Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2017., 14:17   #241
A baš imaš potrebu poistovjetiti se sa likom? Zašto?

Po meni je Kvothe daleko od savršenog. Da, sve on to manje, više uspješno radi, ali mane su itekako tu, pogotovo u međuljudskim odnosima, što je još nekako i najbitnije.
Mislim da ga Rothfuss ni nije htio prikazati kao savršenog. Baš suprotno.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:54   #242
da, trebam naći nešto u čemu se mogu poistovjetiti s likom da mi je stalo do njega. a ako mi je svejedno što će se s njime dogoditi, knjiga mi nije napeta.
Arcturus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:59   #243
Ne može ti biti stalo do ljudi koji nisu slični tebi?

Kvothe, uostalom, stvarno nije savršen.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:25   #244
Quote:
nevermindMe kaže: Pogledaj post
Ne može ti biti stalo do ljudi koji nisu slični tebi?

Kvothe, uostalom, stvarno nije savršen.
nije.
al je malo dosadan, što mu ne ide u prilog.
pogotovu ljubavna natezaljka s luđakinjom.
a dosad, brat bratu, ne uspjeh ni skontat po čemu je tolika uhu-hu faca.
možda treća otkrije.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:33   #245
Pa rekoh da nije savršen, to je to.

On se nateže s njom, a nju natežu drugi.

Bez obzira što je on dosadan počesto, knjige nisu i čekam treću.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 18:16   #246
Znaš, postoji taj neki opći koncenzus kod čitatelja da kad im nešto ne odgovara, jednostavno prestanu čitati. Čitati nešto zato što je razvikano i popularno, a usprkos vlastitim dojmovima je besmisleno. A s obzirom da je Kvothe 80% Kingkillera...

Ja ga eto volim.

kukuriku, pa i nije faca. Čini mi se da je i sam rekao da je dosta veliki dio njegove slave puštanje ljudi da prenapuhuju događaje koji se oko njega događaju...
__________________
https://www.last.fm/user/count_bigby
The_count is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 17:41   #247
Božemiprosti, mjeseci su prošli a ja nisam ostavila svoj rant ovdje

Kakva medijska drolja, naš Pat, pregršt hobija i obaveza, al ne, to nije dovoljno, sad ima i neku emisiju na tvu.

Ako nista čuli, zove se Myth or Monster i, da prostite, mogao je komotno staviti tu i svoju treću knjigu Kao Myth


Jebemu, emisija mu baš dobro zvuči, vjerojatno ću ju pogledati
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 20:12   #248
Joj, ja sam dogurala do sedamstoinešto stranice druge knjige.
Kvothe mi je super lik, baš su mi zanimljivr njegove dogodovštine; zanima me šta će biti sa Amyrima (oni su poput templara u našem svijetu), sa Chandrianima ( onim Zgarom koji mu je pobio obitelj), zatim sa Dennom, Devi, prijateljima sa Sveučilišta, onim kretenom Ambrozijem i ostalima..
Trenutačno sam na dijelu gdje se on nalazi kod ademskih plaćenika i vježba ketan, uči šta je Lethani..
Ademski plaćenici mi se baš sviđaju.. Ma čitava priča mi je jednostavno predobra, jedva čekam nastavak svega.

HOĆE li to možda biti ekranizirano??
I naravno, da ne zaboravim, Elodin mi je car nad carevima!
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 21:53   #249
Quote:
nevermindMe kaže: Pogledaj post
A baš imaš potrebu poistovjetiti se sa likom? Zašto?

Po meni je Kvothe daleko od savršenog. Da, sve on to manje, više uspješno radi, ali mane su itekako tu, pogotovo u međuljudskim odnosima, što je još nekako i najbitnije.
Mislim da ga Rothfuss ni nije htio prikazati kao savršenog. Baš suprotno.
Pa nije savršen, ali se trudi biti najbolji što može biti. I naravno da Rothfussu nije bio cilj prikazati ga savršenim; Kvothe je osoba, sa mnogim talentima i vrlinama, ali je ipak čovjek i nije rođen kao superjunak.
Inteligentan je, ima veliku energiju, talenntiran je za glazbu, fino se odnosi prema suprotnom spolu, ima vrlo snažnu volju, uporan je, hrabar.. A šta bi to bilo savršenstvo po tebi, molim lijepo? Takve likove je sve teže naći u filmovima o superjunacima.. Uostalom, tako nešto i ne bi bilo realno.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:57   #250
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
HOĆE li to možda biti ekranizirano??
Bog s tobom

Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
I naravno, da ne zaboravim, Elodin mi je car nad carevima!
Elodin je bog. Sve ikad. Tekst
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 00:08   #251
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Pa nije savršen, ali se trudi biti najbolji što može biti. I naravno da Rothfussu nije bio cilj prikazati ga savršenim; Kvothe je osoba, sa mnogim talentima i vrlinama, ali je ipak čovjek i nije rođen kao superjunak.
Inteligentan je, ima veliku energiju, talenntiran je za glazbu, fino se odnosi prema suprotnom spolu, ima vrlo snažnu volju, uporan je, hrabar.. A šta bi to bilo savršenstvo po tebi, molim lijepo? Takve likove je sve teže naći u filmovima o superjunacima.. Uostalom, tako nešto i ne bi bilo realno.
Ne čitaš sa razumijevanjem. Uglavnom, nekoliko mjeseci poslije, evo opet.
Ne, nije savršen. I ne, ne treba biti savršen.

Ne vidim otkud si isčitala da sam napisala da bi trebao biti savršen.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 00:24   #252
Quote:
nevermindMe kaže: Pogledaj post
Ne čitaš sa razumijevanjem. Uglavnom, nekoliko mjeseci poslije, evo opet.
Ne, nije savršen. I ne, ne treba biti savršen.

Ne vidim otkud si isčitala da sam napisala da bi trebao biti savršen.
Ma malo sam površno preletjela preko tvog posta.. Ali da, napisao si da je on daleko od savršenog, pa sam ja pitala šta je to uopće savršeno..
Koji su to 'savršeni' likovi, di se pojavljuju????
Šta to znači 'daleko od savršenog' po tebi??
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:43   #253
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Božemiprosti, mjeseci su prošli a ja nisam ostavila svoj rant ovdje

Kakva medijska drolja, naš Pat, pregršt hobija i obaveza, al ne, to nije dovoljno, sad ima i neku emisiju na tvu.

Ako nista čuli, zove se Myth or Monster i, da prostite, mogao je komotno staviti tu i svoju treću knjigu Kao Myth


Jebemu, emisija mu baš dobro zvuči, vjerojatno ću ju pogledati
Na youbitou 200 pogleda prve epizode.
I jedan jedini komentar: Why is he not writing the final book D:

Antipatična priča
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:13   #254
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Joj, ja sam dogurala do sedamstoinešto stranice druge knjige.
Kvothe mi je super lik, baš su mi zanimljivr njegove dogodovštine; zanima me šta će biti sa Amyrima (oni su poput templara u našem svijetu), sa Chandrianima ( onim Zgarom koji mu je pobio obitelj), zatim sa Dennom, Devi, prijateljima sa Sveučilišta, onim kretenom Ambrozijem i ostalima..
Trenutačno sam na dijelu gdje se on nalazi kod ademskih plaćenika i vježba ketan, uči šta je Lethani..
Ademski plaćenici mi se baš sviđaju.. Ma čitava priča mi je jednostavno predobra, jedva čekam nastavak svega.

HOĆE li to možda biti ekranizirano??
I naravno, da ne zaboravim, Elodin mi je car nad carevima!
Da, Kingslayer kronike će biti ekanizirane
https://www.tor.com/2017/10/26/the-k...rick-rothfuss/
Ja više ne mogu dočekati taj prokleti treći nastavak. Bitno da ima vremena gostovati kod Willa Wheatona u njegovom Tabletop serijalu i igrati Eldritch Horror -_- Bavi se svime osim knjigom Damn you Patrick!!!

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Sathya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 16:16   #255
Quote:
Sathya kaže: Pogledaj post
Da, Kingslayer kronike će biti ekanizirane
https://www.tor.com/2017/10/26/the-k...rick-rothfuss/
Ja više ne mogu dočekati taj prokleti treći nastavak. Bitno da ima vremena gostovati kod Willa Wheatona u njegovom Tabletop serijalu i igrati Eldritch Horror -_- Bavi se svime osim knjigom Damn you Patrick!!!

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Frend mi je baš neki dan krenuo čitat ovo i prilično je oduševljen.
Ja imam i previše toga na rasporedu pa ću teško krenuti s time u nekog dogledno vrijeme.

Ali iskreno, sve ove priče o ekranizacijama na krjau ne završe nigdje, koliko mso uopće imali gotovih ekranizacija a koliko smo imali vijesti o tome da će BITI ekranizirane.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 18:32   #256
Nekoć mi ga je bilo žao i zbilja sam ga podržavala u "pustite me na miru da pišem", pogotovo kad bi mu komentirali na fejsu da se uhvati knjige.

Sad, jebomepas, guštam u tim komentarima, sve ikad mi je okidač za mog internaliziranog Mr Hydea, i virtualno pozdravljam i plješčem svim komentatorima koji mu ne podilaze.

A tek kad mu odem goodreads profil i vidim njegov prvi komentar na strip kojeg volim. Ma pizda mu materina, još se i naslađuje i skuplja lajkove na našem iščekivanju zadnje knjige
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 22:52   #257
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Nekoć mi ga je bilo žao i zbilja sam ga podržavala u "pustite me na miru da pišem", pogotovo kad bi mu komentirali na fejsu da se uhvati knjige.
Sad, jebomepas, guštam u tim komentarima, sve ikad mi je okidač za mog internaliziranog Mr Hydea, i virtualno pozdravljam i plješčem svim komentatorima koji mu ne podilaze.
A tek kad mu odem goodreads profil i vidim njegov prvi komentar na strip kojeg volim. Ma pizda mu materina, još se i naslađuje i skuplja lajkove na našem iščekivanju zadnje knjige
Izgleda da je sad popularno za*ebavat fanove, pogle GoT...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 11:50   #258
Majkumu, kad sam ovo sve čitala...

odlično štivo ali sad bi trebalo opet nanovo sve čitati da se prisjetim detalja


nisam znala da rade seriju, woohooo

inače, postoji i jedna pjesma na temu knjige: Nightwish-Edema Ruh
__________________
Not my circus, not my monkeys.
Nemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 12:00   #259
Quote:
Nemi kaže: Pogledaj post
Majkumu, kad sam ovo sve čitala...

odlično štivo ali sad bi trebalo opet nanovo sve čitati da se prisjetim detalja


nisam znala da rade seriju, woohooo

inače, postoji i jedna pjesma na temu knjige: Nightwish-Edema Ruh
Planira li on uskoro završiti serijal?

Nisam čitala, ali ne bih ni počinjala, ako neće skoro...
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 01:02   #260
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Nekoć mi ga je bilo žao i zbilja sam ga podržavala u "pustite me na miru da pišem", pogotovo kad bi mu komentirali na fejsu da se uhvati knjige.

Sad, jebomepas, guštam u tim komentarima, sve ikad mi je okidač za mog internaliziranog Mr Hydea, i virtualno pozdravljam i plješčem svim komentatorima koji mu ne podilaze.

A tek kad mu odem goodreads profil i vidim njegov prvi komentar na strip kojeg volim. Ma pizda mu materina, još se i naslađuje i skuplja lajkove na našem iščekivanju zadnje knjige


Same here.

A podcastove, blog upise, dobrotvorni rad i sl. iz principa izignoriram.
Kao i Martinove, uostalom.

Ono, sorry, ali postao si poznat dovoljno da možeš raditi ove gluposti zbog onog serijala kojeg nisi još završio


Mislim da bi bilo bolje da je čitalačka publika manje puna razumijevanja i koncilijantna prema lijenim autorima.
Ovako im se samo generira revenue stream od toga da se bave glupostima umjesto stvaralaštvom.

Pa tko bi se normalan bavio mukotrpnim i teškim spisateljskim poslom kad može zarađivati novce igrajući igrice?

Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Planira li on uskoro završiti serijal?

Nisam čitala, ali ne bih ni počinjala, ako neće skoro...
Neće.
Poštedi se muke i nemoj počinjati.

Ja sam počeo 2013.
Dvije knjige su bile izašle, a treća samo što nije.

Naime, sva tri nastavka su već bila napisana, trebalo ih je samo editirati.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.