Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2012., 11:15   #81
Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
Da riječ fašizam se danas interpretira i koristi kako se nekom got prohtije.
najgore je kada ga se interpretira kao nešto dobro...

Problemi koji tebe muče nisu uzrokovani time što ljudi imaju puno djece već time što države nisu sposobne tu djecu kao i njihove obitelji sukladno ljudskom dostojanstvu, uključiti u društvo kako bi jednako doprinosili svojim radom, kulturom i dr.

Fašizam se odlikovao upravo tom nekompetentnošću i ciljanom netrpeljivošću prema nekim narodima i dodatno ih je ponižavao mjesto da im je pomogao uhvatiti globalni civilizacijski korak...
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 15:06   #82
Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
Što mislite o sterilizaciji ljudi koji hoće primati socijalnu pomoć, kriminalaca, mentalnih bolesnika, silovatelja ,a za pedofile bi trebala biti i kastracija. Po meni je socijalna ovisnost o državi indikator društvene defektnosti. Uvjet za socijalnu naknadu bi trebala biti sterilizacija. Što ljudi žive u većem smradu, prljavštini, bez osnovnih higijenskih uvjeta i što je niži društveni sloj, niže obrazovanje i što ljudi imaju niži kvocijent inteligencije to se ljudi brže razmnožavaju. To je nažalost činjenica. Recimo neki od ovakvih slučajeva.

http://www.youtube.com/watch?v=qZwFTIl5ww4

http://www.jutarnji.hr/romska-obitel...-vode-/945795/

Inače da se ovakve stvari događaju u 21. stoljeću su meni osobno odvratne i gnjusne. Evo recimo kod ovakvih primjera dali nebi bilo bolje da im se da veća socijalna naknada i da se ženi recimo u nekim slučajevima dozvoli da rodi barem jedno dijete pa da se nakon prvoga djeteta sterilizira. Tom jednom djetetu bi mogli priuštiti sa većom socijalnom naknadom bolje obrazovanje i bolji život sebi i djetetu.

Također ono što bi bilo najbolje što bi se sa time jako smanjila stopa kriminala i nasilja u društvu jer siromašne i neobrazovane obitelji sa puno djece su više sklone kriminalu i nasilju u društvu, država bi uštedjela na socijalnim davanjima, na zdravstvenom sustavu, na policiji i na resursima.

Kao i to da se steriliziraju teži kriminalci zbog toga što je veća vjerojatnost da će imati problematičnu djecu zato jer će se manje brinuti za njih, kao i mentalni bolesnici da ne prenose svoje loše gene tako da sljedeće generacije ne pate od mentalno nasljednih bolesti kao i to zato jer se mentalno bolesni ljudi nisu sposobni dobro brinuti za svoju djecu, kao i silovatelji da se steriliziraju ,a oni teži silovatelji da se kastriraju i pedofili da se kastriraju.

Mislim da bi ovakva politika donjela super rezultate za društvo prije svega što bi se smanjila stopa siromaštva, kriminala i nasilja u društvu ,a drugo što bi države uštedile na socijalnim davanjima, zdravstvenom sustavu, policiji i resursima. Sa par civiliziranih zakona bi se mogao poboljšati život svim građanima.

Danas postoje moderne metode sterilizacije sa laparoskopom koje su sigurne i brze kod žena se mogu podvezati jajovodi jako brzo i sigurno dok kod muškaraca se može izvršiti vazektomija bez krvi, bez reza, bez šava i bez boli.

Mislim da bi se ovakvi slični zakoni mogli provoditi u naprednijim državama za nekih 10, 20 do 30 godina.

Dragi The Matrix 1991,

kad već spominješ društvene nasilnike (post 46), moram reći da ja tebe svrstavam u tu skupinu.


U temelju tvoje teorije leži pretpostavka (nisi je izrijekom spomenuo, ali tu je) da roditelj, koji se na ovaj ili onaj način ponaša devijantno, nužno rađa i odgaja devijantnu djecu. Da je tome tako, od pamtivjeka bi ljudsko ponašanje bilo potpuno devijantno ili potpuno u skladu s društvenim očekivanjima. Kako to nije slučaj, tvoja teorija pada u vodu. Odgovor na pitanje zašto ljudsko ponašanje nije crno ili bijelo, tema je za sebe pa sad neću o tome.

Devijantno ponašanje nije urođeno u čovjeka, ono je društveno određeno. To znači da opće stanje društvenih normi i običaja određuje što je poželjno ili nepoželjno. Kako se društvo neprestano mijenja, tako se mijenjaju norme i običaji, a s njima i devijantno ponašanje. Na primjer, prije stotinjak godina je bilo potpuno normalno da stariji muškarac oženi djevojku od dvanaest, ili trinaest godina. Danas bi takvoga proglasili pedofilom. Ako me pratiš, jasno ti je da sterilizacija bilo kojeg devijanta nije rješenje za ništa i nikoga.

Nadalje, kako ti nije jasno da pojedinačni ljudi nisu uvijek isključivo sami krivci što se nalaze u jednoj od kategorija koje, prema tebi, zaslužuju sterilizaciju. Primjetno je da si posebno kivan na ljude, kažeš da su to društveni paraziti, koji primaju neki oblik socijalne pomoći. Naravno da postoje ljudi koji primaju socijalnu pomoć jer nisu zainteresirani za rad. Pretpostavimo da njih ipak ima osjetno manje od onih koji žele raditi i pošteno zarađivati za svoj život, ali za to nemaju poštene uvjete.

Tko je stvaran parazit u društvu u kojem je normalno da u tvrtki s multimilijunskom zaradom radnik radi za minimalac? U društvu u kojem je normalno da te poslodavac otjera u prijevremenu mirovinu zato što imaš dovoljno godina za nju? U društvu koje zdravstvenu skrb organizira po principu plati pa liječi? U društvu u kojem nakon faksa imaš priliku steći radno iskustvo za plaću od 1600 kn mjesečno, što je gotovo duplo manje od minimalne plaće? U društvu u kojem se porezni novac troši na državničke plaće povlaštene manjine i za nabavu automobila visoke klase za prijevoz vladajuće elite? U društvu u kojem se porezni novac troši na dokapitalizaciju privatnih banaka i tvrtki? U društvu u kojem raste broj multimilijardera, kao i broj ovisnih o socijalnoj pomoći? Meni je ovo stanje 21. stoljeća gnjusno i odvratno.

Kažeš da je socijalna ovisnost o državi indikator društvene defektnosti. Tu si poentirao, ali dalje si sve zabrljao. Društvo nije defektno zato što u njemu postoje socijalno ugrožene skupine, nego zato što slabo ili uopće ne mari za njih.

I ti si se, u takvom društvu, našao, arogantno, nuditi sterilizaciju kao glavnu metodu za rješavanje siromaštva i kriminala. Još, u nevjerici, ne razumiješ zašto te nazivam fašistom i neznalicom.

Kad bi država, umjesto da porezni novac rasipa poput kakve pijane budale, sa svojim financijama osigurala, uvjetno rečeno, besplatno obrazovanje svima koji ga žele, zatim, radno mjesto svakom svom članu, na kojem bi mogao biti poštovan i pošteno plaćen, ljudi bi našli izgubljeni smisao postojanja i svoje dostojanstvo pa bi ih manje bilo siromašno i manje bi pribjegavali kriminalu.

A ti lijepo pitaj svoje roditelje, ili djedove i bake, gdje su išli na fakultet i tko ga je platio. Pitaj ih i jesu li ikada u životu primili dinara/kune bilo kakvog oblika socijalne pomoći od države/crkve/rodbine/prijatelja, možda su dobili i stan za vrijeme Juge, pa nam reci kako bi ti, pred sobom, opravdao svoje postojanje ako ih je trebalo sterilizirati zbog toga?
sthwicked is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 04:37   #83
People with Mental Health Disorders Have Fewer Children

https://www.livescience.com/36734-me...-genetics.html

Bas sam maloprije naletio na temu jednu da se o ovome govori na njoj, kako se mentalni bolesnici itd., vise razmnozavaju, a evo studija i clanak o tome koji vas sve demantira.

Cak se mislim i sirotinja sve manje razmnozava pa se ocekuje demografski do 2100 godine da ce poceti da se stabilizira svjetska populacija a nakon toga da opada.

Ali sterilisite siromasne i bolesnike, neka samo imucni ostanu jedini, a kada ostanu jedini neka se onda medzusobno glodzu.

__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 03:33   #84
Quote:
BlackQ kaže: Pogledaj post
Imaš li možda neke izvore koje možeš ponuditi, recimo zakone iz vremena kojeg spominješ, iz država koje navodiš, gdje se kao kazna za kriminal propisuje sterilizacija?
Onak, ja se baš ne sjećam da su npr. 80-ih u Americi ili Engleskoj, Austriji, a još manje u Skandinaviji sterilizirali ljude po sili zakona.

Jedno je kad ginekolog ženi koja prima socijalu, a došla je roditi peto dijete, predloži sterilizaciju (pa ona vidi ili ne vidi svjetlo dana i odluči šta će), a nešto sasvim drugo je sterilizirati ljude protiv njihove volje.

Da nisi nešto pobrkao s Mengeleovim eksperimentima?

http://www.pbs.org/independentlens/b...united-states/

Ima toliko izvora, dokaza i informacija da je neobicno da bas nista ne znas o tome.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:38   #85
super mi je kak se većina tu u stanju ladno pravit da siromašna djeca spašavaju svijet i da se siromaštvo ne nasljeđuje. na svakog siromaha koji se uspije probit u klasu iznad, koliko ih ostaje u blatu i neimaštini?

ali ne bi to riješila prisilna sterilizacija. siromaštvo je simptom, ne bolest. i možete pobit sve siromašne, al društvo će stvarat nove ako ne uklonite uzroke.

dakle, umjesto prisilne sterilizacije promišljat više na tragu obveznog obrazovanja, edukacije, zdravstvene i socijalne skrbi i dobre kontrole svega navedenoga kako bi budućim naraštajima osigurali jednakost šansi. samo što to zahtijeva funkcionalnu državu, progresivne poreze i odgovorno društvo. a ne hrvatistan.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:35   #86
Ja bih sterilizirala saborske zastupnike. Osobno i (st)ručno.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.01.2018., 13:39   #87
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ja bih sterilizirala saborske zastupnike. Osobno i (st)ručno.
e sad smo već na tragu nečega
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:19   #88
Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
e sad smo već na tragu nečega
Čega? Illuminata? :P
strongenough is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:22   #89
Quote:
strongenough kaže: Pogledaj post
Čega? Illuminata? :P
ljudi-guštera
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.