Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2015., 21:29   #1041
Smile

[QUOTE=Dlapek;54805914]A jebg - nikad dobro.
Ni kad ih pusti na miru.
Ni kad ih pita treba li što.
Ni kad dolazi.
Ni kad ne dolazi.
Ni kad se ispriča.
...[/Q

marincezg is offline  
Old 18.07.2015., 00:12   #1042
mojoj je ili vručina udrila u glavu ili fumade ili bjesnoća... premda sve vise mislin da je sve to troje skupa...
s kravljin ludilom, ptičjom gripom i svakakvim nekakvim bolestima koje čovik u danasnje vrime moze povatat...

ta zena zivi da radi sante barbare po kuci...


ja se samo mogu molit da mi onaj gore... da strpljenja....
__________________
You're my end and my beginning
Even when I lose I'm winning....
mania6 is offline  
Old 18.07.2015., 12:41   #1043
Mislim da bi od molitve bilo učinkovitije da 'ovaj dolje' i ti skupite svoje prnje i odete iz tuđe kuće pa vas sante barbare neće uzrujavati.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Old 19.07.2015., 23:53   #1044
selimo se...
u procesu smo trazenja stana...
medjutim ovu čak ni to ne bi zaustavilo
__________________
You're my end and my beginning
Even when I lose I'm winning....
mania6 is offline  
Old 20.07.2015., 11:35   #1045
Ključ u bravu pa neka izvodi što hoće s druge strane vrata. Ako pravi buku, slušalice u uši i da vidiš mira!
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Old 21.07.2015., 20:38   #1046
Zagonetka

Bok
Uvijek vas čitam, a nikad nisam baš imala nekih problema, pa nisam pisala.
Imam zanimljivu priču, dat ću je na svekrve, jer se radi o svekrvi, pa nek admini odluče.
Dakle: imam svekrvu s kojom nisam imala nikakvih problema. Ona je stara žena oko skoro 80 godina.
Da počnem ispočetka: priča je duga, jer moram sve objasniti
Bila sam rastavljena i živjela sa mlađom kćerkom u svom malom jednosobnom stanu. onda sam upoznala muža. Tada sam imala 40 godina, kćerka je bila već odrasla. Mi smo se zavoljeli i željeli zajedno početi živjeti, htjela sam da dođe u moj stan, malo bi se stisnuli, ali nema veze.
Ali on nije htio. U roditeljskoj kući u prizemlju si je napravio mali stančić i rekao da se ja doselim kod njega. Ali trebalo je pitati moju buduću svekrvu, jer je ona vlasnica kuće, a njemu maćeha. Majka mu je odavno umrla. Maćeha pristala, ja se uselila.
Na katu su živjeli maćeha , mlađa sestra mog muža, koja ima sad 45 godina i otac
Međutim, sestra je bolesna na živce. I njezin karakter je takav, da ponekad dođe sva vesela lijepo priča, prijazna, a drugi puta nešto ljuta, pa je ne smiješ ništa pitati, jer kad joj nešto nije po volji pošlje te direktno u pm.
I ta sestra se stalno prituživala na maćehu. Da je stalno zaj....., puno lošeg je govorila o njoj.
Maćeha nikad ni riječi, ponekad smo je odpeljali do doktora, ili u apoteku, kad sestra nije mogla. Uglavnom sve ok.
A onda prije neke tri godine sestra počela nešto prčkati da bi je dala u dom. Išla je čak kod njene doktorice, ali nije joj uspjelo, uspjelo joj je da ju je poslala u umobolnicu za tjedan dana. Muž i ja nismo ni znali. saznali smo kad je već bila tamo, išli smo je posjetiti. Maćeha je pomalo hipohondar, boji se da se ne razboli, ne zrači svoju sobu nikako, boji se da bi se prehladila, uopće ne izlazi iz kuće, osim ako mora doktoru, ima puno zdravstvenih problema, ali ima bome i sestra.
Da se razumijemo, muž i ja nismo znali šta se u stvari kod njih događa, ai nismo se ni željeli petljati. Otac je prilično držao sa sestrom, a manje sa svojom ženom, to mi baš nije jasno
Mi smo živjeli svoj život i bavili se svojim stvarima.
Dakle prođe dvije godine od kad je maćeha bila u umobolnici, kad počnu dolaziti njezine sestre i svak i napadaju oca i sestru da se ne brinu dovoljno za maćehu, dolazili su nedjeljom i započinjali nešto šuškati sa maćehom i izazivati neke svađe.
Bilo je to u smislu kakva sramota, što su je slali u umobolnicu. A to nakon dvije godine od toga
A zaboravila sam napisati, u to vrijeme se otac teško razbolio, bubrezi otkazali, sada ide na dijalizu, imao je i srčani zastoj, moj muž ga oživljavao i jedva su ga spasili, ima pacemaker.
E sad dolazi ovo zanimljivo za nas, mog muža i mene
Stigne na tu našu kuću novi kućni broj. Zašto sad, naime imali smo isti kućni broj sa susjedom koji je maćehin nećak i dobio je zemljište sa starom kućom, tu je napravio svoju, a ovaj naš dio je bila ozdola gdje smo mi staja, a maćeha i otac su gore gradili kat.
Otac mu donese broj, isti samo slovo A pored broja, i veli objesi broj. Moj muž ga postavi, a kako je jako pedantan ode odmah drugi dan u općinu, jer treba sad novu osobnu.
Bome ja nisam ni znala, radili smo u suprotnim smjenama i on je već spavao kad sam ja došla s posla.
I veli njemu žena na općini, da ne može, dok ne dobije od vlasnice pismeno da može boraviti, onda neka dođe.
Muž odnese maćehi papir za njeno privoljenje da se može prijaviti, na papiru smo bili oboje upisani, a ona veli, neću ništa potpisati bez mojih sestara i svaka. Oni će doći u nedjelju pa onda dođite pitati. Muž ostao bez riječi
I ja i muž odemo u nedjelju gore i oni gledaju, razmišljaju i vele, moramo to nekud odnijeti, da se raspitamo malo.I opet ružni pogledi, i veli svak, da se slabo brinemo o njoj, to je letjelo na sve nas, a ja velim, pa doktorica ju je poslala, šta mi imao s tim? Da će oni kuću prodati i maćehu dati u dom.
Mi smo ostali bez riječi, ja sam pomislila, pa ona je nekad govorila da ne želi u dom.
I kad dobijemo papir, piše dozvola za jednu godinu, sestra uopće nije išla mijenjati i ima staru adresu gore, i u stvari ne znam..... prijavljena na bivšu adresu koja je sad od susjeda. Bome ne znam
Muž je otišao po novu osobnu, ja nisam. Bilo mi je sve skupa jako glupo.
Dosta smo napravili u tom stanu, svojim rukama, nove prozore, podove kupaonu, kuhinju.
I tak ja velim mužu, da više neću ostati tu, mi smo prestari da budemo svaku godinu se tresli, kam ćemo ako nam ne produže.
I tak, mi smo prodali moj stan, muž uzeo kredit i kupili si stariju kućicu, ima veliko dvorište i sami smo na svome, i mojoj ćerki je to isto odgovaralo, jer čemo lakše režije plaćati svi skupa.
U taj "naš" stan se naselila sestra, kaj bude dalje ne znam. Muž je rekao da je maćeha dala molbu za dom i čeka
Moj muž je još uvijek šokiran događajima, otac je potpuno bespomoćan, bolestan kud če sad po sudovima.
Šta je tu bilo, dal im je smetalo moje dvoje djece ili šta sam hrvatica ili nešto treće?
Bome nisu morali takve drame praviti, mogla mi je žena smo reći da ne mogu biti tu i mi bi otišli, čemu cijele zavjere. Ako je zbog mene.
Kad ide muž oca posjetiti, uvijek se vani razgovaraju, da maćeha ne čuje, ocu je žao, a ne može ništa. Ja rađe nejdem, bog zna šta bi joj rekla, a ići ću, kasnije. Ona bi ionako rekla, pa niko vas nije izbacio.
Šta kažete na sve to? Ako vam se dalo čitati.
margarer is offline  
Old 22.07.2015., 06:44   #1047
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
Šta kažete na sve to? Ako vam se dalo čitati.
ja bi sve ovo ovako sažela - tuđa kuća, tuđe vlasništvo, imaju pravo raditi s tim što god žele, i to uključuje i izbaciti vas van na ulicu.
anđeo tame is offline  
Old 22.07.2015., 07:48   #1048
Nema to veze s tobom.
pa covjek je rodjenog sina izbacio.
ima veze sa sestrom i ocem, koji su mislili macehu odjebati u dom, pa imati mir, ali zaboravilina cijoj je zemlji kuca.
A svekrva-maceha nije repa bez korijena, pa se sad fino osvetila.
jest, da je po vama, ali zapravo je usmjereno na oca.
sestra je otisla u vas stan, da nju ne gleda...ali bome, umre li joj otac...ako nije njezina kci...mogla bi i ona letjeti.
mislim da sudski tu niko nikoga nije mogao izbaciti, jer svi vec dugo tu zivite i bilo bi to ok...ali dobro ste ucinili sto ste otisli, ti tamo su svi upitni.
OneHitWonder is offline  
Old 22.07.2015., 10:59   #1049
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
Nema to veze s tobom.
pa covjek je rodjenog sina izbacio.
ima veze sa sestrom i ocem, koji su mislili macehu odjebati u dom, pa imati mir, ali zaboravilina cijoj je zemlji kuca.
A svekrva-maceha nije repa bez korijena, pa se sad fino osvetila.
jest, da je po vama, ali zapravo je usmjereno na oca.
sestra je otisla u vas stan, da nju ne gleda...ali bome, umre li joj otac...ako nije njezina kci...mogla bi i ona letjeti.
mislim da sudski tu niko nikoga nije mogao izbaciti, jer svi vec dugo tu zivite i bilo bi to ok...ali dobro ste ucinili sto ste otisli, ti tamo su svi upitni.
Pa da, ovdje na žalost margarer i njezin suprug ispadaju kolateralne žrtve. Koje ipak na sreću imaju i svoje vlasništvo.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Old 22.07.2015., 15:34   #1050
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
ja bi sve ovo ovako sažela - tuđa kuća, tuđe vlasništvo, imaju pravo raditi s tim što god žele, i to uključuje i izbaciti vas van na ulicu.
Pa ne radi se baš o tome, moja želja je da netko izvana bolje vidi situaciju, kao ja izbliza.
Zar otac, koji je gradio sa svojom ženom i 35 godina joj kuhao, čistio radio na vrtu i nosio doma, sad da kaže tuđa kuća.
Radi se o tome da je otac vjerovao ženi na riječi, da su zajedno vlasnici, a ona je već od mladih dana sa figom u žepu, jer da je bila iskrena bio bi i on suvlasnik, a ne na stare dane, da ne zna da li će i on morati iz kuće kad ona možda ode u dom.
margarer is offline  
Old 22.07.2015., 15:41   #1051
Quote:
rosita22 kaže: Pogledaj post
Pa da, ovdje na žalost margarer i njezin suprug ispadaju kolateralne žrtve. Koje ipak na sreću imaju i svoje vlasništvo.
Da, nastradali smo ja i muž. Iako sad, za nas je ustvari dobro ispalo, neka je, tako kako je, pa ćemo vidjeti, šta bude. Ma žene moje, ja sam prezadovoljna, ne mogu se prituživati, radije odplaćujemo si lijepo kredit i imamo svoj mir.
margarer is offline  
Old 22.07.2015., 15:45   #1052
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
Nema to veze s tobom.
pa covjek je rodjenog sina izbacio.
ima veze sa sestrom i ocem, koji su mislili macehu odjebati u dom, pa imati mir, ali zaboravilina cijoj je zemlji kuca.
A svekrva-maceha nije repa bez korijena, pa se sad fino osvetila.
jest, da je po vama, ali zapravo je usmjereno na oca.
sestra je otisla u vas stan, da nju ne gleda...ali bome, umre li joj otac...ako nije njezina kci...mogla bi i ona letjeti.
mislim da sudski tu niko nikoga nije mogao izbaciti, jer svi vec dugo tu zivite i bilo bi to ok...ali dobro ste ucinili sto ste otisli, ti tamo su svi upitni.
Vjerojatno imaš pravo, dugo je i ona trpjela, to nije njena kćer. Ona nema svoje djece. Otac se priženio, udovac sa troje djece. Najmlađa sestra je onda imala 4 godine. A moram priznati, nisam se tamo osjećala doma, nego kao neki gost pomalo
Hvala svima na mišljenju, vrijedi mi to puno

Zadnje uređivanje margarer : 22.07.2015. at 16:09. Reason: dodavanje
margarer is offline  
Old 22.07.2015., 15:47   #1053
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
..... koji je gradio sa svojom ženom .....
onda je pola njegovo bio on upisan kao vlasnik/suvlasnik ili ne

a što se ostalog tiče, jebi ga ima nas svakakvih i treba sve imovinske odnose pravno ugovoriti prije ulaganja novca
njih dvoje su vlasnici i sve ostalo je nebitno
polly is offline  
Old 23.07.2015., 00:21   #1054
Kako pobjediti svekrvu?

Otkako sam se udala(a treutno zivimo s njom jer ja ne radim a samo od muzeve plate nece ici tako lako) ona je meni ok sve super,a onda njemu iznosi moje greske iza ledja.On meni to sve kaze i vecinom mi izgleda kao da je na mojoj strani.Ali ako ja kazem nesto on nece nikada reci u pravu si,vec trazi opravdanja i sl

Zanima me od starijih,kako treba SNAHA da se ponasa ako zeli da pridobije muza na svoju stranu ,to jest da ispadne korektnija u njegovim ocima?
lana_sa is offline  
Old 23.07.2015., 01:47   #1055
Quote:
lana_sa kaže: Pogledaj post
Otkako sam se udala(a treutno zivimo s njom jer ja ne radim a samo od muzeve plate nece ici tako lako) ona je meni ok sve super,a onda njemu iznosi moje greske iza ledja.On meni to sve kaze i vecinom mi izgleda kao da je na mojoj strani.Ali ako ja kazem nesto on nece nikada reci u pravu si,vec trazi opravdanja i sl

Zanima me od starijih,kako treba SNAHA da se ponasa ako zeli da pridobije muza na svoju stranu ,to jest da ispadne korektnija u njegovim ocima?
Snaha treba naci posao. Bilo kakav. Pa i onaj koji je tesko sranje za 2500kn jer se sa tim novcima moze placati podstanarstvo i rezije. I odleprsati sa muzem.
zabrinuta2015 is offline  
Old 24.07.2015., 11:49   #1056
i ja isto kao i dosta vas tu živim sa muževim roditeljima. imamo nešto sitno gore sređeno ali za početak dosta.
kad sam se tek doselila bilo mi je malo čudno ponašanje svekrve. npr. ja sam gore u dnevnom, radim nešto ili kad god mi dođe neko (prijateljice, mama itd.) ona odmah dolazi gore, što mi možda i ne bi bio problem ali ona samo dođe sjedne, zapali cigaru, gleda u nas i šuti.. pokušavala sam ju uključiti u razgovor ali ništa..
pričala sam s mužem i hajd, nakon par mjeseci se ''odviknila'' od toga.
svekar je bio skroz ok.

e sad, od kad je beba došla situacija se nekako obrnula.
svekar taj koji pravi probleme.
što god da napravimo moj muž ili ja nije dovoljno dobro. kako ga to nosiš/hraniš/kupaš.
dijete ne želi ovo, ne želi ono.
do te mjere je došlo da sam čula da ga zove 'sine' ili 'sad će tebi tata'..
ne želim biti bezobrazna prema njima ipak smo u njihovoj kući jesam mu par puta rekla na lijep način ali čovjek ne reagira uopće.
jednom se bebač lupio bio i plakao je tako neutješno ja sam kuhala pa nisam odmah stigla on mu je već bio u rukama, kad sam mu rekla dobro dajte mi ga samo me pogledao i NASTAVIO ga nosati. dakle NIJE mi dao MOJE dijete!!

i evo sada nedavno sam mu lijepo rekla da se ne moze tako ponašati, to je moje dijete i dijete njegovog sina ne njegovo.
čovjek ne priča sa mnom već tjedan dana..
mene to sve toliko ubija u pojam da vam ne mogu opisati.
znam da ga voli, drago mi je zbog toga ali zbilja pretjeruje.
ili ja pretjerujem??

koliko god je ovo sada opširno to je tek mali dio svega što se ovdje događa...

Zadnje uređivanje heart77 : 24.07.2015. at 12:03.
heart77 is offline  
Old 24.07.2015., 15:22   #1057
Heart77, ti si u startu pogrijesila sto zivis sa njima. Nisi se za njih udala a sad ih moras trpit i pokoravati im se. Gle, to je njihova kuca i njihova pravila. Moras biti fina i pristojna jer su oni svojom mukom zaradili mjesto tvoga stanovanja. Tebi ako ne pase odseli se ali ne mozes biti nekulturna prema njima. Sve se u zivotu placa ili novcima ili zivcima.
zabrinuta2015 is offline  
Old 24.07.2015., 15:53   #1058
Quote:
zabrinuta2015 kaže: Pogledaj post
Heart77, ti si u startu pogrijesila sto zivis sa njima. Nisi se za njih udala a sad ih moras trpit i pokoravati im se. Gle, to je njihova kuca i njihova pravila. Moras biti fina i pristojna jer su oni svojom mukom zaradili mjesto tvoga stanovanja. Tebi ako ne pase odseli se ali ne mozes biti nekulturna prema njima. Sve se u zivotu placa ili novcima ili zivcima.
Ne mora se nikoga trpiti, zašto bi netko sve trpio jer živi sa nekim. Udala se za njihovog sina, i sigurno nije na silu uselila.

Sin i snaha imaju dijete, i ima se poštovati način na koji oni odgajaju i čuvaju svoje dijete. Primam svaki dobronamjeran savjet, ali da mi netko ne da moje dijete u ruke......

Ne mora se ništa plaćati ako su ljudi normalni. Kakvo trpljenje i pokoravanje,
ako je snaha, poštuj ju isto kao i svoga sina.

Ako su nakon kratkog zajedničkog života takvi da vam ulaze u sobu i sole pamet, zamisli samo što će biti kada se malo bolje upoznate i kada dijete poodraste.

Bolje je i soba u podstanarstvu, nego dvorac u suživotu sa nekim ljudima.
sama45 is offline  
Old 24.07.2015., 16:39   #1059
dakle rekla sam da nisam niti želim biti bezobrazna prema njima.
ne tražim od njih da se ponašaju prema meni kao prema princezi ali ne dam ni da se po meni gazi zbog svojih meni neznanih razloga. ljudi smo i sve se može riješiti razgovorom - bar su mene moji tako učili.
u vezi s ovim da se odselimo ja bi vrlo rado samo sto nam je financijska situacija takva da sada ne možemo nigdje.

oni su imali svoje 2 prilike odgajati svoju djecu pusti sada nas dvoje da odgajamo svoje u tom je cijela stvar..
heart77 is offline  
Old 24.07.2015., 17:04   #1060
Quote:
heart77 kaže: Pogledaj post
dakle rekla sam da nisam niti želim biti bezobrazna prema njima.
ne tražim od njih da se ponašaju prema meni kao prema princezi ali ne dam ni da se po meni gazi zbog svojih meni neznanih razloga. ljudi smo i sve se može riješiti razgovorom - bar su mene moji tako učili.
u vezi s ovim da se odselimo ja bi vrlo rado samo sto nam je financijska situacija takva da sada ne možemo nigdje.

oni su imali svoje 2 prilike odgajati svoju djecu pusti sada nas dvoje da odgajamo svoje u tom je cijela stvar..
Nema druge nego sjesti svi za stol i odrediti neka pravila. Ako se nadure i prestanu razgovarati, vjeruj mi nije ni to loše

Iako se nekada ne može, moji svekići su uspjevali napraviti svađu sa 600 km daljine. Puno, mogu reći najviše, ovisi o mužu i o tome kako se on postavi.

Ako te uzme u zaštitu i razumije te, puno je napravljeno.

Ja sam nakon 20 godina braka rekla da odustajem, nisam više mogla živjeti po plemenskim zakonima.

Što na to kaže muž, da li je on porazgovarao sa njima?
sama45 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.