Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2016., 20:59   #61
Quote:
californiamen kaže: Pogledaj post
Ja sam isto individualan.

ps. takav kupus još nisam pročitao, svaka čast....
Čekaj? Ti misliš da je nesretan brak u nezdravoj pameti? ( ako je sretan brak u zdravoj pameti)
Čudno..
Vidiš ja to razumijem. Dok sam bila glupa bila sam zapravo nesretna. Odnosno bila sam nesretna jer sam bila glupa. Sad sam se opametila i sretna sam. Naravno da nisam preko noći postala "pametna", puno toga se desilo da iz stanja glupače pređem u stanje mudrije i pametnije žene. I još učim.

Isto tako, možda će se činiti čudno, ali... Dok nisam postala iskreno sretna, nisam shvaćala koliko sam bila duboko nesretna. Da, kako je netko rekao (nausikaja), trebala sam iskusiti Pozitiv da bih prepoznala (ili priznala) negativ. Mislim da vrijedi i obrnuto.
jasamopjevam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 23:25   #62
Thumbs up

Quote:
bijeli zeko kaže: Pogledaj post
Ne, to je odnos pas-vlasnik.

Sent from my C6903 using Tapatalk
ahahaha....pa stvarno ste me nasmijali.
Nema veze tko je pas a tko vlasnik u braku jer tako se najbolje i funkcionira. Bitno da oba dvoje se vesele kad se otvaraju vrata...
__________________
Alisa
Taja70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 23:38   #63
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
A daaaj, baš sam bila ponosna na sebe kak sam to super smislila u jednoj rečenici

Meni se baš sviđa tvoja ideja.
Evo upravo mi je muž poslao poruku da uskoro kreće doma s posla i ja se već veselim, a još nije ni došao. Gora sam od psa.
A i on je, prepoznaje zvuk mog auta kad se parkiram pred zgradom i kad uđem u ulaz zgrade čujem otključavanje vrata stana na katu i znam da me dočekuje.
Baš smo kerovi.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 10:22   #64
Ovako nesto ^

Za pocetak, sretan je brak kada se ljudi raduju sto sqa posla idu kuci jer ih tamo ceka muz/zena, kada se raduju zajednickom odmoru, kada samo jedan otputuje negde i koliko god da mu ej lepo, zao mu je sto i druga polovina nije kraj njega :-)...sretan je onaj u kojem partneri imaju o cemu da pricaju, a da se razgovor ne svodi samo na decu i novac ;-)!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 15:17   #65
Quote:
jasamopjevam kaže: Pogledaj post
Vidiš ja to razumijem. Dok sam bila glupa bila sam zapravo nesretna. Odnosno bila sam nesretna jer sam bila glupa. Sad sam se opametila i sretna sam. Naravno da nisam preko noći postala "pametna", puno toga se desilo da iz stanja glupače pređem u stanje mudrije i pametnije žene. I još učim.
Isto tako, možda će se činiti čudno, ali... Dok nisam postala iskreno sretna, nisam shvaćala koliko sam bila duboko nesretna. Da, kako je netko rekao (nausikaja), trebala sam iskusiti Pozitiv da bih prepoznala (ili priznala) negativ. Mislim da vrijedi i obrnuto.
Shvačam sve - osim pameti. Zašto? Jer visoko inteligentniji su najgore hulje. Nema to veze s pameti, nego s emocijama, posebno s (emicionalnim) iskustvom...
Još je davno Aristotel rekao da muškarci prije 50 - nisu za ženu. Sve je u iskustvu...
Pa i to ( pogotovo) da moraš iskusiti Pozitiv da bih shvatila negativ..
californiamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 17:40   #66
Quote:
jasamopjevam kaže: Pogledaj post
Vidiš ja to razumijem. Dok sam bila glupa bila sam zapravo nesretna. Odnosno bila sam nesretna jer sam bila glupa. Sad sam se opametila i sretna sam. Naravno da nisam preko noći postala "pametna", puno toga se desilo da iz stanja glupače pređem u stanje mudrije i pametnije žene. I još učim.

Isto tako, možda će se činiti čudno, ali... Dok nisam postala iskreno sretna, nisam shvaćala koliko sam bila duboko nesretna. Da, kako je netko rekao (nausikaja), trebala sam iskusiti Pozitiv da bih prepoznala (ili priznala) negativ. Mislim da vrijedi i obrnuto.
Sklon sam vjerovati da ostajemo glupi čitav život, pokušavajući više ili manje skužiti tu svoju glupost i postati bar malo pametniji...ono cjeloživotni proces učenja na svojim greškama o tome da si jednostavno glup i nedostaje ti znanja, iskustva, vremena, energije, sposobnosti, mogućnosti...
A onda zreli, stari i "pametni" pokušavamo napokon od života uzeti još što se uzeti da, a sa 50,60+ se da jako malo jer kopnimo i psihički i fizički.. dakle kada smo možda i najpametniji život se pobrine da ponovo poblesavimo (u doslovnom smislu jer većinu starih od 60+ ne doživljavamo ili ih doživljavamo kao stare, nesposobne, senilne, dobre samo ako nam mogu pričuvati djecu dok mi glupi trčimo za našim još glupljim životnim ciljevima..).
Jako mi je dobro poznata ona " da mi je bar 20 sa ovakvom pameti", jer mislim da sam bar 25 godina svog života proživio onako kako nisam trebao jer nisam znao za bolje... e da...
Kontam da imam max 15-20 godina vremena da ostvarim ono što želim, sudeći kako mi dani, mjeseci i godine prolaze to će proći dok ne trepnem, iako mislim da sam na dobrom putu, za 15 godina skužit ću naravno da nisam i da sam godine uludo potrošio samo da skužim da nisam trebao tako ali eto... to je život... inače po naravi sam optimist...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 13:37   #67
Quote:
jasamopjevam kaže: Pogledaj post
Vidiš ja to razumijem. Dok sam bila glupa bila sam zapravo nesretna. Odnosno bila sam nesretna jer sam bila glupa. Sad sam se opametila i sretna sam. Naravno da nisam preko noći postala "pametna", puno toga se desilo da iz stanja glupače pređem u stanje mudrije i pametnije žene. I još učim.

Isto tako, možda će se činiti čudno, ali... Dok nisam postala iskreno sretna, nisam shvaćala koliko sam bila duboko nesretna. Da, kako je netko rekao (nausikaja), trebala sam iskusiti Pozitiv da bih prepoznala (ili priznala) negativ. Mislim da vrijedi i obrnuto.
To da su glupi nesretni uopće nije točno.Neznam zašto si ti bila nesretna,sigurno ne zato što si bila glupa.Uostalom kako glupi uopće mogu biti svjesni svoje gluposti?Kažeš da si kasnije postala svjesna svoje ranije gluposti.Ok ali kako možeš retro biti nesretna zbog toga?Ranije nisi bila nesretna nego si nesretna postala onda kada si postala pametnija i svjesna svoje ranije gluposti.Tu dolazimo do paradoksa jer ustvari dobivena pamet uzrokuje ti nesretenost jer konačno znaš razliku. Nešto i u Bibliji možemo pročitati o tome.Kaže se tamo "Blago siromašnima duhom jer njihovo je carstvo nebesko"
Dakle ja tvrdim glup nije nesretan.On je samo glup.Ako je nesretan onda je nesretan radi nečeg drugog a ne zato što je glup.
Inače ja osobno mislim da se pamet ne može naučiti.Mislim da smo svi glupi danas isto ko što smo bili nekad ili drugim rječima mislim da nismo ništa pametniji danas nego što smo bili nekad.
U čemu je onda razlika?Po meni jedino u iskustvu.Tokom života mnogo smo naučili općenito a mnogo i iz svojih grešaka kao i iz tuđih.Postali smo mudriji što ne znači automatski i pametniji.
A ovo da se mora iskusiti pozitiv da bi se prepoznao negativ i obrnuto da bi se znao cjeniti pozitiv mora se proći i negativ mi baš nije jasno.Zašto bi sretan čovjek morao proći neku nesretnost da bi znao cjeniti svoju sreću?
Ili zašto nesretan ne bi znao prepoznati svoju nesreću iako nije još doživio sreću o kojoj sanja recimo?
Ili naprimjer zašto neka osoba ne bi mogla jednostavno biti sretna bez obzira na okolnosti koje joj se dešavaju?
I na kraju ako već djelimo ljude na glupe i one pametnije mislim da sreća i nesreća nije u nikakvoj koleraciji sa nivoom njihove gluposti jer postoje glupi ljudi a sasvim sretni kao što postoje i pametni a nesretni.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 11:05   #68
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Kontam da imam max 15-20 godina vremena da ostvarim ono što želim, sudeći kako mi dani, mjeseci i godine prolaze to će proći dok ne trepnem, iako mislim da sam na dobrom putu, za 15 godina skužit ću naravno da nisam i da sam godine uludo potrošio samo da skužim da nisam trebao tako ali eto... to je život... inače po naravi sam optimist...
Optimisti su samo neobaviješteni depre..
Nema glupost itd. veze s tim - stvar je u KVALITETI ljudskog materijala. Neko dođe ranije do tih spoznaja, neko kasnije, netko NIKAD ( ti su tzv. glupi kroz cijeli svoj jadan život..). Stvar je u prosperitetnim genima koji traže svoj put kroz (ljudsku) evoluciju..

@dugi
Quote:
Dakle ja tvrdim glup nije nesretan.On je samo glup.Ako je nesretan onda je nesretan radi nečeg drugog a ne zato što je glup.
Inače ja osobno mislim da
Iz svega ovoga moj zaključak je da bi ti radije bio glup a sretan?
Sretni ne mogu biti glupi, njima je stran taj pojam..
californiamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 13:31   #69
Quote:
californiamen kaže: Pogledaj post
@dugi


Iz svega ovoga moj zaključak je da bi ti radije bio glup a sretan?
Sretni ne mogu biti glupi, njima je stran taj pojam..
Neznam iz čega si to zaključio.Ja sam pisao općenito a nisam govorio o sebi.
Zapravo sam se reflektirao na post od jasamopjevam.
Gledaj kažeš da sretni ne mogu biti glupi da im je to stran pojam.Možda i jest ali to ne znači automatski da su pametni.Na znači zapravo ništa,več sam napomenuo da količina sreće pojedinca nije u koleraciji sa njegovom pameću.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 01:12   #70
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
To da su glupi nesretni uopće nije točno.Neznam zašto si ti bila nesretna,sigurno ne zato što si bila glupa.Uostalom kako glupi uopće mogu biti svjesni svoje gluposti?Kažeš da si kasnije postala svjesna svoje ranije gluposti.Ok ali kako možeš retro biti nesretna zbog toga?Ranije nisi bila nesretna nego si nesretna postala onda kada si postala pametnija i svjesna svoje ranije gluposti.Tu dolazimo do paradoksa jer ustvari dobivena pamet uzrokuje ti nesretenost jer konačno znaš razliku. Nešto i u Bibliji možemo pročitati o tome.Kaže se tamo "Blago siromašnima duhom jer njihovo je carstvo nebesko"
Dakle ja tvrdim glup nije nesretan.On je samo glup.Ako je nesretan onda je nesretan radi nečeg drugog a ne zato što je glup.
Inače ja osobno mislim da se pamet ne može naučiti.Mislim da smo svi glupi danas isto ko što smo bili nekad ili drugim rječima mislim da nismo ništa pametniji danas nego što smo bili nekad.
U čemu je onda razlika?Po meni jedino u iskustvu.Tokom života mnogo smo naučili općenito a mnogo i iz svojih grešaka kao i iz tuđih.Postali smo mudriji što ne znači automatski i pametniji.
A ovo da se mora iskusiti pozitiv da bi se prepoznao negativ i obrnuto da bi se znao cjeniti pozitiv mora se proći i negativ mi baš nije jasno.Zašto bi sretan čovjek morao proći neku nesretnost da bi znao cjeniti svoju sreću?
Ili zašto nesretan ne bi znao prepoznati svoju nesreću iako nije još doživio sreću o kojoj sanja recimo?
Ili naprimjer zašto neka osoba ne bi mogla jednostavno biti sretna bez obzira na okolnosti koje joj se dešavaju?
I na kraju ako već djelimo ljude na glupe i one pametnije mislim da sreća i nesreća nije u nikakvoj koleraciji sa nivoom njihove gluposti jer postoje glupi ljudi a sasvim sretni kao što postoje i pametni a nesretni.
Ako makneš na stranu baš bajke, naravno da moraš znati što i kako postoji da možeš cijeniti i procijeniti, odvagnuti benefite i ono drugo. A koje u stvarnom životu uvijek postoji.
Isto tako, nitko nije stalno do besvijesti čime ili kime presretan, ali itekako možemo usporedbama spoznati tko ili što nam je u stanju pružiti znatno više sretnog vremena, dakle pretežno sretno okruženje po svim važnim aspektima. Pretpostavljam da nas može pojedinačno usrećiti svaka budala, makar po sistemu kokoš i zrno, pogotovo što smo načelno za to spremni, prijemčivi. Ali onda shvatimo razliku u kvaliteti i da odnosi "sretnih" vremena i onih drugih mogu biti toliko različiti. Pa se "opametimo", ili kako već to nazvao.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 01:17   #71
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Sklon sam vjerovati da ostajemo glupi čitav život, pokušavajući više ili manje skužiti tu svoju glupost i postati bar malo pametniji...ono cjeloživotni proces učenja na svojim greškama o tome da si jednostavno glup i nedostaje ti znanja, iskustva, vremena, energije, sposobnosti, mogućnosti...
A onda zreli, stari i "pametni" pokušavamo napokon od života uzeti još što se uzeti da, a sa 50,60+ se da jako malo jer kopnimo i psihički i fizički.. dakle kada smo možda i najpametniji život se pobrine da ponovo poblesavimo (u doslovnom smislu jer većinu starih od 60+ ne doživljavamo ili ih doživljavamo kao stare, nesposobne, senilne, dobre samo ako nam mogu pričuvati djecu dok mi glupi trčimo za našim još glupljim životnim ciljevima..).
Jako mi je dobro poznata ona " da mi je bar 20 sa ovakvom pameti", jer mislim da sam bar 25 godina svog života proživio onako kako nisam trebao jer nisam znao za bolje... e da...
Kontam da imam max 15-20 godina vremena da ostvarim ono što želim, sudeći kako mi dani, mjeseci i godine prolaze to će proći dok ne trepnem, iako mislim da sam na dobrom putu, za 15 godina skužit ću naravno da nisam i da sam godine uludo potrošio samo da skužim da nisam trebao tako ali eto... to je život... inače po naravi sam optimist...
Da, naravno da mnogo vremena, života, propuštamo jer ne znamo, ili nemamo čime, što već sve ne! Najpodlija spačka je osjećaj beskonačnog vremena u mladosti, kako baš sve stignemo kad-tad. A nikako nije tako, nego baš suprotno, svaki trenutak, dan, mesec i godina koji je uzalud potrošen je zauvijek prošao, nepovratno. Gubitak je u životu, gubitak od najviše mogućeg. Bilo čega.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 08:54   #72
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Ako makneš na stranu baš bajke, naravno da moraš znati što i kako postoji da možeš cijeniti i procijeniti, odvagnuti benefite i ono drugo. A koje u stvarnom životu uvijek postoji.
Isto tako, nitko nije stalno do besvijesti čime ili kime presretan, ali itekako možemo usporedbama spoznati tko ili što nam je u stanju pružiti znatno više sretnog vremena, dakle pretežno sretno okruženje po svim važnim aspektima. Pretpostavljam da nas može pojedinačno usrećiti svaka budala, makar po sistemu kokoš i zrno, pogotovo što smo načelno za to spremni, prijemčivi. Ali onda shvatimo razliku u kvaliteti i da odnosi "sretnih" vremena i onih drugih mogu biti toliko različiti. Pa se "opametimo", ili kako već to nazvao.
Slažem se sa time da moraš znati šta sve postoji da biš znao uspoređivati i vidjeti šta je manje vrjedno a šta više.No ne treba ti baš za sve vlastito iskustvo.Zapravo treba ti iskustvo ali sam mislio reći da ne moraš baš sve osjetiti na vlastitoj koži.
Mislim općenito da je stvar jednostavna, ili si sretan ili nisi.Pa ako u nekim kasnijim vremenima shvatiš da se "sreća" iz ranijih vremena uvelike razlikuje od današnje "sreće" pa šta onda?Ti nisi isti kao što si bio prije.Onda ti je bilo nešto važno a sad ti je važno nešto drugo.Sve je to ok i legitimno.Možemo se smijati svojim vlatitim "promašajima" "zabludama" iz tamo nekog razdoblja ali znači li to da smo danas puno pametniji?Možda ćemo se na sličan način smijati današnjem samom sebi za nekih godina.
Po mom mišljenju nismo pametniji,samo smo iskusniji i malo mudriji.Imamo više materijala za uspoređivanje.
Druga je stvar ako je neko nesretan a samo gaji iluziju da je sretan.Ovo je zapravo najgore moguće jer umjeto da mjenja svoje stanje takav "troši" vrjeme živjeći u iluziji.Ne treba takvom "bolja" vremena da shvati u koliko je bio lošim.Treba mu samo "veća muda".
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 12:52   #73
Zatvorit jedno oko i uho, a ponekad oba. Ja mislim da je tajna sretnog braka u humoru i sexu. Dok se ljudi smiju zajedno i seksaju brak je sretan.
__________________
Some folks are wise, some are otherwise
šal_od_kašmira is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 14:28   #74
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Slažem se sa time da moraš znati šta sve postoji da biš znao uspoređivati i vidjeti šta je manje vrjedno a šta više.No ne treba ti baš za sve vlastito iskustvo.Zapravo treba ti iskustvo ali sam mislio reći da ne moraš baš sve osjetiti na vlastitoj koži.
Mislim općenito da je stvar jednostavna, ili si sretan ili nisi.Pa ako u nekim kasnijim vremenima shvatiš da se "sreća" iz ranijih vremena uvelike razlikuje od današnje "sreće" pa šta onda?Ti nisi isti kao što si bio prije.Onda ti je bilo nešto važno a sad ti je važno nešto drugo.Sve je to ok i legitimno.Možemo se smijati svojim vlatitim "promašajima" "zabludama" iz tamo nekog razdoblja ali znači li to da smo danas puno pametniji?Možda ćemo se na sličan način smijati današnjem samom sebi za nekih godina.
Po mom mišljenju nismo pametniji,samo smo iskusniji i malo mudriji.Imamo više materijala za uspoređivanje.
Druga je stvar ako je neko nesretan a samo gaji iluziju da je sretan.Ovo je zapravo najgore moguće jer umjeto da mjenja svoje stanje takav "troši" vrjeme živjeći u iluziji.Ne treba takvom "bolja" vremena da shvati u koliko je bio lošim.Treba mu samo "veća muda".
Paaaa...ja zapravo mislim da se ljudi prilično samozavaravaju, tipa "svima je tako", "može i gore" i slično. Odnosno da pomaže jasna spoznaja, primjer, kako nešto može biti, ili kako nikako ne mora biti. Da bi mogli donijeti važne odluke s punim pouzdanjem i voljom. Ne mislim tu samo oko MŽ odnosa, nego oko svega važnog. Na poslu, s djecom, u društvenim kontaktima, profesionalnom razvoju i slično. Banalno je, ali mislim ilustrativno, kako nisam skoro 3 godine išla na niti jedan stručni seminar izvan svog grada, dakako jer nema love za to u školstvu. Da bih saznala da bar polovina mojih kolega ipak ide redovito, više puta godišnje i na to upozorila ravnatelja, odnosno zamolila ga da se čuje sa svojim kolegama kako oni to rješavaju. I sve dalje funkcionira puno bolje!
Druga važna stvar, bar meni, je distinkcija između sreće i zadovoljstva i puke ugodne, nestresne, rutine. Čini mi se da mnogi i ne žele više, ne očekuju, niti išta čine u tom smjeru. Dok ja baš uživam u posebnim, sretnim, stanjima i vremenima, djelatnostima uopće. Možda jer neke veće teškoće nikada nisam doživjela i puko njihovo odsustvo mi nije dovoljno?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 14:29   #75
Quote:
šal_od_kašmira kaže: Pogledaj post
Zatvorit jedno oko i uho, a ponekad oba. Ja mislim da je tajna sretnog braka u humoru i sexu. Dok se ljudi smiju zajedno i seksaju brak je sretan.
Jest, mnogo je istine u ovoj konstatciji! I rade bilo što zabavno zajedno između prvog dvoga!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 17:18   #76
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Paaaa...ja zapravo mislim da se ljudi prilično samozavaravaju, tipa "svima je tako", "može i gore" i slično. Odnosno da pomaže jasna spoznaja, primjer, kako nešto može biti, ili kako nikako ne mora biti. Da bi mogli donijeti važne odluke s punim pouzdanjem i voljom. Ne mislim tu samo oko MŽ odnosa, nego oko svega važnog. Na poslu, s djecom, u društvenim kontaktima, profesionalnom razvoju i slično. Banalno je, ali mislim ilustrativno, kako nisam skoro 3 godine išla na niti jedan stručni seminar izvan svog grada, dakako jer nema love za to u školstvu. Da bih saznala da bar polovina mojih kolega ipak ide redovito, više puta godišnje i na to upozorila ravnatelja, odnosno zamolila ga da se čuje sa svojim kolegama kako oni to rješavaju. I sve dalje funkcionira puno bolje!
Druga važna stvar, bar meni, je distinkcija između sreće i zadovoljstva i puke ugodne, nestresne, rutine. Čini mi se da mnogi i ne žele više, ne očekuju, niti išta čine u tom smjeru. Dok ja baš uživam u posebnim, sretnim, stanjima i vremenima, djelatnostima uopće. Možda jer neke veće teškoće nikada nisam doživjela i puko njihovo odsustvo mi nije dovoljno?
Pa istina je da uvijek može biti gore,nije to samozavaravanje.To je jednostovno nekakva kuraža da se izdrži i ide dalje.Naravno da loše stvari treba mjenjati i nastojati uvijek da bude bolje i naravno da treba uvijek donositi najbolje moguće odluke u datom trenutku.No svi mi ponekad donesemo i poneku krivu odluku i nije nam baš uvijek sve naj naj.Život je taki.
Ovo drugo šta kažeš razlika između sreće to jest unutarnjeg nekog zadoljvstva i puke ugode koja zna preći u rutinu.Pa meni je zapravo žao ljudi koji neznaju naći mir u sebi i koji u globalu nisu zadovoljni životom i samim sobom.Takvi uvijek očekuju da će sreća doći odnekud izvana a to je pogrešno.
Sreća dolazi iznutra.Ok,mogu na nju djelovati vanjske okolnosti,životne teškoće itd ali ne toliko da sretnu osobu mjenjanju iz temelja.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 21:34   #77
Quote:
nisamtoja kaže: Pogledaj post
Ljudi često za sebe kažu da su u sretnom braku, pa kad krenu isplivavati detalji ispadne da je to sve samo ne sretan brak....i obrnuto, ljudi koji su vječno čangrizavi a objektivno im ništa ne fali....
I to tebe osobno dira zašto?
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 00:06   #78
Quote:
šal_od_kašmira kaže: Pogledaj post
Zatvorit jedno oko i uho, a ponekad oba. Ja mislim da je tajna sretnog braka u humoru i sexu. Dok se ljudi smiju zajedno i seksaju brak je sretan.
U nekom trenutku života se prestanu seksati pa je moguće da ostanu zadovoljni. I naravno, kada ponešto znaju i prešutiti
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 09:31   #79
Mnogi smatraju brak kao bajku pa nešto što u principu i štima, traže mu manu i da se izrazim filozofiraju da su nesretni, a život nije bajka pa ni brak.
tallishmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 13:52   #80
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Sve je to divno i krasno, ali uz napomenu da je NEKIMA to sretan brak.

Nekima drugima je sretan brak ako nađu partnera koji je bezobrazno bogat i voljan dijeliti s njima to bogatstvo, živo im se hebe za tu neke povezanosti i prihvaćanje i iskrenost i šarene konfete, bitno im je da ih je taj brak učinio bogatima, nekima trećima je sretan brak ako žena ne priča puno, kuha fino i obavlja redovito bračne dužnosti, nekima četvrtima je sretan brak ako se spoje dvije ugledne obitelji, nekima sedmima je sretan brak ako se svađaju redovito i redovito lete tanjuri, jer je to znak da ima strasti u braku i tako dalje i tako bliže.

Granice između sretnog i nesretnog braka nema, onako generalno, jer ne postoji generalno sretan i generalno nesretan brak.
To mi je kao da netko pita gdje je granica između sretnog i nesretnog života?
Nema odgovora na to pitanje jer je skroz krivo postavljeno.
Slazem se s ovim

Plus dodala bih da me ful ljuti uopcavanje u stilu 'bila sam u braku, razvela se, i zakljucujem da je to djavolja tvorevina'. Za svakog, jel.

Tih pretjerivanja bas dosta vidim i cujem, sad kad su oko mene lagano krenule prve rastave.

Jebiga, nekome nije upalilo, dok s druge strane hrpa parova gura do smrti, od kojih su mnogi zacudo i sretni.

Ne znam jesam li ja idealist, ali vidim oko sebe i dobre brakove. Dosta njih stovise.
Nisu svi sretni po principu 'sve nam je idealno', daleko od toga, ali su sretni.

Mislim i ja sam u svom sretna pa valjda zato tako i vidim
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.