Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeli Haag politički sud ?
Je 59 85.51%
Nije 10 14.49%
Glasovatelji: 69. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2011., 15:51   #41
Ma tko te vrijeđa? Ti skrećeš temu ad hominem.
Nemaš pojma o čemu govoriš. Ti bi govorio je međunarodnom pravu, a ne znaš ni što je to.
Ma razgovor s tobom je ispod svake razine opće kulture....
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 15:54   #42
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Kakvo javno međunarodno pavo? Kakvo privatno međunarodno pravo?
Gdje si to sanjao????!

Uglavnom - zašto ti sada moraš nasilu opravdati Haški sud ?
(nećemo više o međunarodnom pravu i politolgiji ,zanimljivije mi je - što su ti Hrvati toliko zamjerili ?)

Zadnje uređivanje dr.laki : 24.03.2011. at 16:17.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 16:08   #43
Tko op'ravdava Haaški sud? Gdje sam ja uopće spominjao Hrvate?
O čemu ti to?
Ja sam samo objašnjavao prirodu i temeljne principe Haaškog suda!
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 16:55   #44
Quote:
zd.hr kaže: Pogledaj post
Ne samo da nije učinila nego je i aktivno sudjelovala u pisanju opzužnica.I Račan i Mesić su nelegalno slali dokumentaciju u Haag,a ovaj drugi izrod je i svjedočio protiv Hrvatske. Što se Europe i svijeta tiče Hrvati nikad nisu smjeli imati svoju državu,a u BIH nisu smjeli ni opstati,i taj "grijeh" ćemo još dugo dugo plaćati.
Istina živa.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 17:07   #45
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Tko op'ravdava Haaški sud? Gdje sam ja uopće spominjao Hrvate?
O čemu ti to?
Ja sam samo objašnjavao prirodu i temeljne principe Haaškog suda!


Gle, ti ne razumiješ uopće o čemu pišeš, ali imaš potrebu to pisati iz nekog razloga. Koji je to razlog, to samo ti znaš. Sram te je javno napisati da mrziš hrvatske generale i podržavaš suđenje?
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 18:08   #46
Jučer u emisiji sam poslušao prof.dr. Željka Horvatića o toj sramnoj instituciji,mislim da mi kompetentnijih stručnjaka na polju međunarodnog kaznenog prava netreba.
Bio je pravi gušt poslušati njegove ocjene gđe Delponte,smjestio ju je u dno dna pravne struke,odnosno vrlo biranim riječnikom objasnio je hrvatskoj javnosti da ta osoba ne zaslužuje nikakvu pozornost.
Završio je emisiju na tako dobar način da sam doslovno zaspao sa smješkom na usnama i ponosom što takvi ljudi žive u ovoj zemlji -"... uvjeravam vas,da haaški tribunal nije, niti će pisati povijest hrvatske države..."

A sada malo ružniji dio:
Na pojedinim dijelovima snimaka su se pojavljivale one najgore scene po nas Hrvate,hrvatski izdajnici koji su napravili najelementarniji faul u povijesti čovječanstva:
Izdali su svoj narod
devedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 23:39   #47
link

zna li netko mozda link za ovaj dokumentarac (Udruženi zločinački pothvat)
ja ga dosad nisam uspio naci
hvala
zentao is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 23:42   #48
Quote:
zentao kaže: Pogledaj post
zna li netko mozda link za ovaj dokumentarac (Udruženi zločinački pothvat)
ja ga dosad nisam uspio naci
hvala
forumaš pandur najčešče ima takve stvari,ali pričekajmo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 23:44   #49
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Tko op'ravdava Haaški sud? Gdje sam ja uopće spominjao Hrvate?
O čemu ti to?
Ja sam samo objašnjavao prirodu i temeljne principe Haaškog suda!
A odakle ti potreba braniti nešto što je iskvareno do boli?
Ta ideja da Haaški tužitelj odlučuje o Hrvatskom ulasku u EU,čka ni sud,nego TUŽITELJ, nije čak ni suptina
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 09:10   #50
Quote:
zentao kaže: Pogledaj post
zna li netko mozda link za ovaj dokumentarac (Udruženi zločinački pothvat)
ja ga dosad nisam uspio naci
hvala
ima ga na nasem forumu
https://www.forum.hr/showthread.php?t=452162&page=252
ili direktno
http://www.megaupload.com/?d=O1F1DJD7


hvala Teodoriku
zentao is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 14:20   #51
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A odakle ti potreba braniti nešto što je iskvareno do boli?
Ta ideja da Haaški tužitelj odlučuje o Hrvatskom ulasku u EU,čka ni sud,nego TUŽITELJ, nije čak ni suptina
Što je iskvareno? SUd sudi po međunarodnom pravu.
I sud ne može suditi po ničem drugom osim po međunarodnom pravu.
Haaški tužitelj nema veze sa pristupanjem članice kandidatinje oko ulaskaska u EU. Jedini koji o tome odlučuje su članice i nitko drugi.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 14:35   #52
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Što je iskvareno? SUd sudi po međunarodnom pravu.
I sud ne može suditi po ničem drugom osim po međunarodnom pravu.
Haaški tužitelj nema veze sa pristupanjem članice kandidatinje oko ulaskaska u EU. Jedini koji o tome odlučuje su članice i nitko drugi.
Međunarodono pravo uređuje odnose između međunarodnopravnih subjekata ,ne sud (haški) kazneni sud po međunarodonom pravu.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 14:53   #53
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Međunarodono pravo uređuje odnose između međunarodnopravnih subjekata ,ne sud (haški) kazneni sud po međunarodonom pravu.
Međunarodni sudovi i te kako jesu subjekti međunarodnog prava.


Oni nisu bili subjekti međunarodnog prava u veremenu prije nego li su uopće nastalai.....
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 15:13   #54
Pitanje iz naslova teme ne odgovara pitanju iz ankete.

Pitanje iz ankete je trivijalno i nepotrebno - jasno je ko dan da je ICTY politički sud.

No, osim što je politički, on je i pravosudni, dakle ima komponente jednog i drugog.

Uzgred, bilo bi dobro da se bar u naslovu teme i ankete precizira na koji se haški sud misli, jer tamo ih ima podosta.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 15:15   #55
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Što je iskvareno? SUd sudi po međunarodnom pravu.
Na upis o tužiteljstvu, odgovaraš govoreći o sudu.

A o tome se baš i radi.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 15:20   #56
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Na upis o tužiteljstvu, odgovaraš govoreći o sudu.

A o tome se baš i radi.
O tužiteljstvoi odgovaram ovo:

"Haaški tužitelj nema veze sa pristupanjem članice kandidatinje oko ulaskaska u EU. Jedini koji o tome odlučuje su članice i nitko drugi."
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 15:42   #57
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Ova anketa nema nikakvoga smisla.
Autor očito ne zna što znači politički sud,
A očito ne razlikuje pravosuđe i međunarodno pravo, odnoso pravo i međunarodno pravo.

Haaški sud nije pravosudno tijelo, niti po svojoj definiciji, nego je međunarodno pravna institucija koja sudi po međunarodnom pravu. Međunarodno pravo je po svojoj definiciji, ali i po svom predmetu dio politike, pa iz svega toga sli9jedi da je Haaški sud političko tijelo, a ne pravosudno. Kao tako je zamišljeno i kao takvo i djeluje. I ne znam što se neki tu čdue.
Noup, netočno. Po Ustavnom zakonu o suradnji a Haaškim sudm je jasno vidljivo da je Haaški sud dio pravnog poretka RH i kao takav je itekako pravosudno tijelo.

Tužiteljstvo ima elemente političkog tijela, ali opet - svako tužiteljstvo ima elemente političkog tijela. Tužiteljstvo =/= Sud...

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Međunarodno pravo nije grana prava, nego je grana politike.
Međunarodni kazneni sud znači da sudi po međunarodnom pravu, a ne po nekakvom općem pravu neke države!

Daj se obrazuj malo!
Je, međunarodno pravo je grana prava, predaje se kao takvo na Pravnom fakultetu. Međunarodni sud sudi po međunarodnom pravu, ali to međunarodno pravo je element pravnog poretka svake odnosne zemlje. Npr. Haag nije nadležan za građane SADa jer SAD u svom pravnom poretku nema stavke međunarodnog kaznenog prava. Mi imamo.

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Jel shvaćaš ti razliku između politike i politologije?
Jao čovječe, kako ti objasnit kako se piše neka riječ, ako još ni slova nisi savladao?
Pa jedina razlika je to što je politologija znanost (prije bi rekao nauka) o politici. Oboje je ipak pogrešno u ovom kontekstu.


Međunarodni sud za ratne zločine u Haagu je prije svega pravosudno tijelo. Sudi za zločine, po zakonima, uz sve elemente sudskog procesa i uz sve mehanizme kao bilo koji sud, dio je pravnog poretka svih zemalja za koje je nadležan.

Tužiteljstvo dotičnog Suda je sasvim druga priča i tek tu se može raspravljati o politici.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 15:43   #58
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
O tužiteljstvoi odgovaram ovo:

"Haaški tužitelj nema veze sa pristupanjem članice kandidatinje oko ulaskaska u EU. Jedini koji o tome odlučuje su članice i nitko drugi."
... što je glupost.

Članice odlučuju temeljem izvješća glavnog ICTY-jevog tužitelja.

I to se izvješće proglašava "mišljenjem suda".
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 15:49   #59
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
... što je glupost.

Članice odlučuju temeljem izvješća glavnog ICTY-jevog tužitelja.

I to se izvješće proglašava "mišljenjem suda".
Kontradiktoran si; najprije kažeš da je glupost moja tvrdnja da ne odlučuje tužiteljstvo, nego članice, a onda napišeš da "Članice odlučuju [B]temeljem izvješća glavnog ICTY-jevog tužitelja...", iz čega proizlazi opet moja tvrdnja da ne odlučuje tužiteljstvo, nego članice....
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 15:57   #60
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Međunarodni sudovi i te kako jesu subjekti međunarodnog prava.


Oni nisu bili subjekti međunarodnog prava u veremenu prije nego li su uopće nastalai.....
Nemože se suditi po međunarodonom pravu i to još pogotovo kazneni sud ne može suditi po međunarodnom pravu ili nekoj drugoj grani prava.
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Pitanje iz naslova teme ne odgovara pitanju iz ankete.

Pitanje iz ankete je trivijalno i nepotrebno - jasno je ko dan da je ICTY politički sud.
Možda netko može dokazati i da nije politički sud.
Nemogu ja nikome ništa nametati ,zato sam u uvodnom postu iznosio isključivo povijesne činjenice ,što očekujem i od onih koji tvrde suprotno (ili isto kao ja).

Quote:
No, osim što je politički, on je i pravosudni, dakle ima komponente jednog i drugog.
To je nemoguče- Ako je politički onda mu ti elementi pravosuđa služe tek kao alat u postizanju politički ciljeva ,ako je pravosudni onda se politika nesmije ni najmanje petljati. A u ICTY se politika itekako upetljavala.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.