravno da ne bi.

ali imao sam iskustvo gdje sam ja morao izbjegavati prenijeti dragom tati cestitku za rodjendan od svoje mame jer bi novu gospodju to nerviralo.

srecom, valjda ju je sa vremenom prosla nesigurnost i ja vise nisam predstavljao toliku stigmu da je moj calac jebao i voljeo nesto prije nje.




ja kao ocuh bi eventualno predlagao i trudio se. ne bi glumio policajca sa mocima danim nekim zakonima.

ja bi tom klincu pokusao biti prijatelj, ne tata.
Meni se čini da si ti imao u pravom smislu mačehu, pa da za to imaš taj neki stav žao mi je radi toga. Imala sam ja i jedno i drugo.
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:38   #50
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ja kao ocuh bi eventualno predlagao i trudio se. ne bi glumio policajca sa mocima danim nekim zakonima.

ja bi tom klincu pokusao biti prijatelj, ne tata.
Čemu pretjerivati? Postoji valjda nešto između policajca i onoga koji nema nikakva prava u odlučivanju.

Što se tiče ovog drugog... IMHO, mislim da je puno bolje da poočim djetetu bude i prijatelj i autoritet (pa ma kako ga zvali - tata, drugi tata, stiček, imenom)
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:41   #51
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Čemu pretjerivati? Postoji valjda nešto između policajca i onoga koji nema nikakva prava u odlučivanju.

Što se tiče ovog drugog... IMHO, mislim da je puno bolje da poočim djetetu bude i prijatelj i autoritet (pa ma kako ga zvali - tata, drugi tata, stiček, imenom)
Brdo ljudi to ne može postići ni sa vlastitim djetetom...
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:43   #52
Blackmore: Znam da ti sad nije lako.... nije lako kad ti daješ cijeloga sebe, a dobiješ govno zauzvrat.... ali u ovoj cijeloj priči nismo bitni mi nego samo djeca bila tvoja,tuđa nije bitno, to su djeca. Kad si se već upustio u takvu vrstu odnosa, onda trebaš prihvatiti stvari kakve jesu i pokušati ih ublažiti. Svađanjem, inaćenjem nečeš ništa postići, samo ćete djecu staviti u nezgodne položaje, ali ti to već znaš. Probaj se prilagoditi situaciji i pronaći u tom čovjeku nešto pozitivno i to iskoristit u svoju korist.Probajte naći zajednički jezik
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:44   #53
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
naravno da ne bi.

ali imao sam iskustvo gdje sam ja morao izbjegavati prenijeti dragom tati cestitku za rodjendan od svoje mame jer bi novu gospodju to nerviralo.

srecom, valjda ju je sa vremenom prosla nesigurnost i ja vise nisam predstavljao toliku stigmu da je moj calac jebao i voljeo nesto prije nje.




ja kao ocuh bi eventualno predlagao i trudio se. ne bi glumio policajca sa mocima danim nekim zakonima.

ja bi tom klincu pokusao biti prijatelj, ne tata.
a dobro...ti si sad otišao u krajnost...no dobro je čuti da ima svakakvih iskustava
dobra ti je ova sa stigmom

a ovo drugo...to je ono što ja pričam...prijatelj...i po meni je to jedino ispravno
ako dijete ima oba roditelja ne treba se gurati tamo gdje nam nije mjesto i točka...
moj sin i njegov očuh su frendići...čak znamo svi skupa(sa njegovim ocem) ponekad se naći i vani na cugi...sve 5...nitko nikome ništa ne zamjera
ali mama od mog posinka je već problem...samo što se ja ne dam uvući u te spike...i ne ...neću čuvati im dijete ako tata radi taj vikend...
mali dolazi biti kvalitetno sa svojim ocem...a ne sa mnom...i mislim da sam tu u pravu
__________________
Pazi što želiš, moglo bi ti se ostvariti....
dulcine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:45   #54
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Brdo ljudi to ne može postići ni sa vlastitim djetetom...
Kako su te oni prihvatili to je jako bitno ?
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:47   #55
Quote:
dulcine kaže: Pogledaj post
a dobro...ti si sad otišao u krajnost...no dobro je čuti da ima svakakvih iskustava
dobra ti je ova sa stigmom

a ovo drugo...to je ono što ja pričam...prijatelj...i po meni je to jedino ispravno
ako dijete ima oba roditelja ne treba se gurati tamo gdje nam nije mjesto i točka...
moj sin i njegov očuh su frendići...čak znamo svi skupa(sa njegovim ocem) ponekad se naći i vani na cugi...sve 5...nitko nikome ništa ne zamjera
ali mama od mog posinka je već problem...samo što se ja ne dam uvući u te spike...i ne ...neću čuvati im dijete ako tata radi taj vikend...
mali dolazi biti kvalitetno sa svojim ocem...a ne sa mnom...i mislim da sam tu u pravu
Nisi kasnije će ti biti veći problem, naravno ako ne misliš ozbiljno sa tim novim onda neće. Ajme nemaš pojma kako će ti teško biti, trebala bi bolje prihvatiti to dijete
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 14:56   #56
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
Nisi kasnije će ti biti veći problem, naravno ako ne misliš ozbiljno sa tim novim onda neće. Ajme nemaš pojma kako će ti teško biti, trebala bi bolje prihvatiti to dijete
o neeeeeeee dušo...ja jako dobro znam šta će biti...jer sam to već jednom prošla
jer sam pomogla čovjeku da digne svoje dvoje djece skupa sa mojim jer se borio za njih i htio je svoju djecu uza sebe i ja sam glupo i nesebično stala uz njega i potegla odgajati i voljeti njegovu djecu...i da prihvatili su me i na sudu izjavili da sam im bolja nego sopstvena majka...ne moram ti reći kako je njoj bilo to slušati...
završili su školu...otišli lagano svojim putem...ponajprije zahvaljujući meni i mojim naporima da od njih napravim ljude....u međuvremenu smo se njihov otac i ja razišli....misliš li da su mi zahvalni za to što sam radila za njih....i misliš li da će ikada biti...daaaaaaaaj
sada živim već godinu i pol sa divnim čovjekom, no ne mislim raditi istu grešku...ne ne ne
ima majku...ima oca...hvala bogu živi su i zdravi...nek odgajaju svoje dijete...
kao što sam na kraju krajeva odgajala i ja svog...
__________________
Pazi što želiš, moglo bi ti se ostvariti....
dulcine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:02   #57
Quote:
dulcine kaže: Pogledaj post
o neeeeeeee dušo...ja jako dobro znam šta će biti...jer sam to već jednom prošla
jer sam pomogla čovjeku da digne svoje dvoje djece skupa sa mojim jer se borio za njih i htio je svoju djecu uza sebe i ja sam glupo i nesebično stala uz njega i potegla odgajati i voljeti njegovu djecu...i da prihvatili su me i na sudu izjavili da sam im bolja nego sopstvena majka...ne moram ti reći kako je njoj bilo to slušati...
završili su školu...otišli lagano svojim putem...ponajprije zahvaljujući meni i mojim naporima da od njih napravim ljude....u međuvremenu smo se njihov otac i ja razišli....misliš li da su mi zahvalni za to što sam radila za njih....i misliš li da će ikada biti...daaaaaaaaj
sada živim već godinu i pol sa divnim čovjekom, no ne mislim raditi istu grešku...ne ne ne
ima majku...ima oca...hvala bogu živi su i zdravi...nek odgajaju svoje dijete...
kao što sam na kraju krajeva odgajala i ja svog...
Žao mi je nisam to znala. Vidiš ja i ako ovaj moj tako postupi prema meni opet želim da ga odgojim što bolje mogu i da bude sretan. Ne moraš ti njegovo dijete odgajati budi mu bar prijateljica.ps pa je li ti se jave ili bar nešto
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:10   #58
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
Žao mi je nisam to znala. Vidiš ja i ako ovaj moj tako postupi prema meni opet želim da ga odgojim što bolje mogu i da bude sretan. Ne moraš ti njegovo dijete odgajati budi mu bar prijateljica.ps pa je li ti se jave ili bar nešto
pa o tome ja i pišem cijelo vrijeme...prijateljica/prijatelj tuđoj djeci uvijek da...pa bože moj...ljudi smo...nisu djeca za ništa kriva
ali preuzimati ulogu roditelja pored živih roditelja i prisutnih...to NE

jave se tu i tamo...više iz razloga jer nešto trebaju...
__________________
Pazi što želiš, moglo bi ti se ostvariti....
dulcine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:12   #59
Quote:
dulcine kaže: Pogledaj post
....misliš li da su mi zahvalni za to što sam radila za njih....i misliš li da će ikada biti...
Oprosti, no ja sam mišljenja da se djeca (naša, tuđa) ne vole, ne ljube, ne izvode na put da bi nam jednog dana rekli "hvala". Nesebično davati im, voljeti ih, živjeti za njih, plakati i brinuti se kad im nije dobro, biti tu kad nas trebaju (bez obzira jesmo li im upisani u rodni list il ne) je nešto što čovjek radi kad pruža pravu ljubav. A prava ljubav ne treba zahvalnicu. I pružati nekom takvu ljubav odlika je velikih ljudi. Mislim da se trebaš osjećati ponosnom i biti sretna kad danas te, sada već samostalne mlade ljude, vidiš. Ono "hvala", ako ga već tražiš, je u njima kad ih sretneš i vidiš da su dobri, plemeniti ljudi.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:20   #60
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Oprosti, no ja sam mišljenja da se djeca (naša, tuđa) ne vole, ne ljube, ne izvode na put da bi nam jednog dana rekli "hvala". Nesebično davati im, voljeti ih, živjeti za njih, plakati i brinuti se kad im nije dobro, biti tu kad nas trebaju (bez obzira jesmo li im upisani u rodni list il ne) je nešto što čovjek radi kad pruža pravu ljubav. A prava ljubav ne treba zahvalnicu. I pružati nekom takvu ljubav odlika je velikih ljudi. Mislim da se trebaš osjećati ponosnom i biti sretna kad danas te, sada već samostalne mlade ljude, vidiš. Ono "hvala", ako ga već tražiš, je u njima kad ih sretneš i vidiš da su dobri, plemeniti ljudi.
ma ne hvala u takvom obliku...uvijek je teško napisati u postu ono što misliš da ne zvuči otrcano ili da se krivo ne shvati...
ne tražim ja hvala od njih...niti medalju za požrtvovnost...pa zaboga...nitko me nije tjerao ili prisiljavao...
ponosna sam na sebe i njih jer su odrasli mladi kvalitetni ljudi ALI...nikada to ne bih ponovila...eto
samo toliko iz mog iskustva...
__________________
Pazi što želiš, moglo bi ti se ostvariti....
dulcine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.