Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2016., 14:45   #41
Quote:
Ricerca kaže: Pogledaj post
Pauzu sam predložila jer mi je još stalo do njega, ali neke stvari kod njega me smetaju i u dvije godine koliko smo skupa došla sam do zaključka da različito razmišljamo u puno situacija. Jasno mi je da se muškarac sa 34 godine neće promjeniti jer je već formirana osoba i shvaćam da ja njega zapravo ne bi trebala željeti promjeniti ako ga volim.
Ali isto tako neke stvari u našem odnosu meni predstavljaju problem i ne vidim da će mi u skoroj budućnosti predstavljati manji problem.
Ako se on neće promjeniti, a neće i ja nemam pravo to tražiti, onda je jedino rješenje da se rastanemo.
Meni teško pada pomisao na to da prekinemo i znam da ni on ne želi pa sam pauzu predložila jer nemam hrabrosti napraviti rez.

Koliko vidim iz svega što sam pročitala neki zagovaraju pauzu, a neki ju vide kao početak kraja.

U mom slučaju mislim da je početak kraja.
Nazalost . To je to. Pocetak kraja. I ja vukla vezu 3g. Puno sam ga voljela i zeljela da mi uspijemo pa sam puno tolerirala sa mislju kako ce se popraviti . Znalo se popraviti na neko vrijeme i onda opet nastaju situacije koje nemozes probaviti. Ljubav cudna i nedefinirana stvar. Dvoje se vole ali su nekompatibilne i razlicite do krajnje mjere.
Kad tad nastane zahladenje i neminovni prekid.
On ce bit svaki put nezadovoljnij i hladnij sto ga ti netazumijes. Na kraju krajeva ce naci utjehu u prevari....A ti ces ko ptica u kavezu i izbezumljena se trzat , luda od nezadovoljstva i nemoci. I kad Tebi pukne (najvjerojatnije....jer njemu ipak nije s tobom toliko lose) ti ces ga poslat u p.m. i sve skupa vezano uz njega ali bolno i puno puno razocaravajuce po koji put u zivotu.
Ljudi moraju bit kompatibilni i uvazavati jedan drugoga. Ako jedna strana nezelji da shvati sto falji onda veza osudena na propast.
Od silnih svada osjecaji se hlade. Tu nece pomoc privremeni prekid.
Jer ako musko i zensko zadovoljni zajednickim zivotom nima netrebaju prekidi ni manjii a ni veci!!!
__________________
Alisa
Taja70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 11:57   #42
Evo da ja progovorim s druge strane price. Bila sam u dugogodisnjoj vezi u kojoj zadnja polovica vremena nije nikako stimala. Decko (za kojeg sam u glavi mislila, sanjala i nadala se da cu se za njega udati) je vise puta radio "pauze": da razmisli, da bude malo sam sa sobom, itd. Na kraju pauza ja bih uvijek cvala od srece jer smo dobili novu sansu, stvari bi se popravile dok kola opet ne bi krenula nizbrdo.
Nakon dugog niza godina spucao me-konacno.
Dakle, stvar se otezala godinama i sad, iz perspektive sretno udane zene (za drugog covjeka, naravno!) zakljucujem: trebali smo prekinuti ODAVNO!
Svo to vrijeme koje sam ulozila u tu vezu nitko mi vise ne moze vratiti, i to je ono sto mu u konacnici zamjeram: nedostatak hrabrosti i sebicnost koju je pokazao zadrzavajuci me na takav nacin.
Jasno, krivica je i s moje strane, trebala sam i ja smoci hrabrosti i nakon predlozenog pauziranja reci "neka bude trajno", da mentalno i emocionalno oboje mozemo nastaviti dalje, a ne da jedna strana CEKA i nada se uzalud.
Ljudi, ne prozivam nikoga, ali razmislite pa s kojegod strane takve price se nasli, ima li to uistinu smisla i koliko je "pauziranje" fer prema drugoj osobi ili prema vama samima.
Tikila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 13:58   #43
Muška strana priče, osobno iskustvo:


Upravo izlazim iz veze duge 15 godina. Ona treba pauzu i da je pustim malo na miru kao bi razmislila, a ja navalio brak, djeca, itd.

Bili smo 14 godina u vezi bez ozbiljne svađe, ako je bilo nešto, riješilo bi se u roku pola sata, tako što jedno od nas popusti. Obožavala je da je zagrlim i obasipam pažnjom, bilo gdje i bilo kada. Uopće nismo bili ljubomorni, trudili smo se jedno drugome ne davati povod za isto. Sve naše tajne smo znali, ili ti između nas nije bilo tajni.

I onda je došao taj dan, pošao sam je poljubiti ona je okrenula obraz, samo je šutjela. Dva dana ranije sve je bilo normalno. Pitao sam što joj je, samo je slegla ramenima. Uopće nije bila osoba koju sam 14 godina "poznavao".

Onda sam otkrio da mi laže, kako se dopisuje sa kolegom, on je često povuče doma sa posla, jer je usput. Postao sam ljubomoran doslovno preko noći. Iznio sam svoje neslaganje u vezi tih nekoliko stvari, no za razliku od prethodnih 14 godina, ona je odlučila ne uvažavati moje mišljenje. Pokušao sam smiriti situaciju, jer kako autorica ove teme reče: mislim da imam uvijek rješenje za sve. Osjetila je da me to nervira i usprkos tome radila je iste stvari, ali bi mene i dalje zadržala za sebe.

Rekao sam: Ok, počela si prljavo igrati, prihvaćam igru, neću ostati dužan. Tako smo upali u spiralu podvala i magarčenja. Stres koji sam doživio u zadnjih 12 mjeseci nemjerljiv je sa onim koji sam kao jedva punoljetan prošao na ratištu. Prvi put u životu sam morao uzimati tablete za smirenje i protiv visokog tlaka. Isto se i njoj desilo.

Prije 4 mjeseca, nazvao sam je i rekao, ovo nema smisla, prekidamo. Isključim sve kontakte. Poslije 5 dana primim dva emaila poslana noć ranije i to jutro, moli me da je nazovem. Sestra mi javlja da je i nju zvala.

Nazvao sam, bio je to razgovor pun emocija u kojemu je rekla da ona nije mislila na prekid, ali joj treba pauza. OK, ponovio sam što mi smeta i što očekujem od nje, ali i podvukao da meni treba žena, partnerica sa kojom ću dijeliti dobro i zlo.

No ona je opet napravila iste stvari, što mi je toliko diglo tlak i izazvalo bijes u meni, da sam prvi put u životu poželio je udariti, srećom nije bila blizu mene.

Odlučio sam vratiti joj sa kamatama i osramotiti je, nakon čega je u njenoj kući nastao kaos. Znam da mi nikada to neće oprostiti, kao ni ja njoj doslovnu izdaju 14 godina građenog povjerenja.

Sada ima toliko željenu pauzu, neka uživa u istoj.

Ja se spremam za odlazak u inozemstvo, tamo ću vjerojatno tražiti drugu i nemam namjeru ex zvati da mi se pridruži, mada to ona očekuje.

Nju vjerovatno nikada neću zaboraviti, ali ne prihvaćam život i ljubavni odnos kao video player sa PAUSE dugmetom. Zato pauzu treba nazvati pravim imenom, PREKID, KRAJ VEZE.

Prestao sam piti tablete, osmijeh mi se vraća na lice, sijede na glavi pokazuju koliko sam bio izložen stresu. U svijetu je preko milijardu slobodnih žena i ne vidim razloga da se vrtim oko jedne koja to više ne zaslužuje.

Danas joj je rođendan i prvi put joj neću čestitati, u pauzi je
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 14:59   #44
Quote:
Ricerca kaže: Pogledaj post
Kako otkriti što ne štima u vezi?
Znam da je pitanje pomalo blesavo, ali u mom slučaju ja se osjećam kao jedini i isključivi krivac jer ja osjećam da nešto ne štima, ja iznosim probleme, ja sam nezadovoljna i nesretna.
Moj partner ne vidi probleme, nije potpuno zadovoljan ali nije nezadovoljan, kaže da je sretan u vezi sa mnom, vjeruje u nas i našu budućnost i spreman je pomiriti se sa svime što ja odlučim, želim, ne želim...
Prema njemu svi problemi su samo u mojoj glavi i ništa što ja predstavljam kao problem nije nemoguće riješiti.
Slažem se da svi problemi imaju rješenje, ali ja jednostavno nemam volje za rješavanje. Imala sam neko vrijeme ali sam odustala jer nije bilo nikakvog rezultata. Najviše što želim je biti sama.
Rekla sam mu da se više ne veslim zajedničkoj budućnosti, da nisam sigurna hoćemo li uspjeti, da zbog toga nisam spremna odseliti u drugi grad s njime,
da mislim da smo prerazličiti da bi funkcionirali na duže staze, da sam nesretna. On je rekao da mu je žao što tako razmišljam, da on želi biti sa mnom, da misli da možemo uspjeti, ali da ja moram sama odlučiti.
Nedavno sam mu predložila da se razdvojimo tj. pauziramo na mjesec dana ali nije mi dao nikakav odgovor nego je nastavio pričati kao da nije ništa bilo.
Nisam sigurna da li ja pretjerujem, ali ne mogu zanemariti sve što osjećam. Mislim da trebam biti sama sa sobom da bi mogla dobro razmisliti što i kako dalje.
Je li to previše za tražiti od partnera?
Kakva su vaša iskustva? Da li pauza može spasiti vezu ili je to samo prešutni prekid?

koga zelis pojebat dok ste na pauzi?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 15:36   #45
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
...

Danas joj je rođendan i prvi put joj neću čestitati, u pauzi je
Velim ja da ove maratonske veze dulje od 7 godina često ružno završe.
Kao i mnogi brakovi nakon tih maratonskih veza. Navodno 80% takvih brakova vrlo brzo završi razvodom.
Nije dobro juriti ali ni rastezati vezu na desetljeće.
Čim netko traži pauzu u duljoj vezi, piši kući propalo.
Zašto bih htjela pauzu ako volim i želim tu osobu svim srcem ? Ne kužim.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 15:50   #46
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Muška strana priče, osobno iskustvo:


Upravo izlazim iz veze duge 15 godina. Ona treba pauzu i da je pustim malo na miru kao bi razmislila, a ja navalio brak, djeca, itd.

Bili smo 14 godina u vezi bez ozbiljne svađe, ako je bilo nešto, riješilo bi se u roku pola sata, tako što jedno od nas popusti. Obožavala je da je zagrlim i obasipam pažnjom, bilo gdje i bilo kada. Uopće nismo bili ljubomorni, trudili smo se jedno drugome ne davati povod za isto. Sve naše tajne smo znali, ili ti između nas nije bilo tajni.

I onda je došao taj dan, pošao sam je poljubiti ona je okrenula obraz, samo je šutjela. Dva dana ranije sve je bilo normalno. Pitao sam što joj je, samo je slegla ramenima. Uopće nije bila osoba koju sam 14 godina "poznavao".

Onda sam otkrio da mi laže, kako se dopisuje sa kolegom, on je često povuče doma sa posla, jer je usput. Postao sam ljubomoran doslovno preko noći. Iznio sam svoje neslaganje u vezi tih nekoliko stvari, no za razliku od prethodnih 14 godina, ona je odlučila ne uvažavati moje mišljenje. Pokušao sam smiriti situaciju, jer kako autorica ove teme reče: mislim da imam uvijek rješenje za sve. Osjetila je da me to nervira i usprkos tome radila je iste stvari, ali bi mene i dalje zadržala za sebe.

Rekao sam: Ok, počela si prljavo igrati, prihvaćam igru, neću ostati dužan. Tako smo upali u spiralu podvala i magarčenja. Stres koji sam doživio u zadnjih 12 mjeseci nemjerljiv je sa onim koji sam kao jedva punoljetan prošao na ratištu. Prvi put u životu sam morao uzimati tablete za smirenje i protiv visokog tlaka. Isto se i njoj desilo.

Prije 4 mjeseca, nazvao sam je i rekao, ovo nema smisla, prekidamo. Isključim sve kontakte. Poslije 5 dana primim dva emaila poslana noć ranije i to jutro, moli me da je nazovem. Sestra mi javlja da je i nju zvala.

Nazvao sam, bio je to razgovor pun emocija u kojemu je rekla da ona nije mislila na prekid, ali joj treba pauza. OK, ponovio sam što mi smeta i što očekujem od nje, ali i podvukao da meni treba žena, partnerica sa kojom ću dijeliti dobro i zlo.

No ona je opet napravila iste stvari, što mi je toliko diglo tlak i izazvalo bijes u meni, da sam prvi put u životu poželio je udariti, srećom nije bila blizu mene.

Odlučio sam vratiti joj sa kamatama i osramotiti je, nakon čega je u njenoj kući nastao kaos. Znam da mi nikada to neće oprostiti, kao ni ja njoj doslovnu izdaju 14 godina građenog povjerenja.

Sada ima toliko željenu pauzu, neka uživa u istoj.

Ja se spremam za odlazak u inozemstvo, tamo ću vjerojatno tražiti drugu i nemam namjeru ex zvati da mi se pridruži, mada to ona očekuje.

Nju vjerovatno nikada neću zaboraviti, ali ne prihvaćam život i ljubavni odnos kao video player sa PAUSE dugmetom. Zato pauzu treba nazvati pravim imenom, PREKID, KRAJ VEZE.

Prestao sam piti tablete, osmijeh mi se vraća na lice, sijede na glavi pokazuju koliko sam bio izložen stresu. U svijetu je preko milijardu slobodnih žena i ne vidim razloga da se vrtim oko jedne koja to više ne zaslužuje.

Danas joj je rođendan i prvi put joj neću čestitati, u pauzi je
Zao mi je da je tako zavrsilo. I ja ne vidim smisla u tim "puzama".
I ja sam jednu htjela prije nekog vremena i da me muz tada pustio, sto posto sam uvjerena da mu se nikad vise ne bih vratila. Pauza he samo izgovor za prekid.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 17:17   #47
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Velim ja da ove maratonske veze dulje od 7 godina često ružno završe.
Kao i mnogi brakovi nakon tih maratonskih veza. Navodno 80% takvih brakova vrlo brzo završi razvodom.
Nije dobro juriti ali ni rastezati vezu na desetljeće.
Čim netko traži pauzu u duljoj vezi, piši kući propalo.
Zašto bih htjela pauzu ako volim i želim tu osobu svim srcem ? Ne kužim.
Davno bih ja nju ženio, ali imala je ona prioritete, fakultet 6 godina, parazitiranje kod roditelja 2 godine kako bi odmorila od faxa, posao... Uvijek je imala izgovore, a ja glupo strpljenje i razumijevanje za isto.

I meni uopće nije jasna ta pauza, nikada joj u životu ništa nisam branio i sada kada sam od nje zatražio par odricanja, sličnih ako ne i istih koje ona od mene tražila, ohladila je.

Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Zao mi je da je tako zavrsilo. I ja ne vidim smisla u tim "puzama".
I ja sam jednu htjela prije nekog vremena i da me muz tada pustio, sto posto sam uvjerena da mu se nikad vise ne bih vratila. Pauza he samo izgovor za prekid.
Vjerovatno. možda bi se kajala, možda ne.

Prije par dana, nazovem njene kako bi se ispričao za neugodnosti kojima su bili izloženi ni krivi ni dužni, i njena mati reče kako joj kćerka pati, kako se lomi hoće li me nazvati ili ne. nepojmljivo mi je to mučenje i sebe i drugih. Mada sam davno rekao da ona u većini situacija ne zna il' bi piškila il'bi kakila
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 19:56   #48
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Davno bih ja nju ženio, ali imala je ona prioritete, fakultet 6 godina, parazitiranje kod roditelja 2 godine kako bi odmorila od faxa, posao... Uvijek je imala izgovore, a ja glupo strpljenje i razumijevanje za isto.

I meni uopće nije jasna ta pauza, nikada joj u životu ništa nisam branio i sada kada sam od nje zatražio par odricanja, sličnih ako ne i istih koje ona od mene tražila, ohladila je.



Vjerovatno. možda bi se kajala, možda ne.

Prije par dana, nazovem njene kako bi se ispričao za neugodnosti kojima su bili izloženi ni krivi ni dužni, i njena mati reče kako joj kćerka pati, kako se lomi hoće li me nazvati ili ne. nepojmljivo mi je to mučenje i sebe i drugih. Mada sam davno rekao da ona u većini situacija ne zna il' bi piškila il'bi kakila
Bitno je da ti znas sto zelis i sto sigurno ne zelis
Bez obzira s njom ili s nekom drugom, imati "pravo musko" koje zna biti i njezan i grub kad treba, bit ce dobitak za svaku
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 17:19   #49
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Rekao sam: Ok, počela si prljavo igrati, prihvaćam igru, neću ostati dužan. Tako smo upali u spiralu podvala i magarčenja.
Valjda si sad naučio za ubuduće da takve igrice i inaćenja ne koriste ni tebi ni njoj.

Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Davno bih ja nju ženio, ali imala je ona prioritete, fakultet 6 godina, parazitiranje kod roditelja 2 godine kako bi odmorila od faxa, posao... Uvijek je imala izgovore, a ja glupo strpljenje i razumijevanje za isto.
Nemoj ovo raditi, ako si tada prihvatio i podržao njene odluke naknadno kenjanje po njima govori više o tebi nego o njoj
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 21:06   #50
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Valjda si sad naučio za ubuduće da takve igrice i inaćenja ne koriste ni tebi ni njoj.
j
Znao sam to od ranije.


Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Nemoj ovo raditi, ako si tada prihvatio i podržao njene odluke naknadno kenjanje po njima govori više o tebi nego o njoj
O meni govori da sam ispao naivna budala.
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 21:16   #51
Ne postoje pauze. Kakva je to veza s pauzama? Kakav je to brak s pauzama? Zar zbilja postoje ljudi koji puše ova izmišljenja sranja? "Pauza" je izmišljeno "stanje" u vezi, koje ne postoji, niti itko može definirati "pauzu", normalne i zdrave veze ne poznaju tu priglupu, malograđansku, mućku terminologiju prvenstveno iz poštenja i iskrenosti prema partneru, a onda i iz beskrajne i nesebične ljubavi prema istom.

Imao sam jednu takvu situaciju s bivšom, i to je došlo sasvim iznenada; samo mi je jedan dan obznanila da želi nekakvu "pauzu". Na moje pitanje o kakvoj pauzi točno priča!? Pauzi za ručak? Izmotavala se, pričala pizdarije. Tada sam se prvi i zadnji put sam se susreo s takvom nebulozom. Naravno da sam je nakon nekoliko neprospavanih noći, još uvijek smo u "vezi", u jednom trenutku nazvao i rekao joj da dođe u birc tad i tad. Prekinuo sam s njom, jer osoba koja želi kao iz vedra neba neku "pauzu", a pritom ne zna objasniti što/kako/zašto - ne zaslužuje moju pažnju i moju ljubav, niti ću dopustiti sebi da padnem na tako niske nivoe razne, gdje me neka neelokventna glupača, koja zapravo, vjerojatno niti dan danas ne zna što želi od svog života, stavlja na neke pauze kao da sam neki šugavi singl Ivana Zaka. Mene je to jako povrijedilo, ali dobio sam neprocjenjivo iskustvo s takvim šarlatankama, za sva vremena.

Zadnje uređivanje tabanšaban : 29.02.2016. at 21:30.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 13:34   #52
evo i moje mišljenje...
ako je stvar tako loša da se moraš fizički udaljiti od voljene osobe, da bi razmislio, prvo-vrijeđaš osjećaje te osobe s druge strane, drugo-ne možeš si priznati da je stvar zapravo-pukla.
imala sam pauzu nakon petogodišnje veze, od mjesec dana....i oprostila i krenula dalje...
ista stvar se ponovila za još 5 godina...
dakle, pametnome dosta...
ako ne možeš s nekim, ne možeš, pauze priznajem samo kad se seksamo i odeš popiti vode u međuvremenu....

i gotovo uuuuvijek je stvar u nekom trećem)
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 19:43   #53
Ja znam za jednu pauzu gdje oboje nisu našli bolje i onda su se oženili Dobar su par osim što se varaju i tako to. Ali onako, cimerski čisto ok.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 10:04   #54
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
To je prekid.
Budi poštena prema njemu i nazovi stvari pravim imenom.
Bolje prije nego kasnije
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 09:57   #55
Pauza ili veliki odmor? Čim u vezi dođe do potrebe za pauzom vrijeme je za sjest i porazgovarat, prvo sam sa sobom i iskreno si priznati i preispitati se i zatim razgovarati sa partnerom.
Erwena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 12:12   #56
Pročitala sam sve - i jedno me baš "prodrmalo" - ako napravite pauzu, nedostajat će ti (iz navike) a to ćeš zamijeniti za ljubav.
Uff.. Pronašla sam se tu.

6 godina smo u vezi - volimo se. Odnosno, lijepo nam je jedno s drugim, opušteni smo, nemamo tajni...

2 mjeseca živimo zajedno, više nismo studenti, došli su "problemi" - koji po meni nisu problemi, ništa nije nerješivo. Ajmo ih nazvati svakodnevne sitnice.

Vratila sam se ranije u Zagreb, zbog zdravstvenog stanja mog oca, nakon samo 4 dana godišnjeg (provedenog kod njega, odnosno njegove mame na moru - uz stalne svađe, tj. više prepirke)

Tako da - dobila sam tu, toliko željenu, PAUZU.
2 tjedna sam sama tu, čujemo se porukom, i u glavi imam onaj naš idiličan odnos od ranije. I fali mi, jedva čekam da se vrati da nastavimo naš zajednički život. ALI, čuli smo se neki dan, i odmah osjetim taj nemir (stalno je živčan otkad radi), nemir koji je svaki dan tu u stanu.

Ne mogu zamisliti takav život, brak, a odgajanje djeteta jednog dana u takvom okruženju da ne spominjem. (ja sam odrasla u "normalnoj" obitelji - bez prigovaranja zašto si kupila crni kruh, a ne bijeli - ajmo to tako opisati)

I sad - hoće li biti bolje? Odnosno kao prije?
Dobricaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 12:48   #57
Znam dost pauza, uglavnom predložene od žena, koje su okončane prekidom. To je samo ublažavanje finalnog udarca.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 12:50   #58
Jedna je stvar ako nakon nekakve rasprave ili svađe trebaš dan da se slegnu misli te ih posložiš ili da malo ohladiš glavu ako reagiraš preburno. Ali čim imaš potrebu (bilo tko od partnera) da se udalji neko vrijeme, tada je to miris kraja te veze.
Kada nisi trenutno s partnerom a napokon osjećaš mir a čim ga čuješ i pomisliš kako te ta osoba uznemirava, i u biti nema sklada među vama...nema smisla gubiti vrijeme s takvom osobom. To bi značilo da tu osobu uopće ne voliš i ne veseli te više....to šta mi znamo na osnovu prijašnjih ugodnih momenata s tom osobom, težit da je i dalje tako ili se nadati da će se promijeniti, je besmisleno i mučenje sebe i partnera...ali ponekad nam treba malo više vremena da nam to uđe u glavu (razumim te jer sam i sama bila u takvoj vezi).
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 13:01   #59
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Jedna je stvar ako nakon nekakve rasprave ili svađe trebaš dan da se slegnu misli te ih posložiš ili da malo ohladiš glavu ako reagiraš preburno. Ali čim imaš potrebu (bilo tko od partnera) da se udalji neko vrijeme, tada je to miris kraja te veze.
Kada nisi trenutno s partnerom a napokon osjećaš mir a čim ga čuješ i pomisliš kako te ta osoba uznemirava, i u biti nema sklada među vama...nema smisla gubiti vrijeme s takvom osobom. To bi značilo da tu osobu uopće ne voliš i ne veseli te više....to šta mi znamo na osnovu prijašnjih ugodnih momenata s tom osobom, težit da je i dalje tako ili se nadati da će se promijeniti, je besmisleno i mučenje sebe i partnera...ali ponekad nam treba malo više vremena da nam to uđe u glavu (razumim te jer sam i sama bila u takvoj vezi).
Upravo to... Hvala ti na odgovoru.
Stvar je šta nam je dobro. Točka. Njemu je dobro. Razgovarali smo 150 puta na temu toga. Nemamo ni jedan "klasičan problem" u vezi. (Izdaja, prevara, opijanje...itd.)
Tako da nemam konkretan razlog zašto želim otići.

Ne želim ispasti bitch - ostaviti sve šta smo izgradili, opet - bez konkretnog razloga.

Pa preispitivanja jesu to hormoni, faza, možda duboko nezadovoljstvo sobom ... Ne želim nekoga zavlačiti - ne ćini drugom, što ne želiš sebi (tim se uglavnom vodim)

Ajme meni, kakve mi sve misli prođu glavom. Mislim da sam u većim "problemima" nego netko ko je dobio šamar - pa bar ima razlog za otići.
Ovo bolje da nigdje ne izgovaram

On je stvarno dobar. Materijal za brak definitivno. Teško je jako razlučiti - naviku, ljubav, racio od srca...

Da smo se barem upoznali sa 27,28....
Dobricaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 13:10   #60
Quote:
Dobricaa kaže: Pogledaj post
Upravo to... Hvala ti na odgovoru.
Stvar je šta nam je dobro. Točka. Njemu je dobro. Razgovarali smo 150 puta na temu toga. Nemamo ni jedan "klasičan problem" u vezi. (Izdaja, prevara, opijanje...itd.)
Tako da nemam konkretan razlog zašto želim otići.

Ne želim ispasti bitch - ostaviti sve šta smo izgradili, opet - bez konkretnog razloga.

Pa preispitivanja jesu to hormoni, faza, možda duboko nezadovoljstvo sobom ... Ne želim nekoga zavlačiti - ne ćini drugom, što ne želiš sebi (tim se uglavnom vodim)

Ajme meni, kakve mi sve misli prođu glavom. Mislim da sam u većim "problemima" nego netko ko je dobio šamar - pa bar ima razlog za otići.
Ovo bolje da nigdje ne izgovaram

On je stvarno dobar. Materijal za brak definitivno. Teško je jako razlučiti - naviku, ljubav, racio od srca...

Da smo se barem upoznali sa 27,28....
Pazi, ja govorim iz svog kuta i ja sam bila dugo u vezi u kojoj sam bila istinski nesretna a nikako da odem...nisam baš sklona promjenama pa sam išla linijom manjeg otpora na uštrb vlastite sreće.
Po ovome šta ti pišeš, vas dvoje ste u dobroj vezi i tada bi trebala ispitati sebe da li je to kratkoročna kriza, šta je moguće...eee, tada nemoj skakati pred rudo, jer kompaktibilnu osobu nije lako naći, kao ni iskren odnos, tako ako to imaš, čuvaj ko zjenicu oka svog.
6 godina je lijepa brojka i ako si s njim generalno sretna, malo žugeljanja preokreni na zezanciju .
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.