Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2013., 00:22   #1
Horror roman

Interesira me vaše mišljenje u vezi horror romana kojeg imam namjeru napisati.
Osim uobičajene fabule, roman sam mislio prožeti i sa državotvornim vrijednostima Republike Hrvatske, koje i sam podržavam (član sam HDZ-a od početka 90-tih).
Glavni lik mog romana biti će razvojačeni branitelj, nazovimo ga Josip (HDZ), koji će sa svojom prekrasnom djevojkom Marijom (HDZ), i najboljim prijateljem Ivanom (HSP) biti uvučen u stravična zbivanja izazvana eksperimentima pravoslavnog manastira u Kistanjama,gdje su igumani skupa sa bogoslovima, a u sprezi sa srpskom pravoslavnom crkvom, ogrezli u okultne obrede, te žele sa legijama demona, zombija, i inih abominacija u božjim očima, raditi o glavi Republici Hrvatskoj.
Naravno da bih se potrudio prezentirati protagoniste u sto realnijem svjetlu, tako da će Josip(HDZ)biti centralni lik, moralan i pošten, uvijek spreman pomoći, katolik, često je u maskirnoj uniformi kad izlazi po kafićima sa svojim prijateljem Ivanom(HSP) koji je isto tako pošten, državotvoran i katolik, samo što ima problem sa pićem i ponekad reče nešto protiv aktualne vlasti i/ili manjina (''Danas se u Hrvatskoj više cijene zombiji nego branitelji…'',, ili ''Pope,gdje si bio devedesetih?'')
Ivanova djevojka Marija (HDZ) je preslika savršene žene. Osim što lijepo izgleda, ona je i izvrsna domaćica, njena vještina u kuhinji nema premca. Ona također nikad ne preispituje odluke svoga dečka, i prava mu je podrška.
Da ne mislite da će roman biti oskudan likovima, naveo bih još neke protagoniste u ovoj šarolikoj menažeriji.
Pojaviti će se i Fra Jere (HČSP), koji će Ivanu(HDZ), Josipu (HSP) i Mariji (HDZ) otkriti mnoge tajne vezane za SPC i te pogane obrede. Nažalost on će nastradati u događajima koje naši junaci namjeravaju spriječiti, ali ne prije nego što otkrije svu pokvarenost i zlobu pravoslavnih bogoslova te nekih članova ljevičarskih stranki u Republici Hrvatskoj, te samom Ivanu (HDZ) ne dokaže koliki je Krleža bedak i lajbek.
Isto tako, namjeravam ubaciti neke živopisne HDSSB-ovce koji će pomoći našim junacima po Slavoniji (jer radnja će se odvijati diljem lijepe naše), kao i u Hercegovini gdje će naši junaci pronaći neočekivane saveznike, Hercegovce, koji će mu otkriti tajnu o posebnom odjelu u hrvatskoj vojsci, koja se bavi borbom protiv okultnog (tajna grupa ''Osmijeh Franje Tuđmana'')

Ovim putem bi molio za vaše mišljenje, utiske i sugestije.
Mislite li da će vam se ovakav roman svidjeti?
Mislite li da će se svidjeti hrvatskim braniteljima?
Hvala
GlobalSolutions is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 01:18   #2


Kad napišeš ovo, hoću prava na ekranizaciju.

The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 01:37   #3
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post


Kad napišeš ovo, hoću prava na ekranizaciju.

mislite li, uvaženi diskutante da bi tu moglo biti ''štofa'' , i da bi mogli od ovog romana napraviti uspješan film?
GlobalSolutions is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 02:13   #4
Pa, ideja je vrhunska, ali prvo treba vidjeti gotovu knjigu.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 02:21   #5
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Pa, ideja je vrhunska, ali prvo treba vidjeti gotovu knjigu.
za sada imam samo kostur priče te gotove fragmente koje bi ubacio u fabulu
(npr, pogibija, žrtva, Fra Jere (HČSP) bi bila vizualno neugodna, bio bi živ pojeden od zombija ispred oltara neke stare crkve u dalmatinskom zaleđu, dok bi umirao glasno bi citirao Matoševu 1909-tu)
eto, to je jedna od ideja, ne želim otkrivati druge dok se roman ne pojavi
GlobalSolutions is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 04:07   #6
Svakako zanimljivo. To bi znači bila neka kombinacija Romerovih Living Dead filmova i političkog trilera?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 06:21   #7
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Svakako zanimljivo. To bi znači bila neka kombinacija Romerovih Living Dead filmova i političkog trilera?
Zanimljiva konstatacija
Da, moglo bi se reći da će biti kombinacija političkog trilera i horrora
Kombinacija Ludluma i Richarda Mathesona
GlobalSolutions is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 10:02   #8
To je horror, kaj je je.

A zašto nema nikoga iz Hrvatske zore - stranke naroda?
Neki katolički intelektualac možda, molekularni biolog koji bi u ultramodernom podzemnom labaratoriju sagrađenom ispod Crkve hrvatskih mučenika na Udbini otkrio genetske sličnosti između zombija i Srba, i samim time razotkrio podvalu bogoslova…

A iz HRASTA bi mogao doći poznavatelj predanja i čuvar tradicije, mudrac sa bijelom bradom (ali potkresanom, da ne sliči na četnika), posljednji pripadnik drevnog reda koji već 1400 godina čuva Tajnu koju je Hrvatima u amanet ostavio car Heraklije kada ih je pozvao u ove krajeve…
__________________
Armada Podravina
Ć misli zlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 11:49   #9
Osmjeh Franje Tuđmana

Ideja je vrhunska, no malo vam se nit priče zapetljala - prvo je u hdz-u Josip, sa djevojkom mu Marijom, da bi kasije hsp-ovac Ivan postao hdz-ovac, i time osvojio srce lijepe Marije... Jeli to bio lapsus calami, ili pak vješto upakirani teaser za pažljivije čitatelje?
Outmind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 14:10   #10
Quote:
Outmind kaže: Pogledaj post
Osmjeh Franje Tuđmana

Ideja je vrhunska, no malo vam se nit priče zapetljala - prvo je u hdz-u Josip, sa djevojkom mu Marijom, da bi kasije hsp-ovac Ivan postao hdz-ovac, i time osvojio srce lijepe Marije... Jeli to bio lapsus calami, ili pak vješto upakirani teaser za pažljivije čitatelje?
ipak ne želim ''spoilati'' ali, u ovoj početnoj fazi romana, sve je moguće
iako mislim da Ivan (HSP) nikad neće oteti djevojku svom najboljem prijatelju, to je ispod časti jednom Hrvatskom branitelju i vitezu
GlobalSolutions is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 14:19   #11
Quote:
Ć misli zlo kaže: Pogledaj post
To je horror, kaj je je.

A zašto nema nikoga iz Hrvatske zore - stranke naroda?
Neki katolički intelektualac možda, molekularni biolog koji bi u ultramodernom podzemnom labaratoriju sagrađenom ispod Crkve hrvatskih mučenika na Udbini otkrio genetske sličnosti između zombija i Srba, i samim time razotkrio podvalu bogoslova…

A iz HRASTA bi mogao doći poznavatelj predanja i čuvar tradicije, mudrac sa bijelom bradom (ali potkresanom, da ne sliči na četnika), posljednji pripadnik drevnog reda koji već 1400 godina čuva Tajnu koju je Hrvatima u amanet ostavio car Heraklije kada ih je pozvao u ove krajeve…
napomenuo sam u uvodniku, da je ovo napisano samo dio sadržaja, i samo dio likova, iako ne želim opteretiti roman sa povijesnim tumačenjima i analizima
ovaj roman će nositi pozitiva i dobrota glavnih likova, prijateljstvo Josipa (HDZ) i Ivana(HSP), njihova druženja u birtijama, u vojnoj uniformi, te ljepota i dobrota Josipove (HDZ) djevojke Marije(HDZ), koja osim što je savršena ima i svoju pomalo mračnu stranu. Naime, ona će voljeti ansambl Novi Fosili te će se je u par navrata ''uhvatiti'' kako pjeva uz glasno pojačan Narodni Radio
GlobalSolutions is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 18:43   #12
Quote:
GlobalSolutions kaže: Pogledaj post
napomenuo sam u uvodniku, da je ovo napisano samo dio sadržaja, i samo dio likova, iako ne želim opteretiti roman sa povijesnim tumačenjima i analizima
ovaj roman će nositi pozitiva i dobrota glavnih likova, prijateljstvo Josipa (HDZ) i Ivana(HSP), njihova druženja u birtijama, u vojnoj uniformi, te ljepota i dobrota Josipove (HDZ) djevojke Marije(HDZ), koja osim što je savršena ima i svoju pomalo mračnu stranu. Naime, ona će voljeti ansambl Novi Fosili te će se je u par navrata ''uhvatiti'' kako pjeva uz glasno pojačan Narodni Radio


Pošteno, neću ti više suflirati, vidim da znaš što radiš.
Izvještavaj nas o napretku romana.
__________________
Armada Podravina
Ć misli zlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 02:06   #13
jebenti imas maste, mislim da ovaj roman ima potencijala ako se potrudis

bilo bi fora film napraviti
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 06:35   #14
Quote:
GlobalSolutions kaže: Pogledaj post
Interesira me vaše mišljenje u vezi horror romana kojeg imam namjeru napisati.
.....
Ovim putem bi molio za vaše mišljenje, utiske i sugestije.
Mislite li da će vam se ovakav roman svidjeti?
Mislite li da će se svidjeti hrvatskim braniteljima?
Hvala
Genijalno! Naravno da će se svidit braniteljima i svima kojima je Hrvatska (HDZ) na srcu! Kome se ne svidi-nek ide u Srbiju!(SDP) Napiši taj roman ako Boga (HDZ) znaš!
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 10:27   #15
Prica mi se svida, definitivno je osvjezenje medu knjigama tipa 50 nijansi sive i slicnima koje propagiraju pogresne moralne vrijednosti.
Ako si otvoren za sugestije, predlozila bih i lik Jovana (SDP), koji bi stvarao probleme nasim hrabrim junacima Josipu (HDZ) i Ivanu (HSP), te se mozda cak zagledao u Mariju (HDZ). On na kraju, naravno, biva pobijeđen. Mislim da bi taj pomalo ljubavni aspekt privukao zenske citatelje.
Samo naprijed!
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 10:59   #16
Quote:
GlobalSolutions kaže: Pogledaj post
(član sam HDZ-a od početka 90-tih)
dovoljan horrorac u danasnje doba.



OT: definitivno soundtrack od tomcona (kao prilog romanu na dvostrukomCDu )
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 11:42   #17
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
definitivno soundtrack od tomcona (kao prilog romanu na dvostrukomCDu )
Uz knjigu dobijes DVD s Tomconove turneje.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 12:57   #18
Ja sam oduševljena 100posto kupujem knjigu kad izađe, ćak i u više primjeraka-za poklone

Razmišljala sam koga bi rado vidjela u gl.ulogama kada bi bio snimljen film
Fra Jere (HČSP) definitivno Ivo Gregurević, naš naj bolji i naj poznatiji glumac kojeg voli i staro i mlado
Ivan (HSP) bi trebao biti Tiho Orlić, mislim da ne trebam objašnjavati zašto, slika i prilika viteza i ratnika
Josipa (HDZ) i Mariju (HDZ) ne moze glumiti bilo tko mozda najbolje bi bilo snimiti posebnu epizodu emisije "Volim Hrvatsku"koja bi išla uživo, a građani bi birali pozivom ili smsom . Ima li Marija plavu ili crnu kosu Josip je sigurno visok, crn i markantan, pa može Goran Višnjić, on je popularan i u americi što ne škodi

Ostali, što vi mislite, dajte neki prijedlog
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 13:20   #19
Meni fali neki lik iz SDP-a koji će kao u svakom zombi filmu, napraviti sranje i pustiti zombije preko granice iz srbije u hrvatsku pa će nastati kaos i onda će svi trčati, a srbi će ih gristi zubima uz urike BRE-BRE umjesto GR-GR
jocajocic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 16:58   #20
Jedva čekam da napišeš roman, super zvuči. Hoćeš li ga objavljivati tu na forumu, u nastavcima?
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.